Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do małego pokoju


seguar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję zakup zestawu stereo do niewielkiego pokoju (14m2), jednak z uwagi na rocznego malucha obawiam się o zakup monitorów. Czy w związku z tym macie jakieś godne polecenia niewielkie kolumny podstawkowe w budżecie 7-8 tys. zł? Wstępnie myślałem o filigranowych Dynaudio Excite X34 - co sądzicie o tym modelu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby zaproponować konkretne rozwiązania, potrzeba więcej informacji. Przede wszystkim jaki rodzaj kolumn szukasz - w temacie podałeś kolumny podłogowe, natomiast w treści podstawkowe. Druga sprawa, to z jakim wzmacniaczem kolumny będą współpracowały (czy także jest to temat wyboru i zakupu), jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Czekam na szczegóły. Wracając jednak do tematu (zakładając że szukasz podłogówki) jest dużo bardzo dobrych kolumn podłogowych. Spójrz np. na ofertę marki Kudos (http://q21.pl/product/producerList/url/kudos/manual/1) z modelem X2.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neat motive sx2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to błąd - chodziło jak najbardziej o podłogowe:) Słucham wielu gatunków: głownie elektronika, muzyka filmowa, klasyczna, chillout i rock. Brzmienie detaliczne z dokładnymi wokalami i rozsądnym/niezbyt natarczywym basem. Jeśli chodzi o wzmacniacz to jeszcze nie mam jeszcze nic sprecyzowanego. Myślałem o odtwarzaczu strumieniowym Cambridge CXN z nowej serii CX, więc od razu chciałbym sprawdzić wzmacniacz z tej serii, ale to nie jest wiążące. Strumieniowiec na 100% a co do tego, to czekam na propozycje - komplet czyli kolumny odtwarzacz i wzmacniacz puls kable chciałbym zamknąć w kwocie 17 tys zł. Jeśli chodzi o kulumny to istotne by były w miarę smukłe bo będą stały po bokach szafki rtv i z jednej strony w odległości 30cm od niej stoi witryna.

W załączeniu zamieszczam fotkę pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku rozwazylbym kolumny aktywne APS Aeon, Klasik i do tego CA CXN, jesli chcialbys pojsc jeszcze wyzej Event Opal co prawda to monitory wiec dochodzi jeszcze kwesta standow.

Ciezko bedzie w tej kwocie znalesc kolumny i wzmacniacz (nowe) grajace na podobnym poziomie.

Jesli jednak upiersz sie przy podlogowkach to KEF R500 do tego Denon PMA 2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akustyka pomieszczenia?

 

Kamień na ścianie, wąski rozstaw kolumn, różnice w otoczeniu kolumn, jedna z nich wciśnięta między szafkę i witrynę.

 

Wywalasz pieniądze w błoto...

 

Jeśli byłby problem z akustyką to witryna idzie naprzeciwko tego miejsca w którym stoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza czekam na propozycje w rozsądnej cenie.

 

Co do Neat motive sx2 to chyba nie są do nabycia w Polsce. Kudosów też chętnie bym posłuchał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że X34 na tym metrażu mogą być. Nie jest to duża podłogówka.

 

To fakt, X34 nie są duże. Ale grają dość dużym dźwiękiem i żeby rozwinęły skrzydła potrzebują trochę kubatury do wypełnienia jak i miejsca wokół siebie (naprawdę wielki bass refleks dmucha do tyłu). Oczywiście bez przesady, bo to wciąż dość filigranowe podłogówki (chociaż jest wiele jeszcze mniejszych). W każdym razie nie wstawiałbym ich do 14m2, zwłaszcza w ustawieniu proponowanym przez autora wątku. Bliżej 20m2 wydaje się bardziej optymalne dla X34, chociaż oczywiście wiele zależy od akustyki i konkretnego ustawienia kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akustyka pomieszczenia?

 

Kamień na ścianie, wąski rozstaw kolumn, różnice w otoczeniu kolumn, jedna z nich wciśnięta między szafkę i witrynę.

 

Wywalasz pieniądze w błoto...

 

Zgadza się, nie uzyskasz w ten sposób sceny i efektu jaki daje zestaw stereo. Najlepiej, jakbyś odsuwał kolumny od ściany na czas poważnego słuchania, tudzież zastosował panele akustyczne. Sam po zastosowaniu paneli uzyskałem efekt, jakiego według recenzji moje kolumny nie mają ze względu na dość niską półkę cenową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, X34 nie są duże. Ale grają dość dużym dźwiękiem i żeby rozwinęły skrzydła potrzebują trochę kubatury do wypełnienia jak i miejsca wokół siebie (naprawdę wielki bass refleks dmucha do tyłu). Oczywiście bez przesady, bo to wciąż dość filigranowe podłogówki (chociaż jest wiele jeszcze mniejszych). W każdym razie nie wstawiałbym ich do 14m2, zwłaszcza w ustawieniu proponowanym przez autora wątku. Bliżej 20m2 wydaje się bardziej optymalne dla X34, chociaż oczywiście wiele zależy od akustyki i konkretnego ustawienia kolumn.

 

Bardzo możliwe, nie słyszałem ich. Widziałem i są dość filigranowe, ale jak to Dynaudio nawet monitory potrafią zagrać dużym dźwiękiem. Jak będę w przyszłości zmieniał moje 2/8 to na pewno będę brał pod uwagę X34.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza to moze all in one naim uniti 2 do tego PMC 23 (bas reflex z przodu). To uzywane/ex demo tylko wchodza w gre. Naima chyba w q21 maja, pmc nie wiem gdzie w PL posluchac. Z mniejszych kolumn sa jeszcze spendor A3 w Twoim budzecie, ale przyznam sie, ze nigdy ich nie sluchalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję zakup zestawu stereo do niewielkiego pokoju (14m2), jednak z uwagi na rocznego malucha obawiam się o zakup monitorów. Czy w związku z tym macie jakieś godne polecenia niewielkie kolumny podstawkowe w budżecie 7-8 tys. zł? Wstępnie myślałem o filigranowych Dynaudio Excite X34 - co sądzicie o tym modelu?

 

Polecam kolumny Mońitor Audio Silver2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wciskaj tam kolumn! Wysuń je przed linię szafki RTV, bo co byś nie kupił tam Ci to nie zagra. Ewentualnie stwórz możliwość ich wysuwania do przodu na czas odsłuchu.

Walczyłem z kolumnami w nieco mniejszym pokoju. Miałem podstawkowe BX2, później delikatne Audio Physic Yara Classic i skończyłem mimo miejszego metrażu na MA Silver 8 i te polecam - są smukłe i grają dobrze, dodatkowo mają 2 basreflexy i przyduszenie ich w odpowiedni sposób może kształtować poziom najniższych częstotliwości.

 

Jeśli decydujesz się na monitory to tylko na podstawkach - mam do zbycia własnego wykonania po kosztach z drewna i nierdzewki. Jak coś to na priv. Dużo zależy od podstawek, z moim rozwiązaniem BX2 zagrały na nich wybitnie co do sceny. Teraz się kurzą bo mam w/w MA S8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wciskaj tam kolumn! Wysuń je przed linię szafki RTV, bo co byś nie kupił tam Ci to nie zagra. Ewentualnie stwórz możliwość ich wysuwania do przodu na czas odsłuchu.

Walczyłem z kolumnami w nieco mniejszym pokoju. Miałem podstawkowe BX2, później delikatne Audio Physic Yara Classic i skończyłem mimo miejszego metrażu na MA Silver 8 i te polecam - są smukłe i grają dobrze, dodatkowo mają 2 basreflexy i przyduszenie ich w odpowiedni sposób może kształtować poziom najniższych częstotliwości.

 

Jaki konkretnie masz metraż? Z jakim sprzętem grają u Ciebie Silvery? Mógłbyś wrzucić fotkę pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zrobię fotki ale wrzucę je na priv. Gra to Przez Synology po USB z rDac Arcama dalej do integry lampowej Mingda MC88-PL poprzez Altas Voyager dalej Chord Odyssey 2 do Monitor Audio Silver 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam podlogowki do 14m2 tym bardziej, ze napisales, ze nie chcesz natarczywego basu, lepiej zagraja w takim pomieszczeniu podstawkowe. Jak z MA to naprawde pomin serie silver i wyszarp GX100 teraz powinny byc troche tansze, albo posluchaj nowe Goldy, ja tych jeszcze nie sluchalem.

Z MA dobrze sie zgrywa Marantz i Denon, ale pamietaj, tylko te wyzsze modele sa godne uwagi. Stojaki wybieraj ciezkie kable ze srebrem omijaj szerokim lukiem i wywalaj seryjne zworki. Pograj nowymi kolumnami kilkadziesiat godzin i pobaw sie ustrojami (akustyka) w pokoju. Potem juz, tylko piwko i Twoja ulubiona plyta.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.