Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok, widzę, że jednak możemy porozmawiać nieco konkretniej ;-)

 

dzięki za sugestie co do ekranów które warto oglądnąć - jeśli faktycznie tylko te są warte obejrzenia to lista się baardzo zawęziła ;-)

 

Sony VPL-HW55 ? hmmm... wg tej strony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) natywny kontrast (z wyłączoną przesłoną) rzędu 6800:1 po kalibracji - Jvc x500 wg nich z wyłączoną przesłoną 31000:1 - 39000:1 ... taką różnicę musi być widać ...

ale faktycznie jasność (zmierzona) 1270 lumenów to jest dużo więcej niż JVC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznicę bedzie widać jak będziesz miał czarny pokój..... pozatym jvc jest za ciemny do Twojego planowanego ekranu... Sony jest cichszy i ma lepszą obróbkę obrazu w ruchu i lepszą ostrość...

 

poczytaj to:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy inni topowi producenci też preferują osobiste udanie się do fabryki w celu obejrzenia i ew. kupna swoich hi-end-owych sprzętów? Jeśli tak to może ktoś wie gdzie produkują te nowe oledy, podobno u nas w kraju - mam nadzieje że to prawda bo do Seulu nie bardzo mi się chce jechać. Mógłby ktoś napisać co i jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vonda kontrast to nie jedyny ważny parametr projektora decydujący o jakości obrazu na danym calarzu..... ale nie ukrywam że ten parametr jest jednym z najważniejszych....jest tak samo ważny jak odpowiednie dobranie jasności proja do napędzenia danego rozmiaru ekranu.....jest tak samo ważny jak ostrość i ostość obrazu w ruchu bo sumując te wszystkie parametry mamy szanse otrzymać wzorową jakość obrazu..... dla mnie jest jeszcze jeden parametr ważny a mianowicie db projektora bo mam go 1m nad głową.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem kolejnym szczesliwym posiadaczem tandemu SONY HW55 + MagicScreen FUTURE (110")

moje spostrzezenia (to moj pierwszy projektor i z projekcja nie mialem dotychczas nic doczynienia)

zainstalowalem projektor i puscilem obraz na sciane zeby sprawdzic mozliwosci regulacji oraz miejsce w ktorym powiesic ekran.

Wiadomo, sciana nie jest konkurencyjnym podlozem do wyswietlania obrazu (ale oczywiscie ze da rade).

Odbicia od sciany - wiadomo - caly pokoj mienil sie kolorami :) czym jasniej tym bardziej spadal kontrast (w pokoju bylo ciemno ale sciany mam jasne zolte + bialy sufit)

Po zawieszeniu ekranu MS w niezaciemnionym (kolory scian bez zmian ale i okno odsloniete) pokoju - wiadomo - kolor czarny jest tak czarny jak sam ekran, a ze ekran jest szary to i kolor czarny jest szary a kontrast - tragedia (dla porownania, na samej scianie taka projekcja nie ma w ogole racji bytu). W miare przyciemniania rolety ktora odcina w 98% promienie sloneczne, obraz zmienial sie bardzo szybko, oczywiscie na korzysc MS. Czarny kolor ma predyspozycje aby byc nazywany "czarnym" a i kontrast poprawil sie do odpowiedniego pozionu. Odblyski od ekranu nie sa tak mocne jak od golej sciany... tam swiecil caly pokoj, teraz zadbac trzeba by bylko o zaciemnienie juz tylko okolo 30cm dookola ekranu i z 40cm sufitu (planuje zrobic to za okolo 2mc - podziele sie wrazeniami). Czy MS jest wart swoich pieniedzy... zeby odpowiedziec na takie pytanie, potrzebowal bym jeszcze porownania z innymi ekranami (a owego nie mam).

Ja jestem zadowolony, ale problemy transportowe sztywnego ekranu 110" to cos co potrafi ostudzic zapal niejednego kinomana (nie dla kazdego...)

 

pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor czarny jest tak czarny jak sam ekran, a ze ekran jest szary to i kolor czarny jest szary a kontrast - tragedia (dla porownania, na samej scianie taka projekcja nie ma w ogole racji bytu)

Jak to, przecież miało być czarno. Ta nowa technologia miała to zapewniać. Przy zaciemnionym pokoju to przecież nawet na prześcieradle jest czarno to jak to w końcu jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to, przecież miało być czarno. Ta nowa technologia miała to zapewniać. Przy zaciemnionym pokoju to przecież nawet na prześcieradle jest czarno to jak to w końcu jest?

 

mowa o pokoju z jasnymi scianami i odslonietym oknem - jasno w pokoju

ekran ma kolor szary to i "carny kolor" jest wtedy szary

 

po zaslonieciu rolety (ciemno w pokoju) szary ekran wyglada jakby byl czarny i tutaj carny kolor wyglada juz jak czarny, mimo iz scian nie malowalem na czarno tylko pozostaly jasne.

 

co do przescieradla tto nie wiem ale ja testowalem na scianie i tam odbicia byly tak wielkie ze (przy jasnych scenach) w pokoju robilo sie doslownie widno jak w dzien... ekran MS ogranicza te odblyski mysle ze nawet 8 krotnie (z 4m odbici zrobilo sie 0,5m), czyli pokoj nie jest juz tak rozswietlony, a to znacznie poprawia kontrast

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to, przecież miało być czarno. Ta nowa technologia miała to zapewniać. Przy zaciemnionym pokoju to przecież nawet na prześcieradle jest czarno to jak to w końcu jest?

Zależy co dla ciebie oznacza zaciemniony pokój bo pewnie oznacza pokój z czarnymi ścianami i sufitem..... bo jeżeli bierzemy pod uwagę pokój @HP (wg niego zaciemniony pokój to jasne ściany i brak światła zew.i wew) to na prześcieradle jak i zwykłym ekranie w takim pokoju z odciętym światłem na pewno nie uzyskasz czarnego tylko jasno szary i mydło .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj to:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Nie można wyświetlić tej strony" ;-((

"Nie otrzymano odpowiedzi z serwera DNS dla www.projection-homecinema.fr."

 

Czy inni topowi producenci też preferują osobiste udanie się do fabryki w celu obejrzenia i ew. kupna swoich hi-end-owych sprzętów? Jeśli tak to może ktoś wie gdzie produkują te nowe oledy, podobno u nas w kraju - mam nadzieje że to prawda bo do Seulu nie bardzo mi się chce jechać. Mógłby ktoś napisać co i jak?

 

;-))

jak miło, że ktoś wyraził zrozumienie dla mojego podejścia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla ciebie oznacza zaciemniony pokój..... bo jeżeli bierzemy pod uwagę pokój @HP (wg niego zaciemniony pokój to jasne ściany i brak światła zew.i wew) to na prześcieradle jak i zwykłym ekranie w takim pokoju z odciętym światłem na pewno nie uzyskasz czarnego tylko jasno szary i mydło .....

 

niestety Yodas ma racje, w moim pokoju bez ekranu moge robic dyskoteke ale nie projekcje :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonda wpisz w wyszukiwarke sony vpl-hw55es vs jvc x500 i znajdziesz to porównanie nawet z tłumaczeniem google...

 

niestety Yodas ma racje, w moim pokoju bez ekranu moge robic dyskoteke ale nie projekcje :(

Ale właśnie po to stworzono MS Future żeby uzyskać dobrą czerń i kontrast bez konieczności malowania ścian na czarno....

Więc nie rozumiem dlaczego wstawiłeś to ":("

Powinieneś wstawić " :) " bo nie musiasz mieszkać w jaskini, a w swoich warunkach cieszysz się właśnie takiej jakości projekcją jak w tej przysłowiowej "bat cave"..... ;)Hp13 nie masz pojęcia jak wiele osób (posiadających dobrej klasy zwykłe ekrany) np.z tego forum walczy z odbiciami od jasnych ścian dla uzyskania lepszego kontrastu... kombinują z zasłonami na ścianach i z częściowym malowaniem sufitu i chwała im za ich trud w drodze do wzorowej jakości obrazu z proja.... a Ty tylko powiesiłeś ekran i po robocie.... :)

Tylko wiem też ,że nie każdy może sobie pozwolić na stały ekran ramowy z przyczyn logistycznych...... i są także osoby dla których 120"to za mało.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie po to stworzono MS Future żeby uzyskać dobrą czerń i kontrast bez konieczności malowania ścian na czarno....

Więc nie rozumiem dlaczego wstawiłeś to ":("

 

wstawilem :( bo musialem wydac kase (i to nie malo) - :( oznacza ze szkoda ze sciana nie daje takiego efektu

 

nie, no ja sie ciesze :) mi pasuje :)

widzialem cuda alpejskie (uwiecznione na zdjeciach) na innym forum ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonda wpisz w wyszukiwarke sony vpl-hw55es vs jvc x500 i znajdziesz to porównanie nawet z tłumaczeniem google...

 

jak już pisałem: zależnie od przeglądarki efekt wygląda tak : "Nie można wyświetlić tej strony"; "Nie można odnaleźć serwera" lub tak:"Nie otrzymano odpowiedzi z serwera DNS dla www.projection-homecinema.fr."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem: zależnie od przeglądarki efekt wygląda tak : "Nie można wyświetlić tej strony"; "Nie można odnaleźć serwera" lub tak:"Nie otrzymano odpowiedzi z serwera DNS dla www.projection-homecinema.fr."

 

dziwne bo mam to samo... moze padl im serwer

 

niestety ale juz bez zdjec .....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... ja właśnie wyświetlam tą stronę i jest OK.... własnie ją odświeżyłem i działa normalnie !

 

a ja nie moge sie dostac nawet na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie moge sie dostac nawet na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Otwieram normalnie tą stronę z tego linka co wkleiłeś...

Po przeczytaniu tego testu też zdecyduję się na HW55, w cenie JVC mam projektor + ekran MS więc nie ma już co szukać... Klamka zapadła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Yodas dnia 26.05.2015 - 12:14 napisał

Zależy co dla ciebie oznacza zaciemniony pokój..... bo jeżeli bierzemy pod uwagę pokój @HP (wg niego zaciemniony pokój to jasne ściany i brak światła zew.i wew) to na prześcieradle jak i zwykłym ekranie w takim pokoju z odciętym światłem na pewno nie uzyskasz czarnego tylko jasno szary i mydło .....

 

niestety Yodas ma racje, w moim pokoju bez ekranu moge robic dyskoteke ale nie projekcje :(

według was wszyscy którzy nie maja jaskini LUB tego cudownego ekranu maja w domu szare g..o a nie obraz? Mylicie się, ja nie mam czarnych ani bardzo ciemnych ścian tylko takie z przodu

DSC06269_zpsi3ngce8n.jpg

a cześciowo boki i tył takie

DSC06272_zps2voddsvt.jpg

i zapewniam was że czerń i kontrast są znakomite :) a jak widać np. sufit poza małym pasem nad samym ekranem jest biały reszta ścian też nie czarna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieram normalnie tą stronę z tego linka co wkleiłeś...

 

Dziwne...

 

Po przeczytaniu tego testu też zdecyduję się na HW55, w cenie JVC mam projektor + ekran MS więc nie ma już co szukać... Klamka zapadła.

 

ja co prawda JVC na zywo nie widzialem. Do SONY przekonal mnie czas reakcji i ostrosc w ruchu (z informacji na forum a nie na zywo). Prawie bezglosna praca w trybie standard (do dyspozycji jest jeszcze High) takze nie powinna byc pominieta.

 

czas reakcji z obrobka obrazu wynosi 2x mniej niz w jvc a do tego sony ma tryb gra w ktorym ten czas skraca sie jeszcze o polowe dajac 4xszybsza reakcje

 

ostrosc w ruchu jest super i totalny brak artefaktow (mam TV LG 55" kosztowal okolo 1300E ponad rok temu i tam przy ogniu lub innych nieprzewidywalnych i skomplikowanych scenach artefakty niestety sa)

 

glosnosc pracy

wysokosc pokoju 2,5m - projektor podwieszony pod sufitem bardzo przyjemnie nieslyszalny

 

DSC_0203.JPG

 

DSC_0182.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieram normalnie tą stronę z tego linka co wkleiłeś...

 

Dziwne...

 

 

U mnie (opera, internet explorer) nadal nie wchodzi ... może strona jest na jakiejś "czarnej liście" i antywirus mi blokuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuu, ale przy takim kolorze nie nie dziwota, że czerń hoho:) - jak tam reszta kolorków? Wiem że super, ale weście proszę kiedyś postawcie obok coś z normalnym gain (0,8-09) i pstryknijcie fote z jakiegoś ładnego kolorowego ujęcia w - tylko w m.i. ten sposób można tak naprawdę ocenić jak te ekrany się sprawują.

Jeśli to nie tajemnica (być może trzeba jakiś cyrograf podpisać:) ) napisz proszę hp13 ile kosztował cię ten ekran w tym rozmarze i czy dowiadywaleś się czy sprzedają też wieksze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Otwieram normalnie tą stronę z tego linka co wkleiłeś...

Po przeczytaniu tego testu też zdecyduję się na HW55, w cenie JVC mam projektor + ekran MS więc nie ma już co szukać... Klamka zapadła.

 

A jaki miałeś do tej pory projektor i ekran?

 

Panowie jgx i hp13 jak już wrzucacie fotki to zróbcie jakieś podczas seansu, podejrzewam, że to jest najbardziej interesujące, bo zdjęcie ekranu nic nie mówi...

 

jgx jakiej farby użyłeś do namalowania ekranu?

 

Sam jestem ciekawy i stoję przed zakupem projektora i ekranu. Czytam trochę od kilku dni po forach co ludzie u siebie mają i jak to się sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez John-117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica (być może trzeba jakiś cyrograf podpisać:) ) napisz proszę hp13 ile kosztował cię ten ekran w tym rozmarze i czy dowiadywaleś się czy sprzedają też wieksze?

 

z tego co informowal mnie producent, ekrany MS future w proporcjach 16:9 robili do 100" a od niedawna takze 110" oraz 120" (ja mam 110" - za maly pokoj - projektor z takiej odleglosci daje max okolo 112" wiec 110 bylo naturalnym wyborem).

 

ja kupilem swoj ekran przez posrednika - firme ktora zajmuje sie dzialem audio/video (tam kupilem ampli, klumny, projek i takze ten ekran) mam u nich super znizki wiec wyszlo ponizej 5000zl (ale ja juz tam zostawilem ladnych kulkadziesiat tysiakow) problemem byl natomiast transport (kosztowal mnie bardzo duzo ze wzgledu na koniecznosc wysylki do niemiec), chociaz producent oferuje tansza wysylka (ale zato ekran jest drozszy) w sumie wyszlo mnie odrobine drozej ale w sprawdzonym i pewnym sklepie (nie zebym uwazal producenta tach ekranow za niepewnego, ja ich po prostu w ogole nie znam - wiec nie mam zdania)

 

Witam.

 

 

 

A jaki miałeś do tej pory projektor i ekran?

 

Panowie jgx i hp13 jak już wrzucacie fotki to zróbcie jakieś podczas seansu, podejrzewam, że to jest najbardziej interesujące, bo zdjęcie ekranu nic nie mówi...

 

Sam jestem ciekawy i stoję przed zakupem projektora i ekranu. Czytam trochę od kilku dni po forach co ludzie u siebie mają i jak to się sprawdza.

 

fotki postaram sie zrobic w tygodniu, chociaz powiem ze nie bedzie to latwe i niestety niewdzieczne zajecie.

Oko ludzkie szybko sie adaptuje i zmienie swoja przyslone. Jak ja zaczne sie bawic przyslona w aparacie to zaraz ktos mnie posadzi o jakies manipulacje, a jak tego nie zrobie to jedna fotka bedzie przeswietlona a druga np. niedoswietlona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jgx i hp13 jak już wrzucacie fotki to zróbcie jakieś podczas seansu, podejrzewam, że to jest najbardziej interesujące, bo zdjęcie ekranu nic nie mówi...

Dziś pracuje na noc, jutro podczas wieczornego oglądania coś pstryknę i wstawie - kolega hp13 też mógłby coś wstawić najlepiej z tego samego filmu (wczoraj oglądałem Exodus.Gods.and.Kings.2014 sam film to gniot :) ale myślę że to dobry materiał (ładne kolorki i dobrze zrealizowany jeśli chodzi o jakość Video) jeśli masz to wrzuć :). Choć tak jak piszesz - każdy aparat i ustawienia swoje robią niestety ale coś tam zawsze będzie widać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według was wszyscy którzy nie maja jaskini LUB tego cudownego ekranu maja w domu szare g..o a nie obraz? Mylicie się, ja nie mam czarnych ani bardzo ciemnych ścian tylko takie z przodu

 

To jest jak jazda Audi A6 2.0 TDI a Audi A6 RS6. Oba wyglądają podobnie... A wrażenia z jazdy nie do opisania...

 

Uważasz, że ktoś kto pracował nad tym ekranem zrobił go sobie od tak bo nie miał co robić i postanowił sobie sprzedawać ekrany? Raczej nie... Widziałem wiele filmów z projektora, lecz to co zobaczyłem na Audioshow ukazało mi dopiero faktyczną jakość obrazu z projektora. A świecił na ten ekran zwykły Benek 1070, czyli dla poniektórych latarka a nie projektor...

Ja nie neguję, że u Ciebie dla Ciebie jest źle. Nie miałeś po prostu okazji jeszcze zobaczyć naprawdę dobrego obrazu z projektora i ile można wycisnąć nawet z taniego projka....

 

Żadne fotki nie oddadzą faktycznej jakości obrazu... Przekonałem się o tym kilkanaście razy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-stereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jgx jakiej farby użyłeś do namalowania ekranu?

tikurilla feeling interior paint - kolor w zależnosci jaki masz proj (jasność ja dałem najpierw G499 ale przemalowalem na H - wcale nie jest ciemny, g był za jasny moim zdaniem i dla mojego proja oczywiście!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne fotki nie oddadzą faktycznej jakości obrazu... Przekonałem się o tym kilkanaście razy...

 

myslisz ze film bylby lepszy?

czy "na zywo" albo wcale?

 

według was wszyscy którzy nie maja jaskini LUB tego cudownego ekranu maja w domu szare g..o a nie obraz? Mylicie się...

 

jest jeszcze opcja "cudowny ekran" w jaskini...

ciekawe czy mozliwosci sie sumuja czy po prostu jest troche lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie oddadzą w 100% tak jak w rzeczywistości ale jakiś pogląd na obraz można mieć. A to już coś. Tylko trzeba je dobrze zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jak jazda Audi A6 2.0 TDI a Audi A6 RS6. Oba wyglądają podobnie... A wrażenia z jazdy nie do opisania...

 

Uważasz, że ktoś kto pracował nad tym ekranem zrobił go sobie od tak bo nie miał co robić i postanowił sobie sprzedawać ekrany? Raczej nie... Widziałem wiele filmów z projektora, lecz to co zobaczyłem na Audioshow ukazało mi dopiero faktyczną jakość obrazu z projektora. A świecił na ten ekran zwykły Benek 1070, czyli dla poniektórych latarka a nie projektor...

Ja nie neguję, że u Ciebie dla Ciebie jest źle. Nie miałeś po prostu okazji jeszcze zobaczyć naprawdę dobrego obrazu z projektora i ile można wycisnąć nawet z taniego projka....

 

Żadne fotki nie oddadzą faktycznej jakości obrazu... Przekonałem się o tym kilkanaście razy...

być może masz racje, nie wiem - należę do ludzi którzy jeśli mają wydać ok, 7 koła tu muszą naocznie widzieć że jest za co. Piszesz, że widziałeś - ale czy widziałeś na tym samym proju i stawieniach dwa ekrany (MS i jakiś "tradycyjny) tak face tu face? Jeśli nie to nie mamy o czym gadać - ja tylko tak umiem i mogę porównać bo reszta to jest dla mnie ściemnianie. To że jestem sarkastyczny w tym temacie wynika z tego że dla mnie to jest dziwne iż taki dobry produkt nie broni się sam i nie ma go w ofercie salonów AV aby można samemu naocznie porównać. Ale mimo wszystko tak naprawdę to życzę użytkownikom tego ekranu aby wszystko co o nim piszą czy to zwykli userzy czy to marketingowcy było prawdą bo wtedy może i ja kiedyś bym taki zakupił :)

 

jest jeszcze opcja "cudowny ekran" w jaskini...

ciekawe czy mozliwosci sie sumuja czy po prostu jest troche lepiej

myśle że wtopy nie ma - może i nie jest to rewolucja i troche przepalaciłeś w stosunku do normalnego ekranu ale napewno też nie jest to jakiś badziew, a że z tego co piszesz stać cię na takie wydatki więc jest OK :) - a jeśli faktycznie to przełom w ekranach to tylko się cieszyć i jest czysty zysk :) w koncu i tak liczy się zadowolenie nasze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań.

 

1. Czy ten ekran nie byłby za ciemny dla projektora jvc x35 z jasnością 1300 lumenów?

 

2. Jaki jest gain tego ekranu?

 

3. Czy lepiej się sprawdzi z Sonym hw 55 niż jvc x35?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.