Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie monitory lepsze od Dynaudio Audience 52?


rayjk

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem właśnie Dynaudio Audience 52, które mi całkiem pasowały ale troche za mało było kick-bassu dla mnie. Działały z Arcamem A75. Jakie głośniki polecilibyście z wyższej półki cenowej, które zagrałyby lepiej od Dynaudio 52?

Kwestia wzmacniacza nieistotna - kupie później jakiś odpowiedni jeśli Arcam nie podpasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rayjk wybacz sarkazm z mojej strony, ale Dynaudio 52 pod tym Arcamem tylko działają bo z graniem to ma niewiele wspólnego. Poza tym kick basu jakiego się pewnie spodziewasz to w Dynaudio chyba nie znajdziesz. Taka specyfika głośnika.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rayjk wybacz sarkazm z mojej strony, ale Dynaudio 52 pod tym Arcamem tylko działają bo z graniem to ma niewiele wspólnego. Poza tym kick basu jakiego się pewnie spodziewasz to w Dynaudio chyba nie znajdziesz. Taka specyfika głośnika.

Pozdrawiam

 

 

Hmmm zakupiłem do nich tego Arcama bo tak polecono mi tutaj na forum i nie tylko tu polecano taką kombinacją, więc trochę mnie zdziwiłeś.

 

No właśnie dlatego pytam o polecane głosniki z kick-bassem - bo w Dynaudio tego nie znalazłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo chcesz wydać?

 

Coś droższego od Audience 52, które nowe kosztowały swego czasu koło 4000, więc myślę o przedziale 4000-7000. No chyba, że jest coś za 2000 co zagra ciekawiej od Audience 52 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher X-718. Tylko wzmacniacz do zmiany to bez względu na to czy to będą Dynaudio czy Usher. Na pewno masz do posłuchania KEFy ls50. Myślę że coś z Chario i pewnie Focale ale nie jestem zaznajomiony z Focalami. Może ktoś inny doradzi.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Próbuję odnaleźć świetny wątek o monitorach ale chwilowo brak mi czasu na grzebanie w starszych wątkach.

 

Ja kupiłem XN 250 Evoluzione i jest git. Oczywiście każda konstrukcja ma swoje minusy, ale w tej okolicy cenowej ja wybrałem Xavian.

 

 

....ale już od dawna chodzi mi po głowie to:

Chario Academy Millenium 2 !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że proponuję zwrócić uwagę na PROAC STUDIO 118 (mam:)), PROAC RESPONSE D2 - słuchałem i naprawdę pięknie brzmią (można kupić za około 8000) lub polskie Studio 16 Hertz Canto Aurum lub Grand (mają spory bas i przestrzeń) lub Impuls Audio Alize (bez problemu można wypożyczyć - brzmieniowo podobne do Studio 118). Zapomniałbym o RLS Nereida II - słuchałem i powiem jedno, przestrzeń i lekkość..niesamowite monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że proponuję zwrócić uwagę na PROAC STUDIO 118 (mam:)), PROAC RESPONSE D2 - słuchałem i naprawdę pięknie brzmią (można kupić za około 8000) lub polskie Studio 16 Hertz Canto Aurum lub Grand (mają spory bas i przestrzeń) lub Impuls Audio Alize (bez problemu można wypożyczyć - brzmieniowo podobne do Studio 118).

 

Ja słuchałem Studio 100 i byłem pod wrażeniem, aczkolwiek nie trafiają one w mój gust. Nie wiem jak 118-tki radzą sobie z basem bo 100-tki nie są zbyt mocne w tym zakresie.

 

No i ten design, słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Studio 100 i byłem pod wrażeniem, aczkolwiek nie trafiają one w mój gust. Nie wiem jak 118-tki radzą sobie z basem bo 100-tki nie są zbyt mocne w tym zakresie.

 

U mnie basu nie brakuje, jest punktowy i szybki a pokój mam 18m2. Response D2 mają większy, ale jak ktoś szuka basu mocnego i dynamicznego oraz monitorów które łatwo napędzić ze świetną przestrzenią to Studio 16 Hertz Canto Grand albo Impuls Audio Alize - niesamowite produkty, które miałem u siebie na testach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher x 718 powinien sie sprawdzic, ale czytalem gdzies, ze z Arcamem za bardzo sie nie zgrywaja.

Ja mam te kolumny podlaczone do Nada i jest calkiem przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym napędzasz Xaviany? Słuchałem je i to na chwilę obecną moje docelowe monitory ale ze względu na cenę jeszcze nie w tym roku:) brzmią świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H80 + Rotel RCD06SE

 

Hegel dlatego, że to jedna z lepszych konfiguracji.

 

H80 dlatego, że jest bardzo uniwersalny. U mnie stereo ma wpięte wszystko z domowego audio.

 

CD RCA + Opt., DVD, Laptop, 2x tuner TV, AirPlay, X-box.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavian to pięknie brzmiące kolumny. Jest tylko jedno ale, Postawcie Xaviana i np Proaca albo Chario, czy Focala i zobaczycie że Xavian jest najmniej dynamiczny z nich wszystkich. Owszem gładki spójny ale nie tak dynamiczny jak reszta.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PROAC 118 i D2 to bardzo poukładane monitory, które rewelacyjnie pokazują wokal, mają nienachalną górę i punktowy bas. Słuchałem Chario Delphinus i dla mnie to była porażka zwłaszcza w zakresie basu. Za tą cenę w/w polskie produkty biją je na głowę bez mrugnięcia oka. Xavian z H-100 pokazał mocny dynamiczny bas, piękną przestrzeń i wręcz namacalną średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavian to pięknie brzmiące kolumny. Jest tylko jedno ale, Postawcie Xaviana i np Proaca albo Chario, czy Focala i zobaczycie że Xavian jest najmniej dynamiczny z nich wszystkich. Owszem gładki spójny ale nie tak dynamiczny jak reszta.

Pozdrawiam

 

Zgadzam się z tobą w 100%. To jest właśnie kompromis na który musimy iść wybierając sprzęt. albo vs albo ;-)

 

Ja kupując kolumny byłem bardzo świadom tego czego chcę i w jakiej konfiguracji. Ja bardzo dużo słucham muzyki i Xavian pozwala godzinami delektować się muzyką.

 

W przypadku Focal i ProAc jest inaczej, uznaję ich wyższość w pewnych aspektach, ale na dłuższą metę tego typu granie jest męczące.

 

Uważam, że każdy z nas powinien kupować na miarę potrzeb i preferencji.

 

Dla mnie PROAC 118 i D2 to bardzo poukładane monitory, które rewelacyjnie pokazują wokal, mają nienachalną górę i punktowy bas. Słuchałem Chario Delphinus i dla mnie to była porażka zwłaszcza w zakresie basu. Za tą cenę w/w polskie produkty biją je na głowę bez mrugnięcia oka. Xavian z H-100 pokazał mocny dynamiczny bas, piękną przestrzeń i wręcz namacalną średnicę.

Wolę z H80 :-) więcej "mięsa". Z H100 robi się zbyt neutralnie jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porównywałem bezpośrednio h80 z h100 ale oba mi się podobały:) H 100 miałem w cenie 5000 więc ciężko w tej kwocie o coś lepszego:) no chyba że używka H 80:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . To zamknięta konstrukcja, trudniejsza trochę w prowadzeniu, ale z drugiej strony daje mnóstwo dźwięków i przestrzeni ze zwartym szybkim basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze dopisz blueaudio z jakimi spawarkami dobrze brzmi ATC.

Dla mnie poniżej poziomu ATC SIA2-150 nie ma co szukać. Potem to już Gryphon chyba....

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SIA2-150 to potężny wzmacniacz i faktycznie w tej konfiguracji gra to rewelacyjnie, ale bzdurą jest że te kolumny nie grają z przeciętnymi wzmacniaczami. Z niższego budżetu graliśmy dzisiaj na Exposure 2010s2 AMP i zarówno dynamika jak i przestrzeń jest świetna, jeśli jednak zechcesz wtłoczyć w 7ki lub 11ki więcej energii polecamy konfigurację z hybrydą Vincent SV-237 lub ewentualnie ze starszym modelem 236 MK2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SIA2-150 to potężny wzmacniacz i faktycznie w tej konfiguracji gra to rewelacyjnie, ale bzdurą jest że te kolumny nie grają z przeciętnymi wzmacniaczami. Z niższego budżetu graliśmy dzisiaj na Exposure 2010s2 AMP i zarówno dynamika jak i przestrzeń jest świetna, jeśli jednak zechcesz wtłoczyć w 7ki lub 11ki więcej energii polecamy konfigurację z hybrydą Vincent SV-237 lub ewentualnie ze starszym modelem 236 MK2.

 

Ładnie się wątek rozwinął :) Dzięki za wszystkie sugestie! Pozostaje mi przesłuchać Xavianów, Usherów i Proaców.

Co do wzmaka - Arcam został sprzedany razem z Audience, także tabula rasa. Myślę, że jak się zdecyduje na głośniki przy odsłuchu to później pokombinuje ze wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiem ze to dobre kolumny ale nie wiem jak zagraja mu z tym tranem. stad "?"

 

Kolega z forum ma je pod Abrahamsen V2.0 i mówi, że już dalej nie szuka. Tak więc tran w klimacie ECI 1 może 3? i może być grubo.

 

Ja mam tak wielką ochotę na te Chario jak miałem na moje 250tki, więc znając życie za nie dłużej niż pół roku będą moje. :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 34

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.