Skocz do zawartości
IGNORED

Pliki 24bity 192 kHz nie poprawiają jakości CD ale są nieco gorsze


czeczen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,ze nie zmienia. Ale czyta to mlodziez. Dlaczego ma byc zwichnieta od poczatku?

Porownanie z Macierewiczem chybione, raczej pasuje bardziej do kablarzy z ich niby nauka.

Wysokie iq moze byc przyczyna pewnej alienacji. Trudno znalezc partnerow do ciekawej riozmowy, bo interesujace zagadnienia sa poza zasiegiem zwyklego smiertelnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tobie to nie grozi, więc nie musisz się martwić. Tu raczej druga strona skali daje o sobie znać. Brak zainteresowania czymkolwiek, brak przyjemności z hobby, nuda ziejąca z wpisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja bazgram po 1000 wpisow dziennie i noe ja slucham muzyki z tabletem w rece,.

 

 

Spojrz w lustro a dostrzezesz tam osobe z twego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nabazgrałeś prawie 6000 postów tyko o tym, że wszystko gra tak samo. To dopiero trzeba być mistrzem....intelektu... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Biniu777

to jak zrozumiałeś o co w tym chodzi, to proszę wypunktuj wnioski, bo może to pomoże innym też zrozumieć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu punktowac Panie kolego. Ucho działa jak działa i tego nie zmienimy to jest ta cała istota sprawy.

Powstały natomiast super, mega gęste formaty, aby odróżnić od zwykłych plebejskich plików i oczywiście kosztują takie pliki odpowiednio więcej, bo za jakość* to trzeba odpowiednio zapłacić :)

 

 

*marketing

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Biniu777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

A już myślałem, że tylko ja wolę klasyczne 44/16 zamiast gęstych plików :-). Od niedawna jako posiadacz odtwarzacza plików doznaję szoku, jak kiepsko grają gęste formaty :-).

Coś w tym wszystkim jest. Człowiek z Audio Note twierdzi, że lata temu rozmawiał z jednym z twórców formatu CD z japońskiego Sony, który wyraźnie twierdził, że owe 44/16 było dokładnie wyliczone matematycznie względem ludzkiego słuchu. Nie było przypadku.

Dobry niezagęszczony FLAC uber alles :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że tylko ja wolę klasyczne 44/16 zamiast gęstych plików :-). Od niedawna jako posiadacz odtwarzacza plików doznaję szoku, jak kiepsko grają gęste formaty :-).

Coś w tym wszystkim jest. Człowiek z Audio Note twierdzi, że lata temu rozmawiał z jednym z twórców formatu CD z japońskiego Sony, który wyraźnie twierdził, że owe 44/16 było dokładnie wyliczone matematycznie względem ludzkiego słuchu. Nie było przypadku.

Dobry niezagęszczony FLAC uber alles :-)

 

Trzeba przecież sprzedać ludziom coś nowego, nieważne że realną różnicę są w stanie docenić co najwyżej psy i nietoperze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko najlepiej przetestować na sobie. Tylko trzeba grupę cd/plików i odtwarzaczy wybrać reprezentacyjna. Sam gram na cd, głównie starych tłoczeniach z lat 80tych i taki dźwięk najbardziej mi odpowiada.

 

Muzyka klubowa może być jak najbardziej nowa z wbijajacym basem, ale to co innego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka klubowa może być jak najbardziej nowa z wbijajacym basem, ale to co innego :)

 

Właśnie powielasz najbardziej krzywdzący mit o muzyce i klubowej, tzn. , że najważniejszy jest kruszący ściany bas. A to nieprawda. Ten sam mit powoduje, że jak człowiek szuka kolumn do tej muzy, to ludzie polecają jakieś tragiczne technicznie maszkarony a,la głośniki z remizy. I tak się dzieje od lat.....:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie powielasz najbardziej krzywdzący mit o muzyce i klubowej, tzn. , że najważniejszy jest kruszący ściany bas. A to nieprawda. Ten sam mit powoduje, że jak człowiek szuka kolumn do tej muzy, to ludzie polecają jakieś tragiczne technicznie maszkarony a,la głośniki z remizy. I tak się dzieje od lat.....:-)

 

Uśmiałem się czytając Twój wpis :) raz, że nie zrozumiałeś co napisałem, dwa z jakimś idiotycznymi mitem wyskoczyłes, w który moze wierzą nastoletni posiadacze boomboxów, trzy kto tu poleca i gdzie "glosniki z remizy" bądź mówi, że bas jest najwazniejszy... Skąd te wnioski w ogóle? Pomijając już fakt, że muzyka klubowa jest nagrana skandaliczne zazwyczaj a skraje pasma wyostrzone, bo to Ci daje kopa jak płyniesz na parkiecie w Pacha, Privilage, BCM czy innym klubie ze światowej czołówki. To nie jest muza "audiofilska" i nie w takim kontekście powinno się o niej pisać. Nie mam jednak pojęcia o czym piszesz odnosząc się do mojego postu :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już fakt, że muzyka klubowa jest nagrana skandaliczne zazwyczaj a skraje pasma wyostrzone, bo to Ci daje kopa jak płyniesz na parkiecie w Pacha, Privilage, BCM czy innym klubie ze światowej czołówki. To nie jest muza "audiofilska" i nie w takim kontekście powinno się o niej pisać. Nie mam jednak pojęcia o czym piszesz odnosząc się do mojego postu :)

 

No właśnie o tym.

1 ) Nie każda muzyka "klubowa" jest nagrana skandalicznie, ale trzeba mieć o niej jakiekolwiek pojęcie, żeby to zauważyć ( a dokładniej sięgnąć głębiej niż do komercji z TV ).

2 ) Wkurza mnie określenie "muzyka audiofilska". Wiem wiem, smętne plumkanie uchodzi za muzę "audiofilską", inne gatunki...już nie.

3 ) Ludzie w Polsce generalnie nie mają BLADEGO pojęcia, że istnieje naprawdę dobrze nagrana muzyka nazywana "klubową", której aranżacje i realizacje są na najwyższym poziomie muzyki rozrywkowej i które nie ograniczają się do tępego walenia basem od którego poruszają się włosy na klacie.

Po prostu irytuje mnie takie typowo polskie aroganctwo akurat względem tej muzyki, a wynikające m.in. z szufladkowania, niewiedzy, wrzucania wszystkiego do jednego worka i powtarzania bredni. Wystarczy wejść na niemieckie sklepy internetowe, które oferują muzykę z różnych stron świata i zobaczyć, jaka jest różnorodność jakościowa pod względem muzycznym i realizacyjnym. Dopiero potem wrzucaj wszystko do jednej szufladki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie o tym.

1 ) Nie każda muzyka "klubowa" jest nagrana skandalicznie, ale trzeba mieć o niej jakiekolwiek pojęcie, żeby to zauważyć ( a dokładniej sięgnąć głębiej niż do komercji z TV ).

2 ) Wkurza mnie określenie "muzyka audiofilska". Wiem wiem, smętne plumkanie uchodzi za muzę "audiofilską", inne gatunki...już nie.

3 ) Ludzie w Polsce generalnie nie mają BLADEGO pojęcia, że istnieje naprawdę dobrze nagrana muzyka nazywana "klubową", której aranżacje i realizacje są na najwyższym poziomie muzyki rozrywkowej i które nie ograniczają się do tępego walenia basem od którego poruszają się włosy na klacie.

Po prostu irytuje mnie takie typowo polskie aroganctwo akurat względem tej muzyki, a wynikające m.in. z szufladkowania, niewiedzy, wrzucania wszystkiego do jednego worka i powtarzania bredni. Wystarczy wejść na niemieckie sklepy internetowe, które oferują muzykę z różnych stron świata i zobaczyć, jaka jest różnorodność jakościowa pod względem muzycznym i realizacyjnym. Dopiero potem wrzucaj wszystko do jednej szufladki.

 

1) TV nie oglądam. Podaj przykłady tych płyt/muzyki :) nawet jak coś znajdziesz z XXI wieku to te dobrze nagrane to jest kropla w morzu badziewia. Muzyka disco np van Mccoy Disco Baby albo stare płyty Bee Gees się nie liczą, bo to nie jest nic nowego/współczesnego a nowe wydania to gnioty. Czekam na przykłady.

 

2) Nie jest audiofikska i to nie ze względu na rytm a "standardy" i przyjęte normy społeczne.

 

3) Nie znam wielu ludzi w Polsce, bo prawie pół życia żyje poza granicami kraju, w UK. Płyty sprowadzam głównie w Japonii (najczęściej używane z połowy lat 80). Kupuje też wydania W Germany, płyty mfsl i inne audiofilskie wydania. Shm, sacd itd wszystko to przerobilem i muszę Cię zmartwic bo cześć moich płyt nawet w Twoich super sklepach w Niemczech nie ma czy tez Discogs. Te płyty, które kupuje charakteryzują się tym, że są nagrane bez loudness war i większośc ludzi uważa, że mają ZA MAŁO basu a ja je uwielbiam. Pewnie też kwestia zestawu.

 

Z kolei współcześnie nagrywana muzyka (włącznie z klubowa-house, trance, techno itd) jest nagrana w 99% z uwypuklonym basem "dostrojonym" pod nie liniowosc i charakter ludzkiego ucha i ajfony.

 

Takze wciąż nie wiem o czym piszesz :) Co to za wytwórnia robi tak świetnie nagrana muzykę klubowa? Good looking records, armada, 555? Chyba nie Sony czy Universal :)

 

Do tego wytłumacz prosze, która to muzyka rozrywkowa jest tak super nagrana jak klubowa. Chciałbym sprawdzić u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilska to taka, która powstaje przy nagraniu instrumentów akustycznych plus wokal.

Każda inna może brzmieć w dowolny sposób, w zależności od tego, czego się akurat

dziś napalił po wzięciu "czegoś na katar" technik nagrywający i producent z całą ekipą ;-))

I żebyś miał najlepsze graty nigdy się nie dowiesz, co artysta miał na myśli ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W środku tej nocy pomysł szalony

nawiedził mnie cicho i skrycie

by ponad durne tutaj rozmowy

promować piękne wszak życie

 

rzućcie więc ludzie te spory jałowe

te testy, DAC-i, głośniki

piękne, złocone, błyszczące wtyki

a w miejsce tego po prostu dużo

...słuchajcie ludźta...MUZYKI !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie napisane. Mnie akurat muzyka najbardziej interesuje. Na wzmacniacz czy kolumny już od dawna nie zwracam uwagi a ostatniej nocy kupiłem King Crimson in the court of the King Crimson pierwsze wydanie black triangle z Japonii (plus 20 innych starych wydań z kraju kwitnącej wiśni) i nie mogę się doczekać żeby ich posluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W środku tej nocy pomysł szalony

nawiedził mnie cicho i skrycie

by ponad durne tutaj rozmowy

promować piękne wszak życie

 

rzućcie więc ludzie te spory jałowe

te testy, DAC-i, głośniki

piękne, złocone, błyszczące wtyki

a w miejsce tego po prostu dużo

...słuchajcie ludźta...MUZYKI !!!!

 

No przeca nic innego nie robię przez całe dnie i nierzadko noce... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku tej nocy pomysł szalony

nawiedził mnie cicho i skrycie

by ponad durne tutaj rozmowy

promować piękne wszak życie

 

rzućcie więc ludzie te spory jałowe

te testy, DAC-i, głośniki

piękne, złocone, błyszczące wtyki

a w miejsce tego po prostu dużo

...słuchajcie ludźta...MUZYKI !!!!

 

Bardzo ładnie napisane. Takie same myśli także i mnie nachodzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Huberto1984

 

Jak się już doczekasz uczty dla uszu z King Crimson - zapodaj, jak przy wyższych niż zwykle poziomach

odbierasz wstęp do tego ( chyba niemal wzorcowego ) nagrania nr. 3 - Epitaph...

Parę osób miało już swoje uwagi - ciekawe jak wypadnie z CD Japan ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Huberto1984

 

Jak się już doczekasz uczty dla uszu z King Crimson - zapodaj, jak przy wyższych niż zwykle poziomach

odbierasz wstęp do tego ( chyba niemal wzorcowego ) nagrania nr. 3 - Epitaph...

Parę osób miało już swoje uwagi - ciekawe jak wypadnie z CD Japan ;-)

 

Może się okazać, że żeby tego posluchac będę musiał czekać kilka miesięcy, bo trafił się dosc zdecydowany kupiec na mój zestaw i możliwe, że jutro już pojedzie w sina dal... Dziś przyszła do mnie płyta Bob James i Earl Klugh one on one 35dp10 z 1983 roku :) Bajka, miód i orzeszki... Fantastico. Ale jak sprzedam to co mam to następny zestaw już pierdykne jak ta lala :) jak to się mówi "docelowy", z gramofonem, cd i najlepiej monoblokami a na końcu jakieś Wilson audio, topowe Pmc albo atc 50aslt chociaż się mówi, że każdy audiofil powinien choć raz kupić herbatniki 40... A dopiero co wczasy na Kanarach wykupiłem... Chyba trzeba zacząć kraść

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 30.05.2015 o 08:34, bum1234 napisał:

 

Jaki mam sprzęt - bardzo dobry ? Dlaczego? Bo sam go zrobiłem i wiem co jest w środku. Nie ma żadnej legendy manipulacji i nabierania. Nic się nie psuje, nie buczy i nie brumi ? Końcówka mocy i przedwzmacniacz ważą razem 20kg. Kolumny to monitory i z podstawkami ważą 30kg każda. O innych parametrach i rozwiązaniach konstrukcyjnych nie piszę, bo i tak nie zrozumiesz :))

Teraz już wiemy jaki jest najważniejszy parametr dobrego sprzętu 

po co pomiary i porównania wystarczy zważyć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, morawka napisał:

Jeśli z takim "hi-endem" miałeś do czynienia to wszystko jasne

Źle zrozumiałeś moją reakcję. Nie śmiałem się z Ciebie tylko z celności Twego postu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez nie do Ciebie tylko do buma miało być ale mi się cytat nie wkleił 

W dniu 19.05.2015 o 12:43, bum1234 napisał:

 

Tak Ci się tylko wydaje. Pooglądałbyś sobie schematy paru "hi-endowych" urządzeń, zobaczył jakie są w środku elementy, jaka jest jakość montażu, posłuchałbyś sobie buczących transformatorów i sprzedawcy, który z uśmiechem na ustach mówi "ten typ tak ma" itd. itd. to zmieniłbyś zdanie.

Bum 

a cóż to za hajendy słuchałeś ?

sorki, oglądałeś schematy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Forum

Pytaniem na pytanie...

wez odpowiedz , bo mnie najbardziej interesują te buczące trafa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.