Skocz do zawartości
IGNORED

300B czy warto się w to bawić?


dwadi

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na nowy temat. Noszę się z zamiarem kupna wzmacniacza, zaczynałem od Manty V5, teraz gram na hybrydzie po modyfikacjach. Głośniki mam raczej kiepskie, ale planuję je zmienić po zakupię dobrego wzmacniacza, mam na oku MinDę, Yaquina i Amplifona WT-30.

Znalazłem jeszcze lampę 300B od Felix Audio i przyznam, że mnie kusi z racji na legendę tych lamp. Słucham Jazz, Sould Smooth Jazz, trochę hip hopu. Wzmacniacz od Felix Audio ma tylko 9W i czy to wystarczy do wysterowania kolumn z dużym głośnikiem bassowym - obecnie słucham na ZG-40C i monitorach od V5.

 

Czy warto bawić się w 300B czy lepiej sobie darować (cena lamp to nie problem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa fajna ale do wyselekcjonowanych kolumn i nie do każdego rodzaju muzyki. Akurat do Twojej pasują, może poza hip hopem. Najlepiej jak sam posłuchasz bo gra specyficznie. Do ZG-40C szkoda jej, masz jakieś plany co do kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mam tylko pierwsze planuję kupić wzmacniacz, raczej będę się rozglądał za vintage'owymi niektóre kolumnami typu Sansui

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Yaqina ms-20l czyli jakieś 2x40 wat teraz mam 2x10w z 300b i powiedziałbym że nawet lepiej ciągnie kolumny. Myślę że nie należy się kierować samą mocą bo to rodzaj lampy więcej wniesie niż ich moc no chyba że lubimy słuchać naprawdę głośno.

 

Jeśli cena lamp Cię nie przeraża to zdecydowanie warto IMHO.

 

Lampa fajna ale do wyselekcjonowanych kolumn

 

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wszystkich kolumn, starannie trzeba dobrać.Teraz jasne? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Yaqina ms-20l czyli jakieś 2x40 wat teraz mam 2x10w z 300b i powiedziałbym że nawet lepiej ciągnie kolumny. Myślę że nie należy się kierować samą mocą bo to rodzaj lampy więcej wniesie niż ich moc no chyba że lubimy słuchać naprawdę głośno.

 

Jeśli cena lamp Cię nie przeraża to zdecydowanie warto IMHO.

 

 

 

???

 

Na jakich kolumnach go słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej Dali 450 a teraz Diy wstęga i szerokopasmowowiec.

 

Jaką skuteczność mają Dali 450?, w sumie nie drogie kolumny... taki zestaw dobrze współgrał z 300B?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300B to droga lampa i jeszcze droższa implementacja. Nie wierzę, że komercyjny wzmacniacz który kosztuje poniżej 10 tys pln jest w stanie pokazać pełny blask tej lampy (szybka kalkulacja trafa 2500 pln + lampy para 1500 pln + zasilanie 1 000 pln + obudowa 1000 pln + złącz gniazda, drivery, podstawki 1000 pln i mamy 7000 tys w kosztach a gdzie marża, koszty sprzedaży itd).

 

Dodatkowo dobór kolumn to ścieżka przez mękę na końcu której zawsze występuje kompromis. Piękna barwa, średnica, wysokie vs dynamiczny kontrolowany, pełny bas. Szczerze odradzam tą lampę jak pierwszą chyba, że kupujący uzbroi się w cierpliwość i ma w planach wymianę kolumn. Dobrym rozwiązaniem jest poszukiwanie setów lampa + kolumny które są ze sobą spasowane i podoba nam się ich brzmienie w takim wypadku minimalizujemy ryzyko wtopy. Ponieważ 300B niestety jest lamą snobistyczną koszt rośnie niewspółmiernie do wartości urządzeń ..

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300B to droga lampa i jeszcze droższa implementacja. Nie wierzę, że komercyjny wzmacniacz który kosztuje poniżej 10 tys pln jest w stanie pokazać pełny blask tej lampy (szybka kalkulacja trafa 2500 pln + lampy para 1500 pln + zasilanie 1 000 pln + obudowa 1000 pln + złącz gniazda, drivery, podstawki 1000 pln i mamy 7000 tys w kosztach a gdzie marża, koszty sprzedaży itd).

 

Dodatkowo dobór kolumn to ścieżka przez mękę na końcu której zawsze występuje kompromis. Piękna barwa, średnica, wysokie vs dynamiczny kontrolowany, pełny bas. Szczerze odradzam tą lampę jak pierwszą chyba, że kupujący uzbroi się w cierpliwość i ma w planach wymianę kolumn. Dobrym rozwiązaniem jest poszukiwanie setów lampa + kolumny które są ze sobą spasowane i podoba nam się ich brzmienie w takim wypadku minimalizujemy ryzyko wtopy. Ponieważ 300B niestety jest lamą snobistyczną koszt rośnie niewspółmiernie do wartości urządzeń ..

 

Artur

a ja tam wolę 2A3 i kolumny horny na szerokopasmówce?

ale to jest specyfika i nie każdemu się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie lampa 2A3 i Klipsch Heresy. Super granie i tanio.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

I to jest właśnie problem/wyzwanie w audio jedni chwalą inni ganią. Ja np próbowałem się przekonać do konfiguracji 2A3/300B z Klipsch Quartet (czyli taka lepsza wersja Heresy) i nie mogłem. Nie podobała mi się ściana dźwięku oraz wypchnięta średnica. Grają muzykę to prawda ale czy jest to zestaw marzeń ? To zależy od preferencji ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dobór kolumn to ścieżka przez mękę na końcu której zawsze występuje kompromis.

Dlatego pisałem wyżej, że ciężko jest dobrać do nich kolumny. Co by nie podpiął to nie gra tak jakby się chciało w stosunku do tego ile dało się choćby za same lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś daje za 300b ponad 10 tyś to ma prawo być nie zadowolonym że mu to nie gra jakby chciał bo wydał przecież kupę kasy, ale taki Feliks Audio gra naprawdę dobrze i jeszcze lepiej w stosunku do swojej ceny i nie ma tam wcale taniej elektroniki no i po co przepłacać za obudowę podstawki i inne maryny nie wnoszące zbyt dobrego do dźwięku. I z pewnością jest lepszym wyborem od wszelakich tuningowanych Yaqinów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami 300B i 2A3 jest taki problem, że w ich przypadku nie można iść na kompromis, a dobra ich aplikacja kosztuje. Same lampy 300B grające na poziomie to przy obecnym kursie złotówki ok. 3 k. Dźwięk z dobrej lampy 300B nie ma nic wspólnego z typowym wyobrażeniem dźwięku lampowego. Nie ma mowy o wypychaniu średnicy, ścianie dźwięku, misiowatym basie itd. Niestety, ułożenie toru pod ten typ lampy kosztuje dużo czasu i niestety pieniędzy. Oczywiście, nie jest bez wad. Według mnie pewnych gatunków muzyki nie zagra super dobrze, ale jak ktoś słucha głównie małych składów to nie ma lepszych lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami 300B i 2A3 jest taki problem, że w ich przypadku nie można iść na kompromis, a dobra ich aplikacja kosztuje. Same lampy 300B grające na poziomie to przy obecnym kursie złotówki ok. 3 k. Dźwięk z dobrej lampy 300B nie ma nic wspólnego z typowym wyobrażeniem dźwięku lampowego. Nie ma mowy o wypychaniu średnicy, ścianie dźwięku, misiowatym basie itd. Niestety, ułożenie toru pod ten typ lampy kosztuje dużo czasu i niestety pieniędzy. Oczywiście, nie jest bez wad. Według mnie pewnych gatunków muzyki nie zagra super dobrze, ale jak ktoś słucha głównie małych składów to nie ma lepszych lamp.

To prawda u mnie 4ata pod lampę 2a3,aż trafiłem KEN-Rad,a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypher

A czy możesz napisać na co teraz zmieniłeś i jaką drogą poszedłeś ?

 

Nigdzie nie poszedłem i cały czas kombinuję ;-) teraz PP na KT88 bez sprzężenia w trybie triody z trafami interstage w odwracaczu fazy o kolumny OB 3 way ;-)..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety sama bańka to nie wszystko, podstawowa kwestia to aby wzmacniacz był na dobrym transformatorze. Ogólnie sie zgadzam z tym co napisał kolega Wwaw, i mamy z 8wat system tak niesamowicie rozdzielczy. słuchałem juz 2x300b na kanał, takie piece sa bardziej uniwersalne pod wzgledem reszty, bardziej dynamiczne, bardziej tez uniwersalne pod wzgledem gatunków muzycznych, czyli tylko in pluss?? niestety nie. Set ma pewne aspekty których sie nie przeskoczy. Pewną alternatywą jest el34, W bardziej wymagających systemach wzgledem pradu sporo taniej niz 4x300b. słuchałem z trudnymi kolumnami i no probs... 30watt z el34 i dobrego wzmaka napedzi w rzeczywistosci wiekszość kolumn i zagra bardzo lampowo.. wszystko zalezy od reszty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.