Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, fetek napisał:

Czy ja gdzieś napisałem że MS jest ostrzejszy i tu podstawowe pytanie, względem czego ?

Tak jakby pisałeś, ale Pan nie mający problemów z myśleniem i czytaniem widać ma problemy z pamięcią:

Cytat

Biorąc pod uwagę że MS ma wyższy kontrast a do tego strukturę ukierunkowującą odbicie światła to są teoretycznie podstawy by twierdzić że obraz jest ostrzejszy.

Teraz mnie pytasz względem czego ostrzejszy? Skąd ja mam wiedzieć, sam to napisałeś i nie sprecyzowałeś, a teraz mnie pytasz?

11 godzin temu, fetek napisał:

a czy ja gdzieś napisałem że wykorzystujemy ? to jest przykład, którego jak widać potrafisz zrozumieć i dobudowujesz do tego dziwne teorie ale to już nie mój problem

Skoro nie miałeś tego na myśli, to po co to cytowałeś całe fragmenty o tym? Twierdzisz, że nie rozumiem co piszesz, tylko że tu nie ma czego rozumieć. Niby losowo cytowane fragmenty z wikipedii na temat fotografii? Chciałem, żebyś to wyjaśnił, ale widać nie doczekamy się...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, qbakos napisał:

Teraz mnie pytasz względem czego ostrzejszy? Skąd ja mam wiedzieć, sam to napisałeś i nie sprecyzowałeś, a teraz mnie pytasz?

? skoro tak napisałem to znajdź odpowiednią wypowiedzieć potwierdzającą Twoje słowa.

41 minut temu, qbakos napisał:

Tak jakby pisałeś, ale Pan nie mający problemów z myśleniem i czytaniem widać ma problemy z pamięcią:

facet błagam !! wymyśl coś tam SAM!

41 minut temu, qbakos napisał:

Skoro nie miałeś tego na myśli, to po co to cytowałeś całe fragmenty o tym? Twierdzisz, że nie rozumiem co piszesz, tylko że tu nie ma czego rozumieć. Niby losowo cytowane fragmenty z wikipedii na temat fotografii? Chciałem, żebyś to wyjaśnił, ale widać nie doczekamy się...

losowe cytaty a jednak trafione...powonieniem grać w lotka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2021 o 22:04, fetek napisał:

facet błagam !! wymyśl coś tam SAM!

Ale co tu jeszcze wymyślać? Ty wniosłeś dokładnie zero do tego tematu, a jakoś dalej klepiesz o niczym. Dowodu, że ekran może mieć jakikolwiek wpływ na ostrość obrazu nie znajdziesz i pewnie już dobrze o tym wiesz, bo jest to zwyczajna ściema. Dla mnie kontynuacja tego tematu nie ma żadnego sensu, bo i tak żadnych argumentów nie podajesz, poza atakami personalnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu nie załapałeś ? skończ waść bo znowu się zapętlasz.

BTW: nie szukałem i nie napisałem że jest ostrzejszy, napisałem że są TEORETYCZNE podstawy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nie miałem okazji ale jak chcesz kupować to bierz RS, o ile będziesz w stanie go kupić.

Napisz mu na PW, zrobi Ci ofertę, nie będziesz żałował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Pirat360 napisał:

Chyba tak zrobie i wezmę rs.

A jaki celarz cie interesuje? Moze swoj bym sorzedal. 

 

PS. Rozumiem ze jestes swiadom zalet i wad ekranow ALR. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pirat360 napisał:

Chyba tak zrobie i wezmę rs.

Ty lepiej weź projektor pod pachę i podjedź gdzieś i zobacz jak świeci na tym ekranie,a dopiero potem ew.kup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lolo2 napisał:

A jaki celarz cie interesuje? Moze swoj bym sorzedal. 

 

PS. Rozumiem ze jestes swiadom zalet i wad ekranow ALR. 

Jestem świadomy. Podjade chyba ze swoim projektorem. Chce kupić 100”.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2021 o 13:04, Lolo2 napisał:

A jaki celarz cie interesuje? Moze swoj bym sorzedal. 

 

PS. Rozumiem ze jestes swiadom zalet i wad ekranow ALR. 

Coś tam niby wiem ale mógł byś wymienić wady tej technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2021 o 19:05, qbakos napisał:

To właśnie słaba ta teoria, jeśli tak to definiujesz. Ostrość ma niewiele wspólnego z kontrastem, już sporo więcej z rozdzielczością.

Kolejna wpadka z wiedzy na temat obrazu. Jest dokładnie tak jak napisał kolega "fetek". W obrazie ważniejszy jest kontrast a nie rozdzielczość. Kontrast miejscowy zwany inaczej między pikselowy ma ogromny wpływ na ostrość obrazu. Im kontrast pomiędzy bliskimi pikselami jest wyższy tym bardziej ostry obraz uzyskujemy. Największy wpływ na kontrast w przypadku projekcji ma światło odbite. Im więcej światłą odbitego wraca ponownie na ekran tym słabszy kontrast uzyskujemy, więc ostrość automatycznie spada. Takie proste lecz widać nie dla wszystkich.

W dniu 9.02.2021 o 19:05, qbakos napisał:

tylko kolejne marketingowe kity wciskane nam z każdej strony.

To nie są marketingowe kity, tylko prawdziwa fizyka. Jeśli nie znasz podstawowych zasad, to nie jesteś w stanie tego ogarnąć, dlatego wypisujesz, że to marketingowe bzdury.

W dniu 7.02.2021 o 15:38, qbakos napisał:

Jeśli twierdzisz inaczej to proszę o dowód, a nie puste gadki, typu przyjedź i sam zobacz.

Inaczej się nie da, jeśli nie znasz podstaw praw fizyki, optyki itd... 

Kolega Fetek napisał idealnie o kontraście miejscowym! Od jego wpisu nikt nie potwierdził słów Fetka. Taka na tym forum jest wiedza!!! 

Szkoła jest za darmo, lecz wiedza kosztuje ! - tak zakończę te spory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Markus77 napisał:

Kontrast miejscowy zwany inaczej między pikselowy

Zostawiam to bez komentarza. Gdzie żeś znalazł ten "kontrast między pikselowy"? I przez kogo jest tak zwany... bo rozumiem że wyłącznie przez Ciebie?

Dyskusja była o ostrości, a nie o kontraście, ale widzę że dla Ciebie to jedno i to samo. Nikt nie zaprzeczał że kontrast można podbić ekranem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę straszę głupoty... zdajesz sobie sprawę że w google w ciągu jednej sekundy można przeczytać definicję kontrastu? i ma on ogromny związek z ostrością a wszystko co napisach Markus77 to fakty... nawet wyśmiewane przez ciebie zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz jak się czyta pierwszą lepszą definicję, którą pokaże Google, nic o tym nie wiedząc, to potem takie kwiatki wychodzą. A ta słynna definicja o której piszesz pochodzi z fotografii i nie ma nic wspólnego z projekcją i ekranami. Gdybyś czytał uważniej naszą dyskusję z fetkiem to być to wiedział. Masz tu opis prawdopodobnie laika, który widać czuje temat lepiej niż niektórzy znawcy z tego forum: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
No i gdzie te fakty jak to magicznie ekran zwiększa ostrość obrazu? Przytocz mi chociaż jedno badanie na ten temat lub jakiś solidny test. A to, że ekran może zwiększyć kontrast, to ma to zasięg globalny dla całego obrazu, i w żaden sposób nie powoduje to, że ostrość się zwiększy i nagle zobaczysz więcej detali i kontury się wyostrzą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qbakos napisał:

A to, że ekran może zwiększyć kontrast, to ma to zasięg globalny dla całego obrazu, i w żaden sposób nie powoduje to, że ostrość się zwiększy i nagle zobaczysz więcej detali i kontury się wyostrzą.

Po prostu nie wierzę w to co czytam!!! Widać, że pojęcie obrazu to dla Ciebie czarna magia, po prostu nie jesteś wstanie ogarnąć tego zagadnienia swoim umysłem.

Wytłumaczę Ci to jak dziecku z zerówki. Może załapiesz!!!

"Obraz globalny" jak go nazywasz - to całościowy obraz składający się z poszczególnych pikseli. Piksele to takie małe punkciki w obrazie. Jest ich X razy Y = Z - rozdzielczość! Każdy ten punkcik ma swoją iluminację, czyli może być albo jasny, albo ciemny. Jeśli jeden punkcik jest jasny a drugi koło niego jest ciemny wtedy mówimy o kontraście. Im większa różnica w jasnościach tych pikseli tym większy kontrast. Jeśli zbierzemy do siebie kilkanaście tych punktów ze sobą uzyskamy pewny kawałek obrazu, który będzie coś przedstawiał. Im wyższa będzie różnica w jasnościach pomiędzy tymi punkcikami w tym kawałku tym więcej zobaczymy odcieni oraz szczegółów. Jeśli połączymy wszystko w cały obraz, to ten obraz jako cały będzie bardzo kontrastowy oraz będzie przedstawiał dużo szczegółów co wiąże się z wyższą ostrością. Za ostrość w takim przypadku odpowiada tak zwany kontrast krawędziowy.

Jeśli nie ogarniesz tego co teraz napisałem proponuję zadzwonić i poprosić o konsultację medyczną lub skontaktować się z najbliższym farmaceutom... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Markus77 napisał:

Jeśli nie ogarniesz tego co teraz napisałem proponuję zadzwonić i poprosić o konsultację medyczną lub skontaktować się z najbliższym farmaceutom... 

O rany, ale mi pojechałeś Panie specjalisto... szok. To Ty nie rozumiesz czym się różni kontrast od ostrości i powtarzasz w kółko to samo. Ja Ci wytłumaczę jeszcze prościej, na poziomie zwykłego użytkownika TV: podciągnij sobie kontrast odpowiednim suwakiem i zobacz czy obraz zrobi się od tego bardziej ostry. Odpowiem za Ciebie, żebyś się nie przemęczył myśleniem: nie, nie stanie się. Zmieni się tylko rozpiętość tonalna między jasnymi i ciemnymi obszarami. Dlatego masz inny suwak do ostrości, który robi to co trzeba. A robi to już ingerując w obraz odpowiednim filtrem. Jeśli nie widzisz różnicy to polecam się jednak trochę douczyć albo po prostu włączyć myślenie.

44 minuty temu, Markus77 napisał:

Jeśli połączymy wszystko w cały obraz, to ten obraz jako cały będzie bardzo kontrastowy oraz będzie przedstawiał dużo szczegółów co wiąże się z wyższą ostrością.

Kolejny kwiatek... nawet nie wiesz jak się tu kompromitujesz. Powiedz mi w jaki to sposób pojawi się więcej szczegółów w obrazie, wyłącznie od podbicia kontrastu? Jak już zacząłeś to wyjaśnij proszę szczegóły swojej "teorii". Pracowałeś Ty kiedyś przy grafice i wiesz w ogóle jak działa kontrast i co on robi z obrazem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2021 o 11:52, Markus77 napisał:

Kontrast miejscowy

 

W dniu 12.03.2021 o 11:52, Markus77 napisał:

Kontrast między pikselowy

 

2 godziny temu, Markus77 napisał:

kontrast krawędziowy

Markus, najwyższy czas się zdecydować na jeden kontrast bo jak narazie to  gbakos toba i Fetkiem wyciera ring. Jakbyś miał dla mnie jakiś ekran 110-120 '' za 25% ceny to zajmę się twoim adwersarzem i flaki Martina dorzucę gratis.

Tak własnie drodzy koledzy robi się  17 m2 salun kinowy po taniości. Czytajcje i uczcie się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, qbakos napisał:

Powiedz mi w jaki to sposób pojawi się więcej szczegółów w obrazie, wyłącznie od podbicia kontrastu?

praktycznie każdy mechanizm wyostrzania manipuluje kontrastem.

6 godzin temu, qbakos napisał:

To Ty nie rozumiesz czym się różni kontrast od ostrości i powtarzasz w kółko to samo

jedno jest uzależnione od drugiego.

6 godzin temu, qbakos napisał:

Zmieni się tylko rozpiętość tonalna między jasnymi i ciemnymi obszarami.

? dobre ! pięknie napisane, mistrzowska kompromitacja

6 godzin temu, qbakos napisał:

douczyć albo po prostu włączyć myślenie.

przyganiał kocioł garnkowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrość – krótko mówiąc wrażenie ostrości obrazu. W praktyce jest to kontrast lokalny (kontrast krawędzi z tłem)
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wystarczy poczytać jak działają systemy wyostrzania właśnie w wyżej wymiennym shield tv czy darbee.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bl4ck napisał:

Wystarczy poczytać jak działają systemy wyostrzania właśnie w wyżej wymiennym shield tv czy darbee

dokładnie a darbee potrafi wyciągać elementy, których normalnie nie widać (np defekty twarzy).

4 godziny temu, WARMSTONE napisał:

Markus, najwyższy czas się zdecydować na jeden kontrast

nazewnictwo jest "prawie" poprawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, że w tym temacie jest pomieszane mnóstwo różnych pojęć. Markus chcąc udowodnić genialność swoich ekranów wyciągnął pojęcie kontrastu lokalnego, które coś tam ma wspólnego z ostrością i ciśnie w tym kierunku. Tylko prawda jest taka, że ekrany tego typu mogą w pewnych warunkach podciągnąć kontrast, bo mniej światła się odbija itd... każdy wie o co chodzi. Tylko że obraz z podbitym kontrastem nie staje się od tego bardziej ostry. Wystarczy zrobić proste doświadczenie - podbijcie kontrast w Photoshopie, potem to samo zróbcie z ostrością np. popularnym unsharp mask (efekt trochę podobny do Darbee). Otrzymacie dwa zupełnie inne obrazy. I co z tego, że ten po unsharp mask ma lokalnie podbite kontrasty na krawędziach? No ma, bo tak działa ten filtr, jak wielu mu podobnych, ale czy otrzymacie ten efekt za pomocą ekranu? No nie, bo ekran to element pasywny, który nic w tym obrazie nie poprawia, jedynie zapobiega nadmiernym odbiciom światła. To naprawdę da się sprawdzić i nie ma tu żadnej magii... polecam się tym pobawić, przemyśleć, a potem wrócić do tematu, zamiast bez sensu bić pianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qbakos napisał:

Tylko prawda jest taka, że ekrany tego typu mogą w pewnych warunkach podciągnąć kontrast, bo mniej światła się odbija itd... każdy wie o co chodzi.

w każdych warunkach, nawet w jaskini kontrast jest lepszy. 

7 godzin temu, qbakos napisał:

Tylko że obraz z podbitym kontrastem nie staje się od tego bardziej ostry. Wystarczy zrobić proste doświadczenie - podbijcie kontrast w Photoshopie

? budowa logiki wypowiedzi na poziomie sebiksa.

7 godzin temu, qbakos napisał:

To naprawdę da się sprawdzić i nie ma tu żadnej magii... polecam się tym pobawić, przemyśleć, a potem wrócić do tematu, zamiast bez sensu bić pianę.

7a2d1073838_ja_pierdole.jpg

7 godzin temu, qbakos napisał:

Otrzymacie dwa zupełnie inne obrazy. I co z tego, że ten po unsharp mask ma lokalnie podbite kontrasty na krawędziach? No ma, bo tak działa ten filtr, jak wielu mu podobnych, ale czy otrzymacie ten efekt za pomocą ekranu? 

? zamiast robić z siebie totalnego głąba po prostu napisz że wszystko sobie wymyśliłeś, ekranu na oczy nie wiedziałeś i jednak coś w tym jest..

ewentualnie jak poprzednio że nie masz czasu na pierdoły bo za dużo czasu tracisz na pisanie głupot w internetach. Przypominam że za ostrość odpowiada tylko optyka...

niepodważalną zaletą większego kontrastu MS jest idealna czerń i biel jednocześnie, przy projektorach klasy sony / jvc pozwala to na wyłączenie przesłony, która nawet w bardzo dobrych modelach lubi igrać z cierpliwością użytkownika. Prosto mówiąc Ty masz szare napisy na czarny tle a ja ekstremalną biel na smole.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się fetek. Zamiast przechwalać się swoim sprzętem, który jak wszyscy wiedzą trzymasz w szafie, spróbuj cokolwiek zrozumieć. Po raz kolejny z braku argumentów mnie atakujesz, a nawet nie łapiesz o czym jest rozmowa. Znów pierdzielisz o kontraście, a różnicy między nim a ostrością to jak widać nie zrozumiesz, bo mózg by Ci się przegrzał. Nie dyskutuj jak temat Cię przerasta... dobrze Ci radzę Różnica między nami jest taka, że ja to sprawdziłem i to lata temu, a tobie się tylko wydaje, że coś wiesz.
Spróbowałeś przynajmniej przetestować to o czym pisałem? W darmowym Gimpie też można to zrobić. Ale rozumiem, że to też Cię przerosło... no trudno, tak się kończy każda rozmowa z Tobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, qbakos napisał:

Po raz kolejny z braku argumentów mnie atakujesz,

argumenty padły dawno a z głupkiem dyskusja nie ma sensu

15 godzin temu, qbakos napisał:

a nawet nie łapiesz o czym jest rozmowa.

przynajmniej nie robię z siebie idioty, który sam podważa swoje wypowiedzi.

15 godzin temu, qbakos napisał:

Spróbowałeś przynajmniej przetestować to o czym pisałem? W darmowym Gimpie też można to zrobić. Ale rozumiem, że to też Cię przerosło... no trudno, tak się kończy każda rozmowa z Tobą.

oczywiście że nie, po co mam na to tracić czas ? przykład jest głupi i nieadekwatny do problematyki, którą tutaj poruszamy. Po za tym jak mamy Tobie wierzyć skoro w tej kwestii sam sobie zaprzeczasz.

Twój zabieg i zwiększenie kontrastu będzie miał wpływ na głębie obrazu i jego degradację, nie ostrość. Ostrość uzyskasz manipulując kontrastem miejscowym / lokalnym czego nie zrobisz żadnym suwakiem w TV.

BTW: pisałeś że MS nie masz i na oczy nie widziałeś.. więc co niby sprawdziłeś ? są durną teorię ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, qbakos napisał:

a tobie się tylko wydaje, że coś wiesz.

oczy schorowane i swoje widziały, dostrzegły różnice a mózg zapamiętał...dla mnie liczy się efekt końcowy, nie sposób w jaki został osiągnięty i durne filozofie na ten temat. To nie jest dyskusja tylko typowa gówno burzo z jednym osłem, który niczego nie potrafi sensownie uargumentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe.... zazwyczaj ci co nawet na oczy danego sprzetu nie widzieli maja najwiecej do powiedzenia ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fetek napisał:

Twój zabieg i zwiększenie kontrastu będzie miał wpływ na głębie obrazu i jego degradację, nie ostrość. Ostrość uzyskasz manipulując kontrastem miejscowym / lokalnym czego nie zrobisz żadnym suwakiem w TV.

Kurcze fetek, Ty naprawdę pogubiłeś się w tej dyskusji i to kilka razy... Przecież cały czas o tym mówię, że jeśli ekran nawet podbije Ci kontrast to będzie to tylko i wyłącznie kontrast, a ostrość obrazu pozostanie bez zmian. Przecież o tym jest chyba od początku dyskusja, czy nie?

8 godzin temu, fetek napisał:

Ostrość uzyskasz manipulując kontrastem miejscowym / lokalnym czego nie zrobisz żadnym suwakiem w TV.

Uzyskasz. Większość tych "suwaków" działa tak, że filtruje obraz podnosząc te lokalne kontrasty, jak uwielbiasz je nazywać. Chociaż nadal będę się upierał, że ta nazwa nie powinna być stosowana, bo jest myląca. Kontrast to kontrast, a ostrość uzyskujesz w tym wypadku przez filtrację.

9 godzin temu, fetek napisał:

oczywiście że nie, po co mam na to tracić czas ? przykład jest głupi i nieadekwatny do problematyki, którą tutaj poruszamy.

Nie jest głupi, bo odzwierciedla to o czym tu gadamy, tylko jest to cyfrowy odpowiednik. A na ekranie dzieje się to nazwijmy to analogowo, ale efekt jest ten sam... i to cała różnica.

8 godzin temu, fetek napisał:

argumenty padły dawno a z głupkiem dyskusja nie ma sensu

Wypowiedź fetka poziom piaskownica... po raz kolejny. Przypomnij mi jakie to argumenty padły z Twojej strony, bo jakoś żadnych sensownych nie pamiętam. Poza tym, że widziałeś i zapamiętałeś, więc tak jest.

8 godzin temu, fetek napisał:

pisałeś że MS nie masz i na oczy nie widziałeś.. więc co niby sprawdziłeś ? są durną teorię ?

Nie muszę mieć wszystkiego, żeby wiedzieć jak coś działa. Sposób działania tych ekranów jest opisany bardzo dokładnie. Jeśli nie jestem czegoś pewny to się o to nie wykłócam, jak choćby kabelki i wiele innych rzeczy, co do których nie mam pewności.

Może byś tak wyluzował z tym obrażaniem, bo to nadaje się już do zgłoszenia. Poważnie nie potrafisz rozmawiać bez obrażania kogoś? Włącz sobie na mnie ignora skoro tak działam Ci na nerwy i po sprawie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2021 o 21:38, qbakos napisał:

Nie muszę mieć wszystkiego, żeby wiedzieć jak coś działa. Sposób działania tych ekranów jest opisany bardzo dokładnie. Jeśli nie jestem czegoś pewny to się o to nie wykłócam, jak choćby kabelki i wiele innych rzeczy, co do których nie mam pewności.

Sposób działania ekranów ARL jest ogólnie znany i nawet zwykłe szmaty mają procent tej technologii. Ekranów jest bardzo dużo i każdy ma inny wpływ na obraz, osobiście widziałem cztery ekrany ARL w tym jeden w postaci napinanego płótna. Trzy mogłem skonfrontować z MS w tych samych warunkach, różnice w ostrości i czerni dały się zauważyć.

Oczywiście filozofowie teoretycy po przeczytaniu jednego artykułu wiedzą lepiej.

W dniu 15.03.2021 o 21:38, qbakos napisał:

Nie jest głupi, bo odzwierciedla to o czym tu gadamy, tylko jest to cyfrowy odpowiednik. A na ekranie dzieje się to nazwijmy to analogowo, ale efekt jest ten sam... i to cała różnica.

jest głupi bo podwyższenie / zmniejszenie kontrastu ogólnego nie ma żadnego wpływu na ostrość.

W dniu 15.03.2021 o 21:38, qbakos napisał:

Uzyskasz. Większość tych "suwaków" działa tak, że filtruje obraz podnosząc te lokalne kontrasty, jak uwielbiasz je nazywać.

gadaj z idiotą.. nie rozmawiamy o suwakach korygujących siłę funkcji czy też filtru. Wyraźnie napisałeś i podałeś przykłąd suwaka odpowiadającego TYLKO za kontrast.

W dniu 15.03.2021 o 21:38, qbakos napisał:

Chociaż nadal będę się upierał, że ta nazwa nie powinna być stosowana, bo jest myląca. Kontrast to kontrast, a ostrość uzyskujesz w tym wypadku przez filtrację.

to się upieraj, nie ja to wymyśliłem.

W dniu 15.03.2021 o 21:38, qbakos napisał:

Kurcze fetek, Ty naprawdę pogubiłeś się w tej dyskusji i to kilka razy... Przecież cały czas o tym mówię, że jeśli ekran nawet podbije Ci kontrast to będzie to tylko i wyłącznie kontrast, a ostrość obrazu pozostanie bez zmian. Przecież o tym jest chyba od początku dyskusja, czy nie?

Tu się nikt nie zgubił, po prostu masz problem z rozumiem treści czytanej. Mimo wszystko zaprzeczenie samemu sobie w jednym zdaniu to swojego rodzaju fenomen. Nie pierwszy raz masz problem ze zrozumieniem prostych rzeczy.

BTW: piasek jeszcze zimny, zorganizuj sobie kinetyczny skoro już nie możesz wytrzymać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.