Jump to content
szatan

Czy to pomieszczenie nadaje się do hi - fi ?

Recommended Posts

Witam

Dopiero teraz przeprowadziłem się do pokoju o którym mowa była w wątku, póki co prowizoryczna adaptacja a gra bardzo przyzwoicie.

Nie wierzyłem, że wielkie focale zagrają w 17m a tu miła niespodzianka, bas jest zupełnie cywilizowany i w umiarkowanej ilości (szok)

Załączam fotki, za kolumnami planuję duży dyfuzor 2d a za słuchaczem skyline, tłumić raczej nie trzeba wg mojej oceny.

Sugestie co do adaptacji mile widziane

fotki

post-13519-0-29579600-1502042861_thumb.jpg

post-13519-0-57054200-1502042879_thumb.jpg

post-13519-0-10170500-1502042905_thumb.jpg

Piękne pomieszczenie. Kilka dyfuzorów i będzie pełnia szczęścia. Tak jak piszesz pochłaniać raczej więcej nie trzeba, tym bardziej że masz wykładzinę na całej podłodze.

Ustroje dopasowane do Twego wnętrza.

facebook.com/AcousticL

www.AcousticLab.pl

Postanowiłem odnowić swój temat.

Po kilku latach grania na poddaszu zdążyłem poznać swój trudny akustycznie pokój dosyc dobrze i mam z nim spory problem tzn największa rozterka to na której ścianie stawiać sprzęt - na logikę najlepsza jest ściana wąska bez skosu i tak też każdy radzi stawiać, grałem tak dosyć długo ale zawsze czułem mały rozmiar dźwięku, brak otwartości i swobody, mam wrażenie, że skos nad głową to powoduje.

Odkryciem było ustawienie sprzętu na ścianie szerokiej ze skosem po jednej stronie, niestety mamy wtedy bliskość ściany tylnej za głową i za sprzętem również, większość kolumn gra w tym ustawieniu bardzo dobrze z wyjątkiem tylnych basreflexów- nie czuję wpływu na scenę skosu z jednej strony, oczywiście scena jest płytsza w szerokim ustawieniu ale za to dźwięk jest otwarty, bezpośredni i żywy.

Pytanie brzmi czy da się coś zrobić akustycznie z ustawieniem na wąskiej ścianie aby efekt soniczny był lepszy niż na szerokiej, zależy mi na tym bo wygląda to bardziej tak jak powinno...

20200105_151904-1612x1209.jpg

20200105_151945-1612x1209.jpg

20200105_151932-1612x1209.jpg

szeroko

20200212_192259-2016x1512.jpg

wąsko 

20200212_192322-1612x1209.jpg

Jest jeszcze opcja grania z kolumnami pod skosem, taka opcja też została przerobiona i również ma swoje plusy i minusy.

xavian

Był u mnie Mirek z Acoustic Lab i mierzyliśmy pokój w ustawieniu pod skosem ale adaptacja została zrobiona tylko częściowo bo w międzyczasie odkryłem to szerokie ustawienie, które jednak chyba najbardziej lubię jeśli idzie o dźwięk -  wygląda to jednak dyskusyjnie.

2 godziny temu, szatan napisał:

najbardziej lubię jeśli idzie o dźwięk -  wygląda to jednak dyskusyjnie.

Nie wspomniałeś jeszcze o basie, który na szerokiej ścianie jest OK, a na wąskiej się wzbudza.

Skoro gra Ci dobrze na szerokiej ścianie i jesteś zadowolony to po co na siłę coś zmieniać?

Ustroje dopasowane do Twego wnętrza.

facebook.com/AcousticL

www.AcousticLab.pl

Ustawienie na wąskiej ścianie mnie ciągnie bo jakoś przytulniej to wygląda, mam więcej miejsca i swobody, kolumny stoją w wolnej przestrzeni, jest znacząco lepsza głębia ale mniejsza swoboda , otwartość dźwięku.

Bas na krótkiej ścianie hmm jest go mniej i chyba jest całkiem ok choć czasami mam wrażenie, że potrafi zabuczeć na wyższym podzakresie, na szerokiej ścianie jest go więcej a na tylnych basreflex nie da się słuchać nawet jak to małe monitory.