Skocz do zawartości
IGNORED

Pliki 24bity 192 kHz nie poprawiają jakości CD ale są nieco gorsze


czeczen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu można KUPIĆ legalnie nagrania w formatach hi-res i przekonać się, czy takie nagrania są "coś" warte

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Owszem, trzeba zapłacić ale ja nie mam w zwyczaju ściągać z ruskich stron, bo to jest zwykłą kradzieżą
Proponuję zainteresowanym ściągnąć realizację np. DSD256 i następnie przekonwertować ją do CD i odsłuchać dla porównania. Podana strona jest jak najbardziej godna odwiedzenia, jest tu sporo realizacji wykonanych z użyciem sprzętu wysokiej jakości i w gęstych formatach.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piotrek7 napisał:

Owszem, trzeba zapłacić ale ja nie mam w zwyczaju ściągać z ruskich stron, bo to jest zwykłą kradzieżą

To akurat jest oczywiste. Złodziejskie linki już na tym forum nie są tolerowane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Złodziejskie linki już na tym forum nie są tolerowane. 

I całe szczęście. Ja odnoszę się także do postaw niektórych osób, dla których "kradzież wartości intelektualnej" jest tzw. dobrą okazją. Niezależnie czy mówimy o kupieniu towaru podrobionego czy pobieraniu za pośrednictwem internetu nielegalnych kopii nagrań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, piotrek7 napisał:

Na Aliexpress. Tak jak kable

W życiu nic nie kupilem na aliexpress. Proszę nie robić plotek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, caralooh napisał:

Znajomy kolegi ma ^^

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uzgodnij to ze znajomymi tych kolegów.

Myślenie nie boli. Skutki bezmyślności mogą być bardzo dotkliwe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Uzgodnij to ze znajomymi tych kolegów.
Myślenie nie boli. Skutki bezmyślności mogą być bardzo dotkliwe
Stróż prawosci?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, snach napisał:

Stróż prawosci?

A jeśli tak?

Może tak zostałem wychowany.

Nie chcę być okradany więc nie okradam innych

NIE PASUJE?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nic nikomu nie zginie, nikt nie traci. Rosjanie kupują te pliki i katalogi mają udostępnione, to się ściąga bezpośrednio od audiofili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, piotrek7 napisał:

A jeśli tak?

Może tak zostałem wychowany.

Nie chcę być okradany więc nie okradam innych

NIE PASUJE?????

Uważaj bo zaraz pękniesz z dumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jeśli tak?
Może tak zostałem wychowany.
Nie chcę być okradany więc nie okradam innych
NIE PASUJE?????
A rób jak uważasz szeryfie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bl4ck napisał:

Uważaj bo zaraz pękniesz z dumy.

Masz coś jeszcze do powiedzenia?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, caralooh napisał:

Jedyny co słyszę słuchając dsd lub hi-res np. 24/192 to nienaturalne zmiękczenie i wygładzenie wszystkiego, zabita dynamika, wywalona scena do przodu a co za tymi idzie zamazany obraz całości, miniaturowe instrumenty, plastikowa perkusja bez jakiejkolwiek metaliczności i pazura, to samo jeżeli chodzi o gitarę[...] Dsd to złudzenie gładkości, które można uzyskać na dobrze zrealizowanej cd.Jeżeli u kogoś w 44.1 czuć cyfrę to ma kulawe źródło. A już pisanie o nalocie cyfrowym gdzie źródłem jest pc usb jest bezsensu.

Także proszę o jakiś tytuł dobrej cd, która pokaże mi,że dsd faktycznie wymiata bo póki co każda dobrze zrealizowana cd pokonuje u mnie dsd.

U mnie też każda dobrze nagrana płyta CD pokonuje wszystkie pliki jakie by nie były. Bawiłem się plikami około 5-7 lat i dałem sobie spokój. Płyty są wygodniejsze i przyjemniejsze w obcowaniu. Jednak do tzw. płyt zaliczam również płyty SACD, nie robię z siebie pajaca i nie udaję że jeden krążek to płyta, a inny to już be. Płyta SACD niczym się nie różni od płyty CD, działa na tych samych odtwarzaczach- obecnie najlepsze sprzęty łącznie z McIntoschem to SACD playery. No bo przecież to że płyty SACD są złote to nic złego, sam mam w kolekcji sporo płyt CD wydawanych na złocie. A że format zapisu inny? Specjaliści uznali że CD nie nadaje się do archiwizacji muzyki dla przyszłych pokoleń i wymyslili coś lepszego i tyle.

Natomiast ja słuchając jakiegokolwiek sprzętu ocenę opieram na podobieństwie do muzyki z czarnych płyt- to dla techniki cyfrowej niedościgniony wzór.

6 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Sprzęt który w locie zamienia CD w dvd audio?? No o takich cudach jeszcze nie slyszalem

Upsampling w tym nad za 3 tysiące nie zamieni ci CD w dvd audio. To mrzonki tak samo jak nie zamienisz sygnału z tv na 32 bit. Upsampling nie zmienia ilości informacji. Żadnego skoku jakości nie ma i nie będzie. 

To mało słyszałeś. Na forum obowiązuje zasada, że najpierw należy zdobyć wiedzę, a później o niej pisać. Jeśli natomiast nie posiada się takowej, można po prostu spytać, to Ci odpowiem i wszystko wyjaśnię.

Obeznie trudno jest już kupić na świecie natywny odtwarzacz CD. Przytoczony przeze mnie NAD 565BEE ma jako jeden z nielicznych mozliwość wyłączenia upsamplingu, czyli wewnętrznej zamiany danych z płyty CD na wybraną wyższą/lepszą postać, by po takiej próbie odzyskania danych utraconych podczas produkcji płyty CD, która to produkcja polega na zamianie studyjnego sygnału 24/192 -32/768 do postaci 16/44.1

Czy teraz wszystko jasne ?

Wiekszość producentów nie umieszcza takiego wyącznika na przedniej ściance żeby ktoś go niechcący nie użył, bo płyty CD natywnie nie da sie słuchać.

PS- jak pisałem w najdroższych i najlepszych odtwarzaczach sygnał z płyty CD jest w locie zamieniany na SACD a dopiero potem dekodowany, a dzieciaki z forum audiostereo myślą że słuchają CD ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek7 napisał:

A jeśli tak?

Może tak zostałem wychowany.

Nie chcę być okradany więc nie okradam innych

NIE PASUJE?????

W kraju w którym jestem zmuszany do płacenia co miesięcznego haraczu w postaci zusu i całej reszty, w kraju gdzie moi dziadkowie , moi rodzice i ja są zmuszani do uczestniczenia w największej piramidzie finansowej( WBREW MOJEJ WOLI! ) w której już uzbierali ok 1.7mln PLN i pieniędzy nigdy nie zobaczą,w kraju w którym z własnej kieszeni muszę leczyć boreliozę i koinfekcje, która zrujnuje mnie finansowo, i nie dość, że leczę się za swoje, to nie przysługuje mi nawet l4 ! 

W kraju gdzie szpital zakaźny w Krakowie kazał mi się pocałować w dupę i radzić sobie samemu w stanie pół agonalnym.W Kraju gdzie politycy i korporację robią co chcą bezkarnie[...]

I W KRAJU TYM TY MASZ CZELNOŚĆ NAZYWAĆ MNIE ZŁODZIEJEM bo zassam sobie pare flaców !!!? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pliki grają lepiej od CD, z SACD nie porównywałem 

natomiast żeby z gramofonu uzyskać brzmienie lepsze od CD,( co oczywiście jest możliwe )trzeba wydać majatek ( sama wkładka to wydatek min. Kilku tys pln ) budżetowe zestawy analogowe ( gramofon + wkładka +preamp ) grają niestety słabo, słabiej od CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie... człowiek wchodzi na forum audio a tu taki szajs ..... I jak tu się nie w ku.... :-((((

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, caralooh napisał:

W kraju w którym jestem zmuszany do płacenia co miesięcznego haraczu w postaci zusu i całej reszty, w kraju gdzie moi dziadkowie , moi rodzice i ja są zmuszani do uczestniczenia w największej piramidzie finansowej( WBREW MOJEJ WOLI! ) w której już uzbierali ok 1.7mln PLN i pieniędzy nigdy nie zobaczą,w kraju w którym z własnej kieszeni muszę leczyć boreliozę i koinfekcje, która zrujnuje mnie finansowo, i nie dość, że leczę się za swoje, to nie przysługuje mi nawet l4 ! 

W kraju gdzie szpital zakaźny w Krakowie kazał mi się pocałować w dupę i radzić sobie samemu w stanie pół agonalnym.W Kraju gdzie politycy i korporację robią co chcą bezkarnie[...]

I W KRAJU TYM TY MASZ CZELNOŚĆ NAZYWAĆ MNIE ZŁODZIEJEM bo zassam sobie pare flaców !!!? 

 

Na podrabiane kable za tysiące masz a na parę flac nie masz???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Audroc napisał:

Przytoczony przeze mnie NAD 565BEE ma jako jeden z nielicznych mozliwość wyłączenia upsamplingu, czyli wewnętrznej zamiany danych z płyty CD na wybraną wyższą/lepszą postać, by po takiej próbie odzyskania danych utraconych podczas produkcji płyty CD, która to produkcja polega na zamianie studyjnego sygnału 24/192 -32/768 do postaci 16/44.1

Próbie nieudanej zasadniczo ? takie cuda to tylko w Erze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Audroc napisał:

To mało słyszałeś. Na forum obowiązuje zasada, że najpierw należy zdobyć wiedzę, a później o niej pisać. Jeśli natomiast nie posiada się takowej, można po prostu spytać, to Ci odpowiem i wszystko wyjaśnię.

Obeznie trudno jest już kupić na świecie natywny odtwarzacz CD

Bajki tworzysz. Ja mam CD player bez upsamplingu i czystych płyt CD z przyjemnością da się słuchać. Poczytaj gdzieś na czym polega upsampling a później się wypowiadaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Michał Muszyński napisał:

Skok jakościowy będzie widoczny w momencie pełnej realizacji od A do Z  np DSD lub innym gęstym systemie plików. Jeżeli porównujesz płyty CD z płytami DSD to porównujesz realizacje a nie formaty. Trzeba by mieć jeden utwór który został wykonany w dwóch systemach CD i DSD w tych samych warunkach. Patrząc naukowo to DSD i np. 32/384 jest lepsze od CD i to nie podlega dyskusji to ta jak obraz 8 bitowy jest gorszy od 24 bitowego  w 24 bitowym jest więcej informacji ale realizacje już wcale tego nie muszą pokazywać za dużo składowych które mogą to zepsuć. 

Przepraszam że będę się powtarzał, ale tu poruszyłeś sedno sprawy.

Skąd wziąć 2 takie same oryginalne pliki 16 bitowy i DSD/32/768,DXD czy inny gęsty skoro plików 16 bitowych w studiach się nie nagrywa ?

Panowie prosto jak kopanie ziemniaków- muzycy wchodzą gdzieś w Londynie czy innym pięknym mieście do studia i nagrywają gęste pliki. Robią tak od dziesiątków lat. Zapis musi być 32 bitowy minimum, inaczej każda obróbka materiału muzycznego będzie się wiązała ze stratą jakości. Można nagrywać na tzw. setkę na SACD- tak nagrano parę płyt w Polsce między innymi Moniuszkę.

Dopiero potem z tego robi się uproszczony sygnał 16 bitowy żeby zmieścił się na płycie CD i tyle.

A to że ja zbieram płyty CD i mi pięknie grają to już zasługa udoskonalonego przez lata odtwarzacza CD który na ile da rady odzyskuje utracone informacje, przerabiając 16 bitowy zapis na płycie CD do postaci np. 24/384 jak w Cambridge Audio 840C, w nowszych i droższych odtwarzaczach aż do 32/768. Na wyjściu analogowym odtwarzacza CD są lampy albo bardzo drogie układy kosztujące często po 500-1000zł za sztukę i to gra.

Natomiast z plikami jest problem bo z jednej strony jest super, mamy oryginalny 24 bitowy plik Studio Master, ale DAC ma na wyjściu układy 5532 kosztujące w porywach 50groszy za sztukę np. Cambridge Audio DacMagic. Oczywiście można i z plików osiągnąć dobry dźwięk, tyle że to strasznie drogie i trzeba się znać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A u mnie pliki grają lepiej od CD, z SACD nie porównywałem 
natomiast żeby z gramofonu uzyskać brzmienie lepsze od CD,( co oczywiście jest możliwe )trzeba wydać majatek ( sama wkładka to wydatek min. Kilku tys pln ) budżetowe zestawy analogowe ( gramofon + wkładka +preamp ) grają niestety słabo, słabiej od CD
Nie ma takiej możliwości że by gramofon analogowy zagrał lepiej niż CD. Jeżeli weźmiesz i podłączysz do tego samego zestawu kolumny głośniki źródło cyfrowe i analogowe w podobnej cenie renomowanej marki to CD obiektywnie zagra lepiej. A najlepszy CD zagra lepiej niż najlepszy analog to wynika że sposobu zapisu informacji dźwięku.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Audroc napisał:

zasługa udoskonalonego przez lata odtwarzacza CD który na ile da rady odzyskuje utracone informacje,

A że nie daje rady, bo dać nie może, to sobie wyobrażasz resztę ?

4 minuty temu, Audroc napisał:

nagrywają gęste pliki. Robią tak od dziesiątków lat

Tak naprawdę to może od dziesięciu lat...

4 minuty temu, Audroc napisał:

Zapis musi być 32 bitowy minimum

I maksimum przy tej okazji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Audroc napisał:

Przytoczony przeze mnie NAD 565BEE

I ten kiepski budżetowy nad to taki cud mówisz? Odzyskuje dane i robi dvd audio z CD? Chyba go sprzedajesz i tworzysz legendę  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się zapytać czy odczuwacie spadek dynamiki na hi-res i DSD, i jednocześnie mniej metaliczne i dźwięczne soprany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caralooh napisał:

Chce się zapytać czy odczuwacie spadek dynamiki na hi-res i DSD, i jednocześnie mniej metaliczne i dźwięczne soprany.

No sory ale chodzi chyba tylko i wyącznie o to żeby uzyskać mniej metaliczne soprany czy też ja o czymś nie wiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając sprawdzonych, prawdziwych zweryfikowanych plików hi res ( nie od ruskich) i na nie podrobionym sprzęcie różnic in minus między plikiem a CD nie powinno byc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

I ten kiepski budżetowy nad to taki cud mówisz? Odzyskuje dane i robi dvd audio z CD? Chyba go sprzedajesz i tworzysz legendę  :))

Proszę czytaj ze zrozumieniem- przytoczyłem 3 odtwarzacze: NAD, Cambridge Audio i McIntosch.

Jeśli znasz jakiś odtwarzacz który nie zamienia w locie sygnału z płyty CD na postać przynajmniej 24/192 to napisz. Są ludzie którzy szukają takich natywnych odtwarzaczy CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczucia (pierwsze wrażenie) a fakty

dynamika jest wyższa tylko jednocześnie nie jest nachalnie głośna (stąd 1 wrażenie)

wysokie tony są po prostu bardziej rozciągnięte w góre (mniej cykania-ta niższa góra)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że będę się powtarzał, ale tu poruszyłeś sedno sprawy.
Skąd wziąć 2 takie same oryginalne pliki 16 bitowy i DSD/32/768,DXD czy inny gęsty skoro plików 16 bitowych w studiach się nie nagrywa ?
Panowie prosto jak kopanie ziemniaków- muzycy wchodzą gdzieś w Londynie czy innym pięknym mieście do studia i nagrywają gęste pliki. Robią tak od dziesiątków lat. Zapis musi być 32 bitowy minimum, inaczej każda obróbka materiału muzycznego będzie się wiązała ze stratą jakości. Można nagrywać na tzw. setkę na SACD- tak nagrano parę płyt w Polsce między innymi Moniuszkę.
Dopiero potem z tego robi się uproszczony sygnał 16 bitowy żeby zmieścił się na płycie CD i tyle.
A to że ja zbieram płyty CD i mi pięknie grają to już zasługa udoskonalonego przez lata odtwarzacza CD który na ile da rady odzyskuje utracone informacje, przerabiając 16 bitowy zapis na płycie CD do postaci np. 24/384 jak w Cambridge Audio 840C, w nowszych i droższych odtwarzaczach aż do 32/768. Na wyjściu analogowym odtwarzacza CD są lampy albo bardzo drogie układy kosztujące często po 500-1000zł za sztukę i to gra.
Natomiast z plikami jest problem bo z jednej strony jest super, mamy oryginalny 24 bitowy plik Studio Master, ale DAC ma na wyjściu układy 5532 kosztujące w porywach 50groszy za sztukę np. Cambridge Audio DacMagic. Oczywiście można i z plików osiągnąć dobry dźwięk, tyle że to strasznie drogie i trzeba się znać.
 
Powiedz mi tylko ja ten Twój wspaniały CD odzyskuje utracone dane w procesie produkcyjnym płyty CD skoro zostały utracone to nie ma ich na nośniku, nie można ich odtworzyć. Jeżeli myślisz o różnych algorytmach które interpoluja źródłowy sygnał cyfrowy to niestety jesteś w błędzie, one niczego nie odzyskują z oryginalnego nośnika. Losowo dodają jakieś składowe które teoretycznie mogą poprawić brzmienie.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Słuchając sprawdzonych, prawdziwych zweryfikowanych plików hi res ( nie od ruskich) i na nie podrobionym sprzęcie różnic in minus między plikiem a CD nie powinno byc

Dzięki za sensowny wpis, pozwole sobie się nie zgodzić. 

Zakładając że DAC i reszta toru jest ta sama, płyta CD nie ma prawa zagrać tak samo jak gęsty plik, gdyż zapis 16 bitowy z płyty CD najpierw zostanie w DAC-u podbity do 24/192 (najmniej, choć wspomniany NAD 565BEE ma do wybory pośrednią wartość 24/96), a dopiero potem zdekodowany do analogu. Ta operacja nie pozwala na 100% odzyskanie zapisu studyjnego. W przypadku pliku nic takiego nie będzie miało miejsca, plik studyjny od razu zostanie zdekodowany.

5 minut temu, Michał Muszyński napisał:

Powiedz mi tylko ja ten Twój wspaniały CD odzyskuje utracone dane w procesie produkcyjnym płyty CD skoro zostały utracone to nie ma ich na nośniku, nie można ich odtworzyć. Jeżeli myślisz o różnych algorytmach które interpoluja źródłowy sygnał cyfrowy to niestety jesteś w błędzie, one niczego nie odzyskują z oryginalnego nośnika. Losowo dodają jakieś składowe które teoretycznie mogą poprawić brzmienie.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
 

Masz 100% rację, nie będę się powtarzał, przed chwilą w sąsiednim poście odpowiadając Bartoszowi wszystko opisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, caralooh napisał:

I W KRAJU TYM TY MASZ CZELNOŚĆ NAZYWAĆ MNIE ZŁODZIEJEM bo zassam sobie pare flaców !!!? 

Ręce opadają 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.