Skocz do zawartości
IGNORED

Pliki 24bity 192 kHz nie poprawiają jakości CD ale są nieco gorsze


czeczen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krak_oN sądzę, że Ty chcesz brzmienia dynamicznego i z wykopem, pewnie jeszcze z wiekszej odległości. Odpowiedni wykop z dużym SPL dają estradówki, ale bez precyzji. Jak chcesz wykop z precyzją w średnim-dalekim polu (SPL kolumny raczej ponad 100dB@1m) to posłuchaj dużych (minimum 3 drożnych), wysokiej klasy aktywnych monitorów studyjnych (dużych Genelec, ADAM SX, Geithain, większych Barefoot). Sądzę, że spełnią oczekiwania pod wzgl. dynamiki/"żywości", przy okazji zmiatając zabytki precyzją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Krak_oN sądzę, że Ty chcesz brzmienia dynamicznego i z wykopem..

 

O widzisz, tego mi trochę w dzisiejszym HI FI brakuje, a te walory też są walorami rzeczywistych brzmień. Z drugiej strony mogliby mnie wtedy z domu wygonić ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z logiką nie ma nic wspólnego. Brzmienie systemów również.

 

Stwierdzenie godne kogoś, kto słucha elektronicznej papki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum Jaki masz wzmacniacz i kolumny i zródło aha i kable tez :) chce taki sam sprzęt bo z twoich wypowiedzi wynika ze masz dobry zestawiony sprzęt za nie dużo -tez chce hiend za 5kzl cały zestaw ;)

 

Wiem wiem nie powiesz jaki masz :)

Jak większość zadanych tobie pytań odpowiadasz pytanie na pytanie albo odwracacz kota ogonem ;) jesteś takim macerewiczem tego forum

A na koniec to jeszcze jedno pytanie czy kiedy porównywałem dwa kable głośnikowe z innej ceny polkowej na sprzęcie dobrej klasy nie twoich , bo budżetówka jest i zawsze będzie ograniczona

 

Pewnie i tak nie odpowiesz jak zawsze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szwagier83

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum Jaki masz wzmacniacz i kolumny i zródło aha i kable tez :) chce taki sam sprzęt bo z twoich wypowiedzi wynika ze masz dobry zestawiony sprzęt za nie dużo -tez chce hiend za 5kzl cały zestaw ;)

 

Wiem wiem nie powiesz jaki masz :)

Jak większość zadanych tobie pytań odpowiadasz pytanie na pytanie albo odwracacz kota ogonem ;) jesteś takim macerewiczem tego forum

A na koniec to jeszcze jedno pytanie czy kiedy porównywałem dwa kable głośnikowe z innej ceny polkowej na sprzęcie dobrej klasy nie twoich , bo budżetówka jest i zawsze będzie ograniczona

 

Pewnie i tak nie odpowiesz jak zawsze ;)

 

Jaki mam sprzęt - bardzo dobry :) Dlaczego? Bo sam go zrobiłem i wiem co jest w środku. Nie ma żadnej legendy manipulacji i nabierania. Nic się nie psuje, nie buczy i nie brumi :) Końcówka mocy i przedwzmacniacz ważą razem 20kg. Kolumny to monitory i z podstawkami ważą 30kg każda. O innych parametrach i rozwiązaniach konstrukcyjnych nie piszę, bo i tak nie zrozumiesz :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie ma nic do rzeczy, kto da się urobić kable będzie słyszał.

Różnie to bywa.

Cytat pochodzi z wątku już zarchiwizowanego, więc nie uda mi się go inaczej wkleić jak zrobiłem to poniżej. Cały wątek (chyba mocno poszatkowany przez moderatora, bo wiele odpowiedzi jest jakby przypadkowych) jest tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) W wątku i w cytacie jest odnośnik do testu. W zasadzie wszystko w wątkach jest omówione, wydaje mi, że nie ma sensu prowadzić ponownie dyskusji tutaj, ale warto przeczytać. Jedynie co to tylko mnie trochę rozśmieszył fakt, że organizator (tak jest napisane w jednej z odpowiedzi i tylko na tej podstawie mogę wnioskować) zaczął tłumaczyć, że może jeden kabelek był zepsuty, albo miał inną pojemność. Co w budowie kabli jest normą, że żongluje się parametrami RLC.

 

Napisano 19.12.2009 - 00:20 Naszym zadaniem jest "usłyszeć" jakie to urządzenie. Takich sesji powinno >być minimum 10 (żeby uzyskać statystycznie znaczący wynik, bardzo mało prawdopodobny do uzyskania na >drodze losowej), a maksimum 25 (żeby wykluczyć zmęczenie). >Ilość prób 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 >Minimalna poprawna ilość 8 8 9 9 10 11 11 12 12 13 14 14 15 15 16 17 Link do przeprowadzonych testów ABX, min. na których opierają się niesłyszący różnic urządzeń :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2. sluchacz liczba waznych prob: 15 liczba wynikow zgodnych: 11 poziom istotnosci wyniku: 5,9% wykryto roznice: nie Moim zdaniem, skoro jeden z uczestników wskazuje prawidłowo 11 na 15 prób (co według skali Pawła oznacza - "usłyszeć" jakie to urządzenie), to tym samym różnice są (organizator przyjął wówczas ostrzejsze kryteria i stwierdził że urządzenia się nie różnią). Oznacza to także, że reszta uczestników była w BŁĘDZIE. Może jeszcze dodam, że wszyscy uczestnicy testu wskazali prawidłowo powyżej połowy(1x8, 2x9, 1x10, 1x11 na 15). Test dotyczył INTERKONEKTÓW !!! Organizator A.Popowski usiłował udowodnić brak różnic. Nie można tego inaczej nazwać jak interpretacją na swoją korzyść, jeśli nie było ani jednego testującego trafiającego poniżej 50%. Przecież jeśli wszystko brzmi tak samo, to odpowiedzi powinny krążyć w okolicach 50%, ale raz poniżej raz powyżej, a nie zawsze powyżej. Robert Ps.

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie ma nic do rzeczy, kto da się urobić kable będzie słyszał.

A ten, co nie słyszy, dostaje w zamian nieodparty imperatyw "ścigania i nawracania" słyszących na swoją wiarę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten, co nie słyszy, dostaje w zamian nieodparty imperatyw "ścigania i nawracania" słyszących na swoją wiarę.

Ten co pisze że słyszy dostaje imperatyw wciskania ludziom ściem marketingowych w celu wydrenowania ich z pieniędzy ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, pewno na kable wydałem w sumie mniej niż ty, a i tak słyszę

Szkoda tylko że nie wiesz co słyszysz :-).

Co do wydatków na sprzęt to wiesz że zawsze twierdziłem że każdy wydaje tyle na ile go stać i na ile ma ochotę. U mnie te dwa czynniki działają bo nie mam ograniczeń, ale jest dodatkowy czynnik, to świadomość że wydatek jest racjonalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mam sprzęt - bardzo dobry :) Dlaczego? Bo sam go zrobiłem i wiem co jest w środku

 

Do pracy jeżdżę własnoręcznie zrobionym tramwajem, ech!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@osimar Nie wiem co ma ten test do mojego spostrzeżenia, iż ludzie twierdzą, ze słyszą kable na tanich sprzętach nawet takich za 1500zł, a tu się nagle pojawia argument, że niesłyszący mają słaby sprzęt i dlatego nie słyszą kabli, to jest coś gorszego od amplitunera kina domowego? :)) Co do samego testu skoro się ktoś nie zgadzał z wynikiem test należało powtórzyć i wtedy dyskutować.

 

Poza tym, pewno na kable wydałem w sumie mniej niż ty, a i tak słyszę :)

Tanie kable to ściema nie grają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy jeżdżę własnoręcznie zrobionym tramwajem, ech!

 

Na pewno sprzęt jest lepszy od twoich kabli, lutowanych w kuchni z przypadkowo dobranych kawałów przewodnika :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@osimar Nie wiem co ma ten test do mojego spostrzeżenia, iż ludzie twierdzą, ze słyszą kable na tanich sprzętach nawet takich za 1500zł, a tu się nagle pojawia argument, że niesłyszący mają słaby sprzęt i dlatego nie słyszą kabli, to jest coś gorszego od amplitunera kina domowego? :)) Co do samego testu skoro się ktoś nie zgadzał z wynikiem test należało powtórzyć i wtedy dyskutować.

 

 

Tanie kable to ściema nie grają :)

W wielu wątkach piszesz, że kabli w ogóle nie słychać i to tylko marketing. W tym napisałeś to samo. Wg mnie nie jest to do końca prawdą, stąd (ogólnie, nie tylkoTobie) puszczam czasami linki do różnych artykułów i pomiarów wskazujących, że być może kable jednak mają wpływ na brzmienie. Oczywiście nie namawiam nikogo do zakupu kabli. Zawsze trzeba sobie zadać pytanie czy osiągnięte korzyści warte są wydanych pieniędzy. W tym miejscu w przypadku kabli zaczynają się schody. Przynajmniej dla mnie. Ale nie napiszę, że kabli nie słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy jeżdżę własnoręcznie zrobionym tramwajem, ech!

 

Poza tym co to idiotyczne zdanie ma znaczyć? Co ty bierzesz, że ci takie głupstwa do głowy przychodzą?

 

Mój sprzęt, w przeciwieństwie do ciebie nie musi nikogo oszukiwać. Bo przecież twoje produkty, to zwykłe naciąganie. Oszukujesz ludzi wmawiając im konieczność zakupu czegoś, co rzekomo wpływa na brzmienie, a naprawdę nie wpływało, nie wpływa i wpływać nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do pracy jeżdżę własnoręcznie zrobionym tramwajem, ech!

Zawsze podziwiałem ludzi co umieli coś fajnego zrobić sami DIY. Pogratulować. Tramwaj to nie to co byle wzmacniacz czy kolumny. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Null test polega na odjęciu od siebie dwóch sygnałów audio, z których jeden jest odwrócony w fazie o 180 stopni. Jeśli weźmiemy dwa pliki audio, które będą identyczne, w jednym z nich odwrócimy fazę i zsumujemy, to w efekcie otrzymamy ciszę. Pan inżynier zapewne się zgodzi.

 

A zatem kupujemy w sklepie z plikami jakiś utwór w formacie 24 bity 192 kHz. Możemy wziąć równie dobrze plik 24 bity 96 kHz. Teraz importujemy nasz utwór do Audacity. Zmieniamy częstotliwość próbkowania projektu na 44100 i eksportujemy do WAV 16 bitów. Więc teraz mamy nasz utwór zapisany dokładnie tak, jak to ma miejsce na płycie CD a zatem 44,1 kHz i 16 bitów. Teraz przeciągamy nasz plik do Audacity. Mamy więc w programie otwarte 2 utwory. Jeden oryginał 192 kHz (czy też może 96 kHz) w każdym razie 24 bity oraz nasz plik z jakością CD. Teraz zmieniamy znów częstotliwość próbkowania projektu na taką, jaką miał nasz oryginalny plik, powiedzmy, że to było 192 więc zmieniamy na 192000. Teraz musimy zaznaczyć jeden z plików, obojętnie który. Następnie klikamy Efekty -> Odwróć. W ten sposób jeden z plików jest lustrzanym odbiciem drugiego (ma odwróconą fazę o 180 stopni). Teraz już tylko pozostaje nam wszystko wyeksportować. Wybieramy: Plik -> Eksportuj wybieramy pliki FLAC wchodzimy w opcje wybieramy 24 bity nadajemy nazwę null test i zapisujemy. Audacity wyświetli nam ostrzeżenie, że ścieżki zostaną zmiksowane do dwóch kanałów stereo. O to właśnie nam chodzi!

 

Po tych wszystkich skomplikowanych czynnościach mamy różnicę pomiędzy tym co było w naszym oryginalnym pliku w wysokiej rozdzielczości oraz tym, co było w pliku w jakości CD. Możemy teraz wyczyścić okno Audacity i przeciągnąć nasz plik różnicowy do okna programu. A! Coś widać, że coś zostało! Tak, coś zostało, tylko spróbujcie tego posłuchać!!!

 

I co? Nic nie słychać, choćbyście odkręcili wzmacniacz do dechy, to za chińskiego boga nic nie słychać. Ano nie słychać, bo różnica z tych dwóch plików zawiera wyłącznie ultradźwięki i na dodatek tak ciche, że nawet nietoperz musiałby się wsłuchać.

 

Zróbmy analizę widma(pliku różnicy czyli pliku null test). Zobaczymy coś takiego.

 

 

Super test, zrobiłem coś takiego na kopii z winyla i otrzymałem histogram:

 

Jak się domyślacie nie trzeba nietoperza aby usłyszeć różnice miedzy obiema wersjami, w moim wypadku to 24/96 i 44/16, wystarczy zrobić nieco głośniej, a co słychać, cichą muzyke, taką jakby w tle.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mirek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu wątkach piszesz, że kabli w ogóle nie słychać i to tylko marketing. W tym napisałeś to samo. Wg mnie nie jest to do końca prawdą, stąd (ogólnie, nie tylkoTobie) puszczam czasami linki do różnych artykułów i pomiarów wskazujących, że być może kable jednak mają wpływ na brzmienie. Oczywiście nie namawiam nikogo do zakupu kabli. Zawsze trzeba sobie zadać pytanie czy osiągnięte korzyści warte są wydanych pieniędzy. W tym miejscu w przypadku kabli zaczynają się schody. Przynajmniej dla mnie. Ale nie napiszę, że kabli nie słychać.

Ale jest jedno ALE o ile parametry kabli sygnałowych w domenie analogowej mają mierzalny wpływ, to mierzalny dowód reszty kabli jest na niekorzyść słyszących:) czyli zasilające i te do transmisji cyfrowej :) Mimo to ludzie i te kable "słyszą", więc tłumaczenie słyszenia kabli pomiarami należy traktować wybiórczo? Tam, gdzie potwierdzą ok, a tam gdzie nie potwierdzają "nauka nie dotarła jeszcze na ten poziom..." Dobre dla dzieci takie baje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jedno ALE o ile parametry kabli sygnałowych w domenie analogowej mają mierzalny wpływ, to mierzalny dowód reszty kabli jest na niekorzyść słyszących:) czyli zasilające i te do transmisji cyfrowej :) Mimo to ludzie i te kable "słyszą", więc tłumaczenie słyszenia kabli pomiarami należy traktować wybiórczo? Tam, gdzie potwierdzą ok, a tam gdzie nie potwierdzają "nauka nie dotarła jeszcze na ten poziom..." Dobre dla dzieci takie baje :)

Ok.

Nie trzeba żadnych baji tylko parę rzeczy rozróżnić i parę pojęć rozdzielić a może dojdziemy do consensusu.

Pisałem i linki wstawiałem do jak to nazwałeś analogowych. Inne mnie też nie interesują. Zawsze mówiłeś o kablach jako takich więc nie miej pretensji, że takie a nie inne linki wstawiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a mnie interesują wszystkie kable, sieciówki i fenomen ich słyszenia również. Jak znajdziesz potwierdzenie w pomiarach wpływu na sygnał wszystkich kabli, które rzekomo słychać to się zgłoś :)

 

PS. i nie przekręcaj moich postów, napisałem "w domenie analogowej", a nie "kabli analogowych" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Widzisz, a mnie interesują wszystkie kable, sieciówki i fenomen ich słyszenia również. Jak znajdziesz potwierdzenie w pomiarach wpływu na sygnał wszystkich kabli, które rzekomo słychać to się zgłoś :)

 

PS. i nie przekręcaj moich postów, napisałem "w domenie analogowej", a nie "kabli analogowych" :)

 

Zwykle jest tak że zmiana sprzętu na lepszy powoduje nagłe "słyszenie". I nie jest to żadna magia. Kablami można w niewielkim stopniu "dopieścić" konfigurację. Gdzieś ktoś podawał naukowy dowód na wpływ kabli ale to było dawno. Ja tam nie muszę nic nikomu udowadniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz chłoptasiu jak ktoś potrafi zrobić samochód to inne rzeczy przychodzą mu łatwiej niż tobie wirtualny sprzęt którego nie masz a tak innych krytykujesz.

 

Co nie zmienia faktu, że jesteś zwykłym oszustem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super test, zrobiłem coś takiego na kopii z winyla i otrzymałem histogram:

 

Jak się domyślacie nie trzeba nietoperza aby usłyszeć różnice miedzy obiema wersjami, w moim wypadku to 24/96 i 44/16, wystarczy zrobić nieco głośniej, a co słychać, cichą muzyke, taką jakby w tle.

pozdrawiam

My znowu o kablach a tutaj ciekawe wyniki testu.

Wg tego doświadczenia widać, że też jest spory wpływ na średnim i wyższym basie. Pisałeś, że słychać jakby muzykę, ale słychać też inne dźwięki poza tymi z wykresu, czy tylko ten średni i wyższy bas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My znowu o kablach a tutaj ciekawe wyniki testu.

Wg tego doświadczenia widać, że też jest spory wpływ na średnim i wyższym basie. Pisałeś, że słychać jakby muzykę, ale słychać też inne dźwięki poza tymi z wykresu, czy tylko ten średni i wyższy bas?

 

Na wykresie jest widoczny zakres 50Hz-500Hz, nie umiem pokazać wykresu poniżej -90 dB, dla transformaty Hamminga kończy się skala, ale słychać dużo szersze pasmo, muzyczne tło szelesty itp.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wzywam użytkownika bum1234 do zaprzestania fałszywych oskarżeń i pomówień i domagam się sprostowania poważnego zarzutu.

 

Administrację forum proszę o zachowanie wpisów jako sprawy dowodowej i udostępnienie danych użytkownika bum1234.

 

Chcesz mnie pozwać do sądu? Bardzo się ciebie boję :)) Po prostu pusty śmiech mnie ogarnia. Oczywiście moją opinię podtrzymuję.

Już widzę jak dowodzisz, że kable wpływają na brzmienie. Może wreszcie wtedy się skończy to wieczne bajdurzenie o kablach.

Pamiętaj też o tym, że obrażałeś mnie wielokrotnie, więc nie dziw się mojej reakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika że po pierwsze może to być tzw kopiowanie po taśmie matce-słychać fragmenty tuż przed dżwiękiem jak i po. Za blisko ryty rowek obok sąsiedniego rowka potrafi też odkształcić materiał znajdujący się między nimi i też dźwięk jest słyszany w tle. To są takie "uroki" przekopiowywania dźwięków w zapisie analogowym :)

 

Po pierwsze to dokładnie doczytaj na czym ma polegać ten test.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest tak że zmiana sprzętu na lepszy powoduje nagłe "słyszenie".

Szlachectwo i chęć przynależności do elity zobowiązuje. U niektórych są jeszcze powiązania biznesowe. Nie ma to nic wspólnego ze słyszeniem.

Gdzieś ktoś podawał naukowy dowód na wpływ kabli ale to było dawno.

Te "dowody" działają poza percepcją ludzkiego słuchu. Są wykrywalne tylko przyrządami pomiarowymi. Dotyczy to oczywiście dobrze wykonanych kabli a nie tych celowo "spieprzonych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest tak że zmiana sprzętu na lepszy powoduje nagłe "słyszenie". I nie jest to żadna magia

Czyżby? To w takim układzie amplituner kina domowego i kolumny za 1500zł są tym lepszym sprzętem, na którym można kable usłyszeć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "dowody" działają poza percepcją ludzkiego słuchu. Są wykrywalne tylko przyrządami pomiarowymi. Dotyczy to oczywiście dobrze wykonanych kabli a nie tych celowo "spieprzonych".

Tak samo CDeków, komputerów, preampów i wzmacniaczy. Tylko spieprzone przecież słychac, nieprawdaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.