Skocz do zawartości
IGNORED

Ktoś robił porównanie NA6005 i NA8005? Jakie są różnice w brzmieniu?


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

brzmieniowo to wyraźna różnica, tak więc jeśli pozostałe elementy Twojego toru audio są odpowiedniej klasy, warto to rozważyć. Abyś jednak nie podejmował decyzji pochopnie, zapraszam na odsłuch porównawczy dwóch modeli, u nas masz także możliwość wypożyczenia do testu urządzenia.

Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przede wszystkim kwestia części cyfrowo/analogowej czyli przetwornika, który w NA8005 jest po prostu lepszy. Przede wszystkim jest większa swoboda, neutralność, spójność, wypełnienie. Dźwięk jest bardziej analogowy. Trzeba jednak posłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik jest identyczny w obydwu modelach. Jedyna znaczaca roznica jest w zasilaniu, ja nie slyszalem roznicy, natomiast widzialem powazna roznice w cenie (x2).

 

I to się pokrywa z moimi obserwacjami. Zasilanie jest przebudowane, ale reszta taka sama. A zatem usłyszenie różnicy zapewne odbywa się na poziomie percepcji (droższe, wiec musi grac lepiej).

 

Marantz i dźwięk analogowy? Jak pamiętam, Marantz zawsze brzmiał mega cyfrowo.

 

 

Oj, chyba Kolegę pamięć zawodzi.

 

Ja preferuję Marantz'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłem test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z grubsza pokrywa sie z moimi odczuciami. Pozytywna zmiana w szybkosci i stabilnosci dzialania po wgraniu nowego FW. Ogolnie polecalbym ze wzmacniaczami tej samej marki. Biorac pod uwage bardzo atrakcyjna cene, ja swojego kupilem za 450 Euro, ciezko o cos z lepszym stosunkiem cena / jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się pokrywa z moimi obserwacjami. Zasilanie jest przebudowane, ale reszta taka sama. A zatem usłyszenie różnicy zapewne odbywa się na poziomie percepcji (droższe, wiec musi grac lepiej).

 

 

 

 

Oj, chyba Kolegę pamięć zawodzi.

 

Ja preferuję Marantz'a.

 

Jaki masz wzmacniacz do Hypków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam NA6005, ale mam NA8005 i uwazam, ze to doskonaly produkt. Mam tu na mysli brzmienie/DAC. Inne funkcje mnie na razie nie interesuja. Posiadam tez od niedawna Schiit Gungnir i nie moge powiedziec, ze Marantz brzmi gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomitym produktem to byl i jest na7004

Funkcjonalnie bije nowszego 8005

 

Obecnie zdecydowanie lepszym wyborem jest pioneer n70a-xlr, duzo lepszy przetwornik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Znakomitym produktem to byl i jest na7004

Funkcjonalnie bije nowszego 8005

 

Obecnie zdecydowanie lepszym wyborem jest pioneer n70a-xlr, duzo lepszy przetwornik

 

Jedyna "przewaga" 7004 nad 8005, to tuner DAB/DAB+, reszta na korzysc nowszego. Lepszym wyborem miedzy NA8005 moze byc Pioneer N70A, ale juz jak przyjdzie wybierac miedzy NA6005 a N70A, to biorac pod uwage roznice w cenie warto sie zastanowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomitym produktem to byl i jest na7004

Funkcjonalnie bije nowszego 8005

 

Obecnie zdecydowanie lepszym wyborem jest pioneer n70a-xlr, duzo lepszy przetwornik

 

Pisalem o brzmieniu/DAC. DAB mnie nie intersuje. Jezeli chodzi o N70A, to z testow (np. Stereoplay) wynika, ze NA8005 jest lepszy. Tu masz linki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba, ze N70A-XLR to jakis inny model, ale na stronie Pioneer go nie znalazlem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pisalem o brzmieniu/DAC. DAB mnie nie intersuje. Jezeli chodzi o N70A, to z testow (np. Stereoplay) wynika, ze NA8005 jest lepszy. Tu masz linki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba, ze N70A-XLR to jakis inny model, ale na stronie Pioneer go nie znalazlem.

Warto te testy przeczytac ze zrozumieniem, co piszac te slowa opieram się na google translate

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Warto te testy przeczytac ze zrozumieniem, co piszac te slowa opieram się na google translate ������ :-)

 

Liczba punktów która widać na testeberichte to suma ogólna punktów w teście a nie wynik oceny brzmienia. W necie są dostępne wlasciewe numery magazynów Audio i Stereoplay, z których wynika ze n70 jest oceniany lepiej od na 8005 pod względem brzmienia Stereoplay dla sygnału 16/44.1 ocenia tak: stream magic 6 - 59v1 i 61v2 pkt, marantz 6005 - 59pkt, marantz 8005 - 61, pioneer n50a - 61 pkt, pioneer n70a 63, linn mijak ds v1 - 65 i tyle samo naim nd5 xs (Audio dało za dźwięk marantzowi 105 vs. Pioneer 115).

 

Mankamentem pioneera jest wysoki jitter przez LAN na poziomie ponad 2000 jednostek (po pozostałych źródłach jitter jest na poziomie 150 jednostek co jest b.dobrym wynikiem).

 

Muszę przyznać ze ja tego jittera nie słyszę.

 

W google translate można tez na jakiejś czeskiej stronie poczytać test Lumina d1 w którym autor porównuje Lumina do wczesniej recenzowane go pionka i choć pionkiem się zachwycał uznaje Lumina za istotnie lepszego. Niestety i lumin i naim nd5 xs i lumin mijak ds v2 to wydatek ponad 10 kPLN.

 

 

Za to zapewne doskonale slyszysz roznice tych 2-3 punktow w brzmieniu ;)

 

PS. I aby te testy przeczytac ze zrozumieniem, lepiej je czytac w oryginale a nie tlumaczone przez google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Witek. Widze, ze auto ironia, w która mirzeylem mi nie wyszła w sposób dostatecznie zauważalny..

 

Specjalnie podawalem szereg klockow aby można było pokazać różnice relatywne.

 

Żadnego z tych sprzętów nie porownywalem w systemie wystarczająco referencyjnym aby mówić wiarygodnie o brzmieniu własnym urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując jakiekolwiek klamoty z wejściami cyfrowymi należy zwrócić uwagę z jakiego wejścia korzystano a to jest non stop pomijane.

Przykładowo SM6 najlepiej gra po coaxie a M2tech Young po coaxie gra słabo. Ten znowu po USB z PC gra dobrze a jeszcze inny lepiej zagra po sieci czy dysku z USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Porównując jakiekolwiek klamoty z wejściami cyfrowymi należy zwrócić uwagę z jakiego wejścia korzystano a to jest non stop pomijane.

Przykładowo SM6 najlepiej gra po coaxie a M2tech Young po coaxie gra słabo. Ten znowu po USB z PC gra dobrze a jeszcze inny lepiej zagra po sieci czy dysku z USB

Muda. Wymieniles juz Kefy? Jeżeli tak, na co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się czy jest sens , ale to nie miejsce na takie rozważania ;)

Jeżeli to nie miejsce na te rozważania, a masz wole rozwazac, to podziel się rozważaniami albo na priva, albo jak inaczej wolisz. Jestem zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Napisz do mnie na PW za jakiś miesiąc .

Ok. Nie będę naciskal skoro nie jesteś gotowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przetwornik jest identyczny w obydwu modelach. Jedyna znaczaca roznica jest w zasilaniu, ja nie slyszalem roznicy, natomiast widzialem powazna roznice w cenie (x2).

 

Caly przetwornik wg. Ciebie jest identyczny, czy masz na mysli kosc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Temat stary, ale odtwarzacze sieciowe na topie. Odpowiadając na pytanie NA6005 vs NA8005...

Kość ta sama, ale implementacja inna, jakość oczywiście na korzyść NA8005. Różnica jest znaczna.

Korzystając z DACa wbudowanego w Marantze dźwięk z NA8005 jest znacznie ciekawszy, soczysty, szczegółowy, szlachetniejszy, głębszy... Robiąc bezpośrednie porównanie NA6006 jest płaski w dźwięku w stosunku do 8005.

NA6005 ma bardzo dobrą jakość dźwięku, ale jak ktoś usłyszy jak gra NA8005 to się nie zamieni :) Robiłem porównania ostatnio. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.