Skocz do zawartości
IGNORED

Wątek dla testujących kable


czeczen

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jak już pisałem ostatnio miałem okazję posłuchac w swoim systemie kilkunastu kabli głóśnikowych z zakresu

1000,- 2000,- PLN. Kolega musiał sobie kupić bo odzyskał sprzęt po rozwodzie bez kabli.

Ciekawe było to, że jak opisywał jak grają to pokrtwało się z moimi obserwacjami. Sprzęt zupełnie inny.

Jak po odsłuchu szukałem opisu w prasie to też było podobnie. To zupełnie co innego czy się podobały czy nie.

Np. Furutech u-2T opis w Audio Video był taki:

"Najistotniejszą jednak cechą tego kabla jest znakomite brzmienie, choć oceny w tabelce wcale nie wydają się tego potwierdzać. ?-2T jest najlepszym tego przykładem ? kabel o szlachetnej proweniencji i pięknym brzmieniu bynajmniej nie musi być w pełni neutralny, mieć wyczynowego basu czy hiperprzestrzeni. Podobnie jest z dynamiką. Ważne za to, że jak żaden inny spośród całej stawki nie generował tak silnych i jednoznacznie pozytywnych emocji i doznań estetycznych. Wybór redakcji."

Co do opisu cech to się zgadzam ale co do definicji znakomitego brzmienia to całkowicei mi się niepodobał.

Tak sobie mniemam, że cechy były na tyle odczuwalne, że i ja tak samo to odebrałem.

 

Byłem ostatnio na dwuch weselach i znajoma mówi patrz na tym u Joli ludzie prawie nie pili bo ta wódka jakoś nie wchodziła. Pomyślałem znaczy się czuli to samo co ja. Obie były zimne i gatunkowe.

 

Możesz też się zapisać na fora amerykańskie, niemieckie czy japońskie bedziesz miał szersze spektrum w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję, że jeśli ktoś ma ochotę napisać, że nie ma nic do powiedzenia na temat, to może to zrobić, ale tylko raz. Następny wpis spowoduje wykluczenie z grona osób mogących w tym wątku pisać. W ten sposób dojdziemy do miejsca, że okaże się, że nikt nie będzie mógł tu napisać, choćby chciał, a reszta użytkowników wykazuje zupełny brak zainteresowania tematem, więc nawet tu nie zagląda.

 

Nic nie wskazuje na to, że znajdzie się ktoś na forum, kto będzie się chciał podzielić swoimi doświadczeniami z testów. No ale może się mylę i testy są właśnie przeprowadzane i wkrótce będziemy mogli o nich poczytać i obejrzeć nawet fotki.

 

Ja oczywiście również opiszę swoje doświadczenia, jednak chciałbym to zrobić w poście podsumowującym dyskusję. Dyskusję, która nie ma miejsca, no na razie przynajmniej.

 

Na koniec krótka uwaga. Ciekawa sprawa, że propozycja przeprowadzenia w miarę obiektywnych testów skutkuje agresją osób, które uważają, że ktoś w ten sposób kwestionuje jakiś święty dogmat o kablach w który niezachwianie wierzą.

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Jak źle ustawi to będzie mu źle grać co nie zmienia faktu co słyszy <br />

 

ale co slyszy??

wzbudzone rykowisko, uchylone jedne z drzwi, ze gra na 9.30 a nie 9.00 i juz cos mu sie wzbudzilo????

Jak mozesz stwierdzic ze 100% pewnoscia (jak user Biniek84),ze kabel gra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miłość boską!!! Czy ja wszem, wobec i każdemu z osobna mam tłumaczyć, że to jest wątek, gdzie się pisze o testowaniu kabli??? Testowanie kabli polega, do 100 diabłów na tym, że się kupuje jakieś kable i porównuje do tych dodanych do sprzętu za darmo. A w tym celu, żeby nie ulegać sugestii i autosugestii, to się to powinno zrobić na ślepo, zdając tylko i wyłącznie na swój słuch. Kapewu?

 

Jest na forum kilka innych wątków kablowych, gdzie się teoretyzuje i bije pianę. Tutaj tylko praktyka!

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała procedura jest dość skomplikowana, ale naprawdę nie ma sensu "testowanie" jak się wie, co gra.

Ok. Jedno konkretne pytanie, jak najbardziej związane z tematem. Sprecyzuj w jednym zdaniu, co chcesz w ten sposób osiągnąć? Ile osób weźmie Twoje wyniki na serio? 2,3,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z kablami skończyło się, gdy przeprowadziłem ślepy test :) Dziś już nie patrzę na kable jak na część zmieniającą dźwięk systemu, ale to nie znaczy, że mam wpięte pierwsze lepsze kable typu:

4767684600_1305457088.jpg

Moje podejście się zmieniło, ale nadal preferuję ładne druty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy test nalezy przeprowadzac na wygrzanych kablach, czy prosto ze sklepu?

I co wtedy gdy jedna para jest juz wygrzana?

 

Ja przeprowadzilem test na osobie, ktora nie wiedziala ze jest poddawana testowi.

Sprawa jest opisana w innym watku. Wyszlo na to, ze facetowi sie wydawalo ze slyszy, ale prawdy sie nie dowiedzial.

Kable maja taki sam wplyw na brzmienie, jak pogodaza oknem.

 

To tak jak by ktos mial rozpoznac za pomoca wlasnego ciala roznice temperatury na pozio ie 1 stopnia.

 

Uprzejmie informuję, że jeśli ktoś ma ochotę napisać, że nie ma nic do powiedzenia na temat, to może to zrobić, ale tylko raz. Następny wpis spowoduje wykluczenie z grona osób mogących w tym wątku pisać. W ten sposób dojdziemy do miejsca, że okaże się, że nikt nie będzie mógł tu napisać, choćby chciał, a reszta użytkowników wykazuje zupełny brak zainteresowania tematem, więc nawet tu nie zagląda.

 

Nic nie wskazuje na to, że znajdzie się ktoś na forum, kto będzie się chciał podzielić swoimi doświadczeniami z testów. No ale może się mylę i testy są właśnie przeprowadzane i wkrótce będziemy mogli o nich poczytać i obejrzeć nawet fotki.

 

Ja oczywiście również opiszę swoje doświadczenia, jednak chciałbym to zrobić w poście podsumowującym dyskusję. Dyskusję, która nie ma miejsca, no na razie przynajmniej.

 

Na koniec krótka uwaga. Ciekawa sprawa, że propozycja przeprowadzenia w miarę obiektywnych testów skutkuje agresją osób, które uważają, że ktoś w ten sposób kwestionuje jakiś święty dogmat o kablach w który niezachwianie wierzą.

 

No wlasnie, przeciez Ty nigdzie nie napisales, ze nie slyszysz roznic. No albo ze ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@milikali Raczej takie kable, 2xRCA z każdej strony ;)

kabel-2xrca-2xrca.jpg

Porównujemy np. z takimi

kabel_polaczeniowy_2xrca_879.jpg

Nawiasem mówiąc kabelek prawie dokładnie taki mam (akurat jest to wersja 2xRCA 1x mini-jack) i charakteryzuje się on tym, że ma zamienione końcówki po stronie RCA. Zazwyczaj czerwony idzie do kanału prawego, a tu ktoś zamienił, więc mi dźwięk się nie zgadzał z obrazem(kabel służy jako połączenie komputera do wzmacniacza i np. oglądając film samochód wjeżdżał z prawej strony, ale słychać go było jak wjeżdżał z lewej. Taki detal).

 

Dzisiaj mamy święto, więc pomiędzy sytymi posiłkami i spacerami być może ktoś znajdzie czas; i osobę do pomocy; na testowanie kabli ;)

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mamy galerię kabelków. Najpierw wspomniane kabelki używane w komputerze

mini.jpg

A tu nieużywane i zagracające szuflady inne kabelki

rca.jpg

hdmi.jpg

komp.jpg

Jak widać nawet kabel do monitora się wala w graciarni, bo został wymieniony na jakiegoś grubego pytona, co najmniej centymetr średnicy.

 

No ale każdy praktyk tak ma. To znaczy ma jeszcze więcej, zresztą i ja też, ale już nie widzę sensu, żeby wyciągać wszystko, co się wala w śmieciach. A przecież są jeszcze kable, które są aktualnie wpięte w sprzęt. Z tego też by się ładna kolekcja zebrała. No to do dzieła. Parawanik czy co tam kto ma do dyspozycji i testujemy.

 

PS. Jak widać ze zdjęć to ma jakiś sens i logikę. Najpierw były kable zwykłe, potem "lepsze" bo z pozłacanymi wtyczkami, potem jeszcze lepsze, bo grubsze, potem jeszcze grubsze, a tych najlepszych nie chciało mi się wypinać. Zresztą jak bym śmiał. Rodzina by mnie przegoniła mokrą ścierką. Przecież wszyscy siedzą przed telewizorem

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje

 

MzlhMzQ5YjU5ZTMwZWVkY2QyY2VhOTJjOTkxN2RkZGRrEmrE1q8PrRylYrmmpJZeaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vYmM1MzgyNjM4YzI4NjY3YTU3NjllMWNiY2Y4Y2ViMTUyNWJiOTFiMmZlODZmY2FiZjk3ZjY1MmViYmJhY2NlYi5qcGd8fHx8fHwzOTZ4MjkyfGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9zdGF0aWMvaS93YXRlcm1hcmsucG5nfHx8.jpg

 

i jeszcze jeden, oba wlasnej roboty

 

M2ZlOTBjY2NkZjQ3MzMxODU3MjYzYTQwNDUwZWZjNjdcl8x2kXcSIpn1gchNvY3HaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vZmZjY2E0ZDBhNDc1ZTNmMTZhMDM4NmQzMTEwMzU4MTllMDM0ZDg3ZDk2OTdlYWVhYTE5NjRkMzlhMjYwZmNiNy5qcGd8fHx8fHwzOTZ4MjkyfGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9zdGF0aWMvaS93YXRlcm1hcmsucG5nfHx8.jpg

 

testowane, roznic w brzmieniu zadnych nie ma.

 

Zrobie jeszcze pozniej zdjecia tych, ktore mam wpiete teraz, kolejny IC wlasnej roboty, tylko ze krotszy i jeden do podlaczenia subwoofera dokladnie taki sam jak na zdjeciach, ktore wkleil czeczen, te z napisem DIGITAL.

 

Mam tez szuflade pelna innych kabli, moze zrobie zdjecie pozniej. Sam nie wiem czy bede potrafil to rozplatac.

 

Teraz sa goscie, wiec nie bede robil szopki:-)

 

Testy przeprowadzane tak jak ktos wyzej opisal.

Dwa kable wpiete w CD za pomoca rozdzielacza RCA i do dwuch roznych wejsc we wzmacniaczu, kolega zmienial ja sluchalem, nastepnie zamiana rolami.

Kable zbudowane w oparciu o dwa rozne rodzaje przewodnikow i wtykow.

Pierwszy, wtyki Nakamishi kabel koncentryczny do zastosowan audio z OFC ekranowany teflonem, drugi to wtyki Neutrik a kabel OFC powlekane srebrem podwujnie ekranowany.

Zadnych roznic w brzmieniu nie stwierdzono, dlatego postanowilem zrobic jeszcze jeden zdecydowanie krotszy ok. 30cm, co pozwala na utrzymanie porzadku za sprzetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez szuflade pelna innych kabli, moze zrobie zdjecie pozniej. Sam nie wiem czy bede potrafil to rozplatac.

Nie rozplątuj, zrób zdjęcie jak jest. W sumie mogłem też tak zrobić tylko to by był taki kipisz, że nie wiadomo co gdzie i jak. Jak po przejściu tornada.

 

Jeśli chodzi o samoróbki, to jestem pełen uznania. Wyglądają bardzo solidnie. Profesjonalna robota. BTW jakie zadanie miały te kostki na szarym kablu z drugiej foty?

 

PS. Twój post dodaje mi wiary w to, że faktycznie praktycy są na forum i się w końcu odezwą. Nie każdy ma przecież czas na pisanie. Zresztą na czasochłonne testowanie też. Ale jutro też wolne, więc może ktoś znajdzie trochę czasu.

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozplątuj, zrób zdjęcie jak jest. W sumie mogłem też tak zrobić tylko to by był taki kipisz, że nie wiadomo co gdzie i jak. Jak po przejściu tornada.

 

Jeśli chodzi o samoróbki, to jestem pełen uznania. Wyglądają bardzo solidnie. Profesjonalna robota. BTW jakie zadanie miały te kostki na szarym kablu z drugiej foty?

 

PS. Twój post dodaje mi wiary w to, że faktycznie praktycy są na forum i się w końcu odezwą. Nie każdy ma przecież czas na pisanie. Zresztą na czasochłonne testowanie też. Ale jutro też wolne, więc może ktoś znajdzie trochę czasu.

 

Prosze bardzo, ale to nie wszystko.

W garazu jest duzo wiecej kabli, rowniez do Car Audio.

 

Szuflada

YmM2NGI3OGE2NTliNzRlOGUxMDNiZTUxY2FmZDk0OWVOJE6XBVQISisdOg-lNL6NaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vZTIxN2NmNWRmZjJhMGZkMGEwNjNmYjQxZTRhNjFlY2FmN2QyYjcxZGZiYjEyYTAyZTQ5ZmExMTI2YmQyYTUwYi5qcGd8fHx8fHwzOTZ4MjkyfGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9zdGF0aWMvaS93YXRlcm1hcmsucG5nfHx8.jpg

 

Aktualnie podpiete, IC wlasnej roboty. Dwa czerwone w CD bo tam przylutowalem ekran. Do suba sami widzicie jaki.

YTYyZTEwZjZmMDJhNjMwNjZmMDc4ZjlkMTk0ZjEyZTLt8ZJ8i1x5jSfxWF9N1CUVaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vNDhkMDkxNDQ3ZGU2MmZlOGQ1ZmViMDliZWIyOGY2ZjE1ZmIwNGFlNTVjODU5NzcyMTE1MTBiNTVjZTlkZDUwYS5qcGd8fHx8fHwzOTZ4MjkyfGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9zdGF0aWMvaS93YXRlcm1hcmsucG5nfHx8.jpg

 

ZjdkNzVlYzc0NjNlMmU4MTk1NzIzNWIwZjZjMWVjODX9EGPGe6xPnu_QEBZlzA0haHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vZjM1MmEyZjlmNTYyYjZkMTcxNTNiZGE2YTA1YzJkNTY1NjMyMGU1ZTRlOWU0ZTZjZTYyMWMyOTg3NmI3NjY5My5qcGd8fHx8fHwzOTZ4MjkyfGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9zdGF0aWMvaS93YXRlcm1hcmsucG5nfHx8.jpg

 

Neutrik Speakon, tez DIY do RELa, ktorego obecnie nie uzywam

MmFhM2M5MWRiNjY3ODliOGU4Y2EzN2NmODJhMmQ0N2LvUPSv_q7V9k6naNSBRQJnaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vOGZlNDE3OGJjN2RiODE5Y2Y4YzY4MzQyNTc3ZDBlOGJiMDUyNjc2MTY1NTBlYTNjOGJlZWNhNDQwZjE0MDJhNS5qcGd8fHx8fHwzOTZ4MjkyfGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9zdGF0aWMvaS93YXRlcm1hcmsucG5nfHx8.jpg

 

I glosnikowy, QED Silver Anniversary, ten kupiony

NWY3NmE5NGRkNzU3MGIxMWU1Yzg3YTBiYThkNmE3OTMeNhktqK6PXkduH0M2rVHcaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vOTZiODUyYWRlYWQ2MTQ0OWM1ZmE5ZjIwMTM2M2E5Y2Y2YjJlY2VkNGQ5ZGYyYmE2NTQyOWNlYmZjNmZmNDc3MC5qcGd8fHx8fHwzOTZ4MjkyfGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9zdGF0aWMvaS93YXRlcm1hcmsucG5nfHx8.jpg

 

Te kostki na IC z poprzedniego postu to tylko taki bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kostki na IC z poprzedniego postu to tylko taki bajer.

Gdybyś jednak chciał je sprzedać, to mów że one robią cuda. Tylko najpierw wysonduj kupującego jakie efekty chciałby osiągnąć i opowiedz mu w innych słowach, że twoje kabelki zwłaszcza przez to, że mają te bajery to właśnie z dźwiękiem robią :)

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc kabelek prawie dokładnie taki mam (akurat jest to wersja 2xRCA 1x mini-jack) i charakteryzuje się on tym, że ma zamienione końcówki po stronie RCA. Zazwyczaj czerwony idzie do kanału prawego, a tu ktoś zamienił, więc mi dźwięk się nie zgadzał z obrazem(kabel służy jako połączenie komputera do wzmacniacza i np. oglądając film samochód wjeżdżał z prawej strony, ale słychać go było jak wjeżdżał z lewej. Taki detal).

 

 

Miałem podobne i z boku miały takie małe śrubeczki, można było zamienić te aluminiowe nakładki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne i z boku miały takie małe śrubeczki, można było zamienić te aluminiowe nakładki

Jest całkiem sporo kabli, które są tak zrobione. Oczywiście nie ma problemu, żeby odkręcić śrubki i zamienić końcówki, prościej jednak przepiąć wtyczki :) (trzeba mieć śrubokręciki zegarmistrzowskie)

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem sporo kabli, które są tak zrobione. Oczywiście nie ma problemu, żeby odkręcić śrubki i zamienić końcówki, prościej jednak przepiąć wtyczki :) (trzeba mieć śrubokręciki zegarmistrzowskie)

Widzę , że gadanie nie na temat juz Ci nie przeszkadza :)

Przetestowałem kilkadziesiąt róznych przewodów , od tych najtańszych , koncząc na serii METAMORPHOSIS ALBEDO za ponad 30 tys( głośnik.+xlr) nie wspominając o blisko 20 sieciowych. I by to zrobic nie potrzebowałem parawaniku i temu podobnych innych pierdół .

Tak więc mógłbym pisać na temat choć pewnie dla Ciebie takie testy to nie testy więc w sumie nie ma o czym. Nie musisz mnie banować . Nie będę więcej zaśmiecał tego wspaniałego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że w audio mnie już nic nie zdziwi, a jednak. Jak się patrzy na zdjęcia kabli, to się można trochę zdziwić, ale jak zobaczysz jak to wygląda w realu podpięte pod sprzęt, to po prostu szokuje. Popatrzcie

snake-oil-cable-10.jpg?w=700

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podkreślam, że preferuję ładne kable, ale to nie jest ani ładne, ani praktyczne. Zawsze się zastanawiałem jaki cel ma tak gruby oplot na kablach, ale tu chodzi zapewne o zwrócenie uwagi na dany kabel, grubszy to może lepszy :)

 

A jak ładnie i perfekcyjnie w te oploty wchodzi kurz :-))) Po 2 latach nie do wyczyszczenia :-)))

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc za skalę buty i wzór na wykładzinie, to średnica jednej żyły kabla może mieć około 10 cm. Pomijając wszystko inne, to z punktu ekologii robienie podłączenia z takich pytonów, z których można zrobić kilkadziesiąt przewodów jest zwykłym marnotrawstwem materiału itd. To coś jakby ktoś zrobił samochód osobowy, który waży 10 ton i twierdził, że właśnie dlatego, że zużyto na niego 10 ton materiałów jest dobry.

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaimponował mi ten kabelek, wojskowa szkoła, w razie ataku EMP nawet jeden mV się tam nie zaindukuje :)

 

Dziś już nie patrzę na kable jak na część zmieniającą dźwięk systemu, ale to nie znaczy, że mam wpięte pierwsze lepsze kable typu:

 

A ja takie mam wpięte :) Nie ma się co bać, testowane ;) Kiedyś potrzebowałem na szybko kabel 2xCinch/2xCinch do podłączenia daca ze wzmacniaczem i kupiłem taki wynalazek za jakieś 15 złociszy w sklepie elektrycznym. Potem przy okazji jakichś zakupów zapytałem w salonie audio, czy nie mają jakiegoś krótkiego interkonektu po taniości żebym mógł czymś ten kabelek za 15staka zastąpić. Gość podrapał się w głowę i mówi, że mają taki kabelek, sami skręcali, materiałowo same wtyczki 40 zeta, ale mogę dać 40 zeta i mogę brać bo im zbywa. Także generalnie powiedzmy kabelek warty z 6 razy tyle. W domu poprzepinałem trochę i niestety różnicy nie ma żadnej :(

Potem jak mi był potrzebny to bez żalu kupiłem taki kabelek w elektrycznym tylko z końcówką DIN5 i używam go obecnie bez żadnego skrępowania :)

 

Myślałem, że taki cienki jak sik pająka wytwór chińskich rączek z bóg jeden wie czego poprowadzony w towarzystwie różnej maści innych kabli będzie zbierał jakieś zakłócenia i że wskazana byłaby izolacja grubsza niż włos, ale nawet to nie pozwala nic usłyszeć :(

 

Już bym pomyślał, że jestem może jakiś głuchy ale mieszkałem wtedy w lokalu w którym była 20 letnia lodówka z logiem pisanym cyrylicą i każde jej załączenie to był trzask w stereo :D To słyszałem wyraźnie ;)

 

Panowie, to co na taką lodówkę, siecióweczka za tysiaka, czy jakiś kondycjoner chociaż tak za 5k? Wyeliminuje mi to ten trzask?

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaimponował mi ten kabelek, wojskowa szkoła, w razie ataku EMP nawet jeden mV się tam nie zaindukuje :)

 

 

 

A ja takie mam wpięte :) Nie ma się co bać, testowane ;) Kiedyś potrzebowałem na szybko kabel 2xCinch/2xCinch do podłączenia daca ze wzmacniaczem i kupiłem taki wynalazek za jakieś 15 złociszy w sklepie elektrycznym. Potem przy okazji jakichś zakupów zapytałem w salonie audio, czy nie mają jakiegoś krótkiego interkonektu po taniości żebym mógł czymś ten kabelek za 15staka zastąpić. Gość podrapał się w głowę i mówi, że mają taki kabelek, sami skręcali, materiałowo same wtyczki 40 zeta, ale mogę dać 40 zeta i mogę brać bo im zbywa. Także generalnie powiedzmy kabelek warty z 6 razy tyle. W domu poprzepinałem trochę i niestety różnicy nie ma żadnej :(

Potem jak mi był potrzebny to bez żalu kupiłem taki kabelek w elektrycznym tylko z końcówką DIN5 i używam go obecnie bez żadnego skrępowania :)

 

Myślałem, że taki cienki jak sik pająka wytwór chińskich rączek z bóg jeden wie czego poprowadzony w towarzystwie różnej maści innych kabli będzie zbierał jakieś zakłócenia i że wskazana byłaby izolacja grubsza niż włos, ale nawet to nie pozwala nic usłyszeć :(

 

Już bym pomyślał, że jestem może jakiś głuchy ale mieszkałem wtedy w lokalu w którym była 20 letnia lodówka z logiem pisanym cyrylicą i każde jej załączenie to był trzask w stereo :D To słyszałem wyraźnie ;)

 

Panowie, to co na taką lodówkę, siecióweczka za tysiaka, czy jakiś kondycjoner chociaż tak za 5k? Wyeliminuje mi to ten trzask?

 

Sprawdź czy taki sam problem występuje przy używaniu pralki, jeżeli nie, to na próbę zamień kable (lodówka - pralka), jeżeli problem ustąpi, to spróbuj znaleźć producenta kabli do pralki, może w ten sposób uda Ci się wyeliminować niepożądany trzask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie mam wpięte :) Nie ma się co bać, testowane ;) Kiedyś potrzebowałem na szybko kabel 2xCinch/2xCinch do podłączenia daca ze wzmacniaczem i kupiłem taki wynalazek za jakieś 15 złociszy w sklepie elektrycznym.

Problem tych kabli zaczyna się przy większej długości, szczególnie jak łączy się subwoofer. Taki kabel może zadziałać jak antena i sub będzie buczał :) Poza tym jakość wykonania kabla pozostawia wiele do życzenia, ale jak nic się nie dzieje można takie wpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie-r-itakdalej! Kable w lodówce powodują zakłócenia! Ludzie, myślenie nie boli! Zakłócenia z lodówki powodują zużyte styczniki czy jak to się to nazywa. Termostat mierzy temperaturę w lodówce, jak jest za wysoka, to się włącza silnik. Silnik włącza jakiś stycznik, przekaźnik czy coś, na tym się nie znam. W każdym razie ten element jest uszkodzony lub po prostu tak ma, bo ktoś go tak zrobił. Przebicie na styczniku idzie do gniazdka, do sieci i stąd te zakłócenia. Naprawić lodówkę!

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.