Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy Precision 6.2 - Tannoy Revolution DC6 T


apacheH

Rekomendowane odpowiedzi

Tannoy Precision 6.2 - Tannoy Revolution DC6 T. Jak oceniacie w/w kolumny. Czy wynik konfrontacji jest bezapelacyjny? Cenowo, wiadomo, różnica jest ogromna. Jednak bardzo wielu forumowiczów posiada Tannoy Revolution DC6 T i dlatego pytam o porównanie z Precision 6.2. Gdzie jaka kolumna zjada przeciwnika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tannoy Precision to zdecydowanie lepsza kolumna pod praktycznie każdym względem. Najbardziej jednak słychać różnice w swobodzie, przestrzenności, naturalności i trochę bardziej otwartemu charakterowi.

Jeśli bierzesz pod uwagę powyższe dwie kolumny, to warto jeszcze odsłuchać najnowszą serię Tannoy Revolution XT F. To moim zdaniem świetne połączenie cech starych Revolution z Precision z dodaniem bardziej dynamicznego, szczegółowego charakteru.

Wybór także zależy od konfiguracji Twojego systemu, Twoich preferencji, tak więc jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają kolumny Tannoy Revolution DC6 T. W swojej cenie są fenomenalne. Mają ładną barwę (różnicują barwę każdego instrumentu), budują bardzo dobrą przestrzeń (jak to Tannoye), przepiękną średnicę, i dobrą dynamikę. Grają z budżetowym Marantzem i tworzą bardzo piękny dźwięk w rozsądnej cenie. Polecam z czystym sumieniem. Obecnie są w wyprzedażach, więc może je kupić za "małe" pieniądze. Słucham muzyki klasycznej, która brzmi bardzo dobrze. Jazz brzmi - jak na moje ucho - na ocenę bardzo dobrą plus. Rock - w zależności od zespołów, bo np. The Beatles, czy też Pink Floyd, czy Queen - ocena bardzo dobra.

 

Pamiętaj, że większość forumowiczów, którzy będą Ci odradzać te kolumny, nigdy ich nie słuchało. Posłuchaj a sam się upewnisz, że są warte każdej złotówki. Według mnie wygrywają z "większością" kolumn droższych o kilka tysięcy. Tutaj piszę o porównaniach, jakich mogłem odsłuchać. Czasami jest tak, że kolumna za 10000 zagra lepiej, ale w przełożeniu na pieniądze, Tannoy wygrywa jakością do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram,w cenie około 2tys zl za pare są nie do pobicia.Bardzo milo wspominam

 

Pomijając cenę 2 tys za parę, owe kolumny, nawet w swojej pierwotnej cenie, były bardzo wysoko oceniane. Logicznym wnioskiem zatem jest, stwierdzenie, że przy kwocie 2 tys polskich nowych złotych, jest kompletnie pozamiatane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

DC6T nie słuchałem może i fajnie grają ale czy dobrze poza tym za cenę obecną 250 GBP czyli 1400 zł za parę da się zrobić dobre kolumny z dobrymi przetwornikami, miałem V4 grały przeciętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy z tym rotelem wszystko zagra przecietnie a im lepsza kolumna tym gorzej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Bez urazy z tym rotelem wszystko zagra przecietnie a im lepsza kolumna tym gorzej .

nie przesadzaj to że 980 nie dał rady z focusami nie znaczy że jest słaby słuchałem różnych wzmacniaczy w przedziale cenowym Rotela 980 i on jest zdecydowanie najlepszy Copland to inna półka cenowa

Co do Tannoya wiele osób z forum narzeka na słaby bas w DC6T za 1400 to brać w ciemno ale za 4000 to lekka przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ,ze przesada mimo ,ze ich nigdy nie sluchaleś.Pozniej są takie domniemania bo ktoś cos tam.Bas jest w nich słaby ze wzgledu na to ,ze cala reszta jest o kilka klas lepsza.Dlatego ma się takie wrażenie.Za 1400 zl to kupie sobie chetnie daj mi namiary jak mozesz,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Mowisz ,ze przesada mimo ,ze ich nigdy nie sluchaleś.Pozniej są takie domniemania bo ktoś cos tam.Bas jest w nich słaby ze wzgledu na to ,ze cala reszta jest o kilka klas lepsza.Dlatego ma się takie wrażenie.Za 1400 zl to kupie sobie chetnie daj mi namiary jak mozesz,

Co ty piszesz czytaj ze zrozumieniem

Cena 250£ w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sporo cen sprzętu, niektórzy forumowicze odnoszą do sklepu RicherSounds z UK, czy jest może w Anglii jakaś firma kuriersko pośrednicząca w zakupach w tym sklepie audio wysyłająca potem do nas ? Czy trzeba szukać znajomych na wyspach ?

Swoją drogą widać jakie są niebotyczne marże w naszych sklepach ( podatek od luksusu jak w latach minionych ?) i kreowanie firm, czy tanich modeli na bardziej prestiżowe niż są .

 

Skoro ten sklep sprzedaje 2 kolumny DC6T za 1400zł i na tym zarabia, po ile są u producenta...? Jak pytałem stolarzy mailowo, to dwu skrzyń z mdf z otworami na dwa głośniki poniżej 1 tys nie chcieli zrobić, a ze sklejki 15mm poniżej 1500zł .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Co do Tannoya wiele osób z forum narzeka na słaby bas w DC6T

 

A te osoby czym napędzają te kolumny...? Może potrzebują wydajnego prądowo wzmaka...

 

 

Napisałem wyraźnie 250 GBP czyli 1400 http://m.richersounds.com/#!/product/TANN-REVO-DC6T-ESPR

 

Wiem...żartuję sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

 

 

A te osoby czym napędzają te kolumny...? Może potrzebują wydajnego prądowo wzmaka...

 

 

 

Wiem...żartuję sobie...

Do DC6T nie trzeba wydajnie prądowo mocnego wzmaka, podkreślam że o słabym basie wiem od kogoś z forum kto mi je odradził w zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No proszę Cię...co ma skuteczność do pełnego wysterowania głośników...?

A może impedancja spada w nich do 2, 3 Ohmów i juz mamy klops...wtedy tylko wydajny prądowo, z dobrym zasilaniem, nie mocny w watach, wzmak może zrobić cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam dc6t se I na brak basu nie narzekam.Te kolumny nie potrzebuja elektrowni do napedzenia.Z tego co wiem to inpedencja w tych tannoyach spada do 3 Ohm.Tannoye na odsluchu zdecydowanie wygraly z Dali ikon 6 MA rx8 nie wspomna juz o dali zensor7.W swojej cenie sa nie do pobicia I kropka.Ale to tylko moje zdanie.Aha swoje napedzam kandy k2 I jest git.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

DC6T SE to inne kolumny inna konstrukcja, zupełnie inne granie na basie tu bas został zdecydowanie poprawiony jeden z głośników robi za typowo niskotonowy, popatrzcie na ceny SE są dużo droższe

DC6T mają taką konstrukcje a wysoka wydajność prądowa wzmacniacza będzie tylko lepiej kontrolować bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja posiadam dc6t se I na brak basu nie narzekam.Te kolumny nie potrzebuja elektrowni do napedzenia.Z tego co wiem to inpedencja w tych tannoyach spada do 3 Ohm.Tannoye na odsluchu zdecydowanie wygraly z Dali ikon 6 MA rx8 nie wspomna juz o dali zensor7.W swojej cenie sa nie do pobicia I kropka.Ale to tylko moje zdanie.Aha swoje napedzam kandy k2 I jest git.

 

Jak spada do 3 Ohm to wzmak musi być porządny...owszem grać będą z byle czym...ale im lepszy...nie mylić z ceną i półkami cenowymi...tym mocniej zagrają...

I mowa tu nie tylko o dole pasma...z mojego skromnego doświadczenia średnica i góra też będą duzo lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mimo iz Precisiony i Revolutiony maja takie same przetworniki to dzwięk jest inny. Wynik zdecydowanie inaczej zaprojektowanej obudowy.

 

Faktycznie po wyprzedażowych modelach CD6T z Angli jest to najlepsza kolumna w swojej cenie.

Uważam jednak iz sprowadzenie jest do kwoty 2 tys złotych o ocenianie nie ma sensu. Pamiętajmy że sa to kolumny za 5500 zł i w takiej cenie powinny być oceniane. Także wypadają lepiej niż częśc kolumn z tego budżetu. Kolumny nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam jednak iz sprowadzenie jest do kwoty 2 tys złotych o ocenianie nie ma sensu. Pamiętajmy że sa to kolumny za 5500 zł i w takiej cenie powinny być oceniane.

Ocenianie sprzętu w widełkach cenowych, owszem daje szansę jakimś tańszym produktom zabłysnąć nawet na tle ciut droższych. Dać klientom z różnym portfelem gwarancję, że wydali daną kwotę jak najlepiej mogli.

Jednak co to znaczy normalna cena ? Maksymalna, średnia, w danym kraju, czy w ogóle ? Kolumny w chwili premiery są często droższe (np. 3000zł) z każdym rokiem tanieją, by w chwili wejścia kolejnego modelu osiągnąć minimum (np.1700zł), która cena była wyznacznikiem ? Czy za 3200 zł były średnie, czy wręcz złe (może genialne jako nowy model ) w porównaniu z innym modelem które schodził ze sceny i był okazyjnie po 2tys.

Są znamienite marki składane w Chinach i trzymają atrakcyjną cenę, podczas gdy te Made in EU są droższe, więc mniej atrakcyje, gorsza relacja jakość /cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, a gdyby te Tannoy'e w dniu premiery kosztowaly te 5,5tys a po 3 latach cena wzrosla do 15tys to nadal bys je ocenial jako wybitne I polecal kazdemu jako kolumny w cenie 5,5tys??? Ja bym za ta cene znalazl jednak cos lepszego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC6T SE to inne kolumny inna konstrukcja, zupełnie inne granie na basie tu bas został zdecydowanie poprawiony jeden z głośników robi za typowo niskotonowy

 

Bzdura. DC6T SE, tak jak DC6T są dwudrożne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dc6t se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dc6t

 

Poza tym dzięki temu na basie jest 2x 6" co jest odpowiednikiem 1x 8-8,5".

 

 

PS. A co do ceny, to można skorzystać z np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i jeżeli ktoś kupił je za te osiemset funtów, to mu teraz nagle nie zagrają jak za trzysta ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Bzdura. DC6T SE, tak jak DC6T są dwudrożne.

http://tannoy.com/residential/#!products_441 dc6t se

http://tannoy.com/residential/#!products_376 dc6t

 

Poza tym dzięki temu na basie jest 2x 6" co jest odpowiednikiem 1x 8-8,5".

 

 

PS. A co do ceny, to można skorzystać z np. http://www.whathifi.com/tannoy/revolution-dc6t/review-0

 

No i jeżeli ktoś kupił je za te osiemset funtów, to mu teraz nagle nie zagrają jak za trzysta ;)

to jest inna konstrukcja, to że tak samo wyglądają o niczym nie świadczy w SE bas jest dociążony jeden z głośników robi typowo za woofer wersja SE jest sporo droższa o czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Pokaż mi materiały o tym, że SE nie są dwudrożne.

czegoś nie rozumiesz, chyba wszystkiego

SE są dwudrożne

parametry SE

Rekomendowana moc wzmacniacza: 20-200 W

Moc znamionowa RMS: 100 W

Moc szczytowa: 400 W

Czułość: 90 dB przy 2.83V / 1m

Nominalna impedancja: 8Ω

Pasmo przenoszenia: 30Hz-35kHz (-6dB)

Kąt promieniowania: stożek 90 stopni

 

 

parametry DC6T

 

Rekomendowana moc wzmacniacza: 20-175 W RMS

Moc znamionowa RMS: 87W

Moc szczytowa: 350W

Czułość: 89 dB przy 2.83V / 1m

Nominalna impedancja: 8Ω

Pasmo przenoszenia: 34Hz-35kHz (-6dB)

Kąt promieniowania: stożek 90 stopni

 

widzisz różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.