Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lolo2 bardzo Tobie kibicuje ale pytam o ten projektor gdyż trochę widziałem i o ile przy nowym materiale filmowym (Np pasażerowie ) myślę że nie będzie źle to przy większości starszych filmach może być problem z jakością obrazu przy tej cenie projektora.

Nie znam tego hifibloke ale resztę tak i jak dla mnie to Sony VW 360 lub JVC DLA 7900 przy takim dużym obrazie wchodzą w grę i to bez profesjonalnego ekranu (!). Ale to już Ok 25.000

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jasność to jedno a jakość optyki drugie - te same jasności to nie ten sam obraz przy takiej wielkości :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifibloke to jeden z wyjadaczy z tego forum :) Ma dedykowana salke z jvc 5900 i MS i nie ukrywajac troche sie nad nim wzoruje.

 

Target na projektor to okolo 10 000 absolutny maks 15 000zl. Wiecej nie przewiduje na projektor, nie ze wzgledu ze mnie nie stac tylko nie jestem az taki rozrzutny aby tyle wydac na cos co po 3 latach jest praktycznie nic nie warte (projektor), bo to nowe standardy, kodeki wynalazki itp.

 

 

To jaki ekran jest optymalny wielkosciowo dla projektorow jvc 5900, sony 55/65, epson 9300, optoma uhd.

 

Bo raczej taki bedzie target.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi trudno odpowiedzieć - trzeba by chyba przetestować - osobiście mam DLA5500 i na Ok 140” dawał radę - Sony seria HW myślę ze 120 to Max, tylko to inna liga, epsona nie lubię (za mdły dla mnie).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Z tego co piszesz nawet starszy model ale JVC ale koniecznie z HDR

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A nie chciałbyś Widescreen ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

150” to 150 x 360 i tak większość filmów jest w tym formacie a obraz bajka

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widescreen czyli 21:9?

 

Szczerze to nie, wolalbym 16:9 ze wzgledu na kompromis pomiedzy serialami a filmami. Na dzien dzisiejszy mam ekran 4:3 szmate ale z ruchomymi borderami, ktore ustawiam na 4:3 seriale, 16:9 stare filmy, a jak jest obraz 21:9 to gorny border ustawiam do 21:9 a dolny border pozostaje w ustawieniu dla 16:9 - dzieki temu zabiegowi napisy od filmow mam na czarnym tle a nie na filmie. Mysle ze to najlepsze rozwiazanie.

 

Musze na spokojnie przemyslec ta wielkosc ekranu, bo moze faktycznie podniecam sie niepotrzebnie jak najwiekszym ekranem a tylko sobie tym zaszkodze i bede nazekal jak teraz na slaba jakosc obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ekran tak na 3m szerokości będzie u ciebie w sam raz.

No i ja bym chyba szedł w panoramę 21:9.

Seriale lepiej ogląda się na dużym TV, niż na projektorze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale lepiej ogląda się na dużym TV, niż na projektorze.

...z jakiego powodu... ?...np."Grę o Tron" oglądać na TV...?

...bo "M jak Miłość", czy "Klan" to się zgodzę , że szkoda lampy... he..he.. :) ;)... TV też szkoda.... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na 78" też dobrze wygląda.

Wiem, bo właśnie oglądam GOT 1-7, na BD w atmosie.

..czyli Ty wiesz , a ja nie wiem... a skąd wiesz ,że ja nie wiem.... ? :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz wyboru, bo masz tylko projektor

..ale miałem plazme panasa 65" i już na tv nie wracam...chyba że oled 100".... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ekran to naszej produkcji tak jak 90% innych rzeczy "polskich" - płyta z południa Europy, ramki i ledy z chin - ale ekran polski :):):)

 

I tu się kolejny raz bardzo mylisz... Ekran wykonywany jest w 100% z komponentów produkowanych w Polsce. Płyta bazowa z Polski, całe aluminium od Polskiego producenta, kleje i inne potrzebne dodatki Polski producent, LEDy Polska produkcja jedne z najlepszych i najdroższych na rynku, opakowanie Polski producent, maszyna nakładająca powłokę też od Polskiego producenta... w 100% polki produkt!

 

Jeśli to ma być dedykowane przystosowane pomieszczenie to nie potrzeba ekranu alr.

 

Nie liczy się technologia w jakiej działa ekran tylko jakość obrazu. Czy jest to ARL czy standard nie ma znaczenia. Trzeba tylko wiedzieć, że do projektorów z HDR zaleca się ekrany o G minimalnym 1.2 więc tylko ekrany ARL wchodzą w rachubę. I nie ważne jakie jest pomieszczenie.

 

Sam sobie zrobił taki ekran i wyliczył koszt materiałów na 500zł ������

 

 

Za 500zł to można kupić samą płytę bazową. Każdy może próbować... Malować i malować i malować...

 

Ale ekran MS też widziałem tylko u kolegów na zdjęciach.

 

Warto zobaczyć na żywo. To nic nie kosztuje, a warto mieć pogląd na jakość obrazu...

 

Widescreen czyli 21:9?

 

Polecał bym Ci ekran w formacie 2.40:1. Przy oglądaniu filmów dysponujesz powierzchnią 154" w formacie 2.40:1 a to o wiele więcej jak 160" w pasach przy 16:9. Natomiast do telewizji i gorszej jakości filmów do dyspozycji jest 120" w formacie 16:9. Jest to idealne rozwiązanie gdy chcemy połączyć TV w jakości HD i filmy w 4K HDR. Większość projektorów słabo wypada pod względem jakości obrazu przekraczając 120" w 16:9. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że do HDR potrzebny jest ekran o wzmocnieniu równym lub większym jak G=1.2.

 

Pomaluj ścianę na biało a zaoszczędzone pieniądze dołóż do lepszego projektora.

 

Największy błąd jaki można zrobić!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czytam, że aby wykorzystać najlepiej cechy tego ekranu, kąt padania światła na ekran musi być równy kątowi odbicia w kierunku oczu oglądającego. Czyli uzyskamy najlepszy kontrast jaki mamy w naszym otoczeniu.

 

 

Mój projektor to Epson TW 6700 - ma lens shift.

Ekran w założeniu ma mieć 110 cali.

Projektor chciałbym ustawić na półce przykręconej do ściany za kanapą.

 

Dla mnie optymalna wysokość powieszenia ekranu wypada gdy dolna krawędź ekranu jest na wysokości 53cm.

Mój salon ma 2,65m wysokości w miejscu siedzącego na kanapie.

 

Teraz widziałem kilka zdjęć w zakładce nasze instalacje z ekranem MS gdzie projektor wisi załóżmy 10cm od sufitu np. ostatnie posty MartyMcFly natomiast Yodas ma już projektor na oko ze 30 - 40 cm od sufitu. Natomiast na Audio Video Show w pokoju gdzie prezentacja odbywała się ekranu, projektor stał sobie na stoliku z 40cm od ziemi i ekran też zaczynał się krawędzią hm z pamięci strzelam ale tez rzędu 50cm od podłogi ?

 

Skoro ten kąt ma takie duże znaczenie jak go wyliczyć ?

Czym się kierowaliście ustalając wysokość obiektywu w stosunku do ekranu ?

Mój lens shift nie ma za dużego pola do popisu z tego co patrzyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czytam, że aby wykorzystać najlepiej cechy tego ekranu, kąt padania światła na ekran musi być równy kątowi odbicia w kierunku oczu oglądającego. Czyli uzyskamy najlepszy kontrast jaki mamy w naszym otoczeniu.

 

 

Mój projektor to Epson TW 6700 - ma lens shift.

Ekran w założeniu ma mieć 110 cali.

Projektor chciałbym ustawić na półce przykręconej do ściany za kanapą.

 

Dla mnie optymalna wysokość powieszenia ekranu wypada gdy dolna krawędź ekranu jest na wysokości 53cm.

Mój salon ma 2,65m wysokości w miejscu siedzącego na kanapie.

 

Teraz widziałem kilka zdjęć w zakładce nasze instalacje z ekranem MS gdzie projektor wisi załóżmy 10cm od sufitu np. ostatnie posty MartyMcFly natomiast Yodas ma już projektor na oko ze 30 - 40 cm od sufitu. Natomiast na Audio Video Show w pokoju gdzie prezentacja odbywała się ekranu, projektor stał sobie na stoliku z 40cm od ziemi i ekran też zaczynał się krawędzią hm z pamięci strzelam ale tez rzędu 50cm od podłogi ?

 

Skoro ten kąt ma takie duże znaczenie jak go wyliczyć ?

Czym się kierowaliście ustalając wysokość obiektywu w stosunku do ekranu ?

Mój lens shift nie ma za dużego pola do popisu z tego co patrzyłem.

MartyMcFly ma zwykły ekran... chyba.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moje przeoczenie w sprawie MartyMcFly.

 

A na jakiej zasadzie Ty ustaliłeś wysokość projektora

Czytając Twoje posty zakladam, że przeanalizowałeś temat :)

Jakieś doświadczenie, wnioski dla potomnych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ciągłe kompromisy... kąt padania w moim przypadku to takze kompromis.... miedzy mega ciszą z projektora ...w Twoim przypadku przy epsonie 6700 raczej nie kombinował bym z bliskim wieszaniem proja koło głowy bo generuje on dość dokuczliwy chałas podczas pracy... niestety po tym jak przyzwyczaiłem się do pracy Sony HW , kazdy inny projektor jest dla mnie głośny...

 

... czytając różne wpisy , zauważyłem ,że odległość proja od ekranu ma większe znaczenie...niestety nie wypróbowałem tego na sobie bo mam ograniczenia w tym aspekcie...dalej proja nie powiesze bo ściana...z resztą widziałeś moje fotki to sam zauważyłeś to ograniczenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mój nabytek to suszarka przy Twoim HW :)

Czyli żadnych skomplikowanych obliczen arytmetycznych nie robileś a kierowałeś się glośnością pracy... rozumiem. A mimo wszystko i tak jesteś zadowolony z tego co Ci odbicie przyniesie :) Tym bardziej cieszy, że ten ekran jest taki akomodacyjno uniwersalny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę czasu minęło odkąd wyszedł sony hw65, wiem, że obraz najlepiej kalibrować w konkretnym pomieszczeniu, ale narazie wynajmuje mieszkanie więc to bez sensu, czy ktoś mógłby podzielić się jakimiś dobrymi ustawieniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie mam dylemat.

Kupiłem projektor (benq w2000) i jestem umiarkowanie zadowolony.

Z jednej strony nie jest tak źle jak sądziłem, że może być. Obraz 100" jest bardzo przyjemny...

ale z drugiej strony kolory nie są tak nasycone jak na moich LCDkach (chodź tu może być tak, że LCDki podkręcają za bardzo) - ale to jest na zupełnie akceptowalnym poziomie.

Czerń nie jest tak zła jak się obawiałem że może być, ale jednak jest niedosyt, a jak jest niedosyt to nie można skupić się na filmie, tylko cały czas się myśli czego nie było widać w tej scenie.

 

Ale ale, jestem jeszcze przed zakupem ekranu :) - na razie jadę na gołej ścianie (ściany matowa biel)

I teraz pytanie, czy taki magic screen jest faktycznie w stanie wyciągnąć w takim pomieszczeniu tą czerń do akceptowalnego poziomu?

Trochę się cykam dalszej inwestycji, bo projektor jak mi się znudzi eksperyment to jestem w stanie opchnąć z minimalną stratą, natomiast z ekranem już raczej łatwo nie będzie. Poza tym kosztuje więcej niż projektor.

Czy gdzieś może można takie ekran wypożyczyć i przetestować? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś może można takie ekran wypożyczyć i przetestować? :)

Nie, są wybrane salony av ale w kraju jest ich bardzo mało gdzie ekran wisi i tam ew. po umówieniu możesz przetestować. W praktyce - brak takiej możliwości bo jeśli nie przetestujesz u siebie to tak jakbyś w ogóle nie testował. U producenta/sprzedawcy też chyba nie ma takiej opcji ale to musiałbyś zagadać na priv ew. może tu sie producent wypowie. Najlepszym sposobem byłoby kupić płytę ale mimo iż szukałem u przedstawiciela fabryki na polin takiego koloru/powierzchni niet. Chyba mają jakąś wylączność albo umowę - nie wiem. Suma sumarum ciężko ci będzie przetestować ekran przed kupnem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taki magic screen jest faktycznie w stanie wyciągnąć w takim pomieszczeniu tą czerń do akceptowalnego poziomu?

 

Przekonaj się sam i dołącz do wielkiego grona zadowolonych użytkowników. Możesz również zapoznać się z opiniami naszych zachodnich sąsiadów na hifi-forum.de , tam ekran MS RS konkuruje dzielnie z ekranami światowych producentów.

Ekran możesz przetestować u nas na miejscu. Co do okolic Warszawy muszę to sprawdzić bo często ekran Demo jest sprzedawany klientowi a na sklep zamawiany jest nowy.

 

Najlepszym sposobem byłoby kupić płytę ale mimo iż szukałem u przedstawiciela fabryki na polin takiego koloru/powierzchni niet.

 

A Ty dalej z tym malowaniem... To nie jest malowane!!! Nie kolor ma znaczenie tylko cała powłoka, która ma specjalną budowę... Ile razy mam to powtarzać?!... Już chyba kilkanaście razy tłumaczyłem dlaczego płyta tego typu. Jak chcesz to zamów ekran na Plexi 3mm też Ci go wykonamy i sam możesz przysłać do nas odpowiadający Ci format... Kolor bez znaczenia...Może być nawet różowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich zainteresowanych ekranami Magicscreen.

To już 5 lat jak ekrany Magicscreen istnieją na rynku. Przez ten czas udało się nam zdobyć kilkaset klientów z Polski, jak i kilkaset klientów z zagranicy. Nasz rodzimy produkt dzielnie konkuruje na europejskich rynkach z markami światowej produkcji, dzielnie broniąc miana lidera w śród jakości obrazu w śród ekranów.

 

Na pięciolecie istnienia naszej firmy, wprowadzamy na rynek najnowszy model ekranu, który jest udoskonaloną wersją naszego pierwszego flagowego ekranu Future. Najnowszy ekran nosi nazwę Future II. Jest to ekran wykonany w najnowszej technologi ARL. W najnowszym modelu polepszyliśmy znacząco ostrość obrazu. Kolory stały się jeszcze bardziej nasycone. Czerń stała się jeszcze bardziej czarna, a biel jeszcze bardziej biała. W najnowszej wersji ekranu Future poszerzyliśmy oddanie gamy kolorów, przez co znacząco wrósł kontrast ekranu. Ekran Future II spełnia wszystkie kryteria pod względem odzwierciedlenia pełnej palety barw, oraz jest w pełni kompatybilny z technologią HDR oraz rozdzielczością 4K.

 

Dzięki nowatorskiej technologi produkcji powłoki projekcyjnej Future II, udało się ograniczyć koszty produkcji ekranu. Dzięki czemu ekrany z serii Future II, będą pod względem ceny dostępne dla bardzo szerokiego grona odbiorców.

 

Zapraszam do kontaktu. Wszystkim zainteresowanym prześlemy pełne danem oraz najnowszy cennik...

więcej info na : [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych ekranami Magicscreen.

To już 5 lat jak ekrany Magicscreen istnieją na rynku. Przez ten czas udało się nam zdobyć kilkaset klientów z Polski, jak i kilkaset klientów z zagranicy. Nasz rodzimy produkt dzielnie konkuruje na europejskich rynkach z markami światowej produkcji, dzielnie broniąc miana lidera w śród jakości obrazu w śród ekranów.

 

Na pięciolecie istnienia naszej firmy, wprowadzamy na rynek najnowszy model ekranu, który jest udoskonaloną wersją naszego pierwszego flagowego ekranu Future. Najnowszy ekran nosi nazwę Future II. Jest to ekran wykonany w najnowszej technologi ARL. W najnowszym modelu polepszyliśmy znacząco ostrość obrazu. Kolory stały się jeszcze bardziej nasycone. Czerń stała się jeszcze bardziej czarna, a biel jeszcze bardziej biała. W najnowszej wersji ekranu Future poszerzyliśmy oddanie gamy kolorów, przez co znacząco wrósł kontrast ekranu. Ekran Future II spełnia wszystkie kryteria pod względem odzwierciedlenia pełnej palety barw, oraz jest w pełni kompatybilny z technologią HDR oraz rozdzielczością 4K.

 

Dzięki nowatorskiej technologi produkcji powłoki projekcyjnej Future II, udało się ograniczyć koszty produkcji ekranu. Dzięki czemu ekrany z serii Future II, będą pod względem ceny dostępne dla bardzo szerokiego grona odbiorców.

 

Zapraszam do kontaktu. Wszystkim zainteresowanym prześlemy pełne danem oraz najnowszy cennik...

więcej info na : [email protected]

 

A zapytam się jak sprawa z ekranami zwijanymi elektrycznie. Kiedyś pamiętam miały być wprowadzone ale coś temat chyba upadł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych ekranami Magicscreen.

To już 5 lat jak ekrany Magicscreen istnieją na rynku. Przez ten czas udało się nam zdobyć kilkaset klientów z Polski, jak i kilkaset klientów z zagranicy. Nasz rodzimy produkt dzielnie konkuruje na europejskich rynkach z markami światowej produkcji, dzielnie broniąc miana lidera w śród jakości obrazu w śród ekranów.

 

Zapraszam do kontaktu. Wszystkim zainteresowanym prześlemy pełne danem oraz najnowszy cennik...

więcej info na : [email protected]

 

Panie producencie ekranów Magicscreen.

1. Jeśli chce Pan być poważnym producentem produktów klasy premium, to proszę, na litość boską, zadbać o poprawność językową pisanych tekstów. Proszę zatrudnić/poprosić kogoś, kto w sposób bezbłędny będzie przelewał na papier Pana myśli. Bo powyższy komunikat czyta się fatalnie. Błędy ort., składnia, interpunkcja. Słabo.

2. Proszę o porównanie ekranu Future II do ekranu Reference Black.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie producencie ekranów Magicscreen

 

a ja poproszę o ten cennik, bo dwa dni czekam, wiem że łaskę robicie że w ogóle w Polsce sprzedajecie i w sumie to wszyscy powinni was po dupie całować ale moim zdaniem to skrajny brak profesjonalizmu ...... no albo se stronę z cenami zróbcie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwie czekaj... kolejka. Ja 4 dzien czekam od czasu pojawienia sie newsa...

 

Żeby nie było jak z ekranami elektrycznymi - też miały być no i 2 lata zeszło i są ale w wyobraźni producenta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jilcksejg0t8.jpg

 

Nareszcie udało się ekranik zawiesić ;)

(i wszystkie inne rzeczy, które przy tej okazji trzeba zawiesić)

 

Powiem tak, jeszcze nie jest idealnie, ale bez magickscreena nie było w ogóle o czym rozmawiać. Zanim był MS rzucałem obraz na ścianę, i cały pokój się świecił.

W jasnych scenach było tyle odbić od ścian, że można było obserwować jak to powracające na ekran światło wypiera kolory, kontrast i czerń. Relatywnie najlepiej było w najciemniejszych scenach, kiedy mało odbitego światła powracało na ekran. Magicscreen praktycznie nie odbija światła na ściany i sufit a na to co się już odbija nie robi na nim w ogóle wrażenia.

Kolory również są na nim zdecydowanie intensywniejsze a czerń jak dla mnie jest w końcu czarna.

Wszystko czego mi brak do pełni szczęścia to jeszcze trochę jasności i kontrastu - jest pewien niedosyt szczegółów w ciemnych scenach - no ale to już kwestia raczej projektora.

Co do samego oglądania w oświetleniu dziennym, to powiem tak: mój brat ma zwykły biały ekran, i nie może mieć podszafkowych ledów odpalonych w aneksie 5m od ekranu - bo praktycznie nic wtedy nie widać. Ja sobie oglądam tv w pochmurne dni i wszystko widzę, w słoneczne dni zasuwam zasłonki. Mogę sobie nawet odpalić plafon 1,5m od ekranu a i tak da się obejrzeć jakieś tvshow :)

 

Także tak, jak ktoś nie chce malować salonu na czarno, to taki ekran zupełnie zmienia zasady gry :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.