Skocz do zawartości
IGNORED

Klub AudioSolutions


Scout
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W nawiązaniu do powyższego wątku wczoraj zrobiłem drugie podejście do maluchów AudioSolutions Guimbarde http://www.audiosolutions.lt/collections/guimbarde/

Pierwsze podejście było z Atollem IN100SE, wzmacniacz mocarny, nie marudzi nawet z dużymi podłogówkami a tutaj niespodzianka, gdzieś bas zniknął a spędziłem z nimi kilka dni na Audioshow z Audią Flight Three i było niesamowicie. No cóż pomyślałem, albo pomieszczenie albo wzmacniacz się nie dogaduje. Do wczoraj, kiedy nastąpiło drugie podejście, tym razem do lampy EL34SE o mocy 8W na kanał. I ... opad szczęki. Jest wszystko jak należy, bas z tych maluchów jest mocarny (w kategorii monitorów), scena szeroka i głęboka, lokalizacja super dokładna. W porównaniu z AudioSolutions Euphony 50 nie mają takiego zejścia na najniższym basie, ale fizyki się nie przeskoczy. I to może być ich dodatkowa zaleta, że nie emanując zbytnio najniższym basem pokazują więcej na średnicy i na górze. Lubią prąd, bo wzmacniacz musiał ciężej popracować niż z Euphonami 50. Kolumny całkowicie znikają z pomieszczenia, podobnie jak cała linia Rhapsody, Euphony AudioSolutions bez względu na wielkość kolumny. I ta muzykalność, która jest litewskim znakiem firmowym. Mocny punkt, który trzeba wziąć pod uwagę gdy szukamy monitorów do 20m2. A tutaj test niezależny dla ciekawskich :)

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/1442-audiosolutions-guimbarde

Edytowane przez Scout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I to może być ich dodatkowa zaleta, że nie emanując zbytnio najniższym basem pokazują więcej na średnicy i na górze.

 

Bardzo trafnie to ująłeś...szkoda, że nie wszyscy takie zalety doceniają...

Co do samych Audiosolutions...nowy design, dla mnie bomba...jak będę szukał kolumn to pewnie będą na pierwszym miejscu...muszę się jeszcze z moją Jolą do Premium wybrać na odsłuch... :-)

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Zachecony waszymi opiniami na temat glosnikow od AudioSolutions jutro zadzwonie do Premiumsound z prosba o umozliwienie odsluchu monitorkow overture 202. No chyba, ze Panowie z Premiumsound odradza laczenie ich z in 100se. Podobno 202 czaruja srednica a ja tego wlasnie szukam.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Salonem Premium Sound jadą do mnie monitory Overture O202B, z setką od Atoll-a się lubią, zostaje pytanie czy polubią się z moim pomieszczeniem i ze mną. Po weekendzie podzielę się wrażeniami, nie znam szkoły brzmienia Audiosolutions, tym bardziej więc jestem ciekaw brzmienia jakie otrzymam z moją elektroniką. Konkurent jest godny (Dynaudio excite X 14 oraz "z pamięci" X18 - tu może trochę niesprawiedliwie porównanie bo cena sklepowa dużo wyższa ale już po rabacie robi się identyczna jak Overture O202B).

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Serdecznie zapraszamy na prezentację nowej linii Audio Solutions Figaro podczas nadchodzącego Audio Video Show.

W tym roku nowych modeli kolumn będzie można posłuchać w dwóch miejscach.

 

STADION NARODOWY Sala 137 - prawdopodobnie zagrają AudioSolutions Figaro L w towarzystwie wzmacniacza Hegel H590

 

PremiumSound%20+%20Camax%20Figaro%20L.jpg?1541724073544

 

Hotel Radisson Blu Sobieski Sale Magnat 1 i Magnat 2 - zagrają Audio Solutions Figaro S w towarzystwie elektroniki Feliks Audio, Cocktail Audio i Audio GD

 

thumb_73-PremiumSound-4HiFi.jpg?lm=1541673060

 

Wisienką na torcie, mają być kolumny Audio Solutions Vantage S Anniversary Edition, które mają przyjechać razem z konstruktorem i właścicielem Gediminasem Gaidelisem. Liczymy, że uda się je choćby krótko zaprezentować podczas imprezy.

 

big_1-white.png?lm=1541518620

Więcej aktualnych informacji na temat AVS 2018 i tego co i kiedy będziemy prezentować, znajdziecie w wydarzeniu AVS 2018 na naszym fanpage na FB - https://www.facebook.com/events/1767623736699119/

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 17.09.2019 o 12:20, Scout napisał:

Witamy, możesz coś więcej napisać o dźwięku? Czym je napędzasz ?

Napędzam je Pathos Classic Remix i CA CXN v2.

Nie potrafię pisać o muzyce, za to lubię jej słuchać ? . Dźwięk określiłbym jako ciepły, z mocną podstawą basową ale bez tej "kluchowatości" basu jaką często można usłyszeć z kiepskich głośników. Wysokie tony nie kłują w uszy ale słychać je bardzo dobrze, dobra separacja instrumentów. Szerokość sceny i jej głębia wystarczająco dobra :-).

Generalnie jest to bardzo muzykalny zestaw (nóżka sama chodzi ? ), przy którym można stracić dużo czasu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zapraszamy już od jutra na Stadion Narodowy sala SKY BOX 137

Zaprezentujemy Virtuoso M i S w towarzystwie monobloków Shanling A600, Line Magnetic PRE LM-512CA i Rockna Audio Wavedream NET i DAC Signature. Stoliki Solid Tech i okablowanie Tellurium Q. Do tego pyszna kawa z trójmiejskiej palarni Pello Cafe.

AVS2019 Premium Sound.jpg

Line Magnetic Pre LM-512 CA.jpg

Shanling A600 Mono Power Amplifier.jpg

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich użytkowników AudioSolutions i chciałbym dołączyć do grona klubowiczów.

Od dwóch lat jestem posiadaczem kolumn AudioSolutions Emphony 140.  Grają one u mnie z włoską integrą Bluenote S3 Signature i odtwarzaczem CD tej samej firmy, ale pod nazwą Glodenote Koala SS. Wszystko to spięte okablowaniem firmy Tellurium Q Black.

Kolumny sprawują się bardzo dobrze, chodź dół jest trochę zaokrąglony za to super średnica i nienatarczywa góra pasma.

Wzmacniacz + CD grają po ciepłej stronie i dobrze się zgrały z Emphonami 140, w szczególności spokojne utwory bluesowe i jazzowe, a wybitnie brzmią wokale kobiece.

P.s. Wesołych Świąt i samych dobrych odsłuchów w Nowym 2020 Roku. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zainteresowanych odsłuchem kolumn AudioSolutions Virtuoso M i Virtuoso S, serdecznie zapraszamy do naszego dealera 4HiFi w Gliwicach.

 

AudioSolutions Virtuoso S w Gliwicach.jpg

AudioSolutions Virtuoso M i S w 4HiFi.jpg

Oprócz tych dwóch modeli, mają też na miejscu i udostępniają do odsłuchu całą linię Figaro. 

Zapraszamy.

Edytowane przez Premiumsound

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.09.2019 o 12:20, Scout napisał:

Witamy, możesz coś więcej napisać o dźwięku? Czym je napędzasz ?

Coś tu strasznie mały ruch więc napiszę kilka słów po dłuższym okresie słuchania tego sprzętu.

Miałem okazję przetestować wzmacnacz Audia Flight FL Three S. Każdy aspekt dźwięku w stosunku do Pathos się poprawił. Szczególnie bas, a tak naprawdę jego kontrola i zejście. Wysokie tony nabrały większej dźwięczności i pogłębiła się scena. Nie ma za to aż tyle "słodyczy" przekazu, no ale coś za coś.  Pathos w zestawieniu z O203F jest świetny do jazzu, soulu itp klimatów ale do rocka nie za bardzo.

Dopiero w połączeniu z Audia Flight usłyszałem pełnię potencjału tych kolumn!

Jeśli ktoś byłby chętny na Pathosa to zapraszam. Jest na gwarancji.

Edytowane przez Ken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS Overture i Audia Fligght to bardzo dobre połączenie. Overtury są ciemne w brzmieniu i Audia wyciąga z nich wszystko, co najlepsze. Pathos gra ciut za gęsto.

Gratuluję systemu.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2020 o 08:43, Premiumsound napisał:

AS Overture i Audia Fligght to bardzo dobre połączenie. Overtury są ciemne w brzmieniu i Audia wyciąga z nich wszystko, co najlepsze. Pathos gra ciut za gęsto.

Gratuluję systemu.

Dzięki! Korci mnie, żeby porównać AS O203F z Amphion Argon 3 LS...miałem kiedyś 7L i byłem zachwycony. Niestety priorytety życiowe zmusiły mnie do sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figaro to zdecydowanie lepsze kolumny w każdym paśmie. Są też łatwiejsze do wysterowania dla wzmacniaczy. Wszystkie podłogówki są trójdrożne i nie schodzą poniżej 4ohm, mając dość wysoką skuteczność 91db.

Brzmienie Figaro jest bardzo organiczne na średnicy, dociążone, lekko ciemne, więc z Audią optymalnie,  z dobrze kontrolowanym basem,  świetnie budują scenę w głąb.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów Audio Solutions. Poszukuję do swojego systemu ( MF M6si, N70AE ) nowych monitorów.
Wczoraj miałem okazję pierwszy raz zobaczyć Figaro B i przyznam że bardzo wpadły mi w oko. Co prawda aktualnie w testach mam inne paczki: Goldy 100, jako rozwinięci Silver 100, ale w salonie z elektroniką Naim dużo lepiej wypadły Figaro B.

Liczę na to że u mnie będzie nie gorzej, po weekendzie chciałbym posłuchać ich u siebie, jak się uda i nie będzie przeszkód, to mam nadzieję że wpadną w ucho i dogadają się z moim systemem.

Może ktoś miał okazję posłuchać ich z MF6si?

Jak mam rozumieć coś takiego: Maksymalne napięcie zasilania: 100 W?

Czy to się tyczy mocy wzmacniaczy, M6si jest dla nich zagrożeniem?

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie jest zagrożeniem, bo nie ma czegoś takiego jak za mocny wzmacniacz. Prędzej uszkodzi głośniki wzmak za słaby, który wysyła zniekształcenia niż mocny wzmacniacz z czystym sygnałem. Musical 6 powinien się z nimi dobrze zgrać, bo ma spory bas i dociaży te głośniki, wyciśnie z nich wszystko. 

Opis na naszej stronie jest błędnie przetłumaczony, musimy to poprawić.

Edytowane przez Premiumsound

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 2.10.2020 o 10:36, szczypior88 napisał:

Melduję się w klubie z Figaro B?

 

Baaaardzo fajne monitory. Ja dojrzałem i zostałem z Guimbardami ?

Wszystkie Audiosolutions lubią się z lampą, także polecam. 

W dniu 4.10.2020 o 10:15, babatular napisał:

A ktoś słuchał monitorów "Vantage b"  ?

Obawiam się, że w PL jeszcze nikt, ale pracujemy nad tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś miał możliwosc odsłuchu podłogówek Figaro S? Jeśli tak, to jakie  były wrażenia brzmieniowe oraz z jaką elektroniką były łączone, tzn lampa czy tran? Słucham dużo klasyki, jazzu i utworów "unplagged", preferuję naturalne brzmienia instrumentów z ich fakturami, wybrzmieniami i dużą ilocią powiertrza w dźwięku, pokój 16m2. Czy ten model kolumn to dobry kierunek w moim przypadku? A może coś innego, np Figaro B? Z góry dziękuję za sugestie.

Edytowane przez Sebian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.