Skocz do zawartości
IGNORED

Bootlegi Pink Floyd


Octagon

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz Jotesz kwestia jakim jesteś fanem, i co dla Ciebie jest ważne.

Jeśli jesteś kimś, kto ceni sobie tylko najwyższą jakość soniczną to pewnie masz wszystkie sesje BBC, festiwal Montreux 1970 & 1971, The Man & the Journey z Amsterdamu, Electric Factory i DSOTM z Rainbow 72 oraz Empire Pool 74.

Ale jest i druga stroną bootów Floydów, historyczne nagrania. Chłopaki grali pewne piosenki tylko kilkakrotnie (Sysyphus/Moonhead) albo chwilę przed wyrzuceniem z set listy (28 min. Embryo zagrane na chwilę przed DSOTM Cincinnati 1971.) w ramach małego pożegnania i zapewne z przyjemności grania dla samego siebie. Często są to kilkunasto minutowe, improwizowane, wersje, mimo, że często nie są najlepszej jakość, „warto” się z nimi zapoznać.

Wszystko kwestia gustu. Osobiście, stoję gdzieś pomiędzy – nie mam, aktualnie, potrzeby mieć np. wszystkie 4 noce z Rainbow, zadowalam się ostatnią itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

albo chwilę przed wyrzuceniem z set listy (28 min. Embryo zagrane na chwilę przed DSOTM Cincinnati 1971.) w ramach małego pożegnania i zapewne z przyjemności grania dla samego siebie. Często są to kilkunasto minutowe, improwizowane, wersje, mimo, że często nie są najlepszej jakość, „warto” się z nimi zapoznać.

 

Ponoć ta wersja była taka długa dlatego, gdyż Richard Wright miał problemy ze swoimi keyboardami i muzycy musieli wydłużyć jam. Długie partie improwizowane wziął na siebie głównie David Gilmour.

 

 

ktoś ma pojęcie gdzie można znaleźć takie granie?

 

Co do "Corrosion" to masz na myśli jakieś bootlegi Floydów czy też zespoły grające w tym stylu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale widziałem/słyszałem, jakiś czas temu, ten kawałek na "French TV 1968-1971".

Miałem to pożyczone na CDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się odezwę. Mam chyba kilkaset bootlegów PF na cdr, które od lat czekają na uporządkowanie. Kiedyś funkcjonowała strona z bootlegami "pobłogosławiona" przez DG, ale po kilku latach "odwidziało się" i zgodnie z wolą Mistrza forum zostało zamknięte zdaje się. Ale wszystko co było udało mi się ściągnąć - jakoś bardzo różna od doskonałych po masakry:) ale wartość historyczna bezdyskusyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bootleg gdzie bylaby taka fersja

 

Zbliżone wersje „Corrosion” można znaleźć choćby na tych bootlegach Floydów:

 

- Stranger than fiction – różne nagrania live z lat 1968-1972

- Corrosion – nagrany w Hamburgu 14.11.1970 roku

- Pictures of Pink Floyd - Live Gothenburg, Sweden – 11.11.1970 – na tym wydawnictwie pojawia się ukryty pod tytułem “The libest spacement monitor” – w rzeczywistości są to połączone dwie kompozycje “Corrosion” i “Embryo”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Kupujecie też cd czy tylko vinyl? Ostatnio zamówiłem 5 bootlegow na cd z Japonii. Pigs can fly, dogs...(nie pamiętam całego tylulu) i coś tam jeszcze tak dla frajdy porównania z innymi cd.

 

Discogs zaczął banowac bootlegs jakiś czas temu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.