Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana trybu na aktywny...


MohSETH

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja życiowa, dziecko:) zmusiło mnie do rozważenia opcji zamiany moich Koda Harmony K-2000B i Arcama Alpha 7R na coś mniejszego gabarytowo i wygodniejszego, bez dodatkowych kabli, które kuszą moją pociechę:)

 

Wpadłem na pomysł kupna monitorów aktywnych do 1500 zł nie chciałbym stracić na jakości w odsłuchu w porównaniu do obecnie posiadanego zestawu. Z tego co się orientuję to dwie firmy są najbardziej polecane: Adam Audio oraz KRK.

 

Jesteście mi wstanie pomóc coś wybrać? Czy w ogóle monitory studyjne do odsłuchu to dobry pomysł? Czy ma szansę powodzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez dodatkowych kabli, które kuszą moją pociechę:)

Myślisz, że w ten sposób pozbędziesz się kabli???

Przecież zamiast pojedynczego kabla głośnikowego będziesz miał sygnałowy i zasilający na każdy kanał, ewentualnie sygnałowy, zasilający i łączący kolumny. Nie lepiej zabezpieczyć kable za szafką przed małymi rączkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że w ten sposób pozbędziesz się kabli???

Przecież zamiast pojedynczego kabla głośnikowego będziesz miał sygnałowy i zasilający na każdy kanał, ewentualnie sygnałowy, zasilający i łączący kolumny. Nie lepiej zabezpieczyć kable za szafką przed małymi rączkami?

 

Nie będzie kabli do wzmacniacza, czy się mylę? Nie będzie tylko źródło + monitory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło- zasilanie, IC do kol.L, IC do kol.P

Monitory- (zależnie od systemu- czy każdy z własnym wzm., czy 2kan. w jednym pudełku)

a) zasilanie x2

b) zasilanie, głośnikowy do drugiej kolumny

 

No cóż, niewiele tego mniej, jak w tradycyjnym zestawie, w dodatku będzie trzeba zasilać kolumny z sieci, a nie jest to bezpieczne wobec kręcącego się po pokoju dziecka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s

Sytuacja życiowa, dziecko:) zmusiło mnie do rozważenia opcji zamiany moich Koda Harmony K-2000B i Arcama Alpha 7R na coś mniejszego gabarytowo i wygodniejszego, bez dodatkowych kabli, które kuszą moją pociechę:)

Ilości kabli tak jak kolega pisał specjalnie ni zredukujesz. Kolejną sprawa to dac lub cd z regulowanymi wyjściami lub kontroler do regulacji głośności ale tu dodatkowe kable.

Oczywiście przechodząc na system z monitorami aktywnymi odpada problem z dopasowaniem wzmacniacza do głośników dodatkowo dochodzą zalety zwrotnicy aktywnej. Monitory studyjne jak każde głośniki różnią się miedzy sobą brzmieniem i najlepiej jest przetestować je u siebie. Przesiadka na monitory studyjne to fajna sprawa ale trzeba to zrobić z świadomie kierowanie się tylko wygodą nie zawszę wychodzi na dobre na początek wybierz się do jakiegoś sklepu ze sprzętem profesjonalnym i posłuchaj paru głośników i będziesz wiedział czy takie odtwarzanie muzyki ci odpowiada bo nie każdy je lubi a przesiadka ze sprzętu konsumenckiego to początkowo spory szok.

Mi się spodobało. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to chodzi :) czy aktywne monitory do 1,5k zł są coś warte? Lubię detaliczny dźwięk... Jak z pianocrafta, ale nie wydala on w moim metrażu... Nie muszę mieć regulacji Volume teraz radzę sobie bez pilota, nie mam problemu w podejściu do monitora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to chodzi :) czy aktywne monitory do 1,5k zł są coś warte? Lubię detaliczny dźwięk... Jak z pianocrafta, ale nie wydala on w moim metrażu... Nie muszę mieć regulacji Volume teraz radzę sobie bez pilota, nie mam problemu w podejściu do monitora.

Obecnie KRK nie ma za ciekawych produktów (poza budżetowym trójdrożnym modelem średniego pola). Dzisiaj spróbowałbym egzotycznych prodipe pro 5 v2 (cena lekko ponad 1 kPLN)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ew. Emotiva

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę mieć regulacji Volume teraz radzę sobie bez pilota, nie mam problemu w podejściu do monitora.

W przypadku monitorów studyjnych regulujesz głośność każdy z osobna dlatego bez kontrolera jest to mało wygodne ale nie jest niewykonalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. Emotiva

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piękne są:) ale zamówienie ze strony producenta:

 

Subtotal:

1138.29 PLN

Shipping:

1105.10 PLN

Duty / Tax:

859.99 PLN

Insurance remove:

62.07 PLN

Order Total:

3165.45 PLN

 

Więc zdecydowanie poza mój budźet. Chyba, że wiesz skąd indziej je wziąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... rozwaliłeś mnie z tą ceną x-P ... nie sądziłem, że takie może być zdzierstwo. 1100zł transport?! 860zł podatku?! ... ujmę to krótko: "japier....e"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogłem uwierzyć... Zwłaszcza, że prawie je kupiłem:) Te prodipe'y są poprostu niestrawne jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, a monitorki będą stać w salonie, więc wolałbym żeby nie straszyły:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozważyć jeszcze te monitory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) cena jest naprawdę dobra tylko do nich musisz mieć jakiś volum kontroler bo one mają tylko 3 pozycję tłumika. Mam je u siebie i jeśli lubisz detaliczne brzmienie jednocześnie nie męczące to jest to niezły wybór. Cena trochę ponad budżet ale są naprawdę tego wartę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i zacne. Powiedzcie mi bo jedno sobie uświadomiłem. Dwa monitory to dwa kable zasilania. Jeden kabel łączący dwa monitory, i kabel RCA do źródła? Co zrobić żeby mieć dwa źródła za jednym razem podłączone do monitorów? Bo już widzę żonę, która za każdym razem jak chce obejrzeć film to wyciąga RCA z CD do DVD:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobić tak jak ja tzn kupić kontroler głośności palmer pro monicon, do tego kable xlr-xlr 2 szt od monitorów do kontrolera, od cedeka do kontrolera możesz nawet rca-jack - to podejdzie do Palmera

 

palmer łyka tez drugie źródło które podłączasz czym tam chcesz jack mały -jack, rca-jack, rca-xlr

 

kontroler ze 250 zeta, nie straszy wyglądem

moje monitory akceptują 2 źródła naraz - oczywiście nie mogą podawać sygnału jednocześnie

 

gram na focalach alpha 65, dodatkowo same się wzbudzają po podaniu sygnału zatem nie trzeba ich włączać, i same gasną po 30 min od ustania sygnału

 

jak grają, chyba dobrze, nie znam się nie jestem audioautykiem,nie słyszę czy wokalista ma plomby w zębach, ale w tej kwocie wg mych poszukiwań faworyt

 

niemniej różnica w porównaniu do innego grania podbitego średnim basem jest mocna, czasem niektóre płyty ..są suche jak papier a inne

znowuż pokazują zupełnie mi nieodkryte wcześniej dźwięki i bas w miejscach gdzie się bym go nie spodziewał

 

 

 

się rozpisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i zacne. Powiedzcie mi bo jedno sobie uświadomiłem. Dwa monitory to dwa kable zasilania. Jeden kabel łączący dwa monitory, i kabel RCA do źródła? Co zrobić żeby mieć dwa źródła za jednym razem podłączone do monitorów? Bo już widzę żonę, która za każdym razem jak chce obejrzeć film to wyciąga RCA z CD do DVD:P

Nie ma kabla łączącego monitory. Monitory łączy się każdy z osobna ze źródłem (preamp, dac czy karta pci) lewy prawy kanał.

 

Rozwiązaniem jest dac do którego możesz odłączyć parę źródeł cyfrowych najtańszy, dalej np taki kontroler jak pisał Jeep wi ejt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie :) Kody będą Ci dobrze służyć :) gdyby nie

moja ciekawość to nigdy bym ich nie sprzedał :) zresztą teraz też ciągnie mnie do chinoli, ale z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu zestawu... Nie mogłem się pozbierać. JAK TO PIĘKNIE GRA:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Katowicach... Mieli ostatnie...:)

 

Napiszę o nich coś więcej, ale muszą się wygrzać...

 

Jest jeden problem. VAL M30 mają tylko wyjścia RCA jak podłączyć do nich jedno źródło więcej? Ten kontroler Palmera jest fajny, ale ma tylko XLR...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.