Skocz do zawartości
IGNORED

YAMAHA RX-330 problem z amplitunerem


4i60r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzień temu kupiłem amplituner Yamaha RX-330. Oczekując na monitory podłączałem dwa różne głośniki do wyjścia A (wejscie AUX). W takiej konfiguracji obydwa zestawy głośnikowe miały problem - jeden glosnik grał coraz ciszej, a potem już tylko charczył. Żeby chwilowo naprawić ten problem musiałem kręcić potencjometrem lub wyłączać amplituner i włączać ponownie. Pomogło dopiero przepięcie glosnikow na wyjście B. Gdy przyszły już nowe kolumny, podpiąłem je do wyjścia B i wejścia CD. Przez kilka dni wszystko działało, lecz wczoraj znowu jedna kolumna nie grala. Ruszenie cinchow z tylu pomoglo, znowu przepialem wejscie na AUX i na razie wszystko działa, ale boję się, że problem się powtórzy. Chciałbym się dowiedzieć, czy da się to tanim kosztem naprawić. Jeśli podałem za mało danych - proszę napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie widzę żebyś uzyskał pomoc, bo lepiej byłoby gdybyś napisał w zakładce diy.

Zwykle przy takich fanaberiach starszych wiekowo ampli albo problem jest w potencjomentrze: głośności, balansu, barwy itp albo na przekaźnikach załączających kolumny. Po prostu styki śniedzieją i przestają kontaczyć. U ciebie pewnie przekaźniki.

Trzeba sobie kupić taki spray do czyszczenia - kontakt, jeden jest do potencjomentrów a drugi do styków w ogóle. Popsikać potencjometry i nimi poruszać, a później ten sam numer z przekaźnikami, tylko może być ciężko je rozebrać. Jeśli uda ci się znaleźć do kupienia identyczne albo podobne, to lepiej wylutować i zmienić na nowe.

Możesz też oddać do serwisu, zrobią remont. Ale nie mam pojęcia za ile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.