Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zamiast mnie obrażać wykaż jedną rzecz w moim poście która jest niezgodna z prawdą/nielogiczna :) - jeśli tego nie zrobisz to znaczy że może to ty jednak jesteś idiotą i wymagasz leczenia :)

Panowie wyluzujcie. Mam do siebie pretensję, że odchodząc od wątku MS-a i wtrącając się z tematem HDR "a la projektor" doprowadziłem do sprzeczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast mnie obrażać wykaż jedną rzecz w moim poście która jest niezgodna z prawdą/nielogiczna :) - jeśli tego nie zrobisz to znaczy że może to ty jednak jesteś idiotą i wymagasz leczenia :)

...nie chodzi o to co jest nielogiczne/ niezgodne z prawdą w twoim poście...dobrze wiesz o co chodzi , a jeżeli tego nie dostrzegasz tooooo ...........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że się nie przydaje. Chciałem tylko zaznaczyć, iż pełne wykorzystanie HDR nie jest możliwe na projektorach obecnej generacji. Skoro projektor, który osiąga 5000 lumenów, jest w stanie uzyskać 400 nitów i kosztuje 60 tysięcy dolarów to widzimy, że dla "Kowalskiego" uzyskanie 400 nitów to abstrakcja.

Natomiast w pełni się zgadzam, że jeśli taki RS 420 zostanie skalibrowany pod tryb HDR, to część tego efektu będzie oddana na ekran. Zresztą M.Koper pisał o tym w swoim teście. Nie można jednak zapominać, iż przyjął w nim sobie tylko znany (założony przez niego) przelicznik jasności dla HDR na poziomie 3,5:1 w stosunku do jasności wzorcowej - pisząc w teście "Ile konkretnie razy niższą pozostaje do decyzji dla kalibratora"

 

Nie wiem jak to łopatologicznie lepiej wytłumaczyć, ale projektor nie potrzebuje 1000 nitów by oddać to samo co TV przy 1000 nitów. Generalnie przy tych około 300 nitach otrzymujesz podobny efekt jak przy 1000 na TV. Po prostu TV i projektory zawsze świeciły inaczej (powierzchnia obrazu plus warunki). Nie potrzeba nikomu projektora z 1000 nitów by mieć pełny (nie częściowy) efekt HDR. I tak projektory od RS400 po RS640 dają sobie dobrze z HDRem radę.Ale zamiast dyskutować teoretycznie to naprawdę proponuję wybrać się do salonu gdzie to mają ustawione na projektorach i z kalibrowane i obejrzeć efekt a nie wprowadzać ludzi w błąd że na razie na projektorach to się nie da. Da się.A ten jego przelicznik jest przyjęty aktualnie za standard do kalibracji w świecie projektorów z HDR. Naprawdę polecam szerszy watek na avs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Trenton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wprowadzać ludzi w błąd że na razie na projektorach to się nie da

Widzę, że się dalej nie rozumiemy. W swoich wypowiedziach nie mam na celu dyskredytowanie HDR z projektora. Chcę tylko zaakcentować, że jeśli ktoś oczekuje efektu "wow" - takiego jak na ekranie Oleda z 1000 nitów to się jednak trochę rozczaruje. Przecież nie odkrywam Ameryki. Problem ten jest szeroko komentowany wśród maniaków projektorów na całym świecie. Wszyscy są świadomi faktu, iż istota problemu polega na tym, że HDR wymaga bardzo jasnego wyświetlacza. Dlaczego ? Otóż dlatego, że ogólna dynamika obrazu budowana jest w oparciu o różnice między najjaśniejszymi, średnimi i ciemnymi elementami obrazu. W SDR im jaśniejszy jest wyświetlacz tym jaśniejszy jest cały obraz. W HDR im większe są wspomniane powyżej różnice tym lepiej jest postrzegany efekt HDR. Na tej podstawie buduję tezę, iż tylko bardzo jasne wyświetlacze pokażą w pełni efekt HDR. Jeśli się z tym nie zgadasz to twoja sprawa.

Powtarzam jeszcze raz, aby nie bić piany. Na projektorze HDR jak najbardziej jest możliwy. Nie będzie jednak tak spektakularny jak na wyświetlaczu z matrycą Oled czy QLED. Reasumując nie wprowadzam ludzi w błąd, lecz zauważam różnice i przedstawiam swoje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz zauważam różnice i przedstawiam swoje zdanie.

 

Noted. Nie koniecznie się zgadzam z całością, ale nie ma co ciągnąć tego dalej :).

 

Może w przyszłym roku wymienię na nowy i zobaczymy (tylko perspektywa wciągania znów ekranu przez balkon na drugie piętro ;) ). Klatka za wąska i się nie mieści schodami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Byliśmy i widzieliśmy. Kolejny raz Panowie z MS udowodnili, że ekran ma większe znaczenie jak klasa projektora. Obraz z taniego LG LED na ekranie MS RS wyglądał zjawiskowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tylko perspektywa wciągania znów ekranu przez balkon na drugie piętro ;) ). Klatka za wąska i się nie mieści schodami.

 

znam bol. Okno w sypiali (po przekatnej) 1 pietro :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem za MS zwijanym... czekałem,czekałem,czekałem i.......się nie doczekałem pomimo zapewnień że już za dzień,dwa,miesiąc dwa będzie.Całe szczęście że już dużej nie czekałem i kupiłem innej firmy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem za MS zwijanym... czekałem,czekałem,czekałem i.......się nie doczekałem pomimo zapewnień że już za dzień,dwa,miesiąc dwa będzie.Całe szczęście że już dużej nie czekałem i kupiłem innej firmy :)

przypadek? :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadek ...? Tego nie wiem ale dobrze że nie czekałem dużej bo do dziś projektor by leżakował w pudle . Teraz chociaż wiem jak smakuje duży wymiar :):) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich i pytam:

Jak ustawić Benq W1070 aby wydobyć to co najlepsze z ekranu MS. Pokój, jeśli chcę, mam całkowicie zaciemniony. Ciemno grafitowe ściany i wykładzina. Nie jest to pokój dzienny, a takie moje królestwo w którym stoją moje zabawki :-).

Na razie projektor jest ustawiony na standard, fabrycznie. Nic w nim nie grzebałem.

Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich i pytam:

Jak ustawić Benq W1070 aby wydobyć to co najlepsze z ekranu MS. Pokój, jeśli chcę, mam całkowicie zaciemniony. Ciemno grafitowe ściany i wykładzina. Nie jest to pokój dzienny, a takie moje królestwo w którym stoją moje zabawki :-).

Na razie projektor jest ustawiony na standard, fabrycznie. Nic w nim nie grzebałem.

Dziękuję.

Jaki kolor masz sufit ?? Malowanie przy tym ekranie wszyskiego na czarno nie jest konieczne ( choc ja mam na czarno )

Jesli chcesz miec jeszcze lepszy obraz to ogranicza Cie teraz projek.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor masz sufit ?? Malowanie przy tym ekranie wszyskiego na czarno nie jest konieczne ( choc ja mam na czarno )

Jesli chcesz miec jeszcze lepszy obraz to ogranicza Cie teraz projek.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

Sufit też mam ciemnografitowy. Projektora nie będę zmieniał. Ale chciałbym z niego wyciągnąć jak najwięcej. Czy są tutaj użytkownicy MS+Benq W1070?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIŁO NAM ZAKOMUNIKOWAĆ ŻE NASZA FIRMA ZOSTAŁA OFICJALNYM DEALEREM FIRMY PRO VISION POLSKA, PRODUCENTA EKRANÓW MAGICSCREEN

 

ZAPRASZAMY NA PREZENTACJE DO NASZEGO SALONU DO ZIELONEJ GÓRY:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Media4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny equlibrium i ekrany magicscreen - testowałbym u was :)

 

 

gdybym nie miał do was 500 km ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIŁO NAM ZAKOMUNIKOWAĆ ŻE NASZA FIRMA ZOSTAŁA OFICJALNYM DEALEREM FIRMY PRO VISION POLSKA, PRODUCENTA EKRANÓW MAGICSCREEN

 

ZAPRASZAMY NA PREZENTACJE DO NASZEGO SALONU DO ZIELONEJ GÓRY:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ohoho - diler oficjalny który nie zna zasad internetowego Savoir-vivre - słabo to wróży, ale nic to - pierwsze koty....:) Rozumiem że jak do każdego oficjalnego dilera można przyjść do Was po próbki jutro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohoho - diler oficjalny który nie zna zasad internetowego Savoir-vivre - słabo to wróży, ale nic to - pierwsze koty....:) Rozumiem że jak do każdego oficjalnego dilera można przyjść do Was po próbki jutro?

Próbki? W Polsce? Śmiechłem...

Przeca wyraźnie #na prezentacje# zapraszają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbki? W Polsce? Śmiechłem...

Przeca wyraźnie #na prezentacje# zapraszają

Ale o co chodzi - każdy szanujący się producent ekranów udostępnia bez większych problemów próbki swoich ekranów u oficjalnych dilerów. Skoro MS doczekał się swojego oficjalnego dilera (swoją drogą dość długo to trwało :) to próbki będą na bank....chyba :):):). No chyba że ktoś ma jakiś pomysł czemu miało by nie być? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to 3-2-1

 

no to Kolego jgx - Ty pytałeś

- to Ty wbijaj po próbki - daj zdjęcia jakie dostałeś

a ja tu publicznie odszczekuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli temat sledza zainteresowani.....

Dajcie sobie spokój z próbkami.... to daje bardzo maly zarys tej fantastycznej jakosci obrazu. Wiem, bo tez mialem próbke a teraz mam ekran ;) Ten ekran trzeba widziec w calosci na żywo a nie na utube czy zdjeciu z forum.

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to 3-2-1

 

no to Kolego jgx - Ty pytałeś

- to Ty wbijaj po próbki - daj zdjęcia jakie dostałeś

a ja tu publicznie odszczekuje :)

Bez obrazy ale widze że jakby cię ironia w czoło przywaliła to byś jej nie zauważył:),

 

Jesli temat sledza zainteresowani.....

Dajcie sobie spokój z próbkami.... to daje bardzo maly zarys tej fantastycznej jakosci obrazu. Wiem, bo tez mialem próbke a teraz mam ekran ;) Ten ekran trzeba widziec w calosci na żywo a nie na utube czy zdjeciu z forum.

Ależ wiemy, wiemy - można brać w ciemno każdy piniądz warte....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale widze że jakby cię ironia w czoło przywaliła to byś jej nie zauważył:),

a no jak w tej konwencji

to oczywista :)

 

dobra - nie mój target - nie nabijam się -

ekrany na pewno świetnie świecą

i znajdą nabywców

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ależ wiemy, wiemy - można brać w ciemno każdy piniądz warte....

 

...ale po co ten sarkazm.... ;)

 

....czyżbyś Koledze @hifiblok także nie ufał... bo to ,że mnie uważasz za niewiarygodnego to już wiem od dawna.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale po co ten sarkazm.... ;)

 

....czyżbyś Koledze @hifiblok także nie ufał... bo to ,że mnie uważasz za niewiarygodnego to już wiem od dawna.... :)

Co tak póżno? :) Tak już mam - u mnie im większy nacisk tym większy opór :) I nie ważne kto co mi wciska kit że nie trzeba wziąść próbki aby wstępnie zobaczyć o co kaman :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak póżno? :) Tak już mam - u mnie im większy nacisk tym większy opór :) I nie ważne kto co mi wciska kit że nie trzeba wziąść próbki aby wstępnie zobaczyć o co kaman :)

.... dobrze wiesz ,że @hifiblok przeszedł całą drogę "ewolucji"....od zwykłych ekranów przez próbki ,aż do MS RS...i sam zauważył, że próbka i tak niewiele daje jeśli chodzi o pełną ocenę jakości danej powierzchni projekcyjnej... po tym jak miał próbkę dalej nie potrafił do końca określić czy ekran będzie warty wydanej kasy, bo na podstawie próbki za dużo się nie dowiedział....zaryzykował i zakupił cały ekran...i jego zdanie po fakcie zakupu już znasz.... co prawda nie po Twojej myśli bo miałeś nadzieje, że się zawiedzie i byłaby to dla ciebie "woda na młyn"...

....ale mogę cię pocieszyć, masz już nową "wodę na młyn" , bo kolega @RAF77 podesłał ci linka z, jak to nazwał, "takim ekranem" za 500zł... już możesz zaczynać doświadczenia z farbkami i z płytami PCV....co prawda pełno jest takich w sieci ale ten na pewno będzie ok.......w końcu wiesz "o co kaman" bo masz próbkę wiec dasz sobie radę...powodzenia...

 

P.S.

...ale jak poprosisz @KrzysiaA ...to pójdzie wam szybciej... :))))))))

 

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.