Skocz do zawartości
IGNORED

Grounding Box, czyli dodatkowe uziemienie/dodatkowa masa


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

który Entreq leżakuje u Ciebie w szufladzie?

 

Minimus Silver.

 

Dwa dni temu w trakcie grupowego odsłuchu podpiąłem go raz jeszcze żeby sprawdzić jak zadziała z tuningowanym Audio Research 7 i znowu zgasił i zamulił dokumentnie brzmienie systemu, który bez Entreqa grał całkiem miło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem już szczęśliwym posiadaczem X-Bulka, podpięty jest bezpośrednio do obudowy ARC, bo chyba szybciej sie ładuje, osiąga swoją "moc". Długo walczyłem ze sobą , czy kupić ten, czy Entreqa, wybór był jednoznaczny przynajmniej w moim systemie. Jeszcze jedno... dla każdego kto juz ma, lub będzie miał X-Bulka, niech poeksperymentuje na czym to urzadzenie postawić? Powiem, że wrażenia są zdumiewające ... na dywanie, na granicie, na drewnianej półce, na kolcach... Dla każdego coś dobrego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colca7 jak wypadło to bezposrednie porównanie między X Bulkiem a Entreqiem ? Byly aż tak wyrównane, że tak długo walczyłeś ze sobą?

 

A może masz źle zaprojektowane to ARC, skoro takie dodatki działają? a w ogóle ARC to wzmacniacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colca7 jak wypadło to bezposrednie porównanie między X Bulkiem a Entreqiem ? Byly aż tak wyrównane, że tak długo walczyłeś ze sobą?

 

A może masz źle zaprojektowane to ARC, skoro takie dodatki działają? a w ogóle ARC to wzmacniacz ?

Lorpa

Moze źle to określiłem, ale wybór szybko padł na X-Bulka, walczylem tylko ze sobą, w kwestii wydania kasy. Co do porównania, to Bulk jest dla mnie bardziej słyszalny, lepiej zagrało mi na basie i średnicy, góra była porównywalna. Entreq bardzo długo sie "ładuje", czasami miałem wrażenie że lepiej gra bez niego .. Z XBulkiem zmiany są bardziej spektakularne, np efekt trójwymiarowości , scena jakby szersza i głębsza, no mi szczeka opadła, .... sąsiadom rownież.

P.s Lorpa opis sprzętu masz w zakładce o mnie, dlatego nie pisałem dokładnie, chodziło mi o CD ARC cd7 ... Co do projektu ARC to Ci nie powiem, życzę innym takiego źrodła.

Testowałem Bulka na dwóch innych, trochę slabszych systemach i tez działało w sposob bardzo słyszalny, także nie ma chyba reguły że lepiej czy gorzej zaprojektowany sprzęt. Może kwestia poprowadzenia masy w urządzeniu ma na to wplyw??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Bulk nie wnosił żadnych zmian ani na DAC-u, ani na końcówkach mocy Vitusa, czyli jego działanie nie jest regułą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly to interesujące, że z dwoma różnymi urzadzeniami nie słyszałeś zadnego działania? To ciekawe jest bo kiedyś testowalem RGC24 i co prawda efekt był raczej subtelny ale zawsze było go słychać u mnie i z wielu innymi sprzetami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że oba urządzenia są w pełni zbalansowane.

 

Sly u mnie też są w pełni zbalansowane, a jednak wpływ wszelakich "groundingów" w systemie jest dobrze słyszalny.

Wdaje się więc, że przyczyna tego, że ich nie usłyszałeś we własnym systemie raczej leży gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też dlatego, że mam dobre zasilanie. Nie wiem. Miałem to cudo, podłączyłem i po kilku godzinach słuchałem i nic. Zostawiłem na kolejne kilka po czym odłączyłem i nadal nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly to interesujące, że z dwoma różnymi urzadzeniami nie słyszałeś zadnego działania? To ciekawe jest bo kiedyś testowalem RGC24 i co prawda efekt był raczej subtelny ale zawsze było go słychać u mnie i z wielu innymi sprzetami.

 

Ja mam od kilku lat RCG-24 gdy jeszcze tego rodzaju ustrojstwa były powszechnie uważane za totalne vodoo i oszustwo. Historia związana z powstaniem RCG-24 jest taka, iż w Japonii pomimo zaawansowania w wielu dziedzinach, ich sieć elektryczna pozostawia często wiele do życzenia w kwestii uziemienia. Dlatego też Acoustic Revive opracował coś tak oryginalnego jak RCG-24.

 

Testowałem to urządzenie z różnymi sprzętami audio i najlepsze efekty uzyskałem z odtwarzaczami CD. Najlepiej było podłączyć 24 do wolnego gniazda COAXIAL, a następnie umieścić ,,puszkę" pod napędem CD. Efekt był większy niż umieszczanie puszki pod transformatorem.

 

Co ciekawe, miałem okazję testować dwie sztuki 24 i DUŻO lepszy efekt zaobserwowałem gdy stosowałem egzemplarz ex-demo, pracujący u dystrybutora już ponad rok niż nówka sztuka. Dlatego też zdecydowałem się nabyć ,,wygrzany" egzemplarz:-)

 

Może też dlatego, że mam dobre zasilanie. Nie wiem. Miałem to cudo, podłączyłem i po kilku godzinach słuchałem i nic. Zostawiłem na kolejne kilka po czym odłączyłem i nadal nic.

 

Dokładnie. Jeśli masz swoje sprawdzone i odpowiednio poprowadzone zasilanie to tego rodzaju wynalazki nie są potrzebne.

 

Za to mogą się sprawdzić w blokach z wielkiej płyty i w miejscach gdzie jest chaos w budynku w przewodach...

 

Natomiast polecam sprawdzić co z płytą CD robi trio zabawek z Acoustic Revive:

- RR-77, 777 lub 888

- RIO-5II

- RD3

 

Tu zmiany są bez problemu zauważalne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że oba urządzenia są w pełni zbalansowane.

To ma też wpływ, ale jeśli użytkuje się poprawnie zaprojektowany, wykonany sprzęt w kwestii zasilania, prowadzenia masy wewnątrz to wiele gadżetów nie działa.

Do tego poprawna instalacja 230V z uziomem i różne cuda mają tylko percepcyjny wpływ na muzykę ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że trzeba przetestować w swoim systemie urządzenia typu X Bulk, żeby się przekonać, zwłaszcza, że na zagranicznych forach znalazłem , że tripoint i entreq są często stosowane w bardzo zaawansowanych i drogich systemach, co przeczy trochę teorii o źle zaprojektowanych urządzeniach i braku uziemienia. Wszyscy producenci tych kondycjonerów również podkreślają, że to są filtry do masy i nie mają nic wspólnego uziemieniem. Zastanawia mnie także, co ma piernik do wiatraka, zasilacz urządzenia i taki filtr do masy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma, nie wiem. Może jest tak, że dobre zasilanie, z dobrze prowadzoną masą powoduje, że takie dodatki działają słabo lub wcale. Mnie zastanawia coś innego. Dlaczego u kogoś zmiany okazały się negatywne? Przypuszczałem, że zmiany mogą być pozytywne lub zerowe. Nie sądziłem, że mogą być negatywne czyli np zmulenie systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly u mnie też są w pełni zbalansowane, a jednak wpływ wszelakich "groundingów" w systemie jest dobrze słyszalny.

Wdaje się więc, że przyczyna tego, że ich nie usłyszałeś we własnym systemie raczej leży gdzie indziej.

To sprawa rozdzielczosci zrodla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam od kilku lat RCG-24 gdy jeszcze tego rodzaju ustrojstwa były powszechnie uważane za totalne vodoo i oszustwo. Historia związana z powstaniem RCG-24 jest taka, iż w Japonii pomimo zaawansowania w wielu dziedzinach, ich sieć elektryczna pozostawia często wiele do życzenia w kwestii uziemienia. Dlatego też Acoustic Revive opracował coś tak oryginalnego jak RCG-24.

 

Testowałem to urządzenie z różnymi sprzętami audio i najlepsze efekty uzyskałem z odtwarzaczami CD. Najlepiej było podłączyć 24 do wolnego gniazda COAXIAL, a następnie umieścić ,,puszkę" pod napędem CD. Efekt był większy niż umieszczanie puszki pod transformatorem.

 

Co ciekawe, miałem okazję testować dwie sztuki 24 i DUŻO lepszy efekt zaobserwowałem gdy stosowałem egzemplarz ex-demo, pracujący u dystrybutora już ponad rok niż nówka sztuka. Dlatego też zdecydowałem się nabyć ,,wygrzany" egzemplarz:-)

 

 

 

Dokładnie. Jeśli masz swoje sprawdzone i odpowiednio poprowadzone zasilanie to tego rodzaju wynalazki nie są potrzebne.

 

Za to mogą się sprawdzić w blokach z wielkiej płyty i w miejscach gdzie jest chaos w budynku w przewodach...

 

Natomiast polecam sprawdzić co z płytą CD robi trio zabawek z Acoustic Revive:

- RR-77, 777 lub 888

- RIO-5II

- RD3

 

Tu zmiany są bez problemu zauważalne...

 

Moreno

Mam poprowadzone oddzielne zasilanie z zabezpieczeniem AHP tylko do audio i u mnie słychać różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma, nie wiem. Może jest tak, że dobre zasilanie, z dobrze prowadzoną masą powoduje, że takie dodatki działają słabo lub wcale. Mnie zastanawia coś innego. Dlaczego u kogoś zmiany okazały się negatywne? Przypuszczałem, że zmiany mogą być pozytywne lub zerowe. Nie sądziłem, że mogą być negatywne czyli np zmulenie systemu.

 

Konstruktorzy urządzeń np. wzmacniaczy lampowych, z którymi stykam się często mówią o prawidłowym prowadzeniu masy aby uniknąć przydźwięków. Z kolei producenci tego typu filtrów mówią o zakłóceniach emi i rfi, które takie filrty eliminują z masy ?

 

Podczas testów z RGC tzw zmulenie było odczuwalne zawsze, ale ten filtr działał zbytnio śladowo, żeby powodować odczuwalną degradację. Takie lekkie zmulenie całkiem dobrze służyło budżetowymi cd,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno

Mam poprowadzone oddzielne zasilanie z zabezpieczeniem AHP tylko do audio i u mnie słychać różnicę.

 

U mnie również jest specjalna dedykowana linia zasilająca do audio poprowadzona od tablicy do rodowanego gniazda Furutecha. Ponadto stosowałem w systemie kondycjonery począwszy od Accuphase PS-1210, Reymio ALS-777, McIntosh MPC 1500 po Gigawatt PC-4 EVO i zawsze byłem w stanie, jak i moi goście, usłyszeć wpływ wpiętych kondycjonerów masy na mój system. Tytułem przypomnienia jest on w pełni zbalansowany.

Natomiast zauważyłem negatywny wpływ każdego z tych kondycjonerów na mój przedwzmacniacz. W końcówkach i źródłach cyfrowych dźwięk zyskiwał po ich zastosowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Konstruktorzy urządzeń np. wzmacniaczy lampowych, z którymi stykam się często mówią o prawidłowym prowadzeniu masy aby uniknąć przydźwięków. Z kolei producenci tego typu filtrów mówią o zakłóceniach emi i rfi, które takie filrty eliminują z masy ?

 

Podczas testów z RGC tzw zmulenie było odczuwalne zawsze, ale ten filtr działał zbytnio śladowo, żeby powodować odczuwalną degradację. Takie lekkie zmulenie całkiem dobrze służyło budżetowymi cd,

Lorpa

U mnie RGC 24 nie wnosiło nic, a Entreq degradował dźwięk , czemu? Nie wiem

Będę chciał spróbować jeszcze podłączyć drugiego X-bulka do wzmacniacza, zobaczymy czy będzie jeszcze lepiej?

 

A może dlatego, że masz sprzęt lampowy? Jadis nie jest full balanced. Może to ma znaczenie?

Może,

zobaczę jeszcze co sie zadzieje jak podepnę drugiego Xbulka właśnie do Jadisa. U mnie jak do tej pory, działa lepiej na cd niż na wzmaku. Ale to za jakiś czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorpa

U mnie RGC 24 nie wnosiło nic, a Entreq degradował dźwięk , czemu? Nie wiem

Pewnie dlatego, że masz poprawnie wykonaną instalację.

Jeżeli masz właściwie zaprojektowany sprzęt i podłączone masy to nie ma cudów aby jakakolwiek dodatkowa masa mogło coś poprawić. Jednym słowem jest to kolejne wyciąganie kasy. Szwedzi z Entreqa z tego słyną.

Dla maruderów jak nie mają co robić to proponuję zakupić "noenówkę" i poprawnie podłączyć przewód fazowy we wszystkich sprzętach, listwach, gniazdkach itd. Mało kto na ten szczegół zwraca uwagę a ma większy wpływ niż poprzebierane bezpieczniki SIBY za 1zł sprzedawane za kilka stówek i w/w bzdurne pudełeczka masowe. Proszę wkopać w ogrodzie szynę kolejową i się do niej uziemić, to przynajmniej ma szanse działać.

 

Właśnie w hi-endzie powinna być moderacja techniczna i takie wątki wywalać w kosmos a założyciela prewencyjnie zbanować :)

Później dzwonią do mnie ludziska pytając się o bezpiecznik lub podstawki, a podstawy jak poprawne ustawienie kolumn czy akustyka leżą i... Kwiczą.

 

Brakuje Redaktora z wiedzą i czasem, który w podpiętych wątkach wyjaśni podstawy żeby nie było wpadek typu JANek czy mylenia kondensatora z lampą bo w tym dziale wyglada to nieco komicznie. Czyta nas sporo młodzieży i w głowie zamiast jaśniej to coraz większa sieczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w hi-endzie powinna być moderacja techniczna i takie wątki wywalać w kosmos a założyciela prewencyjnie zbanować :)

Później dzwonią do mnie ludziska pytając się o bezpiecznik lub podstawki, a podstawy jak poprawne ustawienie kolumn czy akustyka leżą i... Kwiczą.

+1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w hi-endzie powinna być moderacja techniczna

 

Nie tylko w hi endzie :)

 

Masz przykład w analogu,jak ludzie słyszą,że im CD lub DVD dzwoni,ale nie słyszą 3 sekundowego pogłosu w pomieszczeniu,

albo mając wstawione kolumny " w ścianę",mają hektary przestrzeni,scenę 3D,nie słysząc przy tym podbicia od tylnej ściany.

 

Niektórzy mają nawet stereo,z lewym kanałem pod sufitem,a z prawym pod biurkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że masz poprawnie wykonaną instalację.

Jeżeli masz właściwie zaprojektowany sprzęt i podłączone masy to nie ma cudów aby jakakolwiek dodatkowa masa mogło coś poprawić. Jednym słowem jest to kolejne wyciąganie kasy. Szwedzi z Entreqa z tego słyną.

Dla maruderów jak nie mają co robić to proponuję zakupić "noenówkę" i poprawnie podłączyć przewód fazowy we wszystkich sprzętach, listwach, gniazdkach itd. Mało kto na ten szczegół zwraca uwagę a ma większy wpływ niż poprzebierane bezpieczniki SIBY za 1zł sprzedawane za kilka stówek i w/w bzdurne pudełeczka masowe. Proszę wkopać w ogrodzie szynę kolejową i się do niej uziemić, to przynajmniej ma szanse

 

Właśnie w hi-endzie powinna być moderacja techniczna i takie wątki wywalać w kosmos a założyciela prewencyjnie zbanować :)

Później dzwonią do mnie ludziska pytając się o bezpiecznik lub podstawki, a podstawy jak poprawne ustawienie kolumn czy akustyka leżą i... Kwiczą.

 

Brakuje Redaktora z wiedzą i czasem, który w podpiętych wątkach wyjaśni podstawy żeby nie było wpadek typu JANek czy mylenia kondensatora z lampą bo w tym dziale wyglada to nieco komicznie. Czyta nas sporo młodzieży i w głowie zamiast jaśniej to coraz większa sieczka.

 

 

Szymon

Wszystko co wyzej napisałeś jest mi znane, mam dobre połączenie faz, oddzielna linie zasilającą, a jednak dodatkowa masa u mnie działa. Nie namawiam do kupowania, tylko do wypróbowania, bo w moim systemie jest poprawa i tym sie dzielę na forum, bo chyba po to ono jest? Najpierw coś dotknij i wypróbuj a pózniej oceniaj...

P.s ile "bzdurnych pudełeczek masy " przecwiczyleś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają skutecznie również w moim systemie może dlatego, że chodzi w niech raczej o eliminację zakłóceń EMI/RFI, a nie o samo zasilanie i problemy z nim związane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon

Wszystko co wyzej napisałeś jest mi znane, mam dobre połączenie faz, oddzielna linie zasilającą, a jednak dodatkowa masa u mnie działa. Nie namawiam do kupowania, tylko do wypróbowania, bo w moim systemie jest poprawa i tym sie dzielę na forum, bo chyba po to ono jest? Najpierw coś dotknij i wypróbuj a pózniej oceniaj...

P.s ile "bzdurnych pudełeczek masy " przecwiczyleś?

Tu nie chodzi o ćwiczenie "pudełeczek", ale o budowę np wzmacniacza. Z uwagi na budowę Twojego Jadisa "pudełeczka" mogą działać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu nie chodzi o ćwiczenie "pudełeczek", ale o budowę np wzmacniacza. Z uwagi na budowę Twojego Jadisa "pudełeczka" mogą działać ;)

 

Ok, z tym że właśnie działa mi lepiej na cd, niż na wzmacniaczu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colca77 bo źródło to jest pierwszorzędny element, w nim najwięcej jest "śmiecia". Nie chce być złośliwy, jednakowoż masz chyba źle zaprojektowane CD?

Swojego czasu, już lata temu, można było czytać na tutejszymym forum modelowych protoplastów sceptyków kabli, że źle zaprojektowany sprzęt jest, dlatego słychać kable, zwłaszcza zasilające, to wtedy zasilanie źle zaprojektowane;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colca77 bo źródło to jest pierwszorzędny element, w nim najwięcej jest "śmiecia". Nie chce być złośliwy, jednakowoż masz chyba źle zaprojektowane CD?

Swojego czasu, już lata temu, można było czytać na tutejszymym forum modelowych protoplastów sceptyków kabli, że źle zaprojektowany sprzęt jest, dlatego słychać kable, zwłaszcza zasilające, to wtedy zasilanie źle zaprojektowane;)

 

Na głuchotę i słaby system nie ma rady. W takich okolicznościach niewiele można usłyszeć, więc im nie gra to czy tamto. To nie jest problem, gorzej jest wtedy gdy tymi bzdurami próbuje się karmić i nawracać innych, u których wszystko dobrze słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.