Skocz do zawartości
IGNORED

Bodnar Audio


Tomek Koko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz musiał płakać jak go aplikował. Prawie jak ten niemiecki emeryt, który sprzedawał Passata;-)

Nie było tak źle :) Porównywaliśmy moje kolumny po modyfikacji do Ariesów, tylko Pan Grzegorz chyba nie wziął poprawki, że tego Seasa trzeba porządnie dotrzeć, teraz pewnie sam byłby zdziwiony jak to u mnie brzmi... Swoją drogą rozmawialiśmy wiele razy o kopułkach metalowych i dlaczego ich nie stosuje powszechnie. Bardzo ciekawe i pouczające były te konwersacje...

Wracając do Bodnarów:

Magia :) Ale jaka prawdziwa :)

Jak oceniasz najwyższe pasmo (zwłaszcza blachy perkusyjne na materiale rockowym)?

P.S. Skąd jesteś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak oceniasz najwyższe pasmo (zwłaszcza blachy perkusyjne na materiale rockowym)?

P.S. Skąd jesteś?

 

Jest bardzo naturalnie. Pokazuje się tylko tam gdzie trzeba. Nie ma żadnego przekłamania.

Wg mnie całe pasmo jest bardzo równe co ja oceniam na plus. Mieszkam w Katowicach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr zostaja u Ciebie i pogonia te Kefy? Mozesz kilka slow napisac porownania obu zestawow?

 

Zastanawiam się jeszcze. Najchętniej nie pozbywał bym się KEF- ów a Bodnary wziął jako drugą parę. W KEF-ach brakuje mi do szczęścia grania pełnym pasmem przy cichym słuchaniu. W Bodnarach nie ma z tym problemu. Winę za to ponosi wzmacniacz ale póki co nie chcę się go pozbywać.

KEF-y są trudniejsze do wysterowania. Trudniejsze są rownież do ustawienia w pomieszczeniu. Bodnary w tym aspekcie nie są aż takie kapryśne.

Bodnary bardziej spektakularnie pokazują średnicę. Bas też jest pokazany w inny sposób niż w KEF-ach. Co nie znaczy, że w KEF jest źle.

Reasumując obie konstrukcje mi się podobają dlatego chciałbym obie. Jak się to zakończy ? Nie wiem. To zależy od wielu czynników :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie góra jest bardzo delikatna, jedwabista i eteryczna. Nie ma w sobie niczego kłującego. Kwestia preferencji, miłośnicy rocka mogą woleć większą spektakularność oferowaną przez metalową kopułkę kosztem tej szlachetności.

W zasadzie się zgadzam, z tym w Bodnarach odrobinę zabrakło mi wykończenia w najwyższych rejestrach, blasku obecnego w najlepszych kopułkach klasycznych kolumn. Oczywiście jak na cenę Bodnarów jest lepiej niż dobrze!

BTW jak przypominam sobie osłuchy u Ciebie to ja mam powiedzmy 80% tej jakości wysokich tonów. U mnie jest nieco gładziej ale mniej rozdzielczo. Oczywiście w pozostałych zakresach nie ma co porównywać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

U mnie jest nieco gładziej ale mniej rozdzielczo.

 

Duża część osób woli takie granie. Ostatnio był u mnie kumpel z młodych lat, który ma w swoim systemie Magico S3. Dźwięk moich Seasów był dla niego zdecydowanie zbyt ostry i mało wykwintny. Różne są gusta i ja to doskonale rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża część osób woli takie granie. Ostatnio był u mnie kumpel z młodych lat, który ma w swoim systemie Magico S3. Dźwięk moich Seasów był dla niego zdecydowanie zbyt ostry i mało wykwintny. Różne są gusta i ja to doskonale rozumiem.

Ja też to rozumiem, ale z drugiej strony nasłuchałem się sporo koncertów rockowych na żywo, w tym doskonale nagłośnionych i jednak realizm stawiam ponad wszystko. A u Ciebie jest właśnie realistyczna perkusja, oczywiście zawsze można lepiej... U mnie owa gładkość wynika raczej z akustyki pomieszczenia (dużo drewna), u Ciebie jest zdecydowanie żywsza akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym miałem okazję podziwiać i krótko odsłuchiwać nową, przepięknie wykończoną, ekskluzywną wersję Horntonów II czyli Bodnar Hornton Premium. Wygląd to ekstraklasa światowa, brzmienie znane z Horntron II z nieco lepszym basem...

 

P.S. Przepraszam za literówki w poprzednich postach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozwole sie wlaczyc w watek :) Stoje wlasnie przed wyborem kolumn. Mysle o tej konstrukcji juz od dluzszego czasu i chcialbym doprecyzowac wiedze. A mianowicie czym ta klasa premium sie dokladnie rozni od standardowej wersji oraz jaka jest cena tej opcji ?

 

pozdrawiam,

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mianowicie czym ta klasa premium sie dokladnie rozni od standardowej wersji oraz jaka jest cena tej opcji ?

Z tego co kojarzę obudowa jest nieco wyższa, sztywniejsza i cięższa oraz zastosowane specjalne, ekskluzywne naturalne forniry. Cena będzie wkrótce oficjalnie podana, ale raczej wyraźnie wyższa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dziękuję za informację. niestety jest pełen obaw, że cena zwali mnie z nóg :( a orientujesz się może jak kosztowo to wychodzi, gdyby metoda DIY się pobawić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się o cenę wersji premium - 6900. W temacie DIY nie mam wiele do powiedzenia, zapytaj w odpowiedniej zakładce. Z tym że te Bodnary to autorska, dopracowana konstrukcja, zrobienie tego na takim poziomie samemu na pewno nie jest takie proste...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję potestować Bodnar Audio Hornreflex. Kolumny były podpięte do wzmacniacza zintegrowanego Xindak PA-M.

To co usłyszałem z tych wcale nie małych skrzynek przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

To jest prawdziwy High End !!! Tak Panowie i Panie. Źrodłem był bluray Oppo 103. Tak wiec za cenę kilkunastu tysięcy zł (za cały system) możemy mieć w domu prawdziwy High End.

Tak jak szczególnie nie przepadam za Milesem Davisem to na tym zestawie można słuchać jego płyt godzinami bez męczarni.

Trąbka Wyntona Marsalisa w utworze "Feeling of jazz" z płyty Magic Hour czarowała w przestrzeni z taką ogromną siłą i duża ilością powietrza, że wyć mi się chciało ze szczęścia a w oku pojawiła się łezka.

W nagraniach z gitarami akustycznymi Larego Carltona i Robbena Forda z płyty "unplugged"

pojawiała się prawdziwa charyzma jaką potrafią pokazać te instrumenty.

W nagraniach rockowych brzmienie gitar gipsona lub fendera to już prawdziwa poezja. Stopa i werble perkusji słyszalne jak na żywo.

W zasadzie każdy instrument z tymi kolumnami brzmi bardzo prawdziwie.

Dla Pana Pawła wielki szacunek za ten produkt i wielkie uznanie.

Jedyną dla mnie wadą tych konstrukcji są ich gabaryty. Dla mojego salonu 20 m były by sporą przeszkodą. Gdyby nie to stały by dzisiaj u mnie :) Ale cóż. Pewnie w mniejszej skrzynce te 20 cm przetworniki nie zagrały by już tak zjawiskowo.

 

 

 

Pozdrawiam i polecam posłuchać.

 

P.S

Test był robiony w salonie 40 m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy instrument z tymi kolumnami brzmi bardzo prawdziwie.

Widzę, że kolega ma podobne wrażenia... Obawiam się że dla mnie nie ma już odwrotu od szerokopasmowców...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że kolega ma podobne wrażenia... Obawiam się że dla mnie nie ma już odwrotu od szerokopasmowców...

 

To podobnie jak ja :)

Lubię magię w takim wydaniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię magię w takim wydaniu :)

Tak, to jest właściwe określenie. Jak to ktoś kiedyś określił, nawet jeśli to nie jest prawda, to jak chcę w taki sposób być oszukiwany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Serwus. Ja z pytaniem odnośnie możliwości odsłuchu. Czy orientujecie się czy w Warszawie lub bliskich okolicach jest jakiś dystrybutor Horntonów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie. Ja na odsłuch jeździłem na Śląsk do firmy Audio On. Polecam bardzo miły człowiek i gwarancja odsłuchu w bardzo milej atmosferze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie. Ja na odsłuch jeździłem na Śląsk do firmy Audio On. Polecam bardzo miły człowiek i gwarancja odsłuchu w bardzo milej atmosferze.

Dzięki. Trochę nie po drodze, ale jak mnie przyciśnie to się pofatyguję.

 

To jeszcze jedno pytanie do posiadaczy Horntonów. Czy w pomieszczeniu 18 mkw z przyzwoitą akustyką nie będą się dusić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Trochę nie po drodze, ale jak mnie przyciśnie to się pofatyguję.

 

To jeszcze jedno pytanie do posiadaczy Horntonów. Czy w pomieszczeniu 18 mkw z przyzwoitą akustyką nie będą się dusić ?

Odsłuch robiłem w pomieszczeniu około 18-20m2 i nie było żadnych problemów. Myślę że te kolumny świetnie się do takiego metrażu nadają. Z resztą na AS w Sobieskim pokoje mają właśnie taki metraż i co roku Bodnar Audio czaruje dźwiękiem właśnie w takich warunkach niezbyt dużego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tych Bodnarów w AUDIO-ON, tam jest własnie taki metraż (nie więcej jak 20m2), jest moim zdaniem ok. Z drugiej strony ważna jest akustyka, trzeba zwrócić uwagę na bas, pokoje w hotelu Sobieskim wspomagają bas, w warunkach domowych może być różnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

nitz sie tu nie dzialo od ponad roku, odgrzejmy kotleta :)

 

Czy ktos moze porownac na bazie wlasnych doswiadczen/odsluchu aktualne modele Bodnara oprocz topowego Sandglass czyli:

-Hornton II

-Basshorn

-Hornreflex

prosze ?

 

Wiadomo, ze szerokopasmowce rzadza jesli chodzi o srednice, ale jak jest z basem w tych kolumnach wzgledem siebie (np. czy Hornreflex ma duzo lepszy bas od Hornton II? albo czy Basshorn jest najlepszy bo ma aktywny bas?) oraz wzgledem tego co oferuja tradycyjne/drozne konstrukcje, w tych cenach aktualnie na rynku??

Jak te 3 modele graja na niskich poziomach glosnosci? Ktorys jest zdecydowanie najlepszy czy wszystkie podobnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie je§li używacie jeszcze Bodnarów tak spytam z ciekawości w przypadku modelu Sandglass w jskiej pozycji je słuchacie ? Wylot do góry czy do dołu, ustawienie na wprost czy skierowane na słuchacza, bliżej ściany tylnej czy dalej, z podstawami czy bez? Moim skromnym zdaniem najlepiej bez podstaw i wylotem do góry oraz ustawienie na wprost.Ze względu na warunki w salonie u mnie 1,60 m od ściany tylnej, pozycja słuchacza 4.20 m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam szerokopasmowców! Czy są jeszcze tacy na sali czy moda na szerokopasmowe granie już minęła? Od dłuższego czasu jestem posiadaczem Bodnar Audio modelu Bassreflex w połączeniu z lampą i gramofonem.Kolumny pokazały swój potencjał dopiero po dobraniu odpowiedniej lampy, z tranzystorem to nie było to.Obawy przed niedostatkiem basu czy góry nie do końca się potwierdziły. W moich warunkach bas jest niskoschodzący, posiada masę, kontur. Jest trochę przewagi ataku nad wypełnieniem. Średnica jest magiczna, bezpośrednia, namacalna. Góra słodka, brakuję trochę blasku i dźwięczności. Poprzednio miałem metalową kopułkę seasa i jest niedosyt. Lampy dopiero się wygrzewają. Po 200 godz. grania przyjdzie czas na dostrojenie okablowaniem. 

Generalnie jest świetnie, są emocje podczas słuchania, jest gęsia skórka. 

Pozdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Świetlicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Świetlicki napisał:

Witam szerokopasmowców! Czy są jeszcze tacy na sali czy moda na szerokopasmowe granie już minęła?

 

Hej! Ja mam od miesiąca Basshorn 2. Grają również z lampą.

Jaki Ty masz model? Nie kojarzę u Bodnara konstrukcji typu Bassreflex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dari napisał:

Hej! Ja mam od miesiąca Basshorn 2. Grają również z lampą.

Jaki Ty masz model? Nie kojarzę u Bodnara konstrukcji typu Bassreflex.

Faktycznie. Hornreflex. Ponoć dziś robione tylko na zamówienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.