Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ci go :) Ledy dają radę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ten ekran jednak daje rade z jasnymi ścianami i sufitem. Nie ma tego nalotu siwizny na obrazie. Zrobił się żywy, kontrastowy, bardziej plastyczny. Tak jak bym zdjął zasłonę z ekranu. Oglądam teraz jakąś bajkę z córką przy zapalonej lampce i włączonych ledach - jest zaje..... Bez ledów tez jest miazga w porównaniu do Adeo w tych samych warunkach. Adeo nawet bez włączonej lampki nocnej w całkowitym zaciemnieniu nie dawał takiego obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ten ekran jednak daje rade z jasnymi ścianami i sufitem. Nie ma tego nalotu siwizny na obrazie. Zrobił się żywy, kontrastowy, bardziej plastyczny. Tak jak bym zdjął zasłonę z ekranu. Oglądam teraz jakąś bajkę z córką przy zapalonej lampce i włączonych ledach - jest zaje..... Bez ledów tez jest miazga w porównaniu do Adeo w tych samych warunkach. Adeo nawet bez włączonej lampki nocnej w całkowitym zaciemnieniu nie dawał takiego obrazu.

 

Dokladnie, nastepny zadowolony uzytkownik :)

 

Ogladnij jakis film ktory np cie denerowal czernia. Ja sobie wlaczylem inception, i moge powiedzec ze teraz to sie ten film oglada!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogło być inaczej.... :))))

A tak długo byłem samotnym użytkownikiem tegoż patentu na tym forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko bez żadnej regulacji obrazu :) Ustawiony tylko tryb kinowy i tryb eco na lampie.

Jak ktoś jest zainteresowany to Adeo Motorized Linear 86 cali z powierzchnią VisionGrey gain 0,8 jest do sprzedania. Fabrycznie zapakowany, jakiś czas temu wrócił z wymiany silnika na gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez choina

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najbliższym miesiącu będe służbowo w: Warszawie, Gdańsku, Łodzi Poznaniu i Katowicach - w którym z tych miast i gdzie konkretnie mogę obejrzeć MS? Powoli dojrzewam do dedykowanego ekranu ramowego (120") i biorę lekko (brałbym mocno tylko że ta cena:) pod uwagę MS. Ktoś pomoże? Może producent bo jest tu obecny. Wiem że kiedyś na początku produkt obejrzeć można było tylko u producenta no ale teraz jak już trochę "okrzepł" na pewno jest w szerszej sprzedaży lub producent ma przedstawicielstwa

pozdro

Nikt nie pomoże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie zobacz tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie zobacz tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejną osobą z tego forum, która nabyła MS. Strzeliłem sobie w mieszkaniu 120" :)

Pamiętam że TV Panasonica plazmę 42" (Panasonic TH-42PY80 P) który kupowałem też robiła wrażenie, ale tylko pierwszy tydzień, więc nie chcąc popełnić tego samego, zafundowałem sobie od razu max rozmiar :) Fakt, teraz tak myślę że 110" byłby lepszym wyborem, ale jak szaleć to szaleć. Poza tym nie wyobrażam sobie powtórnego wnoszenia i wynoszenia tego wielkiego monstrum :)

 

Od razu napiszę, że nie miałem w domu wcześniej projektora, więc inne ekrany widziałem tylko w salonie.

Najpierw miał być rozwijany Suprema, potem Taga Diamonit - jak w końcu udało mi się przekonać partnerkę o wyższości ramowego nad rozwijanym.

Koniec z końcem, przypomniałem sobie że na Audio Show był prezentowany MS, niestety tylko kątem oka go widziałem, bo jeszcze wtedy nie myślałem o kupnie projektora, więc nawet nie wchodziłem do pokoju gdzie był MS, ale powodem było również to, że na stanowisku Sony 4k kompletnie mnie odrzucił obraz...który de facto był kiepski z powodu ekranu.

 

Mój pokój do projekcji nie jest i nie będzie nigdy jaskinią batmana, więc z racji białych ścian widząc jaką degradację robią normalne ekrany, wybór padł na MS.

Pojechałem, zobaczyłem jak świeci to cudo i bez dłuższego zastanowienia zapadała decyzja że nabywam :)

 

Powiem tak, nie wyobrażam sobie powrotu do telewizora, chyba że powrócą plazmy i do tego 120 cali. Ale tylko z tego względu, że szum projektora bywa trochę irytujący - co do obrazu - żyleta. Wcześniej miałem zostawić plazmę ale teraz i nawet dobrze że nie chcę już TV bo nie mam na niego miejsca.

Fakt, budżet został nadszarpnięty i to znacznie, ale MS jest takim produktem, który sprawia że mam banana na twarzy. Kontrast, kąty widzenia, kolory i nawet LED-y do których nie miałem przekonania - sprawują się świetnie.

 

- w najbliższym miesiącu będe służbowo w: Warszawie, Gdańsku, Łodzi Poznaniu i Katowicach

 

Kup po drodze flaszeczkę jakiejś blended whisky to sam ocenisz ekran w działaniu ;-)

Odezwij się do mnie na prv.

 

BTW: Przeczytałem swojego czasu trochę wpisów na forach odnośnie MS i nie wiem skąd taka duża ilość jakiś niedowiarków odnośnie produktu MS.

Nie wiem czy to zazdrość czy coś. Czy może sami nie wierzymy w to, że można w naszym kraju coś wymyślić a i przy okazji uczciwie na tym zarobić?

Zamiast się cieszyć że jest taki produkt, można go nabyć w miarę przystępnych pieniądzach i do tego wytwarzany w Polsce oraz przez Polaka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysiaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem tak, nie wyobrażam sobie powrotu do telewizora, chyba że powrócą plazmy i do tego 120 cali. Ale tylko z tego względu, że szum projektora bywa trochę irytujący - co do obrazu - żyleta.

 

 

Jak budżet podgonisz to pomyśl o cichym projku....a są takowe których chłodzenie jest ciche jak oddech... ;)

Mój jest metr nad głową i nie wiem że istnieje...

 

...a spytam z ciekawości z jakiej odległości oglądasz te 120"?

....ciekawym bo piszesz że troszkę za dužy.... ale jest tego jeden plus nie będziesz gonił za większym ;)...

 

I jaki proj u Ciebie świeci ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem MS 110 Future od września (oraz Sony HW55ES), ale wciąż nie miałem czasu wrzucić nic na forum. Ostatnio po waszych doświadczeniach z LEDami, postanowiłem spróbować jak się będzie spisywał ambient light który był bardzo fajny przy TV natomiast na ekranie nie za bardzo było miejsce by go zamontować. W weekend znalazłem trochę czasu i poskładałem ramę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powiesiłem i widzę że muszę to jeszcze trochę przerobić, ale widzę że powinno się dobrze sprawdzić. Tu są dwa filmy z tego jak to działa w praktyce. Pierwszy film testowy RGB, drugi to z już kawałek serialu. Od razu zaznaczę że pierwszy raz nagrywałem obraz z ekranu (telefonem zresztą) i szczerze mówiąc obraz który się nagrał nijak nie pokrywa się z rzeczywistym obrazem (który niczym nie odbiega od kinowego), więc jak ktoś zna jakieś tricki jak to się powinno zrobić to chętnie posłucham. Dodatkowo muszę kolory lepiej skalibrować, ale to nie jest ostateczne rozwiązanie więc jeszcze tego nie zrobiłem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rama ma wymiary 2m x 1m co oznacza że jest około 20cm od krawędzi ekranu. Nie jest to idealne rozwiązanie bo jak widać ledy nie doświetlają wystarczająco krawędzi ściany. Ale nie ma problemu, po to człowiek eksperymentuje. Możliwe opcje:

1. Zamontować skośne białe profile na ścianie w okół ekranu które będą wychwytywać światło które leci na zewnątrz i wtedy krawędzie będą podświetlane. Ale jest to niedoskonałe rozwiązanie bo przy filmach gdzie ledy będą tylko lekko świeciły (ciemna scena z odrobiną światła) nie będzie ich widać.

2. Powiększyć ramę by odległość od krawędzi była około 5 cm. Zdecydowanie poprawi to podświetlanie ściany, jednak dużo światła będzie uciekać na sufit. Można by zamienić profil kwadratowy, na profil trójkątny i to by rozwiązało problem.

3. Najprostsze rozwiązanie to przykleić ledy bezpośrednio do tyłu ekranu i jak tylko się dowiem czy tylna ściana reaguje na temperaturę (choć myślę że nie skoro producent daje gwarancję na użytkowanie ekranu na zewnątrz) to myślę że spróbuję takie rozwiązanie które generalnie jest proste i szybkie.

 

 

Co do samego ekranu to tylko pozostaje mi potwierdzić co pisali ludzie powyżej. Salon nie jest salą kinową, a czuję się jakbym w kinie był kiedy oglądam seriale i filmy. Oczywiście komfort oglądania zależy od stopnia odcięcia promieni słonecznych. Do komfortowego oglądania jasnych scen rolety mogę mieć otwarte. Jednak jeśli pojawiają się ciemne sceny wtedy komfort wzrasta wraz z przymykaniem rolety, ale już przymknięcie ich na 2/3 pozwala na oglądanie wszystkiego bez problemu. Przy całkowitym zaciemnieniu czuję się jak w kinie (i chodzi mi o jakość obrazu). Doświadczenia z innymi ekranami nie mam, ale ekran ten sprawdza się doskonale w moich warunkach a dodatkowo jest Made in Poland co jest dodatkowym plusem :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, gonitwy za większym nie będzie, co najwyżej za cichszym projektorem, choć jakiejś tam tragedii nie ma.

Do ekranu mam około 4 m. Świeci Epson 6600. Ten Epson to też "wypadek przy pracy" :)

Bo pojechałem z zamiarem kupna DLP ale partnerka widziała tęczę jak stąd do San Francisco :) (Optoma HD28). Po włączeniu tego Epsona wybór był prosty, nawet ja się przekonałem do niego - za jego obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje wybory.

 

Kurcze jak wam sie udaje ustawic obraz prosto. Spedzilem ostatnio z godzine nad Soniaczej i za nic nie moge ustawic go idealnie ehhhh lewa strona wychodzi troche i jest krzywo jak by trapez.

 

Szkoda, ze ekran nie ma ramek czarnych z valvet przynajmnije z 3 cm :(

 

Yodas lub ktos inny, moze doradzic jak ustawic Sony HW :) please

 

dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anxion...u mnie też delikatnie coś tam nie wchodzi w ekran to pod ekran w rogu (w którym rzut wchodzi na srebrną ramkę ) podkładam "coś" odpowiedniej grubości a resztę wygaszam funkcją Blanking...ja pozatym mam nierówną ścianę...więc jestem skazany na te delikatne podkładanie.... pozatym ciężko jest na styk wpakować rzut na ekran zawsze z jednej strony jakieś 1 lub 2 mm brakuje do ramki a z drugiej włazi na ramkę...delikatne błędy optyki swoje robią i dochodzi jeszcze właśnie minus tego ręcznego lens shiftu, bo jak już rzut idealnie wpasujemy w pionie to przesuwając go w poziomie ten pion delikatnie się zmienia i zabawa w kółko... (pomyśl jaka by była jazda gdybyśmy nawet tego prymitywnego lensu nie mieli ) ....ale tak jak wspomniałem funkcją Blanking wygasimy to co delikatnie wchodzi na srebrną ramkę...

Z bliska (jak podejdę na pół metra do ekranu ) u mnie widać że z lewej brakuje milimetr czy dwa , z prawej jest na styk na dole jest delikatne łukowanie a u góry też 1-2mm..ale przecież oglądamy z 3-4m a z takiej odległości jest idealnie...

 

Jeśli widzisz trapez to pomajstruj kątem nachylenia projektora tzn wieszak ustaw odpowiednio...jeżeli obraz jest szerszy dołem z dwóch stron to projektor jest zbyt mocno skierowany w dół..jeżeli górą obraz jest szerszy to zbyt mocno pj jest skierowany do góry...a jeżeli obraz ucieka Ci szerzej tylko jedną stroną ( górą lub dołem ) to jest to niedoskonałość optyki na które cierpią projektory chyba bez wyjątku...

 

Co do czarnych ram to ja jestem im przeciwny...ekran wizualnie stałby się zbyt ciężki a tak wygląda "ala" tv.....ale o gustach się nie rozmawia ;) .....

 

 

Masz 100 calową "plazmę" za około 15 kafli i jeszcze wybrzydzasz.... ;))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anxion...u mnie też delikatnie coś tam nie wchodzi w ekran to pod ekran w rogu (w którym rzut wchodzi na srebrną ramkę ) podkładam "coś" odpowiedniej grubości a resztę wygaszam funkcją Blanking...ja pozatym mam nierówną ścianę...więc jestem skazany na te delikatne podkładanie.... pozatym ciężko jest na styk wpakować rzut na ekran zawsze z jednej strony jakieś 1 lub 2 mm brakuje do ramki a z drugiej włazi na ramkę...delikatne błędy optyki swoje robią i dochodzi jeszcze właśnie minus tego ręcznego lens shiftu, bo jak już rzut idealnie wpasujemy w pionie to przesuwając go w poziomie ten pion delikatnie się zmienia i zabawa w kółko... (pomyśl jaka by była jazda gdybyśmy nawet tego prymitywnego lensu nie mieli ) ....ale tak jak wspomniałem funkcją Blanking wygasimy to co delikatnie wchodzi na srebrną ramkę...

Z bliska (jak podejdę na pół metra do ekranu ) u mnie widać że z lewej brakuje milimetr czy dwa , z prawej jest na styk na dole jest delikatne łukowanie a u góry też 1-2mm..ale przecież oglądamy z 3-4m a z takiej odległości jest idealnie...

 

Jeśli widzisz trapez to pomajstruj kątem nachylenia projektora tzn wieszak ustaw odpowiednio...jeżeli obraz jest szerszy dołem z dwóch stron to projektor jest zbyt mocno skierowany w dół..jeżeli górą obraz jest szerszy to zbyt mocno pj jest skierowany do góry...a jeżeli obraz ucieka Ci szerzej tylko jedną stroną ( górą lub dołem ) to jest to niedoskonałość optyki na które cierpią projektory chyba bez wyjątku...

 

Co do czarnych ram to ja jestem im przeciwny...ekran wizualnie stałby się zbyt ciężki a tak wygląda "ala" tv.....ale o gustach się nie rozmawia ;) .....

 

 

Masz 100 calową "plazmę" za około 15 kafli i jeszcze wybrzydzasz.... ;))))))

 

 

Dzieki Yodas, dzisiaj znowu bede walczyl. Mam trapez tylko z lewej strony wiec pewnie optyka.

 

Ale o tym blanking to nawet nie wiedzialem do czego sluzy hehe :)

 

Dzieki jeszcze raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, gonitwy za większym nie będzie, co najwyżej za cichszym projektorem, choć jakiejś tam tragedii nie ma.

Do ekranu mam około 4 m. Świeci Epson 6600. Ten Epson to też "wypadek przy pracy" :)

Bo pojechałem z zamiarem kupna DLP ale partnerka widziała tęczę jak stąd do San Francisco :) (Optoma HD28). Po włączeniu tego Epsona wybór był prosty, nawet ja się przekonałem do niego - za jego obraz.

...4m, jak dla mnie idealna odległość przy Twoim calarzu. U mnie mam 110" przy odległości 3,5m...ale to już osobiste preferencje...

 

...jesli chodzi o mega ciche maszyny to albo coś w technologii LED albo Sony LCoS... LED, bo tam nie ma co chłodzić, podobno... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja się przywitam… Po baaaaaardzo długim studiowaniu wszystkich wątków związanych z MS oraz ze względów „logistycznych” również i ja dołączyłem w zeszłym tygodniu do posiadaczy tegoż ekranu (110” z ledami). Muszę powiedzieć, że dzięki wsparciu obecnego w tym wątku Pana Marka udało mi się doprowadzić sprawę wyboru ekranu i instalacji do końca. Bardzo dziękuję za pomoc.

Myślę, że każdy napisał coś o tym ekranie. Wiele osób…wiele opinii. Jedni go posiadają, więc widzą na co dzień. Inni widzieli i coś napisali. Niektórzy nie widzieli i pisali ze względu na wątpliwości. Nie mi oceniać motywy piszących. Ja mogę wypowiedzieć się jedynie jako przęcietny użytkownik bez specjalnych aspiracji do szukania „dziury w całym”. Po prostu ze względu na gabaryty pomieszczenia i koszty wolałem mieć projektor z dużym ekranem zamiast TV.

 

W moim przypadku ekran wisi w dużym pomieszczeniu doświetlonym z jednej strony. Mam możliwość jednak zaciemnienia go roletami w razie potrzeby. Ściany i sufit jasne. Projektor EPSON TW6600W wybrany ze względu na możliwość transmisji bezprzewodowej, która świetnie się sprawdza. Montaż blisko sufitu. Tu właśnie musiałem wykorzystać tak niepolecaną funkcję keystone. Dla moich oczu jednak „straty” są zupełnie do zaakceptowania i nie zamierzam tego komuś udowadniać. Ja nie mam z tym żadnego problemu. Taki był mój wybór od początku.

 

Możliwości ekranu są takie jak opisali tutaj użytkownicy. Użycie ledowej listwy daje (przynajmniej w moim niekorzystnym przypadku) możliwość zniwelowania szarego trapezu poza ekranem (wynikającego z funkcji keystone) do zupełnego zera. Chodzi tu o bardzo ciemne sceny oczywiście. Oprócz tego ledy same w sobie dają świetny efekt i przypadły mi bardzo do gustu.

 

Jakość obrazu jest naprawdę wyśmienita. Mam możliwość oglądania z odległości od 4 to 8 metrów of ekranu. Jako, że osobiście preferuję trochę dalej to mogę śmiało powiedzieć, że (jak wspomnieli poprzednicy) jakość jet prawie jak na plazmowym TV. Wiem co piszę bo posiadam takowy od ładnych paru lat. Ekran daje też radę przy dodatkowym oświetleniu pomieszczenia.

 

Filmy raczej nie oddadzą tutaj pełni możliwości ekranu. Zamieszczę kilka fotek wkrótce.

 

Zachęcam do dalszej dyskusji, bo produkt jest naprawdę wart szerszego poznania.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anxion...u mnie też delikatnie coś tam nie wchodzi w ekran to pod ekran w rogu (w którym rzut wchodzi na srebrną ramkę ) podkładam "coś" odpowiedniej grubości a resztę wygaszam funkcją Blanking...ja pozatym mam nierówną ścianę...więc jestem skazany na te delikatne podkładanie....

 

Ja też perfekcyjnie nie wpasuję obrazu ale udało mi się tak na 98%......U mnie też ściana nie jest idealna.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trenton Ty zaimplementowałeś autorskie rozwiazanie z tv philipsa.... philips stosuje to u siebie miedzy innym po to aby subiektywnie zwiekszyć calarz ogladanego obrazu , co przy standardowych rozmiarach tv jest ok... wydaje mi sie że przy 110 calach zwiekszanie obrazu jest już niepotrzebne ( oczywiscie zalezy to od odległosci widz-ekran)...

W naszym przypadku zamysł stosowania jednolitego podswietlenia miał na celu oszukanie oka i uzyskanie jeszcze głebszej czerni... W Twoim przypadku ta głebokość czerni jest rózna w róznych miejscach ekranu w wyniku róznego dynamicznego podswietlenia...

...Nie odbieraj tego jako krytyki... wykonałes kawał dobrej roboty... pomysł nietuzinkowy i ciekawy....ale wszystko jest zalezne od tego co chcemy uzyskać finalnie...

 

 

Przykładowo:

U mnie czarne pasy panoramy są zawsze oledowo czarne ( przy właczeniu odpowiedniego stałego koloru LED dobranego do koloru ścian) bez wzgledu na rodzaj i kolory sceny filmu... u Ciebie z racji dynamiki zmian jest z tym róznie...raz ta czerń jest głeboka a raz nie, zaleznie od sceny a co za tym idzie intensywnosci podswietlenia i miejsca w danym momencie, czyli np. u góry pasy moga być smoliscie czarne a na dole tylko czarne ;) ..... mam nadzieję, że wszyscy wiemy o co mi chodzi.... :)

 

Nie mniej jednak Twój dynamiczny patent to chyba pionierski jest biorąc pod uwagę calarz przy jakim został zastosowany... :)

 

W moim przypadku z racji tego że sam montowałem ledy mam je umiejscowione 3cm od krawedzi ekranu i w celu uzyskania b.głebokiej czerni dobrałem odpowiedni stały kolor led dobrany do koloru sciany i do tego o odpowiedniej jasności tego podswietlenia.... jasność i kolor podswietlenia jest bardzo wazna bo mogą one zbyt mocno rozswietlić pokój co skutkuje gorszą czernią...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczę kilka fotek wkrótce.

 

Tak na szybko.....

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) d96d707a05730b13gen.jpg 9e42359ccf3a65a2gen.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia technologi philipsa to zwiększenie kontrastu i szczegółowości kolorów. Przynajmniej z założenia. Ja ekspertem nie jestem więc nie mówię że to da taki sam efekt na ekranie, bo szczerze mówiąc nie wiem. Pobawić i po testować nie zaszkodzi a w razie czego zawsze mogę ustawić kolor na stałe :).

 

Chyba rozumiem o co chodzi z pasem panoramy, ale ma to znaczenie przy filmach które nie są w formacie 16:9?

 

Tak czy siak trochę eksperymentów nie zaszkodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mazak

 

Rewelacyjnie u Ciebie to wygląda. Musisz mieć naprawdę duży salon, bo nawet projektor przy suficie wygląda na mały a ten Epson chyba taki mały nie jest. Jak dla mnie idealnie Ci się wpasowuje ekran i wygląda to super :)

 

@Trenton

 

Też rewelka z tymi ledami, moi rodzice mają stary TV Philipsa, gdzie są te ledy i oglądanie jest super. Nawet nieć wiedziałem, że można tak to ustawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Założenia technologi philipsa to zwiększenie kontrastu i szczegółowości kolorów. Przynajmniej z założenia. Ja ekspertem nie jestem więc nie mówię że to da taki sam efekt na ekranie, bo szczerze mówiąc nie wiem. Pobawić i po testować nie zaszkodzi a w razie czego zawsze mogę ustawić kolor na stałe :).

 

Chyba rozumiem o co chodzi z pasem panoramy, ale ma to znaczenie przy filmach które nie są w formacie 16:9?

 

Tak czy siak trochę eksperymentów nie zaszkodzi :)

 

Oczywiście że ma znaczenie w filmach które nie mają panoramy , szczególnie w b.ciemnych scenach....z pasami dałem tylko przykład taki najbardziej widoczny.... poza tym filmów w formacie 1,78 : 1 i im podobnych jest promil jeśli mowa o plytach blu-ray. ...

 

I sprawa następna kolor możesz ustawić a czy jasność także...? Jest to b.ważne, pisałem dlaczego....

 

Twój patent jest b.mega i wielki plus dla Ciebie za wenę... oby więcej Takich pomysłowych Polaków....

 

Ja tylko zwróciłem uwagę na aspekt finalny i w związku z nim to co chcemy uzyskać... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj trochę się pobawiłem ekranem i zobaczyłem coś niepokojącego. Mianowicie na ciemnym jednolitym tle mam dwie jasne plamy. Jedna w ksztalcie idealnego okręgu średnicy ok 10cm praktycznie na środku ekranu, druga w dolnym prawym rogu o nieregularnych kształtach. Przypomina mi to clouding, ktory występuje w ekranach lcd. Czy u was też coś takiego występuje? Poza tym do montażu widzę u was z tyłu jakieś okrągłe mocowania, ja czegos takiego nie mam. U mnie jest listwa na której za pomocą dwuch kółeczków wieszam ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips nie byl zly: 58PFL9956T/12. Jesli ktos glownie oglada filmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie na ciemnym jednolitym tle mam dwie jasne plamy.

 

Taki objaw może być spowodowany utratą jakości Paneli w projektorze. W tych danych miejscach ich zdolność do pełnego wygaszenia, w celu uzyskania czerni zaczyna spadać co może powodować takie efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj trochę się pobawiłem ekranem i zobaczyłem coś niepokojącego. Mianowicie na ciemnym jednolitym tle mam dwie jasne plamy. Jedna w ksztalcie idealnego okręgu średnicy ok 10cm praktycznie na środku ekranu, druga w dolnym prawym rogu o nieregularnych kształtach. (...)

Taki objaw może być spowodowany utratą jakości Paneli w projektorze. (...)

warto sprawdzić na innym (nie koniecznie białym) tle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zobaczył to na ciemnym tle... i tu jet problem... Czyli panele w projektorze w danym miejscu przepuszczają więcej światła jak w innych miejscach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie wina lampy. Na Adeo i na ścianie tego nie miałem. Poza tym projektor ma nalatane z 450h

Dziwny jest też ta jedna plama w krztałci koła. Druga to typowa plama.

Postaram się zrobić fotki.

A z tym mocowaniem o co chodzi inne w różnych ekranach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adeo i ściana nie oferowały takiego wyciemnienia więc mogło być to nie widoczne. Lampa w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia. Teraz gdy ekran robi się czarny, pokaże taki efekt paneli. Ekran jest częścią pasywną i odbiera to co żuci na niego projektor. Więc jeśli panele nie równo się wyciemniają, wiązka światła przedostanie się przez te fragmenty i dotrze do ekranu...

 

Mocowania stosujemy odpowiednie do wielkości ekranu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.