Skocz do zawartości
IGNORED

jak wycenic kable


pinkiewinkie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam na sprzedaż 2 komplety używanych interconnectów firmy NORDOST

modele FLATLINE- SOLAR WIND srebrne długosci 1 metr

-MAGIC 1 złote długosci 1.5 metra

kable sa w stanie bardzo dobrym .

mam problem z wyceną.

jaką cenę powinienem wystawić za te kabelki ?

na allegro to rzadkość a w archiwum sa aukcje tylko dla informacji a kable byly sprzedawane przez priv bez licytacji.

POMOŻECIE?

daje przykładowe zdjęcia z internetu

post-33314-0-60323900-1429113172_thumb.jpg

post-33314-0-92134000-1429113298_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką cenę powinienem wystawić za te kabelki ?

 

taką która cię zadowoli , niestety pytanie ile są warte jest trudnym pytaniem - prawdopodobnie są nie do sprzedania za kwotę którą byś chciał za nie otrzymać, wystawienie od 1zł na allegro gwarantuje sprzedaż i nic więcej tzn. mogą się sprzedać za 100zł i co wtedy ? jesteś zdecydowany oddać je za 100zł ?

 

zwykle tego typu rzeczy są sprzedawane poza allegro a sama aukcja ma charakter ogłoszeniowy - podajesz dane kontaktowe i wystawiasz od 1zł z zastrzeżeniem że możesz zakończyć przed czasem ze względu na umieszczenie ogłoszeń w innych mediach .... no i pilnujesz się aby aukcja się nie zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzyciele i teoretycy. Czy wam się zdaje, że jest jakiś boom na kable? Że jak się je wystawi na Alledrogo to ludzie będą się zabijać z ofertami i pisać jeden przez drugiego zapytania? Znając realia mogę wam powiedzieć, że kable się sprzedają słabo, a ludzi wierzących w kable jest coraz mniej, więc zainteresowanie aukcją na używane przewody będzie mikroskopijne. Niewykluczone, że zero ofert. Chyba, że się wystawi od złotówki. No i jaki problem wystawić za złotówkę i dać cenę minimalną na poziomie własnych marzeń? ;)

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc.

bc_leszcz- nie az tak. za 100 zl to niech sobie graja dalej.

arpi i margaryna85 - dzęiki za sluszne rady . Mniej wiecej mam juz pojecie o ich wartosci.

zrobie jak radzicie wystawie aukcje z cena minimalna i zawiesze linki na forach . zostanie slad i kontakt w ogloszeniach bo na allegro za 1 razem napewno sie nie sprzedadza ,a kilkukrotne wystawianie przewyzszy ich wartosc . bez ceny minimalnej to jak sprzedac po cenie zlomu .a przy zlotych to pewnie i nie . dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ludzi wierzących w kable jest coraz mniej, więc zainteresowanie aukcją na używane przewody będzie mikroskopijne

 

ludzi chcących kupić dobre kable jest całkiem sporo, natomiast wiara ludzi w oryginalność towaru oferowanego przez nieznaną ci osobę na portalu aukcyjnych jest mocno ograniczona, a alliexpres jest zatrzęsienie "markowych" kabli a z wyglądu to nawet autoryzowany sprzedawca ma problem z identyfikacją podróbki

 

tego typu towar kupuje się od autoryzowanego przedstawiciela, a decyzja często poprzedzona jest odsłuchem kabli we własnym systemie, dlatego sprzedaż tego typu kabli na rynku wtórnym jest mocno problematyczna

 

za cenę minimalną allegro pobiera horrendalną opłatę, słusznie zakładając że cena minimalna ma wykluczyć sprzedaż na allegro (prowizja !!) i uczynić aukcję ogłoszeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiało być dawno temu, dzisiaj auta nie wystawisz na licytacji, tylko z opcją kup teraz, z resztą auta rządzą się innymi prawami.

Natomiast faktem jest, że za cenę minimalną allegro narzuca sobie sporą prowizję, lepiej wystawić przedmiot w formie ogłoszenia, nie koniecznie z opcją kup teraz, ale z ceną za jaką chce się sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osób które chcą kupić używane kable jest dużo.

Niestety jest wiele podróbek wystarczy zobaczyćw e-bay.

Czaeczeń - twierdzisz, że osób niedosłyszących jest coraz więcej, ja sądzę, że przeciwnie społeczeństwo jest coraz bardziej bogate, choć nierównomiernie i kupuje coraz lepszy sprzęt.

Przy takim kable słyszy się bardzo mocno.

Wręcz twierdzenie, że ich nie słychać jest po prostu śmieszne, przy dobrej jakości sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osób które chcą kupić używane kable jest dużo.

Niestety jest wiele podróbek wystarczy zobaczyćw e-bay.

Czaeczeń - twierdzisz, że osób niedosłyszących jest coraz więcej, ja sądzę, że przeciwnie społeczeństwo jest coraz bardziej bogate, choć nierównomiernie i kupuje coraz lepszy sprzęt.

Przy takim kable słyszy się bardzo mocno.

Wręcz twierdzenie, że ich nie słychać jest po prostu śmieszne, przy dobrej jakości sprzętu.

 

 

wg ciebie jaki to jest djobry sprzet, od ktorego slychac kable?

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osób które chcą kupić używane kable jest dużo.

Czaeczeń - twierdzisz, że osób niedosłyszących jest coraz więcej, ja sądzę, że przeciwnie społeczeństwo jest coraz bardziej bogate, choć nierównomiernie i kupuje coraz lepszy sprzęt.

Przy takim kable słyszy się bardzo mocno.

Wręcz twierdzenie, że ich nie słychać jest po prostu śmieszne, przy dobrej jakości sprzętu.

"Czaeczeń" to chyba ja będę znaczy się czeczen. Zapraszam kolegę tu: http://www.audiostereo.pl/watek-dla-testujacych-kable_119299.html Tu może kolega opisać swoje doświadczenia z kablami oczywiście o ile to były ślepe testy zrobione w sposób opisany w pierwszym poście. No i w kilku kolejnych. Zresztą nikt nie chce jak dotąd opisywać testów, więc nawet jeśli nie były dokładnie takie jak opisałem w wątku, to i tak mogłyby być w ogóle pierwszym testem jaki ktokolwiek opisał.

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że przeciwnie społeczeństwo jest coraz bardziej bogate, choć nierównomiernie i kupuje coraz lepszy sprzęt.

Tyle tylko, że "grające" kable kupują wyłącznie technczni ignoranci i to zarówno ci bardzo bogaci i ci posiadający ledwie budżetowy sprzęt.

Wystarczy przejrzeć forum aby stwierdzić, że tak jest.

Co jednak najważniejsze, członkowie obu tych grup przypiekani rozgrzanym żelastwem twierdzą , że im kable "grają".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ostatnie 6 postów powyżej ma wspólnego z tematem wątku?

 

 

EDIT: no tak, zapomniałem - przeciecz wróciły 'szklaneczki'...

niniejszym moje pytanie staje się czysto retorycznym.

moment, czemu moje pytanie wydaje ci sie nie na temat?

wielu uzytkownikow slyszacych kable twierdzi, ze aby je uslyszec konieczne jest spelnienie kilku warunkow, m.in. dobry sprzet. pytanie moje bylo proste, co to jest wg "slyszacych" dobry sprzet, jaki to sprzet, aby bylo slychac kable? czy t jakies konkretne firmy, czy koszt systemu np. 100k, co powoduje, ze te kable sie slyszy?

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ostatnie 6 postów powyżej ma wspólnego z tematem wątku?

 

 

EDIT: no tak, zapomniałem - przeciecz wróciły 'szklaneczki'...

niniejszym moje pytanie staje się czysto retorycznym.

Ty, gonarek - nie bądź aż taki szczególarz, jak detektyw z Vabanku.

Gdybyś śledził forum, tobyś wiedział, że gdy Ci się zalęgnie za ścianą brać krótkofalarska - żadne boże nie pomoże...:-)

Ni druty za pierdylion...:(

A "szklaneczki"?

Kogo to obchodzi, słońce oczu mych?

Ciebie?:-)

 

A ta "przeciecz" - to jakaś superwoda musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment, czemu moje pytanie wydaje ci sie nie na temat?

Hmm... zadałeś mi bardzo trudne pytanie. Ale spróbujmy się zastanowić...

 

Autor tematu chciałby dowiedzieć się jak wycenić do sprzedaży na allegro dwa nieprodukowane już modele IC. Około 5 osób pojęło jego intencję i starało się pomóc. To jest temat tego wątku.

 

Autora wątku nie interesuje czy kable "grają" i na jakim sprzęcie można lub nie można tego usłyszeć. Około 5 osób tego nie pojęło i stara się przeszkadzać. To nie jest temat tego wątku.

 

Odpowiedz wystarczająco jasna, czy mam przesylabizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko.

Dwadzieścia złotych polskich.

 

Zejdź, gonarku, do piwnicy i pleć druty dalej...

 

Lub inaczej...:

Ty se kup cokolwiek, wyjdź ze sklepu, otwórz z oryginalnego opakowania i usiłuj sprzedać za mikrość ceny wyjściowej.

Nowe przecież, nieużywane i nieśmigane...

 

 

Już widzę te kolejki!:-)))

 

Ps - taki handel śmieciami.

Wczoraj sobie kupiłem eurozłącze ( tak to się nazywa? Taki starożytny rupieć, nikomu nieprzydatny) Monstera, złoconego, jedynego, pinknego, cudnego, o grubości ramienia Pudziana - za 1€.

Cztery złote.

 

Wpiąłem, sprawdziłem - działa.

 

Aha - paczka szlugów to 7 €.

 

 

 

Nie dajcie się, Ludzie - zwariować...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zadałeś mi bardzo trudne pytanie. Ale spróbujmy się zastanowić...

 

Autor tematu chciałby dowiedzieć się jak wycenić do sprzedaży na allegro dwa nieprodukowane już modele IC. Około 5 osób pojęło jego intencję i starało się pomóc. To jest temat tego wątku.

 

Autora wątku nie interesuje czy kable "grają" i na jakim sprzęcie można lub nie można tego usłyszeć. Około 5 osób tego nie pojęło i stara się przeszkadzać. To nie jest temat tego wątku.

 

Odpowiedz wystarczająco jasna, czy mam przesylabizować?

odpowiem niegrzecznie. to moze naucz sie lepiej liczyc, bo wydaje mi sie, ze takich postow jest duzo, duzo wiecej.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem dla odmiany grzecznie: naucz się czytać, bo ja pisałem o ilości osób wypowiadających się w temacie, a nie liczbie wyprodukowanych przez nie postów.

Ale skoro już o tym wspomniałeś, to chętnie dowiem się czego ta większa ilość postów ma konkretnie dowodzić? Ze jak wpisów nie na temat jest odpowiednio dużo, to nagle automatycznie stają się wpisami na temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem dla odmiany grzecznie: naucz się czytać, bo ja pisałem o ilości osób wypowiadających się w temacie, a nie liczbie wyprodukowanych przez nie postów.

Ale skoro już o tym wspomniałeś, to chętnie dowiem się czego ta większa ilość postów ma konkretnie dowodzić? Ze jak wpisów nie na temat jest odpowiednio dużo, to nagle automatycznie stają się wpisami na temat?

 

napisales wyraznie "a co ostatnie 6 postów powyżej ma wspólnego z tematem wątku?" 6 POSTOW, a nie 6 OSÓB, nie tworz wiec rzeczywistosci inna niz jest.

ale ok, koncze temat i przestaje smiecic, mysle ze ty tez. pozdrawiam

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się strasznie zamotał. Kolega cytuje inne wypowiedzi, niż te do których chce się odnieść. Potem zdziwiony, że interlokutor nie nadąża.

Dobrze, że kolega przynajmniej wie kiedy wypada zakończyć. To się chwali. Pozdrawiam

jak widze z tym koncem to nie bedzie takie proste. w ktorym miejscu sie zamotalem?

w poscie #18 wyraznie zapytales o 6 ostatnich POSTOW. ja sie do tego odnioslem, ty zas wykrecajac kota ogonem zaczales mowic nie o postach tylko o osobach itd. czy tobie wszystko trzeba tlumaczyc na jabluszkach, czy mozna przyjac, ze rozmawiamy jakims ogolnie przyjetym poziomie forum?

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze z tym koncem to nie bedzie takie proste. w ktorym miejscu sie zamotalem?

w poscie #18 wyraznie zapytales o 6 ostatnich POSTOW. ja sie do tego odnioslem, ty zas wykrecajac kota ogonem zaczales mowic nie o postach tylko o osobach itd. czy tobie wszystko trzeba tlumaczyc na jabluszkach, czy mozna przyjac, ze rozmawiamy jakims ogolnie przyjetym poziomie forum?

 

To co tutaj uskuteczniasz to ma być ten ogólnie przyjęty poziom forum? Ogólnie przyjęty przez kogo? Dyżurnych trolli i mąciwodów, dążących do przejęcia i zawłaszczenia każdego wątku, na potrzeby snucia w nim swoich obsesyjnych wywodów? Nie ma na to mojej zgody. Ja dyskursu na takim poziomie nie przyjmuję i w taka retorykę wciągać się nie dam. Żegnam ozięble.

 

zakladka hi - fi nie słuzy do wyceny kabli

 

Czy niewłaściwa zakładka to naprawdę jedyny problem, jaki moderacja dostrzegła w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy niewłaściwa zakładka to naprawdę jedyny problem, jaki moderacja dostrzegła w tym temacie?

 

Dostrzegła również fakt, że kolega @gonarek nie jest autorem tego wątku. Dbanie o motoryczność wpisów spoczywa na Autorze, a On żadnych pretensji nie zgłasza. Jeśli zatem nie odpowiada koledze sposób prowadzenia tego wątku, proszę w nim nie uczestniczyć i zaprzestać prób cenzurowania go za pomocą moderacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.