Skocz do zawartości
IGNORED

Poprawne podłączenie Soundbara


Marcin_58659
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam podłączyć konsole i tuner przez HDMI do soundbara skoro one mają tylko po jednym HDMI? Sondbar nie przekażę przecież obrazu do TV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjeb..łeś mnie, po prostu zostałem rozj..any, ile Ty masz lat, że tak spytam. Spokojnie, masz szczęście, ze nie ma możliwości przesłania dzwięku bo zobaczyłbyś jak parsknąłem, tylko spokojnie, a jak myślisz po co są wejścia i wyjście, wejścia po to, żeby podłączyć sprzęt a wyjście po to, żeby obraz z nich "poszedł" na TV, a Ty myślałeś, że po co jest wyjście. Wybacz ale naprawdę nie wiedziałem, ze są ludzie tak myślący jak Ty w obecnych czasach.

 

A WŁAŚNIE PO TO JEST TO WYJŚCIE HDMI , ŻEBY "PUŚCIĆ" OBRAZ NA TV A WEJŚCIA PO TO , ŻEBY TAKI SYGNAŁ ZAPODAĆ NA SOUNDBAR.

 

Oj ludzie. Teraz czytaj jeszcze raz moje wcześniejsze posty i podłączaj jak napisałem. Nie chce mi się drugi raz pisać. :)

 

Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Adek45 nie spinaj się, ludzie grzecznie pytają a ty krzyczysz :-)

Z HDMI ARC często są kłopoty, niby połączenie cyfrowe, ale nie zawsze kompatybilne.

Jedynym rozwiązaniem pozostaje wówczas TOSLINK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinać się, człowieku , dawno się tak nie uśmiałem a nie, że krzycze. zdziwiło mnie to trochę dlatego tak zareagowałem, u mnie zawsze grało jak trzeba i pierwszy raz słyszę, żeby był z tym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sluchajcie, przedstawie Wam moj problem..

Mam TV Samsunga F6320. Posiadam nc+, PS4.. to wszystko podlaczone jest przez HDMI. I dziala.

Dokupilem soundbar denon dht-s514 , podlaczylem przez HDMI ARC i dalej dziala ale pojawily sie problemy... po wylaczeniu dekodera, tv, soundbar SAM SIE WLACZA po okolo 30min od wylaczenia. Co mnie irytuje, bo sie grzeje... Tego nie rozumiem co go samo wlacza po zgaszeniu TV I DEKODERA. Wiec.. odlaczylem HDMI ARC i podlaczylem soundbar przez kabel optyczny do TV... i tez gra.. po WYLACZENIU TV juz sie nie wlacza ale.... jest kolejny problem... po wlaczeniu dekodera/konsoli/tv zalacza sie automatycznie soundbar.. ale nie ma dzwieku. Musze go(denona) recznie WYLACZYC i znow wlaczyc zeby był dźwięk.

HDMI ARC CEC mam wylaczone... nie wiem dlaczego sounbar sam sie wlacza przy uruchomieniu TV...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z HDMI ARC mam złe doświadczenia. I jestem na prawdę miło zaskoczony kiedy to działa przy instalacjach. Raczej staram się omijać ten "patent"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też problem przy podłączeniu Soundbara do TV,przez Bluetooth odbierał świetnie,a z TV głos na głośniki nie przechodził,Cinhe które podłączałem do TV i Soundbara po kolorach czerwony,biały w Soundbarze i tak samo w TV nie przynosiło skutków głosu nie było,kupiłem przewód połączeniowy za 5 zł.dwa cinch połączyłem z Soundbarem i jeden Jack 3,5mm w wejście na słuchawki i sprawa się rozwiązała jest głos i wszystko gra,po prostu w TV gdzie podłączałem cinhe to było wejście a nie wyjście głosu i dlatego nie było głosu w soundbarze w nowych wersjach TV na pewno jest już lepsze rozwiązanie ale o starszych wersjach nikt nie pisze,że można właśnie w ten prosty sposób rozwiązać problem.(Należy kupić przewód z dwoma cihami i z wyjściem na słuchawki jack 3,5mm ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wiesiek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się koledzy pod temat.

Sprzęt:

TV Sony KDL 42w829b

dokupiłem do niego soundbar'a

Sony HT-CT390

 

TV wisi w salonie razem z sb. nie potrzebuję dodawać do tego żadnych innych urządzeń.

Podłączyłem to to razem kablem HDMI (poprzez gniazdo ARC). Pierwszy wieczór po podłączeniu youtube, piwo i muza na full.

Dziś jednak zacząłem się przyglądać sprzętowi który zakupiłem i zauważyłem opóźnienia miedzy obrazem a dźwiękiem. Po restarcie sb. wszystko jest ok, lecz po jakimś czasie dźwięk się opóźnia w stosunku do obrazu.

Teraz spiąłem to dodatkowo kablem optycznym i na razie działa.

Zmieniłem też kabel (jeden i drugi który sprawdzałem był "high speed" cokolwiek to by miało znaczyć ;) - kosztowały po ok 35 pln).

Jak myślicie co może być przyczyną tych opóźnień? Kabel HDMI? Miał ktoś coś podobnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jeśli tv nie ma HDMI arc ani wyjścia optycznego, to co będzie lepszym rozwiązaniem w podłączeniu soundbara. Mam chyba dwa rozwiązania, analogowo (cinch) wyjście z tv - wejście do soundbar

lub kabel optyczny połączony soundbar z dekoderem cyfrowego polsatu ( gniazdo optyczne S/PDIF). Czy będzie różnica w jakości.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak TV jest tylko ekranem dla dekodera to wystarczy z nim bezpośrednio, na pewno najwygodniej będzie to obsługiwać. Różnica w "jakości" to tu raczej głośniej/ciszej ;) Chyba że to taki "soundbar9.1" to wtedy musi być po opticalu żeby działały te "systemy pseudo przestrzenne" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... opisze Wam dziwny (wg mnie) przypadek....

Kumpel ostatnio podłączał u siebie soundbar JBL SB 450 do tv samsunga. .... kabel hdmi , był na wyposazeniu jbl., i co ciekawe po podłączeniu kabla hdmi od jbl-a pod gniazda ARC tv i soundbaru dźwięku z tv wogóle nie szedł na jbl-a... po czym przywiozłem swój kabel ( "troszkę" lepszy , z ARC) i po podłaczeniu (identycznym schematem) wszystko zadziałało wzorowo... myslałem ,że dołączony do sounbaru kabel jest bez ARC.... ale jak odjeżdżałem to oczywiscie zabrałem co moje a kumpel podłaczył kabelek z kompletu jbl-a, i co ? i wszystko nagle działa ... czyli co kabelek z kompletu miał problem z konfiguracją i sparowaniem urządzeń? a na moim kablu urządzenia się dogadały i sparowały.... i na tamtym od kompletu już prowadziły "zaczęty dialog"....? :)

 

....i wyprzedzę od razu wasze zarzuty o niechlujność pierwszego podłączenia.... na kablu od jbl-a ,wszystko podłączałem kilka razy i sprawdzałem każda opcję, wszystko było wpięte jak należy i nie działało...kabel z kompletu jest zdrowy , bo nim wyginałem myśląc ,że jest gdzieś walnięty, wtyki także dociskałem i wsadzałem kilka razy, szukając tam przyczyny... i nie bylo żadnego odzewu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te soundbary JBL to takie raczej słabo dopracowane złomki i nie wszystko w nich działa prawidłowo, a już takie rzeczy jak ARC szczególnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te soundbary JBL to takie raczej słabo dopracowane złomki i nie wszystko w nich działa prawidłowo, a już takie rzeczy jak ARC szczególnie.

...i tu sie mylisz bo ta 450 jest dobrze wykonana technicznie i stylistycznie i nawet całkiem całkiem to gra jak na soundbar....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie spisuje się?

... jeżeli nie mamy miejsca na typowe ( nie plastikowe) kino domowe, to taki soundbar daje o niebo lepszy dźwięk niż głośniczki w płaskich TV.... ale jezeli mamy miejsce na tani ampli i kolumny 5.1 to oczywiście zapominamy o soundbarach... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tu sie mylisz bo ta 450 jest dobrze wykonana technicznie i stylistycznie i nawet całkiem całkiem to gra jak na soundbar....

Mam z tym na codzień do czynienia, widze jakie są problemy i co bez przerwy wraca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Tv Polaroid i SoundBar Philips

Próbowałem podłączyć bez skutku, wcześniej na Samsungu mi działało bez żadnych zastrzeżeń.

 

Pomóżcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam szukam rady mam tv samsung LE40B530 kupiony prawie 8 lat temu ktos zrobil mi prezent i kupil soundbar samsung hw k551 ja ogladam pl tv przez laptop podlaczony do tv hdmi moj bar nie dziala przez tv nie moge odszukac na nim hdmi arc dziala tylko z laptopa BT moge go jakos przez tv podlaczyc jesli hdmi mi nie widzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej składniej proszę. Bo zero jakiejkolwiek interpunkcji i wyszła kiszka. Z tego co znalazłem w necie to ten TV nie ma ARC to raz. Dwa. Soundbar ma wejście hdmi więc żeby grał to pod niego podłaczasz laptopa pod HDMI IN a z kolei jego łączysz z TV drugim złączem HDMI czyli OUT (ARC) I już. To z zewnętrznego zródła typu właśnie laptop, odtwarzacz blu-ray, konsola PS , X-Box. Wtedy w TV wybierasz sobie wejście hdmi pod które podłaczony jest kabel hdmi z soundbara. Natomiast, żeby dzwięk poleciał Ci z samego TV na soundbara musisz je połączyć kablem optycznym złączami Digital Audio IN (OPTICAL) w soundbarze i takie samo ale OUT w TV. Przypuszczam, że wtedy trzeba będzie wybrać sposób wyjścia dzwięku w menu dzwięku w TV. Jeśli posiadasz kilka urządzeń, np wymienione przeze mnie laptop, odtwarzacz blu-ray, konsole do gier czy jakiś dekoder i chciałabyś, żeby dzwięk z nich leciał przez soundbar warto zakupić coś takiego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wtedy wyjście z tego urządzonka OUT łaczysz z wejściem IN w soundbarze a do gniazd IN w adapterze wpinasz wymienione wcześniej urządzenia . Wprawdzie tylko trzy można podłaczyć ale lepiej tak i przełączać pilotem albo w najgorszym przypadku przyciskiem znajdującym się na tym adapterze niż nie mieć tego adaptera i przepinać kable do soundbara, jesli ma się więcej niż jedno urządzenie (blu-ray, laptop, PS,X-Box, dekoder). Zrozumiałe? :)

 

Nawet jest w nim automatyczny tryb przełączania. W zależności z którego gniazda hdmi wejdzie sygnał to Ci na nie przełaczy samo. fajna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam,

Panowie jestem nowy i laickie pytanie TV LG 43LH541V chce do niego podłączyć SB Samsunga HW-K551/EN. Teraz jak to zrobic TV nie posiada optyka ani ACR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam, potrzebuje pomocy w podłączeniu tv Philips ( Nowa seria) do Soundbar LG, kino domowe samsung i dekoder Netia. chodzi o to żeby wszystko działało jednocześnie. również przy przesyłaniu obrazu i dźwięku z komputera i telefonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry. Chcę połączyć telewizor z soundbarem za pomocą kabla HDMI. Na stronie Samsunga czytam: "jeden koniec kabla podłączamy do wyjścia soundbara a drugi do wejścia telewizora". Dlaczego tak? Jaki sygnał wychodzi wówczas z soundbara? Jaki sygnał wchodzi na TV?

Pytam, bo mam możliwość kupna soundbara z wyjściem HDMI a bez wejścia i myślałem, że nie da się go podłączyć do telewizora kablem HDMI. Z tego opisu wygląda na to, że się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli soundbar obsługuje funkcję ARC to najlepiej podłączyć go pod wyjście HDMI ARC w TV. Wtedy TV wysyła sygnał do soundbara, ale soundbar może także wysłać za pomocą tego samego kabla sygnał do TV (jeśli soundbar ma wejście HDMI to można podłączyć do niego np. odtwarzacz bluray i obraz zostanie przesłany do TV)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Ja mam następujący problem. Posiadam soundbar JBL SB400, TV LG i dekoder UPC. Podpinam wszystko kablami HDMI, tzn. dekoder do soundbara, soundbar do TV. Niby wszystko działa, ale pilotem od dekodera nie mogę ściszać np na kanale Canal+ bo tam mogę tylko pilotem od soundbara. Dodatkowo na Canal+ od czasu do czasu pojawiają się strzelania dźwięku (taki dźwięk jakby ktoś na full mocy odłączył kabel). Czy mam jakoś inaczej ten zestaw podłączyć? Czemu pojawiły się te trzaski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak było by najlepiej podłączyć takie sprzęty: telewizor, soundbar, PS4 i dekoder. Dość sporym problemem może być tylko jedno wyjście hdmi w telewizorze… Oto wyjścia jakie mam w poszczególnych urządzeniach:

Telewizor Samsung le40b550:

- hdmi in 4

-usb

- av in video

- audio left

- audio right

Soundbar Hitachi:

- hdmi out arc

- aux

- optical

- coaxial

Playstation 4 :

- Hdmi out

- lan

- aux usb

Dekoder z upc :

- hdmi

- sd tv scart

- digital

- left

- right

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Czesc.Taki problem.Jak najsensowniej podlaczyc wszystkie urzadzenia aby sterowac wszystkim z smartfona.Tv Lg 1Hdmi bez Arc + saundbar 3.1 jbl + amplituner denon 7:2 + sat dekoder

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz amplituner, po co soundbar? Przecież to bez sensu. Sprzedaj tę protezę i kup normarne kolumy, uzyskasz nieporównywalnie lepszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.