Skocz do zawartości
IGNORED

Bernard GS 464 problematyczna renowacja.


leju666

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoim leciwym bernardem gs 464. Po wielu latach spoczynku w szafie, wyciągnąłem go z szafy z zamiarem renowacji. Wymieniłem pasek napędu, zamontowałem nową wkładkę z audiotechnica, zmieniłem kabel sygnałowy na porządniejszy. I teraz zaczynają się schodki, mianowicie ramię ma skłonność do zjeżdżania z płyty na początku odtwarzania, a przy końcu odtwarzania lubi się "przycinać" jakby płyta była już w nienajlepszej kondycji. Generalnie nie mogę nawet wyregulować odpowiednio nacisku igły, bo przy opuszczeniu ramienia na wagę ramie zwyczajnie zjeżdża z niej jak z płyty. Ciężarek od powrotu mam na pozycji 0 więc to nie od tego. Dodatkowo pojawił się problem po wymianie kabli w ramieniu, odtwarzana płyta brzmi jakby była mocno przesterowana, zyczajnie charczy. Proszę o pomoc lub adres do dobrego speca bo osiwieję przez to cudo techniki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem, bez zmian;/ Jak zacznę odtwarzać płytę, igła dochodzi do momentu gdzie zapisana jest muzyka i zsuwa się z płyty. Jak położę trochę dalej na ścieżce to już jest ok, do momentu ostatniej piosenki, gdzie nie chce w ogóle dojść do końca tylko przycina gdzie bym nie rozpoczął odtwarzania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wypoziomowałem, dalej nic. W sumie różnica poziomów wskazywała że ramię powinno uciekać do środka a nie na zewnątrz płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki objaw wskazuje na za dużą siłę antyskatingową. Ale jeśli gramofon jest wypoziomowany a antyskating na 0 to problem może być w samym ramieniu. Być może przy wymianie okablowania coś przestawiłeś w jego( ramienia) geometrii....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za sztywne lub skręcone przewody wewnątrz ramienia i ciągną? Sprawdź, czy wymieniając przewody nie zostawiłeś w środku przewodów ramienia zahaczających o jakiś element. Może też być nieodpowiedni nacisk.

Antyskating reguluje się wg siły nacisku, jednak gdy jest niefirmowa wkładka, siła nacisku musi być regulowana wg wagi, bo skala na odważniku jest robiona pod MF-ki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki sprawdzone, wszystko na luzie, nie poskręcane. Generalnie problem ramienia pojawił się jeszcze przed wymianą okablowania. Mam problem również z wyregulowaniem siły nacisku, bo kiedy ustawię ramię nad wagą, wszystko jest ok, a kiedy opuszczę ramie na wagę, to po zetknięciu z nią automatycznie zaczyna uciekać do zewnątrz. Problem ustawienia wagi mija w pewnym stopniu jak ustawię naprawdę dużą siłę nacisku, bo ok 6-7, podczas gdy wkładka powinna pracować optymalnie na 1,5-2.0. Tak się zastanawiam bo jak się ściągnie dolną obudowę gramofonu, to tam jest jeszcze taka śrubka i sprężynka do regulacji do ramienia, może tam coś trzeba wyregulować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

1. Wypoziomować podstawę gramofonu.

2. Ustawić układ antyskatingu tak, aby nie miał on kontaktu z ramieniem. Pręt antyskatingu nie może dotykać trzpienia na obsadzie ramienia.

3. Opuścić windę ramienia przy pomocy właściwej dźwigni, którą należy zablokować w pozycji opuszczonej.

4. Obracając ciężarek/przeciwwagę, ustawić ramię gramofonu w pozycji poziomej.

5. Obrócić skalę sprzęgniętą z przeciwwagą w taki sposób, aby cyfra 0 znalazła się na górze. Sam ciężarek/przeciwwaga nie może się przy tym poruszyć.

6. Obrócić przeciwwagę w taki sposób, aby zbliżyła się ona do podstawy ramienia, a skala ustawiła się tak, że na górze widać wymagany nacisk igły na płytę. Np. 2,5g.

7. Zwolnić dżwignię opuszczania ramienia i ustawić układ antyskatingu w pozycji roboczej. Ciężarek antyskatingu ustawić tak, aby wcięcie na jego obwodzie znalazło się naprzeciw liczby odpowiadającej ustawionemu naciskowi igły na płytę. Te liczby znajdują się na skali pod ciężarkiem.

 

Jeśli nadal będzie źle, to coś masz namieszane grubo.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>GM

Podajesz sposób regulacji naccisku dla wkładki firmowej , czyli MF1xx. W pirzypadku wkładki innej, o różnej wadze, skalę na cężarku można wsadzić w buty. Jeśli ciężar wkładki jest inny jak MF1xx to konieczne jest stosowanie zewnętrznej wagi do nacisku igły. Antyskating mozna regulować normalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

>GM

Podajesz sposób regulacji naccisku dla wkładki firmowej , czyli MF1xx. W pirzypadku wkładki innej, o różnej wadze, skalę na cężarku można wsadzić w buty. Jeśli ciężar wkładki jest inny jak MF1xx to konieczne jest stosowanie zewnętrznej wagi do nacisku igły. Antyskating mozna regulować normalnie.

 

Nie sądzę żeby autor miał wkładkę zdecydowanie lżejszą od MF. Może napisze co ma zainstalowane w ramieniu.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka to audio-technika AT95e. No cóż, pozostało mi tylko przeprowadzić od podstaw wymienione przez kolegę wyżej regulacje, a jeżeli t nie pomoże to sprzęt leci na aledrogo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem wieki temu w G8010 MF 100 na AT 95 ( w mojej wersji nazywa się Pioneer ),

i po wyzerowaniu ciężarka przeciwwagi nie było żadnych problemów.

Obstawiam uszkodzenie, albo prześledź jeszcze raz - po kolei porady G.Marka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jaką cholerę wymieniałeś okablowanie w ramieniu skoro z Twoich wpisów wynika że nie masz nawet zielonego pojęcia na czym polega obsługa gramofonu?

Na 100% musiałeś coś zepsuć. Jakie kable włożyłeś do ramienia? To że jest wszytko luźne i OK może się wydawać Tobie a wcale nie musi tak być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leju666 napisał, że problem z ramieniem występował jeszcze przed wymianą drutów...post nr8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leju666 napisał, że problem z ramieniem występował jeszcze przed wymianą drutów...post nr8.

 

Rzeczywiście przeoczyłem zwracam honor .

To znaczy że problem musi być w innym miejscu. Może rzeczywiście ktoś wcześniej grzebał przy tej nieszczęsnej sprężynce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh uh, uratowany od zbędnej zrypy :P Chciałem uratować sprzęt przed złomowaniem, a nóż się uda :) Kable zamontowałem dedykowane do gramofonu od firmy Pro-Ject, więc raczej nie wpływają negatywnie na wyważenie ramienia no i mają sporo zapasu, bo są nawet trochę dłuższe od oryginalnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie wiem, co to "zrypa", a "nuż" - tak piszemy:-))

 

Dłuższe kabelki mogą poważnie namieszać , jako i te krótsze!:-))

 

Sprawdź zawieszenie ramienia.

Możeś przeoczył i dlatego - dziwne historyje wystąpiły:-)

 

 

Ps- so lódzie , kture nie pojmo, że fajnie jes pomuc komuś . So takie .

Pozdrawiam - Jacek.

 

Takie gimarki, pawłyjazy i insze...

Zawsze kochani i chętni do pomocy.

 

I dlatego - to jest fajne forum!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Wypoziomowałeś gramofon?

 

<br />1. Wypoziomować podstawę gramofonu.<br />

 

Co Way tak z tym poziomowaniem i poziomowaniem? ;)

 

Tak od 5'50"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gimarki, pawłyjazy i insze...

Zawsze kochani i chętni do pomocy.

 

I dlatego - to jest fajne forum!:-)

 

Oj tam oj tam Niusia bez przesady :)

Wracając do tematu cały czas intryguje mnie sprężynka o której pisał leju666 wklej jakąś fotę może ona już straciła całkowicie swoje właściwości i wnosi więcej szkody niż pożytku. Kable rzeczywiście jak za długie mogą gdzieś o czym nie wiesz haczyć i ciągnąć ramię w jedną lub drugą stronę. Szczerze mówiąc (pisząc) nigdy nie spotkałem się ze sprężynkami w ramionach polskich gramofonów. Czasem występowały innych tanich gramofonach jako regulacja AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem równie miły przed piwem, jak i - po!:-)

 

Fakt, sprężynka jest fascynująca.

Mam radę dla zmartwionego (w co nie wątpię) Autora wątku:

Jeśliś pokonał kroki, które Ci @G.Mark podpowiedział i wciąż NIC - odepnij, weź pod pachę i idź do serwisu.

Może się okazać, że to bździnka, niewarta Twych utrapień.

A i naszych - tyż!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojejciu toż to technika 25 wieku. Jeśli to ustrojswo zostało ruszone to może być dosyć żmudny proces aby to wyregulować ale wykonalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Łojejciu toż to technika 25 wieku. Jeśli to ustrojswo zostało ruszone to może być dosyć żmudny proces aby to wyregulować ale wykonalny.

 

Tylko, że ta śruba i sprężyna nie mają nic wspólnego ze ściąganiem ramienia z płyty. To są elementy regulacji tzw. włącznika prędkościowego, który zatrzymuje napęd i zwalnia podtrzymanie ramienia w pozycji opuszczonej, po dojściu igły do końca zapisu na płycie i "wjechaniu" igły na pusty rowek.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się. Nie będę tutaj mędrkował tylko czy nie jest tak że jak to całe ustrojswo jest zbyt mocno lub krzywo skręcone łącznie z tą małą śrubką która domyślam się że jakiś sposób trzyma kolumnę ranienia od spodu. To nie pozwala na swobodny ruch ramienia wokół swojej osi? Może tam jest jakiś zadzior albo coś krzywo siedzi i ciągnie ramię do zewnątrz skoro nie pomagają żadne regulacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Tak zgadza się. Nie będę tutaj mędrkował tylko czy nie jest tak że jak to całe ustrojswo jest zbyt mocno lub krzywo skręcone łącznie z tą małą śrubką która domyślam się że jakiś sposób trzyma kolumnę ranienia od spodu. To nie pozwala na swobodny ruch ramienia wokół swojej osi? Może tam jest jakiś zadzior albo coś krzywo siedzi i ciągnie ramię do zewnątrz skoro nie pomagają żadne regulacje?

 

Masz na myśli ten

 

post-3254-0-16231800-1427283521_thumb.jpg

 

wkręt?

Jeśli tak, to on mocuje dźwignie wyłącznika prędkościowego do środkowej tulei podstawy ramienia. Autor nic nie napisał, że demontował te dźwignie, a moim zdaniem, jedynie ich zbyt głębokie wsunięcie na tuleję podstawy ramienia, może wywołać dodatkowe opory ruchu ramienia.

Nie napisał również nic o tym, że demontował podstawę ramienia. Może gdy pokaże zdjęcie tego fragmentu konstrukcji swojego gramofonu, będzie można powiedzieć coś więcej.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie ten wkręt mam na myśli.

Tak jak napisałeś ogólnie rzecz biorąc przyczyną może być złe spasowanie całego mechanizmu pod warunkiem że on był rozkręcany. No bo przecież jak inaczej wyjaśnić takie a nie inne zachowanie belki skoro nie pomagają żadne typowe regulacje? Przecież nie jest to jakiś super skomplikowany mechanizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.