Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do 5000


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem DAC'a tak aby zastąpić tego którego mam w Heglu 100. Pytanie pierwsze czy według was dysponując taką kwotą warto myśleć nad zmianą tego obecnego (głównie pod kątem słyszalnej zmiany)? Drugie pytanie co z używek lub nowego sprzętu? Chciałbym aby miał wbudowane wejście słuchawkowe, da mi to możliwość wykorzystania moich HD 650.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC w 100 jest na poziomie HD10 , albo nawet słabiej - więc uważam że warto.

Może warto sprzedać 100 i kupić nowy komplet wzmacniacz + DAC ?

Jakie masz kolumny ? Czego brakuje Ci w tym graniu które masz obecnie ?

Jak masz zaadoptowany akustycznie pokój ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H160

mocniejszy wzmacniacz

lepszy DAC

+ UPnP

+ AirPlay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 15 m2, monitory PROAC Studio 118, kable Nordost Flatline a pokój sypialnia 18m2, sprzęt na długiej ścianie, wykładzina na podłodze. Kabel do wymiany, ale na razie odsłuchuje bo więcej niż 1000 zł to nie chcę na niego wydać, moim zdaniem nie ma to sensu i lepiej dodatkowe finanse ulokować w sprzęcie.

Jestem zwolennikiem rozwiązań osobnych tzn. integra, dac itd. H 100 kupiłem ze względu na ograniczone wtedy fundusze oraz fakt, iż cały materiał mam na kompie, więc DAC był mi potrzebny. Sama integra jak dla mnie OK, i ciężko mi się do czegoś doczepić. Znawcą nie jestem ale dla mnie brzmi to dobrze.

Pomysł z DAC zrodził się po rozmowach z ludźmi, którzy twierdzą, że dobry zewnętrzny więcej wyciągnie z muzyki. Czy to prawda nie wiem, ale chcę zebrać opinie o czym warto pomyśleć, wypożyczę i posłucham:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przestrzeni i pewnej lekkości (choć to drugie jak już zauważyłem zależy od nagrania). Zapewne spory udział w tych zjawiskach ma kabel, który jest średniej jakości i zdecydowanie inny nadałby systemowi głębie.

Zmiana DAC to wstępny pomysł:) rozpoznanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brakuje Ci przestrzeni to nie do kabla bym się przyczepił a do adaptacji i podstaw akustyki w pokoju . Nie mówię bynajmniej o samym dywanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację, ale to są ograniczenia których nie zmienię. Łóżka nie wyrzucę i szafa musi stać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz wyrzucać ;)

Wystarczyłoby pewnie co nieco poprzestawiać. Zapytaj w dziale akustyka - wrzuć zdjęcia - jest sporo Kolegów , którzy mają o tym olbrzymie pojęcie i na pewno pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Hegla Hd25 sporo lepszy brzmieniowo ale i lepiej zbudowany jest jest Black Dragon, miałem oba w domu został Smok. Wydaje mi się że do dziesięciu tysięcy brak mu konkurencji może tylko produkty Audio-Gd ale tu już kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Hegla Hd25 sporo lepszy brzmieniowo ale i lepiej zbudowany jest jest Black Dragon, miałem oba w domu został Smok. Wydaje mi się że do dziesięciu tysięcy brak mu konkurencji może tylko produkty Audio-Gd ale tu już kwestia gustu.

Napisz kilka slow jak brzmi ten dac black dragon

Sam szukam daca I obecnie jest bardzo popularny na forach ten dragon

Szukam detalicznego dynamicznego przejzystego daca moze byc granie techniczne bo do mojej konfiguracji bedzie jak znalazl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na ofertę Audio-gd, moim zdaniem to będzie najlepsze dla Ciebie rozwiązanie pod względem brzmienia. U nas możesz urządzenia wypożyczyć do testu, zapraszam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numik i biniek84

Sprzętem też handlujecie, myślałem, że tylko kabelkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra po prostu słabiej. Mniej detali , słabszy bas ( mniej zróżnicowany ) i nie jest tak muzykalnie jak z Dragonem. Posłuchaj - naprawdę gra świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie, to zagra pewnie tak samo jak 99% DAC'ów i wzmacniaczy słuchawkowych :D

Ale za to jaki ma wygląd i ficzersy... mmm.. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

numik i biniek84

Sprzętem też handlujecie, myślałem, że tylko kabelkami.

nie, kupujemy, jak się coś poleca to się tym handluje?

 

Jednak lepszy od myrarda? Napisz pls male porownanie

tak, lepszy - myryad ma niżej schodzący bas, za 2 tysiące to hit w proporcji jakość / cena. Ale ma swoje ograniczenia, trzecie i czwarte plany lepiej zarysowane w audio-gd, bardziej słyszalne w "całości przekazu", smyczkowe wtręty w rocku (pink floyd czy hunter lepsze), Trzy Kolory też brzmią lepiej, plastyczniej.

 

Basu nie brakuje, jest tylko mniej efektowny. I dac audio-gd ma większą skalę jakby, nie znam fachowego słownictwa. Przepinałem wiele razy, wstęp do One Metallici, a Myryadzie b. dobry, ale jakby struktura ciut bardziej płaska, mniejsze rozróżnienie różnić w skali dźwięku, wysokości poszczególnych uderzeń, no to jest zauważalne. Wyższa półka po prostu, baaardzo polecam każdemu, jako konsument, co q21 może potwierdzić niedowiarkom, Piotrek P. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniaczy słuchawkowych - nie wypowiadam się bo nie jestem 'słuchawkowcem' , ale przewinęło się u mnie DAC-ów ok 20 i nie grały na pewno tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wszystkich słuchał w tym samym systemie i podobnym okresie - może i owszem..

Do 10tys moim zdaniem póki co La Voce oraz Black Dragon. Hegel HD25 też jest niezły, ale dwa poprzednie znacznie lepiej.

W niższym pułapie nie mają się czego wstydzić Audio Gd 10ES2 , NFB1 , Ref 5.32 - chociaż każdy gra nieco inaczej. Rozczarowanie dla mnie to M-DAC i Hegel HD12. To moje subiektywne odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wszystkich słuchał w tym samym systemie i podobnym okresie - może i owszem..

Do 10tys moim zdaniem póki co La Voce oraz Black Dragon. Hegel HD25 też jest niezły, ale dwa poprzednie znacznie lepiej.

W niższym pułapie nie mają się czego wstydzić Audio Gd 10ES2 , NFB1 , Ref 5.32 - chociaż każdy gra nieco inaczej. Rozczarowanie dla mnie to M-DAC i Hegel HD12. To moje subiektywne odczucia.

Który z dacow był najbardzej przejrzysty czysto grający szczegółowy szybki dynamiczny -nie musi być bardzo muzykalny bo reszta toru nadrobi .Jakbys mógł kulka słów skrobnąć mi proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.