Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacje komputera do celów audio


Przemysław_51508

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham z karty PC z wyjściem SPDIF

 

Przede wszystkim podaj dokładny model karty.

 

Zrób test.

Połącz optykiem wyjście karty dźwiękowej z przetwornikiem cyfrowo analogowym (DAC). Pod DAC wepnij słuchawki. Jeśli DAC nie posiada wyjścia słuchawkowego to poprzez przejściówkę RCA->Jack podepnij się słuchawkami pod wyjście liniowe DACa. Volume reguluj wówczas programowo na odtwarzaczu w kompie. Oczywiście dźwięk będzie słabej jakości ale pozwoli to wyeliminować jeden element z toru jakim jest wzmacniacz.

 

Jeśli sygnał będzie czysty to problem leży we wzmacniaczu i jego połączeniu z siecią elektryczną.

Jeśli sygnał będzie w jakikolwiek sposób zniekształcony lub znów będziesz słyszał ruchy myszki itp to winna będzie karta dźwiękowa. Każda ale to każda karta dźwiękowa przeznaczona do audio (nie multimedia) daje CZYSTY sygnał na wyjściu optycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz zasilacz liniowy ;)

No jasne. Żona z kuchni słyszy różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po optyku jest identycznie ... "szumnie".

To słabo, bo znaczy że zakłócenia nie niosą się po masie spdif.

 

Czy przypadkiem nie masz komputera wpiętego do wzmacniacza jakimś innym kablem elektrycznym? Bo to się nawet po odłączonym wejściu potrafi nieść po masie (np. ostatnio w pracy wyszło, podłączyliśmy dwa komputery do jednego wzmacniacza i nawet pomimo przełączenia na trzecie wejście, brum się zaczął niemiłosierny - może na różnych fazach pracują)

 

Jeśli nie, to jedyna możliwa droga to po zasilaniu (komputer->zasilacz->gniazdko w ścianie->zasilacz dac->dac). Czyli ja bym spróbował po pierwsze odsuąć kompa od daca i wzmacniacza, a jeśli to nie tu problem, to spróbowałbym z innym, lepszym zasilaczem ATX (widocznie śmieci wpuszcza do sieci zasilającej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz, a dokładnie końcówka jest podłączona do "linii" prowadzonej bezpośrednio ze skrzynki bezpiecznikowej, bez połączeń na całej długości, do gniazdka Furutecha wpięte jest trafo separujące, ekranowane, w obudowie ze stali, miedzi i aluminium, zbalansowane 3kV, więc to nie jest wina zasilania wzmocnienia.

Z CD które jest również DACiem, jest podłaczone do osobnej "linni" ze skrzynki przyłączeniowej, nie ma żadnych szumów.

Szumi tylko gdy słucham głośno a sygnał idzie z PC->DAC->wzmak.

 

PC jest wpięty do gniazdka "normalnego", oryginalny Gierek 1981 r., bez bolca ale za pośrednictwem UPS-a

 

Wzmak bez sygnału jest bardzo cichy.

 

Myślcie dalej ...

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślcie dalej ...

 

Jesteś niegrzeczny. Nie tak się rozmawia.

Dostałeś ode mnie sposób na wyłowienie słabego elementu w torze - nie odniosłeś się do tego.

Zadałem pytanie o kartę dźwiękową - odpowiedzi brak.

 

Tak więc sam myśl i sam się męcz z tym złomem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niegrzeczny. Nie tak się rozmawia.

Dostałeś ode mnie sposób na wyłowienie słabego elementu w torze - nie odniosłeś się do tego.

Zadałem pytanie o kartę dźwiękową - odpowiedzi brak.

 

Tak więc sam myśl i sam się męcz z tym złomem.

 

Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinum z panelem wewnętrznym ( komplet wejść i wyjść, gitara, mikrofon, analog, SPDIF, TOSLINK ).

 

Podłączam kablem SPDIF i TOSLINK, różnice jeśli są, to naprawdę minimalne.

 

Jestem teraz w pracy, więc nic Ci nie mogę sprawdzić ...

 

W integrze sygnał idzie przez pasywkę potencjometru dlatego nie słychać tego szumu przy cichym słuchaniu.

Natomiast przy końcówce nie mam pre i gdy "gra" cisza z DAC-a, to słychać ten poszum i różne dźwięki z komputera, bo głośność ustawiam w Foobarze programowo, gdy jest zbyt niska, to głośniej "gra" szum niż muzyka, dopiero po przekroczeniu pewnego progu głośności szum przestaje dokuczać i zlewa się z resztą dźwięków. Gdy w CD/DAC wybiorę źródło sygnału CD, to nie ma szumów, po zmianie na COAXIAL i OPTIC szum jest.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś poplątanie z pomieszaniem pojęć.

Masz kartę multimedialną Sound Blaster.

Na tej karcie jest wyjście optyczne. Sygnał wychodzi z karty dźwiękowej po wyjściu optycznym i dokąd dociera?

Piszesz o wzmacniaczu. Czy ten wzmacniacz ma wejście cyfrowe (coax/optical)? Piszesz też o końcówce mocy, którą wysterowujesz z komputera za pomocą foobara. Przecież końcówka nie ma wejścia cyfrowego!!

 

Posiadasz w ogóle DAC? DAC - przetwornik cyfrowo analogowy, samodzielny klocek.

Piszesz o jakimś DACu a potem o wysterowywaniu końcówki mocy z foobara - to nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pròbuja Ci zrobić dobrze: kup Thin Clienta, do niego kartę flash albo skromny SSD, postaw Daphile lub Roon Server - co kto woli I odpadna Ci wszystkie problemy.

Jeszcze taniej - Raspberry I jazda!

Oba sposoby pozbawiaja Cię Twojej bolaczki - szumu dyskòw i ruchòw myszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumi tylko gdy słucham głośno a sygnał idzie z PC->DAC->wzmak.

 

Napisałem przecież powyższe oraz poniższe:

Z CD które jest również DACiem, jest podłaczone do osobnej "linni" ze skrzynki przyłączeniowej, nie ma żadnych szumów.

 

Gdy w CD/DAC wybiorę źródło sygnału CD, to nie ma szumów, po zmianie na COAXIAL i OPTIC szum jest.

 

To co napisałem może wydawać się trochę na wyrost :-)

Siedząc daleko przy zestawieniu z końcówką słychać "coś" w tle, coś przeszkadzającego.

 

Po zbliżeniu ucha do głośników wysokotonowych słychać szum w momencie gdy w CD/DACu wybrane jest wejście COAXIAL/TOSLINK.

W trybie CD jest cisza jak makiem zasiał.

 

Końcówka gra pełną mocą, bez pre i przez to wyciąga wszystko ze źródła, pogłaśniając te tło, czyli szum z PC.

Przy integrze tego tak nie słychać, ponieważ potencjometr głośności ogranicza wzmocnienie tego szumu, inaczej trzeba dać naprawdę głośno bez puszczania muzyki, żeby ten szum usłyszeć i był denerwujący.

 

PC->karta.muz->COAXIAL lub TOSLINK->DAC/CD->integra lub końcówka = szum

 

CD(ten sam co wyżej, posiada wejścia cyfrowe)->integra lub końcówka = cisza jak makiem zasiał

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja:

-wymienić karte muzyczną na inną- zewnętrzną

-zmienić dyski na ssd

u mnie zadziałało - nie ważne jak głośno mam ustawione to żadnych szumów komputerowych nie słychać (np szumy dysków, myszek, klawiatur, zasilaczy itp) - i nie potrzeba do tego żadnych ekstra kabli, gniazdek i zasilaczy za grube tysiące złotych :) - chyba, że chodzi o pozbycie się całkowite szumu z kolumn - wynikające z pracy wzmacniacza/końcówki na tzw "biegu jałowym" czyli bez muzyki - tu każdy sprzęt będzie szumieć - wynika to z technologi (stosunek sygnał szum danego wzmacniacza/końcówki/karty/dacka/cd czy czego tam jeszcze nie mamy) :)

u mnie jest tak: dyski ssd - kabel usb do karty zewnętrznej - czinczami do końcówki i nie ma żadnych szumów z komputera , ale to nie znaczy ,że nie słychać żadnych szumów wogóle! - bo coś końcówka/wzmacniacz/karta zawsze od siebie dodaje....

W każdym razie mój komputer żadnych szumów od siebie nie dodaje (a ma 12 wiatraków - w tym 7x140mm, 2x120mm, 3x92mm i 120mm w zasilaczu ) dwa dyski, komp jest tak skonstruowany do słuchania muzyki czy surfowania po necie, oglądania filmów WSZYSTKIE 13 wiatraków sie wyłącza - tryb 100% pasywny - pozwalają na to nadmiarowe radiatory na karcie i procesorze plus nadmiarowy zasilacz 850w który do 20% nie potrzebuje wiatraka, i do 170w poboru kompa nie hałasuje wogóle - ale jego wiatrak jest też "ręcznie" wyprowadzony do manualnej kontroli :) - przy graniu w gry komp jest cichszy niż niejeden laptop - WSZYSTKIE wiatraki na max 40% chodzą :):P - także nawet w "trybie aktywnym" - jest cicho i muzy idzie słuchać!

Jaki masz ten cd /dack?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC->karta.muz->COAXIAL lub TOSLINK->DAC/CD->integra lub końcówka = szum

 

Za szum w głośnikach odpowiedzialny jest komputer przy połączeniu toslink, na bank.

 

Tak dopowiem, bo może nie widać, ale to ironia jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szum w głośnikach odpowiedzialny jest komputer przy połączeniu toslink, na bank.

 

Tak dopowiem, bo może nie widać, ale to ironia jest.

 

Ja nie dyskutuję z faktami :-).

Albo ktoś wierzy piszącemu na słowo i zdaje się na jego słuch albo wie lepiej :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD(ten sam co wyżej, posiada wejścia cyfrowe)->integra lub końcówka = cisza jak makiem zasiał

Komputer w tym samym czasie masz włączony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?!

Sygnał z komputera wysyłany przez toslink czy coaxial = szum

Sygnał z cd = brak szumu.

Pytam czy w drugim przypadku jest włączony komputer, jeśli jest to sprawa jest jasna. Komputer sieje pozostaje tylko zidentyfikować czy słyszalne zakłócenia przenoszą się po zasilaniu czy z pola elektromagnetycznego.

Tak czy inaczej sytuacja nie ciekawa bo sprzęt audio nie powinien tak reagować na obecność sprawnego komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz, a dokładnie końcówka jest podłączona do "linii" prowadzonej bezpośrednio ze skrzynki bezpiecznikowej, bez połączeń na całej długości, do gniazdka Furutecha wpięte jest trafo separujące, ekranowane, w obudowie ze stali, miedzi i aluminium, zbalansowane 3kV, więc to nie jest wina zasilania wzmocnienia.

Z CD które jest również DACiem, jest podłaczone do osobnej "linni" ze skrzynki przyłączeniowej, nie ma żadnych szumów.

Szumi tylko gdy słucham głośno a sygnał idzie z PC->DAC->wzmak.

 

PC jest wpięty do gniazdka "normalnego", oryginalny Gierek 1981 r., bez bolca ale za pośrednictwem UPS-a

 

Wzmak bez sygnału jest bardzo cichy.

 

 

 

Myślcie dalej ...

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Ja mam taką akcje. Mam podłączony laptop do daca CA z zasilaniem zewnętrznym, lub do v-daca bez zewnętrznego zasilania to do wzmacniacza czy wzmacniaczy sluchawkowych i nie ma żadnego problemu. Nie ma problemu dopóki... nie podłączę amplitunera kina domowego do telewizora kablem hdmi. Telewizor wyłączony amplituner też a sianie słychać bardzo. A jeśli telewizor jest połączony z amplitunerem i odłączę zasilacz od laptopa też przestaje siać. Jakieś czary:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w tym samym czasie masz włączony?

 

Oczywiście, wszystko włączone na raz !

W CD wybieram selektorem źródło sygnały CD/SPDIF/TOSLINK, po przełączeniu na CD jest cisza z wysokotonówek, a po przełączeniu na dwa pozostałe słychać cichy szum.

 

Wszystkie kable podłączone na stałe (coaxial i toslink) , w komputerze włączony foobar i muzyka gra :-).

Czyli do CD/DAC dochodzi sygnał cyfrowy z komputera ale w danym momencie mogę na grającym foobarze przełączyć na CD i wtedy jest cisza jak makiem zasiał :-).

 

Jaśniej już się chyba nie da :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CD wybieram selektorem źródło sygnały CD/SPDIF/TOSLINK, po przełączeniu na CD jest cisza z wysokotonówek, a po przełączeniu na dwa pozostałe słychać cichy szum.

Spróbuj fizycznie odpiąć coaxial od komputer i puść sygnał po toslink.

Samym światłowodem śmieci nie mają prawa przejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem temat myszki na AMEN.

 

Poszła sobie na PS2 po przejściówce Logitecha z USB, na kabelek dałem ferryt od Acoustic Revive i znikła w otchłani ciszy. Przy otwartej przepustnicy w Foobarze na pełny ciąg nie ma ani jednego szmeru myszki w żadnej aplikacji, mogę kręcić rolką, robić piruety i nic, ani mru mru.

 

Niestety szumek na wstędze dla wysokich tonów nie zniknął na tyle by można o nim całkiem zapomnieć ale jest znacznie lepiej.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z komputera wysyłany przez toslink czy coaxial = szum

Sygnał z cd = brak szumu.

 

Ale pierdoły opowiadasz.

Skąd takie wnioski...Ty tak masz?

 

Spróbuj fizycznie odpiąć coaxial od komputer i puść sygnał po toslink.

Samym światłowodem śmieci nie mają prawa przejść.

 

Kolejna rewelacja Kolegi "wszystkowiedzącego".

Czemu ja mam podłączenie poprzez coax i żadnych szumów nie słyszę?

Coś nie tak z moim systemem?

 

Daruj sobie Przemysław te złote porady, proszę. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ja mam podłączenie poprzez coax i żadnych szumów nie słyszę?

Coś nie tak z moim systemem?

Na jednym komputerze hałasuje, na drugim nie, na jednej karcie muzycznej hałasuje, na drugiej nie itp. Takie pyrkotanie od dysków czy myszki to rzeczywiście zakłócenia. Kolega miał odpiąć całość, podpiąć tylko optykiem żeby oddzielić galwanicznie i zobaczyć czy niesie się przez spdif czy inną drogą (tylko zasilanie by pozostało). Rada nie jest taka głupia, ja do tej pory nie wiem czy Pygar tylko przełącza wejścia a spdif ciągle siedzi w gniazdku, czy rozpiął całkiem.

Przecież te całe śmiecie mogą się nieść przez masę spdif na masę daca i dalej. Nawet jeśli to wejście jest odłączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rewelacja Kolegi "wszystkowiedzącego".

Czemu ja mam podłączenie poprzez coax i żadnych szumów nie słyszę?

Coś nie tak z moim systemem?

Przykre jest to że umiejętność czytania ze zrozumieniem zanika.

Takie czasy debile na górze w demokratycznym kraju nie spadają z nieba ;)

 

Czemu ja mam podłączenie poprzez coax i żadnych szumów nie słyszę?

Znając Adamy to albo siedzisz daleko albo coś ze słuchem nie tak.

Ważne że przynajmniej bezpieczniki i bios słyszysz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Adamy to albo siedzisz daleko albo coś ze słuchem nie tak.

 

Pudło. Ani jedno, ani drugie.

Po prostu mam dobrze skonfigurowany sprzęt i tyle. ;-)

A Ty nie wysilaj się na speca od wszystkiego, bo co chwila spod Twojego "pióra" jakiś zonk wychodzi.

 

Z pozdrowieniami noworocznymi...oby ten nowy rok był dla Ciebie lepszy. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.