Skocz do zawartości
IGNORED

Tuner za rozsądne pieniądze...


mayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozmyślam nad jakimś tunerem analogowym. Kwotowo raczej 500 zł max. Jak najlepiej za rozsądną cenę. Całą rozpiskę tunerów przegrzebałem już. Ciężko mi jednak zdecydować się na coś konkretnego... bazując na samym wyglądzie, podświetleniu, ilości przycisków... chyba nie o to chodzi :) Na tapecie niższe modele Sansui, Nakamichi, Pioneer seria TX (TX-8100, TX-9100, TX-1000 - ładne niebieskie podświetlenie), coś od Sony (np: ST-5950), może jakiś Kenio (np: KT-8007), Danonek TU-500. I najlepsze na koniec... zawsze miałem jakieś takie "zboczenie" w kierunku marantz-a. Nie wiem jak z jego tunerami. Mam na myśli niższe modele, nie te z oscyloskopem =D Np: 2100. 2120 to już raczej poza budżetem.

 

Pionek TX-9100 fajny, jest nawet ale cena zabija... 800 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rydz-u. Ciekawe jak z tunerami Pionka, które wymieniłem. Jakoś tak cieszy mnie Marantzowa szkoła podświetlenia na niebieskawo :P Tak, żarówki można zawsze wymienić ale wtedy to już nie oryginał. Jakaś taka słabość do Marantza. Generalnie od roku mam ampli Harmana 630 z 74 roku zdaje się, z którego jestem zadowolony. Jednak szykuje się podmianka na konkretniejszą integrę a może samą końcówkę mocy + przeddwzmacniacz, jak będzie większy kesz. Puki co po decku pierwiej sam tuner jednak. A zaczęło się od zamontowania Dipola 1RUZ PM B na słusznym maszcie :)

 

P.S. Można jakoś dodać załącznik (moje media)? Mam małą listę - bazę tunerów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę na fakt,na jaki rynek dany egzemplarz był wyprodukowany.

W stanach i europie jest inne ustawienie stałej deemfazy,co skutkuje nieprawidłowym brzmieniem.Tylko niektóre z najwyższych tunerów i amplitunerów mają odpowiedni przełącznik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym tak do końca nie pomyślałem. Możesz powiedzieć przykładowo, jaki to może być przełącznik?

W Japonii jest wartość 25us w europie 50us,a w stanach 75us,W moim amplitunerze po prostu jest przełącznik z pozycjami 50 i 75.Co prawda niektórzy piszą,że 25us to do przekazu FM z wykorzystaniem systemu dolbyFM,ale mój odbiornik posiada dolby fm,a pozycji 25us nie.

 

Jak tuner nie ma przełącznika,to często na płycie są opisane odpowiedzialne za to elementy i korzystając z serwisówki ,można je wymienić,aby uzyskać prawidłową wartość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mam model T-100L:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

service manual :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

trzeba tylko wymienić w zasilaczu kondensator C101 z 1000uF na 2200 uF i C307 , C308 z 330 pF na 150pF bo tuner gra zbyt potężnym basiskiem, po tym zabiegu równowaga tonalna wraca do normy.

 

No i jeszcze (bo zapomniałem) trzeba przerobić wyłącznik "power" na faktyczny Power, bo ten który jest odłącza tylko wtórne uzwojenie trafa, które jest podpięte non stop do sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słyszałem,że te łajzy,bo inaczej ich nie można określić,chcą wyłączyć analogowe nadajniki do końca 2017 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słyszałem,że te łajzy,bo inaczej ich nie można określić,chcą wyłączyć analogowe nadajniki do końca 2017 roku.

 

Jeszcze niedawno była mowa o 2020...

 

Np. w Wielkiej Brytanii jeśli idzie o tv to zdaje się wyłączyli. Ale czy radio nadal nie jest nadawane analogo i cyfrowo jednocześnie? I co wtedy z tyloma pięknymi klocuszkami vintage ze złotej ery audio :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na złom, no bo co innego. :(

 

A jak ktoś ma np: Marantz-a ST 8 /7 , Sansui TU-X1 / QRX-9001 / TU-9900, Sońka ST-A7B, Kenia KT-917, McIntosh-a MR 78, Yamaszkę CT-7000 i jeszcze by trochę klocków wymienić za niemałą kaskę to co... muzeum dla zacieszenia oczka only? :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w Wielkiej Brytanii jeśli idzie o tv to zdaje się wyłączyli. Ale czy radio nadal nie jest nadawane analogo i cyfrowo jednocześnie?

 

Jest nadawane analogowo i cyfrowo, dużo przyzwoiciej niż Polskie Radio, czy stacje komercyjne w kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapolowałbym też na SABA MT-201.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam żadnego tunera, a same amplitunery,więc zajęcie będą miały.Ostatecznie kupię sobie własny mały nadajnik FM,a ich DB i tak słuchać nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a coś o ONKYO T-9 Lub Pionku TX-9500? O Marantz-ach też nikt, nic się nie wypowie? Jest 2100 za 4 paki... Ale wolałbym w tej cenie 2120 ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze nie nabyłem tunerka, ciągle szukam, bez ciśnienia.. Obecnie wypatrzyłem do tej kwoty takie wytworki...

 

Sony ST-5950 SD, Marantz 2100, Kenwood KT-6500, Technics ST-3500. W zasadzie każdy kusi poza Technicsem. O nim najmniej wiem, znalazłem tylko jedna informację, że jest jakościowo zbliżony do pewnego wyższego modelu Technics-a, za mniejsza kaskę. O sonym raczej pochlebne opinie. Grania Kenia jestem ciekaw :)

 

Z drugiej strony zastanawiam sie czy nie dołozyc i kupic raz konkretniej. Np taki Kenwood KT-9900. W tych latach był chyba jeszcze Kenwood KT-917. Jednak nie bardzo wiem czym te modele się różnią, który był wyższym. modelem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapolowałbym też na SABA MT-201.

Witam niedawno kupiłem tego SABA MT-201 w dobrych pieniądzach i jestem bardzo zadowolony ,słucham Trójki i muza brzmi kapitalnie a ten bas super :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wybory, wybory....;).....w tym przedziale "cenowym" szukaj Kenwooda KT - 1100, Sanyo T-35 lub ewentualnie T-55...Sony ST-5950 - zacny tunerek, ale wymaga dobrego sygnału, jeżeli już to polecam raczej ST-4950 (to samo ale bez "dolby NR" - a to obecnie to tylko kolejna "zakłócajka";)...pozdrawiam - Andrzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory muszą być ;) Bez tego było by nudno ;) Ja wrócę do tematu przełącznika tej stałej deemfazy. Jeśli tuner nie posiada przełącznika z wartością 50us, czyli europejską... pochodzi z rynku japońskiego lub amerykańskiego. Czy taki tuner może faktycznie gorzej brzmieć lub nawet nieprawidłowo i lepiej sobie odpuścić taki zakup?

 

Zrobiłem własne zestawienie tunerów, które niedawno zaktualizowałem. Dziś natknąłem się na ten ranking:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wygląda to trochę tak jakby, od samego początku za ideał upatrzyli sobie tego Kenia L-02T.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie zgubiło :) Wiem ile kosztuje ten tunerek ;) Ale już nie przesadzajmy z tym jednym zerem :) Popsrostu lista sie nieco rozwinęła odnośnie tego co w temacie, zastanawiam się, czy nie dołożyć i nie zwiększyć budzetu :) Kupić raz a dobrze :)

 

Dzisiaj trochę poszperałem, doszło mi kolejnych tunerów od groma ;) Muszę to jakoś sensownie pokładać i zawęzić grono podejrzanych ;) trafiłem na temat sliczne tunery, przy okazji. Ale przebrnąć przez 166 stron to chyba ponad moje siły :P Lektura na długie dni =)

 

Mam wrażenie, że im więcej szukam, dociekam tym jeszcze gorzej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie zgubiło :) Wiem ile kosztuje ten tunerek ;) Ale już nie przesadzajmy z tym jednym zerem :) Popsrostu lista sie nieco rozwinęła odnośnie tego co w temacie, zastanawiam się, czy nie dołożyć i nie zwiększyć budzetu :) Kupić raz a dobrze :)

 

Dzisiaj trochę poszperałem, doszło mi kolejnych tunerów od groma ;) Muszę to jakoś sensownie pokładać i zawęzić grono podejrzanych ;) trafiłem na temat sliczne tunery, przy okazji. Ale przebrnąć przez 166 stron to chyba ponad moje siły :P Lektura na długie dni =)

 

Mam wrażenie, że im więcej szukam, dociekam tym jeszcze gorzej ;)

...spokojnie, też długo szukałem tego "jedynego" i jak na razie zakończyłem je na audiolabie 8000T - doskonały tunerek ale niestety trudno dostępny na rynku wtórnym.....pozdrawiam - Andrzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną całkiem dobre wrażenie zrobił na mnie Kenwood KT-9900. A własciwie KT-8300 bo według opisów to dokładnie to samo (poza kolorem frontu i tego tam typu wizualnymi drobnostkami). KT-9900 przeznaczony na rynek amerykański, 8300 na europejski.

 

Opinie pochlebne, wizualnie jak dla mnie mistrzostwo świata. Jest tak rzadka trzecia skala w tunerkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sanyo T 55 po zakupie tego tunera zakonczyłem poszukiwania ma znakomity pełny dźwięk średnica kojarzy się z dobrą lampą no i ten bas mistrzostwo . Model wysoko oceniany niepozorny z wyglądu u nas mało znany na szczęście bo ceny ma niskie dzięki temu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Po dosyć konkretnym przeglądzie... nadal w poszukiwaniu tunera. W zasadzie wybór sprecyzowany, żeby dobrać coś z Kenwooda z wyższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.