Skocz do zawartości
IGNORED

Bodnar Audio


Tomek Koko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaletą kolumn bez zwrotnicy jest to, że można je traktować jak kolumny aktywne. Czyli wzmacniacz mocy jest przewodem bezpośrednio połączony z driverem i po drodze niczego nie ma. Ma to wiele pozytywnych konsekwencji. Szybkość i kontrola głośnika jest wzorcowa.

A ponieważ w walce o dobry baz producenci zwykle posuwają się do jakiegoś "oszustwa" (np. instalują dmuchawę w postaci bas refleksu), to nie powinno się robić zarzutu szerokopasmowcm, iż wspomaga ten zakres obudowa.

Jednak jak każda kolumna aktywna, ta jest BARDZO czuła na wzmacniacz. Z lampą prędzej będzie dobry efekt, a nadającego się tranzystorowca trzeba mocno poszukać. Nawet wśród lamp wiele okaże się nieodpowiednich. Wspólna praca elektronika-głośnik jest tutaj kluczowa. W razie problemów trzeba nie zmieniać głośnik, ale zmienić wzmacniacz. Różnice (w aktywności) nie są paroprocentowe, lecz rujnujące. Albo wynoszące na szczyt.

Niestety, ten rodzaj głośnika nie lubi słabo zrealizowanych nagrań. Co z jednej strony dowodzi, że są to kolumny z topu jakościowego, ale z drugiej przeprodukowane płyty wypadną blado. Byłem świadkiem komentarza, że trwa żywy występ, gdy włączona była płyta Franka Sinatry. Kiedyś to chyba był rock. Bardzo dobrze nagrane są płyty AC/DC, które też stanowić mogą materiał testowy i były grane na AS. Ostatnio pokaz w Sobieskim z kolumnami za 5 tysięcy przyćmił pokaz tych najdroższych, którym nawet towarzyszyły swoiste dopalacze. W tym przypadku nie ma co kombinować ponad miarę, tylko trzeba znaleźć pasujący wzmacniacz. Gdy nie ma zwrotnicy "pasujący" jest znaczeniowo bardzo odległy od najdroższy. To kolejna zaleta - finansowa w drodze do hi-endu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem samoróbki

Mogę prosić o informację na jakim głośniku? Może być na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginały miał mój kolega z Radomia.

 

Pisałem, że z niedobranym wzmacniaczem mogą zagrać beznadziejnie. Taki przypadek był zapewne u R. Poruszmy jeszcze kwestię braku basu... dlaczego nie może być niskiego? Przy zestrojeniu na odpowiednią długość wewnętrznej tuby (najwyższy model) można osiągnąć spokojnie 50 Hz. Na tyle jest strojona np. większość monitorów. Stawiając kolumny blisko narożnika wzmocnimy go wystarczająco dla uniwersalnego grania. Szerokopasmowiec dla dobrej sceny stereo nie wymaga dużych odległości od ścian. Przypomnę, że podczas tegorocznego pokazu w Sobieskim wiele osób dopytywało się o udział subwoofera. Mogę zaświadczyć, że słyszałem z tych kolumn dobry bas. A na co dzień gram na aktywnym podwójnym 18-calowcu dla tej części pasma, więc ucięcie pasma słyszę natychmiast. Problem z basem jest najczęściej problemem pomieszczenia. Na dowód - wzorcowy na basie Altec 19 w przywołanej sytuacji też nie sprostał. Daleki jestem od zachęcania i polityka wzrostu cen jest nieprzyzwoita (z 8 na ponad 40 kzł), ale twierdzenie, że ten głośnik ma problemy z odtwarzaniem muzyki, to chyba są twierdzenia na podstawie doświadczeń z Lowtherem albo posłuchania Bodnarów na Stadionie. Audio Tekne też miał występy znakomite i ewidentnie słabe, a nikt nie odbiera tym sprzętom klasy.

 

Szerokopasmowiec to najprostszy układ kolumny aktywnej. Ta koncepcja nie wybacza przypadkowych elementów w zestawie. Stąd tak odmienne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost cen Bodnar Audio jest pomówieniem!

Kto nie zna modeli i ich wersji nie powinien się wypowiadać.

Sandglass ma nie jedną wersję na przykład. Wersja ze sztuczna skórą różni się znacznie od wersji w lakierze fortepianowym wykonywaną przez Calissię.

O tym trzeba wiedzieć, albo nie gadać po próżnicy o wzroście cen tego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przedstaw szczegóły. Niedawno wersja zwykła kosztowała 8500 zł, a w lakierze 11000 zł. Potem doszły ścianki z kamienia, inne kable w środku. I ostatecznie proponowana cena to 45000 zł. Po próżnicy to jest wzrost cen za gotowy produkt, gdy tymczasem same głośniki kosztują ok. 1500 zł.

Kiedyś ceny były na stronie, a po wzrostach zniknęły. Przyczyn wzrostu nie dociekam, ale na pewno nie mają one zbyt dużego związku ze zmianą dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle masz do powiedzenia w sprawie szczegółów. Jak zwykle.

 

A może ty doczepiasz kabel głośnikowy i sprzedajesz razem z kolumną, dlatego cena rośnie razy ileś?

Do listwy za 30 zł doczepiłeś kabel i chodzi po 6 000 zł. W takim razie przebitka za kolumny razy dwa jest niedoszacowana...

 

Nie zniekształcaj obrazu i podnieś cenę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny cenny konkret w dyskusji. A cokolwiek w sprawie cen?

 

Potwierdzasz, że Sonido z najwyższego modelu kosztuje jakieś 1500 zł za parę?

Potwierdzasz, że kolumny wystawiane na AS - na tych głośnikach - mają cenę 45000 zł?

 

W ciągu 4 lat podstawowa cena wzrosła o 8 000 zł - potwierdzasz?

 

Jeśli możesz, to odpowiedz, czy chociaż raz widziałeś się z p. Pawłem. Być może przez telefon trudniej rozmawia się o polityce cenowej. Sam przyczyniłem się do podwyżek, bo po mojej rekomendacji 3 osoby kupiły największy model. Nastał jednak czas, by zgodzić się z przedmówcami i stwierdzić, że przy aktualnej cenowej ofercie lepiej rozejrzeć się za innymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz na którym słuchałem Bodnar Audio to w mojej ocenie wzorcowy SET na 300b: Dławiki i zasilanie TAMURA, trafa wyjściowe

na rdzeniu PERMALLOY Tamura F7002, kondensatory elektrolityczne Black Gate, rezystory węglowe Allen Bradley i srebrne okablowanie

wewnętrzne Audio Note.

Tutaj taki wzmacniacz to bajka o żelaznym wilku. I tak to większości niewiele mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem dołączyć do wątku kolumn Bodnar Audio (posiadamy je w swojej ofercie) i podać przy okazji kilka FAKTÓW.

1.Kolumny Bodnar Audio Hornton 2 (bo o nich głównie mowa) nie są z całą pewnością kolumnami uniwersalnymi, lecz w takich gatunkach muzycznych jak Jazz,Klasyka,Muzyka Dawna (np.Barokowa -" lutnie i wiole da gamba" brzmią niezwykle naturalnie i namacalnie) , ogromny plus również za prezentację wokali.Zachęcam do przeczytania najnowszej recenzji na łamach Audio Video (nr.12/2015) cytuję - "Mam silne poczucie, że każdy powinien ich posłuchać, nawet jeśli nie ma zamiaru ich kupić- choćby po to, aby wzbogacić swą wiedzę na temat ułomności konwencjonalnych kolumn w niektórych aspektach"

2.Uniwersalne kolumny Bodnar Audio to model Basshorn z półaktywnym głośnikiem niskotonowym - zapraszamy na odsłuchy :)

3.Temat wzmacniacza Bodnar Audio set 300B który jest wałkowany od pewnego czasu - wykorzystana jest obudowa ze wzmacniacza Bowei ( z prostych przyczyn : nikt za rozsądne pieniądze nie zrobi w naszym kraju obudowy tej klasy!). Wzmacniacz jest całkowicie przerobiony i pod względem brzmienia nie ma nic wspólnego z pierwowzorem!

4.Kolumny Bodnar Audio Sandglass - jeśli mówimy o cenach to wskazujmy konkretny model : wersja Grand Piano rzeczywiście kosztuje 45tyś zł ale jest to najbardziej ekskluzywna wersja tej kolumny (samo lakierowanie nie odbywa się "gdzieś u lakiernika" tylko w firmie produkującej wysokiej klasy fortepiany , a poza tym do produkcji obudowy użyte są zupełnie inne materiały (także drodzy forumowicze ta cena nie bierze się z niczego!!!)

Zostając przy temacie Sandglasów chciałbym poinformować że w przeciągu max. 3 miesięcy pojawi się nowa wersja Sandglass 2 - boki kolumny będą w czarnym macie a front w 2 różnych fornirach do wyboru a najważniejsze że cena detaliczna została skalkulowana na poziomie 14900zł !!! - pierwsza prezentacja odbędzie się podczas otwarcia naszego nowego studia odsłuchowego w Czechowicach-Dziedzicach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

3.Temat wzmacniacza Bodnar Audio set 300B który jest wałkowany od pewnego czasu - wykorzystana jest obudowa ze wzmacniacza Bowei ( z prostych przyczyn : nikt za rozsądne pieniądze nie zrobi w naszym kraju obudowy tej klasy!). Wzmacniacz jest całkowicie przerobiony i pod względem brzmienia nie ma nic wspólnego z pierwowzorem!

Żeby to dobrze zrozumieć - zakupywany jest z ebay chinczyk za te bodajże 2.5tys plus cło/vat? i tylko obudowa z niego jest wykorzystywana? a można dostać wykaz zmian i upgradeów w stosunku do Bowei? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Żeby to dobrze zrozumieć - zakupywany jest z ebay chinczyk za te bodajże 2.5tys plus cło/vat? i tylko obudowa z niego jest wykorzystywana? a można dostać wykaz zmian i upgradeów w stosunku do Bowei? ;)

 

adamgdansk, prawdopodobnie Audio-on nie do końca przemyślał 3 punkt swojej wypowiedzi i trudno będzie mu w tej chwili coś sensownego nabazgrać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Temat wzmacniacza Bodnar Audio set 300B który jest wałkowany od pewnego czasu - wykorzystana jest obudowa ze wzmacniacza Bowei ( z prostych przyczyn : nikt za rozsądne pieniądze nie zrobi w naszym kraju obudowy tej klasy!). Wzmacniacz jest całkowicie przerobiony i pod względem brzmienia nie ma nic wspólnego z pierwowzorem!

A to dobre :)))) To może podpowiem że wystarczy poszukać na Aliexpress-ie i jest multum obudów do wzmacniaczy lampowych nawet już otworowanych pod lampy i gniazda złącz. Taka elegancka obudowa nie kosztuje wiele więcej niż 100$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No ale jakaś legenda skąd tka cena musi być ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Bodnary grają znakomicie z wzmacniaczami lampowymi o małej mocy. Horntony mają uczciwe 92dB przy 8-omowej efektywności i nie mają wielkiego basowego woofera na pokładzie, więc można je napędzić w zasadzie czymkolwiek. Lepiej wszakże żeby był to klasowy wzmacniacz, oczywiście lampowy, bo wtedy lepiej pokaże ich potencjał.

 

Potwierdzam. Z moją Mingdą MC845-AA tworzą wspaniały komplet.

 

 

 

Przy dynamicznych, rozbudowanych składach orkiestrowych się wykładają.

 

Poproszę o konkretny przykład na czym się wykładają i z jakim zestawieniem.

Kolumny, które zagrają wszystko istnieją tylko w mitach.

 

 

Szanowny Panie Jafi,

 

Rozumiem Pańskie niezadowolenie wynikające z publikacji i treści mojego postu.

Zrozumiały jest też Pański ton i obrona Częstochowy, choćby z racji dystrybucji produktów Bodnar.

Proszę jednak oszczędzić sobie czasu oraz wysiłku i nie wciskać mi kitu.

Gdyby były tak cudowne, to miałyby wyrobioną estymę na rynku, a tak nie jest.

Przy tej cenie, powinny być hitem ost. pięciolecia, a mimo tego tak nie jest.

To rynek weryfikuje produkt, a nie ilość i jakość Pańskich czy moich postów.

 

Rynek już powoli weryfikuje ten produkt.

Szanowny kolego. Nie sztuką jest wydać majątek na dobre brzmienie.

Mam te kolumny od 2 dni w domu na testach.

Wrażenia?

Proszę mi podać alternatywę do lampy 20 Watowej. I proszę jeszcze o podanie tych w cenie 5 tys.

 

rzeczywiście w rocku może im zabraknąć tzw "wykopu" i masy?

 

Nie wiem o jakim rocku piszemy ale Led Zeppelin, Porcupine Tree, Pink Floyd itp brzmią jak marzenie.

 

 

Słuchając kilku konstrukcji z tego zakresu cenowego. I… Bodnar moim skromnym zdaniem nie zasługuje na wydanie takiej kwoty. I nie, nie jest to "Polska cena". Patrząc na realność kraju w którym zyjemy, cena nie jest Polska.

Ale nie o wartość nabywczą złotego będziemy bajać a o przełożeniu kwota wydana, a uzyskane brzmienie i… Bodnar nie robi szału.

Ale zaznaczam to moja subiektywna opinia.

 

j/w

Proszę o alternatywę wysoko skutecznych kolumn które napędzi wzmacniacz 10-20 W.

Ja póki co w tej cenie nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Proszę o alternatywę wysoko skutecznych kolumn które napędzi wzmacniacz 10-20 W.

Ja póki co w tej cenie nie znalazłem.

 

Masz rację Piotrek. W tej klasie cenowej ciężko o rozsądną alternatywę. W grę wchodzą jedynie używki. Na tym poziomie gra jedynie Vandersteen 1C, ale on niekoniecznie zagra tak dobrze z lampą. Co do basu, to kwestia jest problematyczna. Jak Horntony grały w Sobieskim na ostatnim AS basu nie brakowało, ale tam jest taka akustyka, która zdecydowanie preferuje te lżej grające kolumny. W większych pomieszczeniach może faktycznie brakować, ale z tego co piszesz, u Ciebie jest OK. Jakimś tam rozwiązaniem (w ostateczności) jest dołożenie im subwoofera, jak komuś bardzo ten brak basu dolega, przy czym ja osobiście w takim basie nie gustuję. Pytałeś w drugim wątku o płyty do testów, kilka takich znamiennych:

1. Diana Krall - "The Girl in the Other Room" - utwór nr 2 "Temptation" - wokal + kontrabas

2. Dreamtheater - "Images & Words" - utwór nr 1 oraz nr 3 - schodząca się gitara basowa oraz perkusja powoduje olbrzymie wymagania prądowe, mało który system przechodzi dobrze ten test

3. Toto - "Livefields" - utwór nr 7 - solo perkusisty

4. Clannad - "Macalla" nieremasterowana - utwory 1-4 oraz 8

5. Billy Cobham - "All That Groove" - w zasadzie cała płyta

6. "Metro" - (musical Józefowicza) - utwory nr 2,12,13 z oryginalnej wersji

7. "Renata Przemyk w Trójce" - utwory nr 4,5,10,15

8. Roger Waters - "The Pros and Cons of Hitchhiking" - w zasadzie cała płyta

9. Laurie Anderson - "Strange Angels" - utwory 1-3

10. Jennifer Warnes - "The Hunter" - utwory 2,4,7

Tyle na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Strach cokolwiek napisać.

 

Jeśli kolega jest adwokatem sly30 to nie ten adres.

Proszę wrócić do saloniku i dać spokój narmalnym ludziom. Chyba, że kolegi nie chcą w saloniku ?

 

 

 

 

Masz rację Piotrek. W tej klasie cenowej ciężko o rozsądną alternatywę. W grę wchodzą jedynie używki. Na tym poziomie gra jedynie Vandersteen 1C, ale on niekoniecznie zagra tak dobrze z lampą. Co do basu, to kwestia jest problematyczna. Jak Horntony grały w Sobieskim na ostatnim AS basu nie brakowało, ale tam jest taka akustyka, która zdecydowanie preferuje te lżej grające kolumny. W większych pomieszczeniach może faktycznie brakować, ale z tego co piszesz, u Ciebie jest OK. Jakimś tam rozwiązaniem (w ostateczności) jest dołożenie im subwoofera, jak komuś bardzo ten brak basu dolega, przy czym ja osobiście w takim basie nie gustuję. Pytałeś w drugim wątku o płyty do testów, kilka takich znamiennych:

1. Diana Krall - "The Girl in the Other Room" - utwór nr 2 "Temptation" - wokal + kontrabas

2. Dreamtheater - "Images & Words" - utwór nr 1 oraz nr 3 - schodząca się gitara basowa oraz perkusja powoduje olbrzymie wymagania prądowe, mało który system przechodzi dobrze ten test

3. Toto - "Livefields" - utwór nr 7 - solo perkusisty

4. Clannad - "Macalla" nieremasterowana - utwory 1-4 oraz 8

5. Billy Cobham - "All That Groove" - w zasadzie cała płyta

6. "Metro" - (musical Józefowicza) - utwory nr 2,12,13 z oryginalnej wersji

7. "Renata Przemyk w Trójce" - utwory nr 4,5,10,15

8. Roger Waters - "The Pros and Cons of Hitchhiking" - w zasadzie cała płyta

9. Laurie Anderson - "Strange Angels" - utwory 1-3

10. Jennifer Warnes - "The Hunter" - utwory 2,4,7

Tyle na szybko.

 

Dziękuje za typy do testów.

Większość sprawdzę.

Co do basu z Horntonów to ja cię przepraszam ale ja nie mam w ogóle zastrzeżeń. Kolumny postawiłem 1,5 m od ścian tylnich i naprawdę jest super. Basu absolutnie nie brakuje. Byłem na ostatnim AS w Sobieskim i właśnie te kolumny zwróciły moją uwagę (w swojej cenie) ( Przy okazji pozdrawiam Pana Tomasza z Audio-ON od którego większość sprzedawców mogło by się uczyć rzemiosła handlu. )

Dziś testuję w domu te konstrukcje i mogę tylko powiedzieć, że jest jeszcze lepiej niż na AUdio Show.

 

 

 

Pytałeś w drugim wątku o płyty do testów, kilka takich znamiennych:

1. Diana Krall - "The Girl in the Other Room" - utwór nr 2 "Temptation" - wokal + kontrabas

2. Dreamtheater - "Images & Words" - utwór nr 1 oraz nr 3 - schodząca się gitara basowa oraz perkusja powoduje olbrzymie wymagania prądowe, mało który system przechodzi dobrze ten test

3. Toto - "Livefields" - utwór nr 7 - solo perkusisty

4. Clannad - "Macalla" nieremasterowana - utwory 1-4 oraz 8

5. Billy Cobham - "All That Groove" - w zasadzie cała płyta

6. "Metro" - (musical Józefowicza) - utwory nr 2,12,13 z oryginalnej wersji

7. "Renata Przemyk w Trójce" - utwory nr 4,5,10,15

8. Roger Waters - "The Pros and Cons of Hitchhiking" - w zasadzie cała płyta

9. Laurie Anderson - "Strange Angels" - utwory 1-3

10. Jennifer Warnes - "The Hunter" - utwory 2,4,7

Tyle na szybko.

 

Baaardzo ci dziękuje za te przykłady. Nie wszystko jestem w stanie na szybko odsłuchać ale na tyle ile mogę to posłucham i suę do tego odniosę.

 

Na początek :

Ad 3 - Toto Poezja. Nic dodać nic ująć. Brzmienie perkusji na b. Wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie tony są jakby ktoś stukał w karton.

 

Zastanowiło mnie o czym piszesz gdyż ja takiego efektu nie doznałem. Żeby efekt kartonowego basu z tych kolumn uzyskać muszą panować bardzo niekorzystne warunki akustyczne w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie kolumny Bodnar Hornton 2 przez ponad miesiąc. Kapitalny dźwięk, piękna barwa i doskonałe wykonanie w rozsądnej cenie. Taki odcisk high-endu w racjonalnym wydaniu. Do lampy pierwszorzędne towarzystwo, do tranzystorów zresztą też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim rocku piszemy ale Led Zeppelin, Porcupine Tree, Pink Floyd itp brzmią jak marzenie.

Mogę kolegę prosić o informacje o wielkości pomieszczenia?

Jak już pisałem wcześniej mnie brzenie Bodnarów Horton II bardzo przypadło do gustu, ale słuchałem w niewielkim pomieszczeniu.

Np. Supernatural Santany brzmiał wybornie. Bas miał przewagę konturu nad wypełnieniem czyli tak jak lubię.

 

Jakimś tam rozwiązaniem (w ostateczności) jest dołożenie im subwoofera, jak komuś bardzo ten brak basu dolega, przy czym ja osobiście w takim basie nie gustuję.

Wiesz Tomkly, też byłem sceptyczny co do subwooferów w stereo... Ale jeden z moich kolegów, który pracował kilka lat w jednym z Katowickich salonów audio i zjadł zęby na instalacjach u klientów używa w swoim systemie wysoki model suba B&W (obudowa zamknięta). Jego salon ma ponad 40m2. Zapewniam że o takim basie (w sensie jakości i spójności z resztą pasma) większość posiadaczy systemów średniej klasy może tylko pomarzyć... Sam bym spróbował np, z jakimś RELem.

Pozdrawiam,

Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę kolegę prosić o informacje o wielkości pomieszczenia?

Jak już pisałem wcześniej mnie brzenie Bodnarów Horton II bardzo przypadło do gustu, ale słuchałem w niewielkim pomieszczeniu.

Np. Supernatural Santany brzmiał wybornie. Bas miał przewagę konturu nad wypełnieniem czyli tak jak lubię.

 

20 m.

Kolumny na dłuższej ścianie 1,5m od tylnej ściany. Przy takim ustawieniu scena muzyczna to prawdziwa poezja (bliżej ściany też nie jest źle).Basu też mi nie brakuje ponieważ muzyki barokowej to ja nie słucham :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Sam bym spróbował np, z jakimś RELem.

 

Radek, ja mogę Ci pożyczyć do testów najwyższy model Velodyne. Kolega używa go na codzień wraz z Magnepanami 1.7. Ale ja osobiście wolę ograniczony bas Maggiesów niż dołożenie suba. REL jest prawdopodobnie lepszym wyborem.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bas miał przewagę konturu nad wypełnieniem czyli tak jak lubię.

 

 

 

Tak się dzieje gdy stoją blisko ściany tylnej.

Wniosek taki, że nie są wcale zbytnio kapryśne w ustawieniu.

 

 

 

Kolega używa go na codzień wraz z Magnepanami 1.7.

 

Pewnie Piotr z Katowic ? :)

 

Co do REL-a miałem T5 wraz z KEF r300.

Nie było źle. Ale po jakimś czasie stwierdziłem, że bez niego jest lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Pewnie Piotr z Katowic ? :)

 

Nie, kolega Mirosław z Bielska. On nie pisze na forum. A wracając do dyskusji o Bodnarach, to mnie się podoba ich otwartość na średnicy i taka spektakularna namacalność, rodzaj zawieszenia dźwięku z powietrzu. Co do basu to ja osobiście zdecydowanie przedkładam jakość nad ilość. U mnie na dole jest papierowy woofer, który daje bardzo szybki i kontrolowany bas. Sądzę, że mamy wszyscy w tym zakresie tzn. Ty, Radek i ja podobny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, ja mogę Ci pożyczyć do testów najwyższy model Velodyne.

Wielkie dzięki za taką możliwość, być może skorzystam. Ale najpierw przytargam do domu jakieś konstrukcje na szerokopasmowcu, nie daje mi to spokoju...

Tak naprawdę to w szerokopasmowcach bardziej martwiłbym się o górę pasma, zwłaszcza w moim pomieszczeniu (33m2). Jestem trochę rozpuszczony

brzmieniem blach perkusyjnych dobrze zaaplikowanego metalowego Seasa (tego samego co w Twoich Harpiach), nie chciałbym tutaj zbyt wiele stracić...

U mnie na dole jest papierowy woofer, który daje bardzo szybki i kontrolowany bas. Sądzę, że mamy wszyscy w tym zakresie tzn. Ty, Radek i ja podobny gust.

Potwierdzam, dodam tylko że dynamika też jest u Ciebie wysokich lotów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A wracając do dyskusji o Bodnarach, to mnie się podoba ich otwartość na średnicy i taka spektakularna namacalność, rodzaj zawieszenia dźwięku z powietrzu.

 

 

Ładnie to ująłeś. Ja odniosłem podobne wrażenie. Całe pomieszczenie zostaje wypełnione dźwiękiem. Dźwięk jest wszędzie i niejednokrotnie czuje się jakby chciał nas dotknąć :)

Magia :) Ale jaka prawdziwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jestem trochę rozpuszczony

brzmieniem blach perkusyjnych dobrze zaaplikowanego metalowego Seasa (tego samego co w Twoich Harpiach), nie chciałbym tutaj zbyt wiele stracić...

 

Radek, ten wysokotonowiec powoduje dość skrajne opinie. Od zachwytu do nienawiści;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, ten wysokotonowiec powoduje dość skrajne opinie. Od zachwytu do nienawiści;-)

Wiem, wiem :)

Ale wiele zależy od aplikacji. Mój aplikował Pan Grzegorz ze studia 16Hz, na codzień zwolennik Moreli... (ja się uparłem na tego Seasa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.