Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, ja mam trzy fotele do wyboru a zazwyczaj siedze na wprost ekranu/kolumny centralnej to jest dla mnie optymalne. U mnie zmiana miejsca na lewo czy prawo nie powoduje zmian w jakosci wyswietlanego obrazu jesli o to Ci chodzi.

Obiektyw projka mam ~3,60m-3,65m od ekranu i 19,5cm od sufitu.

Ekran z racji innego mocowania poszedl jeszcze bardziej do gory i teraz pow. proj. zaczyna sie 22cm od sufitu. Siatka z sony teraz duzo lepiej wpasowalem sie w ekran. Jak bede miec jvc i zakres lens shifta dobrze zlapie to moge zjechac ekranem max 15cm do kolumny centralnej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha odpisuje wszystkim nowy ekran ma 115"

 

To MS produkuje również 115"? Myślałem, że 110" -> 120". Nigdzie tym się nie chwalą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...i ja w końcu pokusilem się na RS-a BA. ...

..swojego Future sprzedawalem niecały tydzień... :)

I tak na szybko co jest lepiej...bo gorzej nic nie ma... :)

 

Opisuję to co zauważyło moje oko a jak wiadomo z tym zmysłem jest różnie u każdego Homo Sapiens..

 

Więc...ostrość super...powłoka ciemniejsza ale biel jaśniejsza...skrzenie nie występuje...A w Future w b.jasnych scenach było zauważalne ale na takim poziomie że mnie osobiście to nie przeszkadzało. .. kolory i głębia :))))))))))))

 

Ekran pod względem technicznym dopracowany...czarna cienka ramka w połączeniu z odcieniem powłoki mega mi się podoba i Mojej także...ledy zamontowane idealnie...nowe mocowanie ścienne prościutkie z możliwością regulacji +,-20cm w prawo w lewo...więc dla projektorów bez Lens Shiftu poziomego super sprawa...

...nowy system zasilania ledów dużo mniejszy (pilot i zasilacz ) ...Wszystko działa wzorowo...

 

Teraz tylko oglądać. ... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam Się z Yodasem. Próżno też szukać takiej ostrości u konkurencji. Wg mojej oceny produkt wyceniony jest zbyt nisko. W tej cenie jest to niebywała okazja i hit cenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem forum. Mocno zastanawiam się nad zakupem MS około 110 cali. Byłem na ostatnich targach audio video aby zobaczyć jak to działa ale raczej się zniecheciłem niż zachęciłem do wydania ponad 5k. Warunki mocno odbiegające od tych które posiadam uniemożliwiły ocenę.

Projektor do którego ma być ten ekran to Sony vlp-hw15 więc dosyć ciemny, odległość od ekranu to 4.5m

Teraz mam ścianę pomalowana na jasny szary chyba h499. Obraz zbyt ciemny i mało kontrastowy, do tego przy jakimkolwiek oświetleniu mydło nie do oglądania.

Czy jest ktoś z was w promieniu 100km od Warszawy z takim ekranem i byłby tak uprzejmy bym mógł wpaść z moim projektorem by zrobić test jak to razem zaświeci? Krata browara lub dobra wisky w zamian za poświęcony czas. Pozdrawiam Wojtek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i ja w końcu pokusilem się na RS-a BA. ...

..swojego Future sprzedawalem niecały tydzień... :)

I tak na szybko co jest lepiej...bo gorzej nic nie ma... :)

 

Opisuję to co zauważyło moje oko a jak wiadomo z tym zmysłem jest różnie u każdego Homo Sapiens..

 

Więc...ostrość super...powłoka ciemniejsza ale biel jaśniejsza...skrzenie nie występuje...A w Future w b.jasnych scenach było zauważalne ale na takim poziomie że mnie osobiście to nie przeszkadzało. .. kolory i głębia :))))))))))))

 

Ekran pod względem technicznym dopracowany...czarna cienka ramka w połączeniu z odcieniem powłoki mega mi się podoba i Mojej także...ledy zamontowane idealnie...nowe mocowanie ścienne prościutkie z możliwością regulacji +,-20cm w prawo w lewo...więc dla projektorów bez Lens Shiftu poziomego super sprawa...

...nowy system zasilania ledów dużo mniejszy (pilot i zasilacz ) ...Wszystko działa wzorowo...

 

Teraz tylko oglądać. ... :) ;)

Czyli dobrze mowilem ? ;)

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam Się z Yodasem. Próżno też szukać takiej ostrości u konkurencji. Wg mojej oceny produkt wyceniony jest zbyt nisko. W tej cenie jest to niebywała okazja i hit cenowy.

A można zapytać które z ekranów konkurencji widziałeś i gdzie? Chętnie zobaczyłbym Stewarta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze mowilem ? ;)

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

...Bardzo dobrze... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można zapytać które z ekranów konkurencji widziałeś i gdzie? Chętnie zobaczyłbym Stewarta.

 

O jakiego Stewarta pytasz? Studio Tek 100 czy G4? A jakiego Stewarda widziałeś osobiście i z jakim projektorem?

Napisz jeszcze ile kosztuje Steward, a i ile MS RS. Bo to też jest bardzo ważne...!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem forum. Mocno zastanawiam się nad zakupem MS około 110 cali. Byłem na ostatnich targach audio video aby zobaczyć jak to działa ale raczej się zniecheciłem niż zachęciłem do wydania ponad 5k. Warunki mocno odbiegające od tych które posiadam uniemożliwiły ocenę.

Projektor do którego ma być ten ekran to Sony vlp-hw15 więc dosyć ciemny, odległość od ekranu to 4.5m

Teraz mam ścianę pomalowana na jasny szary chyba h499. Obraz zbyt ciemny i mało kontrastowy, do tego przy jakimkolwiek oświetleniu mydło nie do oglądania.

Czy jest ktoś z was w promieniu 100km od Warszawy z takim ekranem i byłby tak uprzejmy bym mógł wpaść z moim projektorem by zrobić test jak to razem zaświeci? Krata browara lub dobra wisky w zamian za poświęcony czas. Pozdrawiam Wojtek.

A co Cię zniechęciło?

Warunki w jakich był prezentowany ekran czy sam generowany obraz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Cię zniechęciło?

Warunki w jakich był prezentowany ekran czy sam generowany obraz...

Hotspoty no i jednak dosyć duży wpływ ambient light na czerń. Ale tak jak mówiłem na targach nie da się spokojnie tego obejrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotspoty no i jednak dosyć duży wpływ ambient light na czerń. Ale tak jak mówiłem na targach nie da się spokojnie tego obejrzeć.

...chyba hotspot... tzn. jaśniejsza cześć obrazu na wprost gdzie siedzimy...kwestia przyzwyczajenia...lub nie... :)

 

...zakładamy ,że to Cię zniechęciło, nie ma rzeczy idealnych... ale czytając opis obrazu w Twojej domowej konfiguracji to "chyba" znikomy problem.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas ten wzrost gain z 1.2 na 1.4 odczuwalny?

 

Pytam bo myślę o upgradzie też z future. Jako że mam teraz RS420 to do HDR zawsze byłby zysk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas ten wzrost gain z 1.2 na 1.4 odczuwalny?

 

Pytam bo myślę o upgradzie też z future. Jako że mam teraz RS420 to do HDR zawsze byłby zysk :)

...nie potrafie tego określić.. nie oślepiło mnie jak odpaliłem RS-a... ;)...ale biel jest "bielsza" a powłoka ciemniejsza, więc..... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do HDR zawsze byłby zysk :)

 

Do HDR będziesz miał jeszcze lepiej. Przyrost jasności jest nie wielki w stosunku do Future. Poprzez większy G, masz większe możliwości ustawienia obrazu o odpowiedniej jasności. Przez to uzyskasz większy kontrast oraz lepsze efekty przy HDR. Dodatkowo RS ma inną powłokę i obraz jest o wiele bardziej szczegółowy jak w Future.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to uzyskasz większy kontrast oraz lepsze efekty przy HDR.

Kolega tak na poważnie z tymi lepszymi efektami przy HDR na ekranie MS RS ? O ile się nie mylę, to Yodas tak jak i ja, używa HW55ES. To świetny projektor, jednak chociażby o namiastce HDR, przy oferowanej jasności tego proja to możemy tylko pomarzyć. Generalnie wydaje się, iż dobry efekt HDR w projektorach to daleka przyszłość. Podobno Sony VPL-VW5000ES osiąga na 100 calowym ekranie 400 nitów. Na większych ekranach parametr ten znacznie się zmniejsza. Do 1000 nitów to jeszcze.......... daleka droga. Przypomnę, że VPL-VW5000ES kosztuje coś koło 60 tysięcy dolców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć efekt HDR to należy posiadać projektor który HDR z płyt UHD 4k HDR przyjmuje i takowy rzuca...np seria JVC RS 420. ..440...520..540...itd... Pozatym należy jeszcze skalibrować nasz setup pod HDR aby uzyskać jak najlepsze wyniki...projektor w tym trybie zawsze pracuje w trybie lampy "High"...

 

Wydaje mi się że właśnie ekrany w technologi ALR są b.dobre do uzyskania tego efektu bo mają wysoki gain...(zwykle ekrany także są z wysokim gainem)... ale warunkiem jest posiadanie projektora HDR... nie będą to wartości Nit takie jak w TV ale w przypadku projekcji nie muszą być one o tak dużych wartościach bo mamy doczynienia z dużo większym calarzem... gdyby taka projekcja osiągała tyle nitów co wysokiej klasy TV (np.1000) to prawdopodobnie okulary przeciwsłoneczne byłyby wskazane....;) chyba byłoby to mało komfortowe gdyby nagle z ciemnej sceny zrobiło się nam 1000nitow przy tak dużej powierzchni... to jakbyś dostał światłami drogowymi(długimi) po oczach w ciemną noc... i tak co chwile... :)...

 

Przynajmniej tak to widzę... :)

 

Ale najlepiej niech się wypowiedzą Osoby ,które już teraz korzystają z dobrodziejstw HDR na swoich setupach. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tak na poważnie z tymi lepszymi efektami przy HDR na ekranie MS RS ? O ile się nie mylę, to Yodas tak jak i ja, używa HW55ES. To świetny projektor, jednak chociażby o namiastce HDR, przy oferowanej jasności tego proja to możemy tylko pomarzyć. Generalnie wydaje się, iż dobry efekt HDR w projektorach to daleka przyszłość. Podobno Sony VPL-VW5000ES osiąga na 100 calowym ekranie 400 nitów. Na większych ekranach parametr ten znacznie się zmniejsza. Do 1000 nitów to jeszcze.......... daleka droga. Przypomnę, że VPL-VW5000ES kosztuje coś koło 60 tysięcy dolców.

 

Ja używam RS420 więc HDR jak najbardziej się przydaje. Proponuję poczytać jak się ustawia HDR na projektorach (polecam na początek tekst Macieja Kopera na hdtv w teście RS420, a później kilkadziesiąt stron na avsforum o kalibracji JVC i HDR. Dodatkowo jeszcze forum Calmana o kalibracji HDR na projektorze). W skrócie skaluje się jasność i by uzyskać efekt 1000 nitów w TV w projektorze wystarczy 285 lub nawet 250 nitów (dlatego gain i odległość projektora od ekranu jest ważna). Naprawdę polecam się wczytać bo ja ekspertem nie jestem i polecam również zobaczyć to na własne oczy.Tak samo robi się efekt skalowanie dla 4000nitów bo filmy w HDR10 są robione dla 1000 lub 4000 nitów. Dolby Vision to inna bajka, ale żaden projektor z tego co wiem nie obsługuje DV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli projektor należy montować jak najbliżej ekranu aby uzyskać jak największą jasność...oczywiście wystrzegamy się max skrajnych ustawień zoomu... :)

...ekran także nie może być zbyt wielki bo efekt HDR będzie znikomy... Pamiętam że Maciek coś pisał o 110 calach przy normalnym gainie...A można się pokusić o dodatkowe 10-15 cali przy zwiększonej wartości gain... czyli taki MS może spokojnie oddać dobry efekt HDR przy 120-130 calach...

...ale niestety MS 130 cali to tylko w formacie 21:9.... :) ;)

...w formacie 16:9 "tylko" ;) 120 cali.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam RS420 więc HDR jak najbardziej się przydaje

Ja nie mówię, że się nie przydaje. Chciałem tylko zaznaczyć, iż pełne wykorzystanie HDR nie jest możliwe na projektorach obecnej generacji. Skoro projektor, który osiąga 5000 lumenów, jest w stanie uzyskać 400 nitów i kosztuje 60 tysięcy dolarów to widzimy, że dla "Kowalskiego" uzyskanie 400 nitów to abstrakcja.

Natomiast w pełni się zgadzam, że jeśli taki RS 420 zostanie skalibrowany pod tryb HDR, to część tego efektu będzie oddana na ekran. Zresztą M.Koper pisał o tym w swoim teście. Nie można jednak zapominać, iż przyjął w nim sobie tylko znany (założony przez niego) przelicznik jasności dla HDR na poziomie 3,5:1 w stosunku do jasności wzorcowej - pisząc w teście "Ile konkretnie razy niższą pozostaje do decyzji dla kalibratora"

 

gdyby taka projekcja osiągała tyle nitów co wysokiej klasy TV (np.1000) to prawdopodobnie okulary przeciwsłoneczne byłyby wskazane....;) chyba byłoby to mało komfortowe gdyby nagle z ciemnej sceny zrobiło się nam 1000nitow przy tak dużej powierzchni... to jakbyś dostał światłami drogowymi(długimi) po oczach w ciemną noc... i tak co chwile... :)...

Z tym się całkowicie zgadzam. Nie powiem, że efekt HDR w projekcji nie jest pożądany, jednak trochę mi to nie koresponduje z ogólną filozofią przekazu filmowego. Zauważmy, że od lat we wszystkich TV mamy ustawienie "FILM", które znacznie tonuje parametry wyświetlaczy. Ja właśnie jestem zwolennikiem takiego przekazu filmowego. Ten przekaz nie wali po oczach jak w trybie "ŻYWY". Tak więc słusznie Yodas zauważył, że może być z tym problem, gdy implementacja HDR w projektorach będzie dawała pełny efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się całkowicie zgadzam. Nie powiem, że efekt HDR w projekcji nie jest pożądany, jednak trochę mi to nie koresponduje z ogólną filozofią przekazu filmowego. Zauważmy, że od lat we wszystkich TV mamy ustawienie "FILM", które znacznie tonuje parametry wyświetlaczy. Ja właśnie jestem zwolennikiem takiego przekazu filmowego. Ten przekaz nie wali po oczach jak w trybie "ŻYWY".

 

... w efekcie HDR chodzi o to, że ma on nam imitować "naturalne" zjawiska z "życia wzięte"...już wyjaśniam... nie ma za zadanie podbijać jasność całego obrazu tylko jego poszczególne "części", punkty:... np. świecenie latarni, jasność słońca (gdy na nie patrzymy w naturze nas oślepia), w efekcie HDR chodzi o to samo aby tylko to punktowe źródło światła było jak najmocniej oddane , a nie cały obraz .... czy wspomniane światła "długie" z samochodu na przeciw nas...tylko te punkty mają charakteryzować się najwyższą jasnością, reszta obrazu pozostaje neutralna...to tak z grubsza i specjalnie przytoczyłem te skrajności , aby dobitnie zobrazować ten 'bajer" o nazwie HDR... :)

...mam nadzieję ,że wiecie o co mi chodzi... tryb "żywy" obrazu nie ma z tym nic wspólnego... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w pełni się zgadzam, że jeśli taki RS 420 zostanie skalibrowany pod tryb HDR, to część tego efektu będzie oddana na ekran.

 

Właśnie o to chodzi aby ekran wspomagał projektor przy HDR a nie ograniczał go. Stosowanie ekranu 0.8G do projektora z HDR nie ma najmniejszego sensu i również HDR wtedy nie ma sensu. Dlatego też do projektorów z HDR powinno się stosować ekrany o G minimum 1,2 aby wspomagać projektor. Nie uzyskamy tu wartości jak w TV ale przy przekątnych rzędu 100-120", wartości jasności jak w TV raczej były by nie pożądane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb "żywy" obrazu nie ma z tym nic wspólnego... :)

Z tym się nie do końca zgodzę. Kilka dni temu pomęczyłem sprzedawców w Media Markt. Poprosiłem o zmiany ustawień Oledów i QLedów na inne niż powiedzmy "prezentacyjne", w których wszystko jest podkręcone na maxa. Niestety już nie było takiego "Wow" przy HDR. Ten prosty zabieg pozwala zaobserwować jak zmienia się postrzeganie efektu HDR w miarę zmian jasności matrycy. Myślę zatem, iż moja teza, iż w projekcji nie uzyskamy efektu "Wow" przy HDR jest bliska prawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie do końca zgodzę. Kilka dni temu pomęczyłem sprzedawców w Media Markt. Poprosiłem o zmiany ustawień Oledów i QLedów na inne niż powiedzmy "prezentacyjne", w których wszystko jest podkręcone na maxa. Niestety już nie było takiego "Wow" przy HDR. Ten prosty zabieg pozwala zaobserwować jak zmienia się postrzeganie efektu HDR w miarę zmian jasności matrycy. Myślę zatem, iż moja teza, iż w projekcji nie uzyskamy efektu "Wow" przy HDR jest bliska prawdy.

 

...ale mam nadzieję ,że oceny dokonywałeś na materiale natywnym z płyt UHD 4K HDR... :)

...inna sprawa ,że ocena jakości obrazu w otoczeniu marketowego oświetlenia, jest mało oddająca jakość...i dany efekt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale niestety MS 130 cali to tylko w formacie 21:9.... :) ;)

...w formacie 16:9 "tylko" ;) 120 cali.... :)

jest nadzieja - jak producent płyt bedzie robił wieksze to i magiczne obrazy będą wieksze :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nadzieja - jak producent płyt bedzie robił wieksze to i magiczne obrazy będą wieksze :):):)

...niestety dla Ciebie już nie ma nadziei...lekarze i znachorzy się poddali... :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam nadzieję ,że oceny dokonywałeś na materiale natywnym z płyt UHD 4K HDR

To chyba jasne.

że ocena jakości obrazu w otoczeniu marketowego oświetlenia, jest mało oddająca jakość...i dany efekt

Zgadzam się. To nie najlepsze warunki do oceny. Zresztą ocena taka to zawsze sprawa trochę subiektywna. Inna sprawa to fakt, że gdy wróciłem z Media Markt do chaty i odpaliłem swój sprzęt na dużym ekranie to zapomina się o HDR i pochłania treści z uśmiechem na ustach. Przecież chyba to jest w oglądaniu najważniejsze a nie czy ma się HDR, czy może go brakuje. Fajnie, że technologia idzie do przodu, lecz nie dajmy się zwariować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nadzieja - jak producent płyt bedzie robił wieksze to i magiczne obrazy będą wieksze :):):)

...niestety dla Ciebie już nie ma nadziei...lekarze i znachorzy się poddali... :):):)

zamiast mnie obrażać wykaż jedną rzecz w moim poście która jest niezgodna z prawdą/nielogiczna :) - jeśli tego nie zrobisz to znaczy że może to ty jednak jesteś idiotą i wymagasz leczenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 34

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.