Skocz do zawartości
IGNORED

Pliki 24bity 192 kHz nie poprawiają jakości CD ale są nieco gorsze


czeczen

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz dlaczego DACi brzmią różnie? Ponieważ mają różne stopnie wyjściowe

 

Proszę o uzasadnienie tej opinii. W jaki różne stopnie wyjściowe wpływają na brzmienie?

 

Przecież wszystko działające zgodnie z założeniami techniki gra tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się robi ale to już nie ten sam sygnał. Napędy mają dużo wad.

 

Kolejny fanatyk leci do mojej kolekcji osób ignorowanych :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

I tych błędów się nie da wykryć i poprawić, stąd różnice w brzmieniu, prawda?

To się robi ale to już nie ten sam sygnał.

 

Zdziwię Cię mocno: to jest ten sam sygnał. Poprawienie błędu nie zmienia sygnału. Korekcja błędów to nie zgadywanka. Jeśli w oryginale była 1, to na wyjściu będzie 1, chyba, że całe słowo lub ich ciąg zostanie zniekształcone. Ale wtedy masz ciszę lub trzask, a nie "gładsze wysokie tony"

 

Proszę o uzasadnienie tej opinii. W jaki różne stopnie wyjściowe wpływają na brzmienie?

Przecież wszystko działające zgodnie z założeniami techniki gra tak samo.

 

Drugie Twoje zdanie to manipulacja, ale skoro tak lubisz...

 

W domenie ANALOGOWEJ stopień wyjściowy ma wpływ na brzmienie, mierzalne i czasem słyszalne. Nigdy tego nie kwestionowałem. Słyszalność tych różnic to kwestia stanu słuchu, osłuchania, treningu i wielu innych czynników.

 

Niektóre DACi i odtwarzacze CD mają dwa stopnie wyjściowe, na lampie i tranzystorze, można sobie wybierać. I jestem sobie w stanie wyobrazić, że bedą między nimi słyszalne różnice. Ogólnie lampa między innymi ma wyższy poziom parzystych harmonicznych i niższy współczynnik tłumienia niż tranzystor.

Edytowane przez Tubatoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on słyszy gładsze wysokie tony, i co mu Pan zrobisz? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem słuchać różnych odbiorników USB-SPDIF, różnych systemów operacyjnych, różnych odtwarzaczy plików, różnych kabli USB, różnych interkonektów coax, toslink i tak dalej i tak dalej...

Wszystko "grało" tak samo, zgodnie z założeniami podstaw techniki cyfrowego audio :)

A co to wszystko co kolega wymienił powyżej ma wspólnego z transportami CD o których ja piszę? Moje pytanie było bardzo konkretne - proszę wymienić odsłuchiwane przez siebie transporty CD, oraz konfigurację systemu, na której nie było słychać róznic miedzy nimi. A w odpowiedzi kolega mi tu wyskakuje z PC-audio. Proszę się trzymać tematu.

 

Słuchałeś (widziałeś), chociaż jeden transport który wysyła strumień cyfrowego audio, w tak zdeformowanej formie jak z Twojego obrazka?

To co wkleiłem wcześniej to był Philips 940CD

A tu inna "gwiazda" - Marantz CD67:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zera i jedynki sa wyłacznie na poziomie programowym. W elektronice operuje sie na sygnałach. Błędne sygnały daja błędne zera i jedynki.

 

No niestety jak widac na powyższych przykładach dla wielu osób ten prosty fakt jest już zbyt trudny do ogarnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwię Cię mocno: to jest ten sam sygnał. Poprawienie błędu nie zmienia sygnału. Korekcja błędów to nie zgadywanka. Jeśli w oryginale była 1, to na wyjściu będzie 1, chyba, że całe słowo lub ich ciąg zostanie zniekształcone. Ale wtedy masz ciszę lub trzask, a nie "gładsze wysokie tony"

 

 

Niestety. Istnieje pojęcie stopy błędu nie bez powodu, którą się operuje dla użądzeń mechanicznych jak napędy optyczne czy mechanizmy zapisów cyfrowych ma taśmie magnetycznej DAT. Są błędy który nie da się porawić i zależy to od stopy błędu /czyli ich ilości/. Po jej przekroczeniu sygnał audio posiada cyfrowe zakłócenia. Występowanie tych zakłóceń to postawowa wada , która została wyeleminowana przez zastąpienie ich innymi nosnikami pamieci jak HDD, SSD i pendrive.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Zera i jedynki sa wyłacznie na poziomie programowym. W elektronice operuje sie na sygnałach. Błędne sygnały daja błędne zera i jedynki.

No niestety jak widac na powyższych przykładach dla wielu osób ten prosty fakt jest już zbyt trudny do ogarnięcia.

 

Gonarek, poczytaj proszę o korekcji błędów w sygnale cyfrowym i przestań pisać farmazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tych błędów się nie da wykryć i poprawić, stąd różnice w brzmieniu, prawda?

 

Groch o ścianę....

 

Nienaprawialne błędy w sygnale cyfrowym można usłyszeć.

 

Jako ciszę, trzaski lub przeskoki.

 

Ale nigdy jako "twardszy bas" czy "cieplejszą średnicę" albo "szerszą scenę"

Oczywiście że tak. Nie ma możliwości, żeby błędy transmisji miały wpływ na brzmienie, nawet gdyby leciały całe bloki w kosmos to objawy będą tylko takie, ale to ciężko niektórym zrozumieć:)

 

A co to wszystko co kolega wymienił powyżej ma wspólnego z transportami CD o których ja piszę? Moje pytanie było bardzo konkretne - proszę wymienić odsłuchiwane przez siebie transporty CD, oraz konfigurację systemu, na której nie było słychać róznic miedzy nimi. A w odpowiedzi kolega mi tu wyskakuje z PC-audio

A czym się różni PC w roli źródła od transportu Twoim zdaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Zdziwię Cię mocno: to jest ten sam sygnał. Poprawienie błędu nie zmienia sygnału. Korekcja błędów to nie zgadywanka. Jeśli w oryginale była 1, to na wyjściu będzie 1, chyba, że całe słowo lub ich ciąg zostanie zniekształcone. Ale wtedy masz ciszę lub trzask, a nie "gładsze wysokie tony"

Niestety. Istnieje pojęcie stopy błędu nie bez powodu, którą się operuje dla użądzeń mechanicznych jak napędy optyczne czy mechanizmy zapisów cyfrowych ma taśmie magnetycznej DAT. Są błędy który nie da sie porawić i zależy to od stopy błędu. Po jej przekroczeniu sygnał audio posiada cyfrowe zakłócenia. Występowanie tych zakłóceń to postawowa wada , która została wyeleminowana przez zastąpienie ich innymi nosnikami pamieci jak HDD, SSD i pendrive.

 

1. Muszę Cię zmartwić: w HDD i SSD (pendrive to taki bardziej wypasiony SSD) też występują błędy odczytu, nie jest prawdą, że te urządzenia działają bezbłędnie.

2. 99,9999999999999999999999999999999% tych błędów da się poprawić za pomocą odpowiednich algorytmów.

3. I teraz pytanie: czy wiesz jakie są dopuszaczalne ilości NIENAPRAWIALNYCH błędów z tych nośników? Jeden bit na ileś tam miliardów.

 

Wytłumacz mi jak jeden bit na miliard może zmienić brzmienie?

 

I też odsyłam do lektury na temat korekcji błędów w sygnale cyfrowym.

Edytowane przez Tubatoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to wszystko co kolega wymienił powyżej ma wspólnego z transportami CD o których ja piszę? Moje pytanie było bardzo konkretne - proszę wymienić odsłuchiwane przez siebie transporty CD, oraz konfigurację systemu, na której nie było słychać róznic miedzy nimi. A w odpowiedzi kolega mi tu wyskakuje z PC-audio. Proszę się trzymać tematu.

 

CD dla mnie osobiście to przeżytek, i nie słuchałem żadnego od paru lat :)

To na czym słucham, mam wypisane w sygnaturze.

Zanim zacząłem brać aktywny udział w dyskusjach o sprzęcie audio byłem 2x na badaniu słuchu u laryngologa, żeby się upewnić czy to nie mój zmysł słuchu szwankuje (oba badania wykazały, że mam zupełnie zdrowy słuch)

 

Pisałem o konwerterach USB-SPDIF, bo to jest w zasadzie odpowiednik transportu CD.

Z tą różnicą, że konwerter pobiera dane z szyny USB, a transport CD z medium jakim jest płyta kompaktowa.

I tu i tu operacje są wyłącznie w domenie cyfrowej.

Żaden z testowanych przeze mnie USB-SPDIF nie brzmiał inaczej, tak samo jak kable USB, coax, toslink, modyfikacje systemów operacyjnych, czy tam software'owych odtwarzaczy plików.

Zawsze grało tak samo, wbrew zapewnieniom sprzedawców kabli że zmiany będą ho ho..

W ten sposób dałem się jak jeleń nabrać i naciągnąć na zakup audiofilskiego kabla USB, coax i toslink firmy WireWorld.

Zmiany w dźwięku dzięki Jplay? Nie usłyszałem.

Windows serwer + audio polepszacze nic nie dały i gra to tak samo jak Win 8.1 czy Daphile.

A czytałem tu na forum opowieści że miała być rzekomo "niebo a ziemia".

Także wybacz, jak z góry sceptycznie podchodzę do Twoich rewelacji, jako by cyfrowy transport CD brzmiał różnie.

Ja etap obłudy o nabijania w butelkę mam już dawno za sobą.

Obecnie jestem na etapie bronienia swojej racji, że wpływ na dźwięk mają przede wszystkim:

- przetworniki (i ich modyfikacje)

- akustyka

- źródło dźwięku

- filtry

Wszystko inne jeżeli ma jakiś wpływ na dźwięk, to z moich obserwacji i doświadczeń jasno wynika, że jest tak marginalny, że nie wart uwagi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domenie ANALOGOWEJ stopień wyjściowy ma wpływ na brzmienie, mierzalne i czasem słyszalne. Nigdy tego nie kwestionowałem. Słyszalność tych różnic to kwestia stanu słuchu, osłuchania, treningu i wielu innych czynników.

E, tam. Zaczynasz tłumaczyć, jak "słyszacy" - bo słychać, i już.

 

A sam dac to w jakiej domenie pracuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Muszę Cię zmartwić: w HDD i SSD (pendrive to taki bardziej wypasiony SSD) też występują błędy odczytu, nie jest prawdą, że te urządzenia działają bezbłędnie.

 

Nierozumiesz, że występowanie zakłóceń przy z użytym laserze lub złym ścieżkowaniem płyt na przykład CD-R lub choćby ich wadliwym centrowaniem faktycznie jest słyszalne. Tu układy korekcji już nie działają. Jedynym wyjściem jest: nowy laser lub lepiej nagrana płyta. Nie ma innych możliwości. Dla tego mechaniczne napędy odchodzą do lamusa.

 

2. 99,9999999999999999999999999999999% tych błędów da się poprawić za pomocą odpowiednich algorytmów.

 

 

Nieda się poprawić z tych powodów jak wyżej.

 

3. I teraz pytanie: czy wiesz jakie są dopuszaczalne ilości NIENAPRAWIALNYCH błędów z tych nośników? Jeden bit na ileś tam miliardów.

 

Widać, że nie masz pojęcia. Stopa błędu to parametr podawany w procentach (%).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

E, tam. Zaczynasz tłumaczyć, jak "słyszacy" - bo słychać, i już.

 

Przypominam całość mojego wpisu:

 

"W domenie ANALOGOWEJ stopień wyjściowy ma wpływ na brzmienie, mierzalne i czasem słyszalne. Nigdy tego nie kwestionowałem. Słyszalność tych różnic to kwestia stanu słuchu, osłuchania, treningu i wielu innych czynników.

 

Niektóre DACi i odtwarzacze CD mają dwa stopnie wyjściowe, na lampie i tranzystorze, można sobie wybierać. I jestem sobie w stanie wyobrazić, że bedą między nimi słyszalne różnice. Ogólnie lampa między innymi ma wyższy poziom parzystych harmonicznych i niższy współczynnik tłumienia niż tranzystor."

 

Także nie manipuluj znowu, proszę.

 

DAC to urządzenie cyfrowo-analogowe, jak sama nazwa wskazuje.

Na wejściu ma odbiornik/dekoder, który pracuje w domenie cyfrowej. Jeśli tu zachodzą jakieś zmiany w danych, to taki DAC jest zwyczajnie popsuty.

Na wyjściu masz sygnał analogowy, ukształtowany przez stopień wyjściowy. I teraz patrz wyżej, nie chce mi się przepisywać.

 

Nierozumiesz, że występowanie zakłóceń przy zużytym laserze lub złym ścieżkowaniem płyt na przykład CD-R lub choćby ich wadliwym centrowaniem faktycznie jest słyszalne.

 

Ależ rozumiem, że jest słyszalne.

 

Jako trzask, cisza lub przeskok. Nigdy jako "głębszy bas" czy inne takie, jak próbujesz nam tu wciskać.

 

A "raw read error rate" każdy producent podaje jak chce, choć z procentami jeszcze się nie spotkałem.

Edytowane przez Tubatoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "raw read error rate" każdy producent podaje jak chce, choć z procentami jeszcze się nie spotkałem.

Po co to podają jak sądzisz? A więc ma to znaczenie czy nie?

 

Jako trzask, cisza lub przeskok. Nigdy jako "głębszy bas" czy inne takie, jak próbujesz nam tu wciskać.

 

Zmyślasz. Podaj gdzie ja to tak określiłem?

 

Co innego są błędy w sygnale cyfrowym a co innego są różnice technologii formatów i budowy użądzeń z wykożystaniem ich. A te również występują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

@Arton

 

Nie wiem, w jakim celu jest podawana "stopa błędów" (jak zwał, tak zwał i nie ważne czy w procentach).

 

Dla mnie znaczenie ma czysto informacyjne, praktycznego nie jestem sobie w stanie wyobrazić. Są to tak niskie wartości, że nie warto sobie nimi zawracać głowę.

 

Zmyślasz. Podaj gdzie ja to tak określiłem?

 

Przepraszam, pomyliłem Cię z Gonarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Proszę o uzasadnienie tej opinii. W jaki sposób transport cyfrowy wpływa na brzmienie?

 

W zależności od jakości systemu. Na pewnym poziomie transport ma duże znaczenie. Nie zamierzam wdawać się w dyskusję na ten temat. Polecam przekonać się samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "raw read error rate" każdy producent podaje jak chce, choć z procentami jeszcze się nie spotkałem.

 

To się spotkaj. Zacznij od tego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

CD dla mnie osobiście to przeżytek, i nie słuchałem żadnego od paru lat :)

To na czym słucham, mam wypisane w sygnaturze.

Zanim zacząłem brać aktywny udział w dyskusjach o sprzęcie audio byłem 2x na badaniu słuchu u laryngologa, żeby się upewnić czy to nie mój zmysł słuchu szwankuje (oba badania wykazały, że mam zupełnie zdrowy słuch)

 

Pisałem o konwerterach USB-SPDIF, bo to jest w zasadzie odpowiednik transportu CD.

Z tą różnicą, że konwerter pobiera dane z szyny USB, a transport CD z medium jakim jest płyta kompaktowa.

I tu i tu operacje są wyłącznie w domenie cyfrowej.

Żaden z testowanych przeze mnie USB-SPDIF nie brzmiał inaczej, tak samo jak kable USB, coax, toslink, modyfikacje systemów operacyjnych, czy tam software'owych odtwarzaczy plików.

Zawsze grało tak samo, wbrew zapewnieniom sprzedawców kabli że zmiany będą ho ho..

W ten sposób dałem się jak jeleń nabrać i naciągnąć na zakup audiofilskiego kabla USB, coax i toslink firmy WireWorld.

Zmiany w dźwięku dzięki Jplay? Nie usłyszałem.

Windows serwer + audio polepszacze nic nie dały i gra to tak samo jak Win 8.1 czy Daphile.

A czytałem tu na forum opowieści że miała być rzekomo "niebo a ziemia".

Także wybacz, jak z góry sceptycznie podchodzę do Twoich rewelacji, jako by cyfrowy transport CD brzmiał różnie.

Ja etap obłudy o nabijania w butelkę mam już dawno za sobą.

Obecnie jestem na etapie bronienia swojej racji, że wpływ na dźwięk mają przede wszystkim:

- przetworniki (i ich modyfikacje)

- akustyka

- źródło dźwięku

- filtry

Wszystko inne jeżeli ma jakiś wpływ na dźwięk, to z moich obserwacji i doświadczeń jasno wynika, że jest tak marginalny, że nie wart uwagi :)

 

Wszelkie słyszalne zmiany zależą od reszty systemu. Osoby które nie słyszą wpływu np IC na dźwięk lub kabla głośnikowego mają widać zbyt słabą konfigurację i nie powinny sobie zawracać tym głowy skoro nie słyszą. Warto iść do salonu i posłuchać wpływu okablowania czy transportu CD na czymś innym choć tutaj pojawiają się kolejne schody. Sporo ostatnio jeżdżę po Polsce i zauważyłem wiele nietrafionych konfiguracji w salonach. Dwa przykłady z brzegu: Accuphase + kolumny Kef albo najtańszy Mac i prądożerne elektrostaty Martin Logan.

Edytowane przez discomaniac71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD dla mnie osobiście to przeżytek, i nie słuchałem żadnego od paru lat :)

Czyli nie porównywał kolega ze sobą żadnych transportów CD. Po co w takim razie zabierać w tej kwestii głos?

A co z resztą kolegów z klubu blaszanego kapelusza? Tubatoon, malikali, jakie transporty CD Wy testowaliście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że żadnego na oczy nie widzieli nie mówiąc już o ich słuchaniu... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre DACi i odtwarzacze CD mają dwa stopnie wyjściowe, na lampie i tranzystorze, można sobie wybierać. I jestem sobie w stanie wyobrazić, że bedą między nimi słyszalne różnice. Ogólnie lampa między innymi ma wyższy poziom parzystych harmonicznych i niższy współczynnik tłumienia niż tranzystor."

Jeśli układ wprowadza harmoniczne na poziomie słyszalnym, to jest kiepski i nie miesci się w kryteriach fifi.

Posługujesz "obiegowymi' opiniami, bo co ma do stopnia analogowego po dac wspólczynnik tłumienia? Pomyliło się z końcówkami mocy.

 

DAC to urządzenie cyfrowo-analogowe, jak sama nazwa wskazuje.

Na wejściu ma odbiornik/dekoder, który pracuje w domenie cyfrowej. Jeśli tu zachodzą jakieś zmiany w danych, to taki DAC jest zwyczajnie popsuty.

Na wyjściu masz sygnał analogowy, ukształtowany przez stopień wyjściowy. I teraz patrz wyżej, nie chce mi się przepisywać.

He, to znaczy, ze stopień analogowy za daciem tworzy dopiero w dacu sygnał audio? ;)

DAC to, jak nazwa wskazuje, przetwornik cyfrowo-analogowy. To znaczy, ze na wejściu jest cyfra a na wyjściu analog. Więc sam dac pracuje w dwóch domenach. I nie ma znaczenia, czy jest po nim stopień analogowy-filtrujący czy nie.

 

I jeszcze, odnosnie korekcji błędów przesyłu danych. Ani SPDiF ani I2S nie obsługuja koerkcji błędów. Także analogia do interfejsów komputerowych nie ma tu zastosowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie porównywał kolega ze sobą żadnych transportów CD. Po co w takim razie zabierać w tej kwestii głos?

 

Myślałem, że wyraziłem się jasno :)

Testowałem kilka sprzętów pracujących wyłącznie w domenie cyfrowej (jakie - wymieniłem wcześniej), i za każdym razem nie słyszałem żeby nastąpiła jakakolwiek zmiana w dźwięku, w sensie - że jedno "gra" inaczej od drugiego.

Skoro sprawdzałem ileś tam urządzeń i zawsze był ten sam efekt (wbrew opisom sprzedawców, czy audio poetów na forum) to z góry zakładam że w przypadku transportu CD będzie identycznie.

Mi się po prostu już nie chce sprawdzać rzeczy oczywistych :)

Piopio się zarzekał - identycznie jak Ty - że separacja galwaniczna portu USB przynosi audio nirvane.

Bił się w pierś - w zasadzie, to dalej się bije, że izolacja portu USB to wrota do nieba.

Podobnie jak liniowe zasilanie w PC.

Sprawdziłem zatem tę całą izolację USB i czy to w przypadku śmieciowego terminala, czy budżetowego laptopa, czy high-end PC - izolacja galwaniczna USB nie wniosła żadnych zmian.

Po prostu nic kompletnie.

Dlatego dałem sobie spokój z testowaniem zasilania liniowego w PC, bo raz że to wbrew logice, a dwa że poprzednie zarzekanie się Piopio o zmianie na poziomie "niebo a ziemia", okazały się zwykłym nabijaniem w butelkę.

Daj mi zatem jeden, jedyny powód czemu miałbym po raz enty zweryfikować założenia - gdzie z góry i logika i moje poprzednie doświadczenia wskazują na oczywisty wniosek - że cyfrowy transport CD nie może różnie brzmieć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Jeśli układ wprowadza harmoniczne na poziomie słyszalnym, to jest kiepski i nie miesci się w kryteriach fifi.

 

To samo można by powiedzieć o każdym innym parametrze sygnału, prawda?

 

Skoro coś wprowadza słyszalne zmiany do sygnału, to dane urządzenie jest skopane i nie mieści się w kryteriach hi-fi.

 

Czyli kabel poprawiający bas? Do kosza. Bezpiecznik, po którym w dźwięku pojawiają się hektary przestrzeni? Do kosza.

 

Co to DACa, to mówimy o całym urządzeniu czy o samym układzie przetwornika?

 

I jeszcze, odnosnie korekcji błędów przesyłu danych. Ani SPDiF ani I2S nie obsługuja koerkcji błędów. Także analogia do interfejsów komputerowych nie ma tu zastosowania.

 

Sugerujesz, że cyfrowy sygnał w zastosowaniach audio nie jest sprawdzany na obecność błędów i że błędy nie są korygowane??!!!

Edytowane przez Tubatoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

BeatX, byli tu już tacy teoretycy co się zarzekali że wszystko gra tak samo. Albo że tanie urządzenia grają jak drogie. Jeden porównał nowego Denona za tysiaka do dzielonego Accu i wyszło mu że Accu gra tak samo a nawet Denek jest lepszy. Tak że wiesz ;-) Jesteśmy uodpornieni na rewelacje świeżo oświeconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX, byli tu już tacy teoretycy co się zarzekali że wszystko gra tak samo. Albo że tanie urządzenia grają jak drogie. Jeden porównał nowego Denona za tysiaka do dzielonego Accu i wyszło mu że Accu gra tak samo a nawet Denek jest lepszy. Tak że wiesz ;-) Jesteśmy uodpornieni na rewelacje świeżo oświeconych.

 

Byli też tacy, co się zarzekali że wszystko gra inaczej, po czym polegli na wielkopolskim teście ABX :)

Wnioski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że cyfrowy sygnał w zastosowaniach audio nie jest sprawdzany na obecność błędów i że błędy nie są korygowane??!!!

Ja nic nie sugeruję. Dokładnie określają je specyfikacje np. dla interfejsu i2s. Są tam jakieś bity dla sum kontrolnych?

Pewno masz na myśli korekcję czytania danych z dysku albo płyty CD. To nie jest jeszcze cyfrowy sygnał audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

I jeszcze, odnosnie korekcji błędów przesyłu danych. Ani SPDiF ani I2S nie obsługuja koerkcji błędów. Także analogia do interfejsów komputerowych nie ma tu zastosowania.

Sugerujesz, że cyfrowy sygnał w zastosowaniach audio nie jest sprawdzany na obecność błędów i że błędy nie są korygowane??!!!

Ja nic nie sugeruję. Dokładnie określają je specyfikacje np. dla interfejsu i2s. Są tam jakieś bity dla sum kontrolnych?

 

Nie ma tam bitów kontrolnych, bo nie ma prawa ich tam być.

 

I2S, SPDiF, AES/ESBU, Toslink i inne to tylko specyfikacje szyny do przesyłu danych.

 

Detekcja i korekcja błędów odbywa się na dużo niższym poziomie i jej sposób nie jest określany w żaden sposób przez interfejs.

 

Pewno masz na myśli korekcję czytania danych z dysku albo płyty CD. To nie jest jeszcze cyfrowy sygnał audio.

 

Dane na dysku albo na płycie CD to nie jest jeszcze cyfrowy sygnał audio??????

 

A co to jest, jeśli można wiedzieć?

Edytowane przez Tubatoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Byli też tacy, co się zarzekali że wszystko gra inaczej, po czym polegli na wielkopolskim teście ABX :)

Wnioski?

 

Jeden podstawowy: test ABX opiera się na manipulacji. Było o tym wielokrotnie na forum i nie ma sensu do tego wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test ABX opiera się na manipulacji. Było o tym wielokrotnie na forum i nie ma sensu do tego wracać.

Zarzuty słyszalem rożnorodne, głównie oparte na niezrozumieniu idei ABX. Daj link albo powtórz, jeżeli sądzisz, że to jakiś argument.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.