Skocz do zawartości
IGNORED

wpływ okna na akustyke


Grzegorz_52417

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnosnie okna znajdujacego sie po jedej stronie pokoju jaki ma wpływ na ustawienie kolumn i akustyke. Kolumny po jedej ze scian bocznych mam odsuniete na 110cm z drugiej strony znajduje sie okno i odleglosc mierzona od okna wynosi 120cm, a od sciany 110cm. Czy powinienem rowniez odsunac kolumne znajdujaca sie po drugiej stronie na 120cm czy zostawic jak jest. Problem polega na tym ze z prawej strony gdzie nie ma okna a na scianach jest obraz scena szerokoscia wychodzi daleko poza sciane bocza oraz tylna a tam gdzie okno ledwie na metr moze dwa .Dodam za na czas odsluchow okna mam zasloniete kotara oraz w miejscach pierwszych odbic poki co poduszki. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny po jedej ze scian bocznych mam odsuniete na 110cm z drugiej strony znajduje sie okno i odleglosc mierzona od okna wynosi 120cm, a od sciany 110cm.

 

Najlepiej zrobić symetrycznie... chyba że się nie da.

Co do samego okna to nie wiem, ale jak zasłaniasz go kotarą to dobrze by było gdyby to samo było po drugiej stronie (symetria).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz czyli postaram sie przesunac kolumne bardziej do okna o 10 cm i rozsune kotary.Jest jeszczsze jedna sprawa mam naroznik ktory stoi na srodku pokoju i słuzy za miejsce do odsluchu. Jedgo lewa czesc czyli ta od okna jest wysunieta pod sama kolumne a druga czesc ma wola przestrzen do naroznika okolo metra moze tu tkwi problem. Lewa czesc jest pochlaniana a druga nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W światło okna (obok głośnika, w miejscu pierwszego odbicia) wstawiłem przezroczystą, szklaną, walcowatą szybę z zakupionej w tym celu kabiny natryskowej. Drugą tego typu ściankę- kolorze ściany postawiłem symetrycznie przy drugim głośniku. Wymiar : 177cm x75cm, po prostu oparłem je pod skosem o ścianę i parapet. Jest przestrzeń dźwiękowa, kolumny zniknęły!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz bede probowal cos z tym zrobic mysle nad kupnem paneli akustycznych po jedej i po drugiej stronie. W mijescu gdzie jest okno poloze na parapecie zaslonie kotara i na czas odsluchow wystarczy z drugiej strony powiesze w miejscu pierwszych odbic tylko nie wiem na jakie sie zdecydowac pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sam posłuchać jak dziala symetria lub jej brak. Zrodla pozorne przy ktorejs z kolumn moga zmieniac swoje miejsce w zaleznosci od odleglosci kolumny od sciany, moga sie tez rozmazywac. Jesli jakies instrumenty slyszalne w okolicach kolumny sa wyraznie zlokalizowane to znaczy, że jest ok. Ważne żebyś nie słyszał, że dzwieki wychodzą z kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jedej i drugiej strony dalem poki co obraz z grubego plotna i efekt jest zadziwiajacy scena stala sie szersza i bardziej namacalna. Odkrylem rowniez ze moje kolumny Heco Ascada 2 sa bardzo podatne na minimale ustawienie wystarczy przekrecic o minimetr kolumne w lewo lub w prawo i scena sie splaszcza musi byc idealnie rownolegle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.