Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy Precision 6.2 - Tannoy Revolution DC6 T


apacheH

Rekomendowane odpowiedzi

Wywal standardowe jumpery, ktore dostales z glosnikami I wstaw takie, jakie masz kable. Swoja droga jakich kabli uzywasz?

Huberto, widze, ze sluchasz na precision 6.4. Biore je rowniez pod uwage, czy moglbys napisac jak sie sprawują? W jak duzym pomieszczeniu graja, czy nie brakuje Ci np. basu? 6.4 maja dosyc male membrany basowe i to mnie troszke niepokoi. Niestety najblizszy dla mnie salon z Tannoyami to ca. 250 km, dlatego chetnie czytam opinie użytkowników.

 

Bas jest dosc "lekki", brak mu troche wypelnienia, ale jest mocny z dobra kontrola. Najwieksza zaleta tych kolumn jest scena, przestrzen. Trudno mi opisac sam dzwiek dual concentric...gra specyficznie. Lekko, przyjemnie z dobrym detalem raczej naturalnym, choc z niektorym sprzetem "suchym" dzwiekiem (to ostatnie tyczy sie calej kolumny). Kolumna dlugo sie "wygrzewala". Mysle, ze ok 200h. W zaleznosci od upodoban, ale ja bym dobieral wzmacniacz i reszte zestawu raczej po cieplejszej stronie z dobrym wypelnieniem, zeby dociazyc np bas. Ogolnie kolumnie wystawilbym note 4/5, ale biorac pod uwage cena/jakosc 5/5 i dodam, ze nic lepszego nie slyszalem w tym przedziale. Dla mnie ten stosunek jest wybitny I nieosiagalny dla innych konstrukcji (nowe w satynie kupisz za £1000). Jedyny problem taki, ze jak ktos je kupil 2 lata temu za £2300 to teraz sporo straci na odsprzedazy. Pozdrawiam.

 

Ps mam je w troche za malym pomieszczeniu ok18m. Wedlug mnie potrzebuja ok 25m i przyzwoitego ustawienie/akustyki, zeby naprawde lsnic. U mnie sie troche dusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Huberto, dzieki za dokladny opis o taki wlasnie mi chodzilo. Moje rozwazania sa na razie czysto teoretyczne, bo te kolumny raczej dopiero po przeprowadzce za ok. 2 lata. Na razie moje Bowersy se wygrzaly i zaskakuja mnie super dzwiekiem, a do moich 18 metrow wystarczaja w zupelnosci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.4 maja lepsza scene, przestrzen, lepiej kontrolowany bas. Nie wiem w czym 6.2 sa lepsze...na poczatku myslalem, ze 6.4 troche sie "gubia" przy niektorych utworach, ale po jakims czasie to zniklo. Duzo zalezy na pewno od warunkow odsluchu. To dwie rozne konstrukcje, ale nie zamienilbym 6.4 na 6.2. Nalezy tez pamietac, ze kazda ocena jest subiektywna. Niemieckie audio.de uplasowalo 6.4 w grupie kolumn hi end (chyba 92% otrzymaly), world hi fi dalo im 5 globow. Zalezy co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert - jasna sprawa ze kazdy musi uslyszec i sam ocenic :)

W kazdym razie 6.4 byly testowane 5 miesiecy po 6.2 i oczywiscie w innym pulapie cenowym.

Cytat z testow 6.4

However, while the 6.2s blew us away with their beautifully balanced sound and excellent stereo imaging, its flagship sibling falls short of the same wow factor, despite being £500 more expensive.

Read more at

Ale napisali takze ze na pewno bas schodzi nizej w 6.4 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal standardowe jumpery, ktore dostales z glosnikami I wstaw takie, jakie masz kable. Swoja droga jakich kabli uzywasz?

 

 

Bas jest dosc "lekki", brak mu troche wypelnienia, ale jest mocny z dobra kontrola. Najwieksza zaleta tych kolumn jest scena, przestrzen. Trudno mi opisac sam dzwiek dual concentric...gra specyficznie. Lekko, przyjemnie z dobrym detalem raczej naturalnym, choc z niektorym sprzetem "suchym" dzwiekiem (to ostatnie tyczy sie calej kolumny). Kolumna dlugo sie "wygrzewala". Mysle, ze ok 200h. W zaleznosci od upodoban, ale ja bym dobieral wzmacniacz i reszte zestawu raczej po cieplejszej stronie z dobrym wypelnieniem, zeby dociazyc np bas. Ogolnie kolumnie wystawilbym note 4/5, ale biorac pod uwage cena/jakosc 5/5 i dodam, ze nic lepszego nie slyszalem w tym przedziale. Dla mnie ten stosunek jest wybitny I nieosiagalny dla innych konstrukcji (nowe w satynie kupisz za £1000). Jedyny problem taki, ze jak ktos je kupil 2 lata temu za £2300 to teraz sporo straci na odsprzedazy. Pozdrawiam.

 

Ps mam je w troche za malym pomieszczeniu ok18m. Wedlug mnie potrzebuja ok 25m i przyzwoitego ustawienie/akustyki, zeby naprawde lsnic. U mnie sie troche dusza.

 

 

Qed rubby anniversary to moje kable.

 

Robiles u siebie bi-wiring?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qed rubby anniversary to moje kable.

 

Robiles u siebie bi-wiring?

 

A w ogole to nie jestem pewien czy one fabrycznie przyjezdzaja juz z wypelnionym piaskiem dolem? Sprawdzales to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mialem bi-wiring, gdy mialem marantza pm6004. Uzywalem najdluzej qed xt silver anniversary, poszukiwania kabli glosnikowych zakonczylem na chord signature. Jak w przyszlosci bede je wymienial to tylko na takie same innej dlugosci. Wedlug mnie to ten bi-wiring to troche pic na wode byl...moze w drozszym sprzecie to lepiej dziala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jasne ze kable ;)

Przeciez ze kolumny :)))

 

Tak, mialem bi-wiring, gdy mialem marantza pm6004. Uzywalem najdluzej qed xt silver anniversary, poszukiwania kabli glosnikowych zakonczylem na chord signature. Jak w przyszlosci bede je wymienial to tylko na takie same innej dlugosci. Wedlug mnie to ten bi-wiring to troche pic na wode byl...moze w drozszym sprzecie to lepiej dziala.

A nie byloby lepszego efektu te £200 - £500 za kable dolozyc do lepszego wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mialem bi-wiring, gdy mialem marantza pm6004. Uzywalem najdluzej qed xt silver anniversary, poszukiwania kabli glosnikowych zakonczylem na chord signature. Jak w przyszlosci bede je wymienial to tylko na takie same innej dlugosci. Wedlug mnie to ten bi-wiring to troche pic na wode byl...moze w drozszym sprzecie to lepiej dziala.

 

Co się pozmieniało po wygrzaniu precision?

 

Jak zmieniłeś "zworki" te oryginalne, które przychodzą z kolumnami i zastępują bi wiring, coś się poprawiło w brzmieniu?

 

Sorry, jasne ze kable ;)

Przeciez ze kolumny :)))

 

 

A nie byloby lepszego efektu te £200 - £500 za kable dolozyc do lepszego wzmacniacza

 

Kable są wmurowane w ścianę, a kolumny zalane cementem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co się pozmieniało po wygrzaniu precision?

 

Jak zmieniłeś "zworki" te oryginalne, które przychodzą z kolumnami i zastępują bi wiring, coś się poprawiło w brzmieniu?

 

 

 

Kable są wmurowane w ścianę, a kolumny zalane cementem.

Ale ja pytam ppwaznie: Precisiony maja przeciez miejsxe na dociazenie najlepiej w postaci piasku ktroy wsypuje sie po odkreceniu dolu kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam ppwaznie: Precisiony maja przeciez miejsxe na dociazenie najlepiej w postaci piasku ktroy wsypuje sie po odkreceniu dolu kolumny.

 

Faktycznie

 

Unusually, the Precision 6.2s give you the option of mass-loading the cabinet. Unscrewing the plinth reveals a round panel, which covers a cavity into which you can pour suitable material, such as dry sand. Tannoy claims this helps lower the centre of gravity and improve stability (and hence sound quality).

 

ale i tak leże na plecach :D

 

Rozkręce jak będę sam w domu, żeby moja nie stwierdziła, że czas na kaftan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jasne ze kable ;)

Przeciez ze kolumny :)))

 

 

A nie byloby lepszego efektu te £200 - £500 za kable dolozyc do lepszego wzmacniacza

 

Za kable dalem chyba £350 razem z jumperami (komplet-nowe). Kupujac tansze za powiedzmy £100 I dokladajac £250 do caspiana m2 I tak bym nic lepszego nie kupil. Moj interconnect TCI cobra kupilem za okazyjne £30... Sumujac kable mnie kosztowaly ok £380, CD player £600 (normalna cena chyba £1000), wzmak nowy £1900 I kolumny nowe £2300 (I wzmacniacz I kolumny kupilem taniej) ale chodzi mi o to, ze kable stanowia mniej niz 10% ceny zestawu, wiec nie uwazam, ze cos zrobilem zle. Zeby kupic lepszy wzmacniacz musialbym wydac dwa razy tyle ile caspian kosztuje. Moim priorytetem byl upgrade cd, bo gralem na marantz cd6004. Mam nadzieje, ze z sa8005 bedzie duzo lepiej...a jak nie to zawsze moge oddac do sklepu przeciez :).

 

Tannoy maja miejsce na wypelnienie pod podstawkami. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kable dalem chyba £350 razem z jumperami (komplet-nowe). Kupujac tansze za powiedzmy £100 I dokladajac £250 do caspiana m2 I tak bym nic lepszego nie kupil. Moj interconnect TCI cobra kupilem za okazyjne £30... Sumujac kable mnie kosztowaly ok £380, CD player £600 (normalna cena chyba £1000), wzmak nowy £1900 I kolumny nowe £2300 (I wzmacniacz I kolumny kupilem taniej) ale chodzi mi o to, ze kable stanowia mniej niz 10% ceny zestawu, wiec nie uwazam, ze cos zrobilem zle. Zeby kupic lepszy wzmacniacz musialbym wydac dwa razy tyle ile caspian kosztuje. Moim priorytetem byl upgrade cd, bo gralem na marantz cd6004. Mam nadzieje, ze z sa8005 bedzie duzo lepiej...a jak nie to zawsze moge oddac do sklepu przeciez :).

 

Tannoy maja miejsce na wypelnienie pod podstawkami. Pozdrawiam.

 

Podłączałeś uziemienie do kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalbym , nie do konca jednak wszystko co w instrukcji angielskiej jest napisane rozumiem.

Pisza zeby po prostu uzyc kabla glosnikowego do podlaczenia uziemienia: od uziemienia wzmacniacza do tego piatego zacisku na kolumnie.

Z tego co zrozumialem to nie ma zadnych cudow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisza zeby po prostu uzyc kabla glosnikowego do podlaczenia uziemienia: od uziemienia wzmacniacza do tego piatego zacisku na kolumnie.

Z tego co zrozumialem to nie ma zadnych cudow...

 

no właśnie nie jestem pewny, gdzie jest uziemienie we wzmacniaczu. Chodzi o to miejsce? 89590928369430929683.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tym polega uziemienie z tego co pamietam ze szkoly ;)

 

No to uziemienie zrobię, to praktycznie zero zachodu.

 

Nie wiem natomiast czego użyć do balastu. Akurat nocuje nad morzem więc poleciałem z workami na plaże. Dopiero 4 worki jeden w drugim były w stanie wytrzymać ciężar piachu, ja sam ledwo to doniosłem z przerwami co 20metrów. Czytam teraz, że może się nie nadawać do tego celu. Jest bardzo drobny, może pylić. Ołów znowu jest drogi. Może zobaczę co mają w zoologicznym ale znowu może być za lekkie. Nie wiem, czy chodzi o to, żeby dowalić do kolumny tyle kilo ile się da, czy im ciężej tym lepiej, czy nie ma takiej zależności...

 

Zastanawiam się też dodatkowo nad granitami pod kolumny. Zauważyłem, że panele przy poruszaniu kolumną delikatnie pracują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tym polega uziemienie z tego co pamietam ze szkoly ;)

NOTE

•The ground line (SIGNAL GND) on this unit is not a safety ground. Connect it to reduce noise when noise is excessive. Note that depending on the turntable, connecting the ground line may have the reverse effect of increasing noise. In this case, it is not necessary to connect the ground line.

 

Zastanawiam się też dodatkowo nad granitami pod kolumny. Zauważyłem, że panele przy poruszaniu kolumną delikatnie pracują.

 

Taka uwaga.

Te kolumny są zaprojektowane do tradycyjnej angielskiej podłogi - czyli dechy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NOTE

•The ground line (SIGNAL GND) on this unit is not a safety ground. Connect it to reduce noise when noise is excessive. Note that depending on the turntable, connecting the ground line may have the reverse effect of increasing noise. In this case, it is not necessary to connect the ground line.

 

 

 

Taka uwaga.

Te kolumny są zaprojektowane do tradycyjnej angielskiej podłogi - czyli dechy :)

Mi sie wydaje ze jak na panele to im wiecej dociazenia tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gniazda "SIGNAL GND" we wzmaku podłącza się gramofon, żeby wyeliminować ewentulane szumy i brumienia.

Ze story Tannoya cytat

Earthing / Grounding of Tannoy speakers

Staff April 13, 2012

Many of the speakers in our residential have an additional pin on the termination panel for the purposes of earthing the loudspeaker. This is not essential, however, if you have the ability to use this terminal then we recommend that you do so.

 

A loudspeaker works on the principle of a coil of copper wire moving within a magnet. Coils of copper wires tend to pick up radio waves and other interference which will in turn be amplified through your loudspeaker. Earthing or grounding the speaker helps to eliminate this.

 

Many hi-fi and home theatre amplifiers will have a designated grounding pin, however, if you have an amplifier without a grounding pin and still wish to use this feature then you can run a length of cable from the earthing pin on the loudspeaker and connect it to one of the screws holding the amplifier chassis in place as this will have the same effect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko czy jest logiczny sens podpinac uziemienie kolumn do wzmska marantxa jesli ten w gniezdzie zasilania 220v ma tylko dwa piny?, nie ma uziemienia jak np w pralce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko czy jest logiczny sens podpinac uziemienie kolumn do wzmska marantxa jesli ten w gniezdzie zasilania 220v ma tylko dwa piny?, nie ma uziemienia jak np w pralce

 

You never know if you don't try :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.