Skocz do zawartości
IGNORED

przerobka subwoofera yamaha sw 012 99% poprawa


rafal_59127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

nazywam się Rafał jestem nowy chciałem się podzielić doświadczeniem jakie byłem zmuszony przejść z subwooferem yamahy sw012 najtańszym w ofercie tej firmy.

Opisze temat bo może ktoś skorzysta nie tylko w przypadku tego suba. Otóż postanowiłem rodzicom sprawić niezadrogi zestaw 5.1 kupiłem głośniki yamahy z wystawy sklepowej bez subwoofera wiec zaoszczędziłem do tego amplituner maranza 1504 tez z wystawy no ale po odsłuchaniu brakowało basu szczególnie przy malej mocy i nie chciałem wydawać dużo a czymś trzeba było uzupełnić brak basu no i się zaczęło. Nie czytając opinii ludzi na forach kupiłem subwoofer yamahy ws 012 myślałem ze to będzie grało bo yamaha lecz okazało się ze dźwięk przypomina walenie łyżką w opakowanie po butach i to tylko przy ustawieniach mocy do polowy. Usiadłem i poczytałem fora i zabrałem się do roboty.Ten model ma wszystkie wady jakie można sobie wymarzyć za cienkie ścianki jest za lekki i jest sześcianem i na dodatek wzmacniacz jest na przeciwko głośnika ale mnie zależało na gabarytach wiec postanowiłem go przerobić niż oddac. W obi kupiłem kantówkę 2/2cm wkleiłem odcinki we wszystkie rogi dookoła na klej do listew przypodłogowych potem dołożyłem poprzeczki po przekątnej ścian z tej samej kantówki na klej i wkręty do drzewa następnie połączyłem ściany przeciwległe poprzeczami wygląda to jak bym wstawił krzyżak do środka poprzeczki na klej plus śruby to eliminuje rozdymanie obudowy. Z prac stolarskich to wszystko koszt około 30zł następnie w obi kupiłem matę filcową gr około3 mm pod podłogi panelowe i wykleiłem cała powierzchnię ścian podwójną warstwą i poprzeczki pojedynczą na klej do listew przypodłogowych pokryłem filcem też magnes głośnika. Następnie musiałem wykombinować cos do obciążenia całości mało w środku miejsc wiec płyta granitowa by nie weszła kupiłem za 37zł kulę kominiarska około 2 kg wagi jest mała i ciężka wkleiłem ja na ten sam klej i dla bezpieczeństwa przykręciłem stalowy pasek wokoło ale ten pasek jest nie potrzebny jeżeli klej wyschnie. Miałem w planach montować kolce bo w orginale sa samoprzylepne gumowe cienkie nóżki lecz jak odpaliłem subwoofer po przerobieniu to aż mnie zatkało sam używam tonsil aktiv 200 wiec miałem porównanie. Bas zrobił się niski przyjemny dla ucha bardzo łatwo wprowadzał podłogę w drgania żadnych stuków żadnego dudnienia od zera do maximum mocy (co wcześniej było nie możliwe) odsłuch przeszedł moje oczekiwanie o 100% . Cały koszt to około 150 zł i tylko dlatego że kupiłem całą rolkę filcu co by starczyło na pięć subwooferów za 80 zł. Postanowiłem się podzielić tym doświadczeniem bo nie każdy może sobie pozwolić na drogi subwoofer a i te często nie są dopracowane bo każdy materiał to koszty a teraz wszystkie firmy liczą na maksymalne zyski wiec takie proste przeróbki mogą diametralnie poprawić odsłuch wielu modeli. Oczywiście nie twierdzę że ilość warstw użyta przez ze mnie jest optymalna i że dociążenie 2 kilogramami jest optymalne ale efekt całkowicie zaspokoił moje oczekiwanie wiec nie będę dokładał nic więcej nawet kolców. Pozdrawiam wszystkich i życzę udanej zabawy w udoskonalanie mam nadzieję że obrazowo i zrozumiale opisałem tą przeróbkę i że komuś się przyda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne, bo montujac te wszystkie listewki i filc wewnatrz zdecydowanie zmniejszyles objetosc obudowy. Powiedz jeszcze gdzie przyczepiles ta kule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kulę przyczepiłem na górnej ścianie parząc na poprawnie stojący subwoofer tam gdzie fabrycznie jest mocowanie przewodu głośnikowego do ściany a dziwne to jest wszystko bo po za wzmocnieniem obudowy przez wklejenie w narożniki kantówki 2/2cm reszta jest już sprzeczna z ogólnie przyjętymi zasadami dlatego postanowiłem się tym podzielić bo eksperymenty z wygłuszeniem dociążeniem i wzmocnieniem mogą przynieść zaskakujące efekty i zaskoczą nie jednego użytkownika suba małego litrażu powiem tak tych przeróbek dokonałem z braku wiedzy a nie z nadmiaru chciałem pozbyć się tylko dudnienia który chyba w głównej mierze wynikał z zamałej przepustowości basrefleksu a efekt końcowy przerósł moje oczekiwania porównując do Tonsil aktiv to po przeróbce dał bym sw012 45% tonsila bas jest miły niski bardzo łatwo poruszający podłogę dodam ze poczytałem trochę po przeróbce i dobrze że po bo bym tego nie zrobił a tak wbrew logice działa lepiej niż powinien chyba filc jest dobrym rozwiązaniem bo to jest wełna przecież

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośnik ten sam kiepski w oryginale,wzmacniacz słabowity,no i przede wszystkim wielkośc tego suba,przecież on jest teraz jak domek dla ptaszków.

podoba się tobie to ok,ale raczej ten akurat sub nie nadaje się do niczego,także do przeróbek.

 

piszesz że przeróbki 150 zł,sam sub około350.razem 500 zł,lepiej za to zbudować suba od podstaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczyło wymienić głośnik w subie kombajnu KD na "prawdziwą" 18 za chyba 55 zł.

Wystarczyło, żeby się nadał i do filmu i do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że efekt końcowy podoba się Koledze rafal_59127 , może nie ma takich zdolności jak niektórzy, że za tą kasę zrobili by suba od podstaw bo znają się na elektronice i akustyce i mają smykałkę stolarską.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgadza się że to nie powala konstrukcja ani głośnik ani wzmacniacz na kolana i nikogo nie namawiam do kupienia tego modelu chodzi miło mi o to że może się to przydać do dopracowania innych modeli nawet za 2000zł słuchałem w życiu różnych i teraz 80% subow bym przerobił najgorsze jest to że nie potrafię wytłumaczyć jak diametralnie się zmieniła sprawność tego to nie jest poprawa o 5% tylko o 100% i proszę mnie nie przekonywać co do słuszności kupienia yamahy sw012 bo ja wiem że to kupa ale wygląda na to że i kupę da się podrasować o może to będzie obrazowe mój kolega ma qadrala 150watt dał za niego 10 lat temu 2000zł jak przepiołem na yamahe nie było prawie żadnej różnicy wiec sprawność wzrosła diametralnie można by jeszcze postawić go głośnikiem w dół i na kolcach panowie uwierzcie nie przypuszczali byście że to jest ten model yamahy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe Kolego, ja mam Definitive Technology Pro SUB 1000 i gdy po kupieniu podłaczyłem go i doszło w czasie seansu do mocniejszych scenn sub zaczął , że tak powiem "chodzić" po pokoju i ścianki wpadały w dziwny rezonans. Gdy posadziłem na niego syna :) brzmienie całkowicie się zmieniło więc do tej pory na nim siedzi , wstaje tylko żeby się załatwić a jedzenie mu donosimy. Oczywiście żart.

Dociążyłem go kawałem kamerdolca w sensie bloku kamiennego i jest w dechę, nie chodzi a ścianki o dziwo zrobiły się jakieś stabilne i nie wpadały w drgania. Naprawdę dziwne z tymi ściankami. Dźwięk stał się potężny bo nie był przelewany na obudowę i na jej drgania i na chodzenie suba a starczyło tylko położyć na niego dociążenie. Myślę, że, tak jak "mówisz" , każdego suba da się w pewien sposób poprawić jeśli coś w nim jest nie pasujące nam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.na stolarce się znam 15 lat siedzę w meblach a na elektronice nie na tyle żeby zrobić wzmacniacz do suba ale fajnie jak się podzielimy doświadczeniami między sobą tak jak kolega Adek45 też nie poprzestał na fabryce i dociążył suba uzyskując poprawę ja może się skuszę kiedyś na zrobienie suba od strony budowy pudła bo mam parę pomysłów i zawsz mnie inspirowała zabawka z plastiku harman karnon aura myślę że to jest najlepszy kształt dla suba bo wykorzystuje naturalne zjawisko wzmacniania dźwięku polegające na kształcie tam cały sub jest jak bassrflex. Piszcie jakie macie doświadczenia z udoskonaleniem niech inni skorzystają. Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.