Skocz do zawartości
IGNORED

czym okablowac integre, dac i transport


marycz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, malymi krokami ide w strone zakonczenia systemu stereo i przyszla kolej na okablowanie. Nie mam szansy odluchac przewodow, niestety kupno bedzie w ciemno.

Czy mozy ktos cos doradzic w tym pytaniu.

Na poczatek chce zmienic przewody zasilajace, ale tak po koleji..

Jest mnostwo przewodow, ale jedne sa bardziej leprze do wzmacniaczy, inne do CD, jeszcze inne do preampow...

Wybieram z uzywek, na przewod dla integry moge wydac do ~700e..

Wlasnie sa w sprzedazy takie uzywki:

 

1.Purist Audio Design PAD / Aqueous 20th Anniversary

2.Shunyata Research / Python Helix Alpha

3.PS Audio Perfect wave AC-12

4.Shunyata Research / Anaconda Alpha

5.Kimber Kable / PK-10 Palladian

6.MIT Magnum AC2

7. inny

 

Nastepne zasilajace beda do DAC i PC transport, ale to pozniej.

 

dzieki za sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Zależy co to za integra. Z tego co wymieniasz dobra może być Shunyata Anaconda Alpha, przy czym ma dość luźny bas. Jeśli końcówka trzyma go dobrze za pysk Shunyata będzie OK. Python to niższy model, podobna sygnatura ale słabszy kabel. PAD to raczej kabel do źródła, IMHO. Jeśli PAD to tylko topowe modele, Aqueosa nie polecam. MIT Magnum AC2 to też zbyt niska półka, w grę wchodziłby Oracle i to AC2, ale jest zbyt drogi. Kimber i PS Audio odpadają, nie ta półka co wyżej analizowane. Od siebie dodałbym jeszcze pod rozwagę Acoustic Zen Gargantua II, Harmonix X-DC350 Studio Master (lub nawet X-DC350M2R), NBS Monitor Zero, Silencable Symphony oraz tani a świetnie się broniący w większości systemów Heavens Gate Ultra Silence. Jak będziesz na etapie okablowania źródła cyfrowego to wybór będzie pomiędzy Electraglide Epiphany X, X.2,X.3 i Synapses ze starych serii EG a Shunyatą Anacondą VX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za taka wyczerpujaca odpowiedz, wlasnie takiej odpowiedzi oczekalem. Integra moja to Gamut di150.

 

posprawdzalem, w danny moment sa 3 dostepne modele uzywek:

 

1.Shunyata Anaconda Alpha

2.Harmonix X-DC350M2R

3.NBS Monitor Zero

 

Uwzgledniajac ze integra moja to Gamut di150, jaki z tych przewodow bardziej mi pasowalby ?

Integre chce podepnac nawprost do sieci.

 

Dac i PC transport niestety podpiete beda przez przedluzacz, planuje wlasnie zakupic jakis sredni przedluzacz na 4-6gniazd i pozniej dokupic jakies okablowanie.

 

dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dobre pytanie,

dla mnie, to bylyby pierwsze pozadne kable, nie mam w tym doswiadczenia, kable chce pozmieniac na dobre bardziej z ciekawosci i pobrania doswiadczenia. Jak zmienilem kabel glosnikowy z takiego taniego miedzianego (1euro/metr) na pozadny (Albedo Monolith) bylem mocno zdziwiony, ze kable moga tak wplywac na dzwiek, dlatego chce pojsc do konca w tym kierunku.

Oczywiscie wydajac kase, chce poleprzyc tor. Przyznam sie, ze juz przy terazniejszej konfiguracji jak na moje ucho dzwieczy wszystko pieknie, ale jakby wniosly jakies pozytywne poprawy, bylbym zadowolony. Jak nie, to odsprzedam, pewnie cos tam strace, ale w zamian ogarne ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Vincent High-End Power Cable i szczena opada :). To do wzmaka. Furutechy też super. Furutech lub Shunyta Diamondback do źródła, choć zwykły Artech SE był u mnie też świetny. PS i Tara Labs Prime też świetne, tu cena nie odzwierciedla wszystkiego, są świetne tańsze kable i takie sobie drogie. Na Twoim miejscu zamiast brać 2 najpierw bym wypożyczył ze 3 pod wzmaka, posłuchał, wybrał. Itp. Masz super system, szkoda ryzykować kablem w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to te Hi-Endowe kable som?

 

Ja wiem!

 

Audioquest Midnight z dedykacjom do CD!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.