Skocz do zawartości
IGNORED

Rike Audio s-cap czy Audyn TRUE COPPER CAP do lampy


szy_a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze miałem kupic Audyny True Cooper Max a niestety nie można ich nigdzie dostać,to co polecacie do lampiaka Yaqin  do toru audio?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy true copper a true copper max jest minimalna, nie przejmowałbym się tym. 
W MS30 masz po dwie pary kondensatorów sygnałowych na kanał. Ja bym dał pół na pół. Po parze true copper i po parze Rike S-Cap 2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, McGyver napisał:

W MS30 masz po dwie pary kondensatorów sygnałowych na kanał. Ja bym dał pół na pół. Po parze true copper i po parze Rike S-Cap 2. 

Dzieki, tak tez myslałem aby dac po połowie bo 4 sztuki mają w poweraudio. Jednak Rike nie mają. A jak bym dał Po parze true copper i i po parze mundorfów? Tylko jakich najlepiej? Supreme?

8 godzin temu, gustwao napisał:

Yaqin MS-30L tylko miedź jak powyżej w temacie TC są dostępne, bez problemu w Anglia i Niemczech. 

W niemczech pytałem, chociaz mają na stronie to faktycznie na stanie brak. A anglia mozesz podac sklep?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, bumbum said:

W niemczech pytałem, chociaz mają na stronie to faktycznie na stanie brak. A anglia mozesz podac sklep?

 

Hificollective 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bumbum napisał:

mundorfów? Tylko jakich najlepiej?

Supreme Silver Oil albo Evo Supreme Sllver Gold Oil 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8 sztuk Audynów TC Max. Jak gdzieś pisałem, fantastyczne kondy w całym zakresie. Obecnie gram na wymieszanych 4 ruskich lampach, 4 Mullardach M8100 i chińskich EL34.  Cóż mogę powiedzieć..., nic mi więcej nie potrzeba :). Audyny możesz zamówić tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko trzeba poczekać. Ja czekałem ok. 3 tygodni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam,

W swoim ms-30l mam w tej chwili w torze audio 8x Jantzen superior z-cap-0.22uF. Proszę o radę jakie kondensatory zastosować aby nieco złagodzić górę - nie wiem czy to w ogóle możliwe aby osiągnąć jednocześnie te cechy - ale nie chciałbym pozbywać się szczegółów tylko zmienić sposób ich przekazu na sposób bardziej łagodny. Może wystarczyłoby wymienić przykładowo jedną parę kondów, ewentualnie dwie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatorami możesz dużo zmienić. Jantzeny czerwone to sam jazgot. Chyba każde poprawią dół poasma. Miedziane najlepiej się do tego nadadzą. Bezpośrednio porównywałem i jedne i drugie. Audyny to dobry bas, wypełniona niższa średnica, góra bardziej skoda, o ile można tak powiedzieć i brzmieniu. 

Godne uwagi są też polskie miflexy kpcu-1. Małe pojemności są w dobrej cenie, te większe już trzeba rozważyć ze światowymi markami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną alternatywą z tych przed miedzianymi są auricap xo. Na pewno dużo lepsze od janzena chyba każdego. I cena łatwiejsza do przelkniecia. Jednka jak mówił przedmówca ciężko jest przebić miedzi. Sam mam kilka miedzianych i siedzą w najbardziej newralgicznych miejscach. Najbardziej "ciepłe" jakie mam to jupitery, ale cena może zniechęcić. Dobrą alternatywą są Audyny. 

Możesz wymieniać kondy parami po obu stronach, jednak nie jest to zalecane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się kiedyś, czy tej miedzi nie będzie za dużo w sygnale, bo miałem już miflexy jako sprzęgające w lampie, ale nadal iskrzyło w górnych rejestrach. Zdecydowałem się na audyny TC do analigowki na lampie. Jest w sam raz. Nie polecam natomiast dwa razy ATC w sygnale. Zachęcony dobrymi wrażeniami w analogowce, postanowiłem podmienić miflexy we wzmacniaczu i tu klops. Wszystko jakoś się rozlało, zmyliło, totalnie bez sensu. Szybko wróciłem do miflexa. Korci mnie jeszcze 2x miflex, ale przy tych pojemnościach spore ryzyko gdyby nie zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrymi miedziakami są Duelundy Alexander, ale są sporo droższe od Audynów. Świetnie się zgrywają z Jupiterami miedzianymi lub Audynami true copper w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie kondesatory do Caynin Mt-35s jest tam 6 sztuk ?.Mc ty mi mówiłeś , no i zapomniałem które to były audyny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2020 o 18:13, zbyniu 360 napisał:

Jakie polecacie kondesatory do Caynin Mt-35s jest tam 6 sztuk ?.Mc ty mi mówiłeś , no i zapomniałem które to były audyny. 

W torze sygnału są 4.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2020 o 17:13, gustwao napisał:

Fajną alternatywą z tych przed miedzianymi są auricap xo. Na pewno dużo lepsze od janzena chyba każdego. I cena łatwiejsza do przelkniecia. Jednka jak mówił przedmówca ciężko jest przebić miedzi. Sam mam kilka miedzianych i siedzą w najbardziej newralgicznych miejscach. Najbardziej "ciepłe" jakie mam to jupitery, ale cena może zniechęcić. Dobrą alternatywą są Audyny. 

Możesz wymieniać kondy parami po obu stronach, jednak nie jest to zalecane. 

Mam rozumieć, że wymiana 4 sztuk - po jednej parze na kanał ( tych bliżej potencjometru) może nie przynieść żadnej zmiany w kierunku złagodzenia  "jazgotu"? Czy chodzi o jakiś inny problem?  Na chwilę obecną to te wysokie nie są aż tak dokuczliwe (no chyba że się już przyzwyczaiłem :)) i przeszkadzają powiedzmy w 30 procentach słuchanej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Timon napisał:

Mam rozumieć, że wymiana 4 sztuk - po jednej parze na kanał ( tych bliżej potencjometru) może nie przynieść żadnej zmiany w kierunku złagodzenia  "jazgotu"? Czy chodzi o jakiś inny problem?  Na chwilę obecną to te wysokie nie są aż tak dokuczliwe (no chyba że się już przyzwyczaiłem :)) i przeszkadzają powiedzmy w 30 procentach słuchanej muzyki.

Wydaje mi się że to nie jest wina wzmacniacza. Jakie masz źródło? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam daphile + DAC Topping D50. System dostroiłem do kolumn Elac 247.3 , które jak się okazało wymagają jasnej góry. Jeśli chodzi o lampy sterujące to używałem 1x Mullard cv850 na kanał (te bliżej potencjometru od strony trafo), które też grają dość jasno, pozostałe  to RTC 5654. Lampy mocy to RFT i tak jak wspomniałem - w torze sygnałowym wzmaka 8x Jantzen.

Jednak z czasem doszedłem do wniosku, że Elac'i są zdecydowanie za małe do mojego pomieszczenia i wymieniłem ja na Opery Seconda. Tak sobie teraz myślę, czy nie za wcześnie chcę temperować  górę, bo w sumie to kolumny grają powiedzmy 70-80h i czy na pewno nic już się nie zmieni w ich przekazie? Na razie zmieniłem tylko lampki sterujące - teraz wszystkie to RTC 5654, co wniosło drobną zmianę w pożądanym kierunku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Timon napisał:

Używam daphile + DAC Topping D50. System dostroiłem do kolumn Elac 247.3 , które jak się okazało wymagają jasnej góry. Jeśli chodzi o lampy sterujące to używałem 1x Mullard cv850 na kanał (te bliżej potencjometru od strony trafo), które też grają dość jasno, pozostałe  to RTC 5654. Lampy mocy to RFT i tak jak wspomniałem - w torze sygnałowym wzmaka 8x Jantzen.

Jednak z czasem doszedłem do wniosku, że Elac'i są zdecydowanie za małe do mojego pomieszczenia i wymieniłem ja na Opery Seconda. Tak sobie teraz myślę, czy nie za wcześnie chcę temperować  górę, bo w sumie to kolumny grają powiedzmy 70-80h i czy na pewno nic już się nie zmieni w ich przekazie? Na razie zmieniłem tylko lampki sterujące - teraz wszystkie to RTC 5654, co wniosło drobną zmianę w pożądanym kierunku. 

Widzisz nowe kolumny. Jeśli na starych było ok to znaczy, że albo są nie wygrzane (stawiam na to). Albo tak grają jasno i nie za bardzo pasują do Twojego toru. Warto trochę jeszcze poczekać. Janzen czerwone są neutralne. Więc to nie to. (jednak warto je wymienić na coś lepszego) Z mojej strony dodam abyś unikał srebra w całym torze. Główne kable z domieszką srebra, kondy ze srebrem to samo straszne zniekształcają przekaz i rozjaśniają. W słabym torze srebro poprawia trochę szczegółowość, jednak kosztem równowagi i neutralność. Jeśli nie masz nic srebrnego to bądź cierpliwy. Pogrzej je jeszcze ze 100h. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.09.2020 o 06:54, Timon napisał:

Jednak z czasem doszedłem do wniosku, że Elac'i są zdecydowanie za małe do mojego pomieszczenia i wymieniłem ja na Opery Seconda.

W moich Operach wysokie zbastowały po 4 miesiącach ? Więc daj im trochę pograć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.09.2020 o 18:13, zbyniu 360 napisał:

Jakie polecacie kondesatory do Caynin Mt-35s jest tam 6 sztuk ?.Mc ty mi mówiłeś , no i zapomniałem które to były audyny. 

W torze sygnalowym sa kondensatory oryginalne Real cap 0,22uf/600v czy to dobre kondensatory? Chcę uzyskać na dobrej przestrzeni dźwięk i lepsza separację i lokalizacje instrumentów na scenie sterofonicznej na co mogę wymienić te chinskie kondesatory ostatni szrot na rynku?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podkreślić trochę górę pasma. Z tanich kondensatorów czerwone jantzeny polecam za grosze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Kris_54701 napisał:

Musisz podkreślić trochę górę pasma. Z tanich kondensatorów czerwone jantzeny polecam za grosze. 

A sprawdzales Jantzen Alumen? U mnie w zwrotnicy sprawdzily sie bardzo dobrze. Moze i w sygnalowce bylyby ok - cena jest niezla, nawet bardzo, jak na poziom grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lete napisał:

A sprawdzales Jantzen Alumen? U mnie w zwrotnicy sprawdzily sie bardzo dobrze. Moze i w sygnalowce bylyby ok - cena jest niezla, nawet bardzo, jak na poziom grania.

Nie wiem czy występują takie małe wartości jak 0,22uf/600v  Jantzen Alumen ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zbyniu 360 napisał:

Nie wiem czy występują takie małe wartości jak 0,22uf/600v  Jantzen Alumen ?

Zmierz napięcie na tym kondensatorze, ale te 600v jest z dużym zapasem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak duży zapas napiecia wystarczy 400v ,no takie sa fabrycznie wstawione .Patrze po necie najmniejsze wartości alumen to 1,0 uf ,raczej by to przygasiło brzmienie , może jakies inne fajne tez mozesz polecić w mniejszej pojemności?

Zależy mi tez na wielkości w cayninie mt-35s nie ma za dużo miejsca na większe kondensatory , chyba ze połączenia zrobić większe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alumeny są tylko na 100V. Ndają się WYŁĄCZNIE do kolumn i sprzętów tranzystorowych zasilanych niskim napięciem. 
W urządzeniach lampowych bezpiecznie stosować można kondensatory sygnałowe na napięcie nie niższe niż zastosowane elektrolity. A i to jest wskazówka tylko orientacyjna, bo w niektórych lampowcach (np. na lampach 845) stosuje się szeregowe łączenie kilku (dwóch, trzech) kondensatorów na 450V uzyskując w ten sposób kondensator zastępczy na napięcie 900-1350V. 
Ale w MT35 sytuacja jest prosta, elektrolity są na 450V więc sygnałowych na niższe napięcie stosować nie należy. 
Dodatkowo we wnętrzu MT35 jest mało miejsca, wątpię czy czerwone Jantzeny się zmieszczą. 
Na pewno mieszczą się Mundorfy EVO. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.