Skocz do zawartości
IGNORED

Tekst z roku 1987 "Czy wszystkie wzmacniacze brzmią tak samo"


czeczen

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ale po co te kłótnie. Przecież każdy kto przerobił chociaż parę wzmacniaczy słyszał różnice w brzmieniu jak i różnicę w mocy. Wcześniej miałem wzmacniacz Heed Obelisk Si grał naprawdę przyjemnie ładna barwą ale brakowało mu trochę dołu. Teraz posiadam końcówkę mocy na modułach B&O ICEpower 500asp i różnice w odbieranym dźwięku są zasadnicze np. mniej góry, również ładny środek ale zdecydowanie lepszy bas. Jeszcze jako przykład mogę podać to że moja żona która w ogóle się nie zna na sprzęcie i nie wie co i kiedy ja sobie tam podłączam, również stwierdziła że dźwięk jest inny niż poprzednio. Więc jak to jest, czy ja to słyszę czy po prostu sobie to wmówiłem, a jeśli sobie wmówiłem to kto w takim razie wmówił to mojej żonie którą sprzęt audio nie interesuje tylko stwierdziła fakt że teraz gra inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w sumie podobają takie wpisy. Ten miał wzmacniacz co miał za mało basu. Tamten miał taki, co za dużo góry. Inny miał taki, co za dużo środka. Wszyscy sobie kupili nowe. Ten co miał za miał basu, to miał za dużo. Ten co miał za dużo góry, to miał za mało środka. A ten co miał za dużo środka, to miał za mało basu. Więc sobie kupili nowe i ten co miał za dużo, to miał za mało.......... I znów sobie kupili nowe i już mieli tego basu tyle co trzeba, środka i góry też.

 

A ja mam regulację barwy we wzmacniaczu. I jak mi za mało basu do daję +1 albo +2dB. Regulacja jest do 6 w każdą stronę. Z sopranem to samo. Niech mnie ktoś przekona, że wymiana wzmacniacza jest lepsza, szybsza, łatwiejsza czy jakaś tam niż skorzystanie z regulacji barwy.

 

Byłbym zapomniał. Takie Marantze mają też regulację średnich. Kto ma Marantza to ma wygodę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, jesteś mega inteligentny i potrafisz czytać ze zrozumieniem. Samochody to też przecież tylko samochód i jaka może być różnica : cztery koła, dach, przód i tył, boki i też mnie śmieszy jak to piszesz że jeden ma porsche i ma za mało miejsca, drugi ma vana i za dużo, a kolega ma taka gałkę że w lewo jest ciasne porsche w prawo ma dużego vana. A jeśli chodzi o silnik, silnik to silnik i nikt mu nie wmówi że ma jakieś istotne znaczenie bo też ma od tego gałkę. Też w sumie mi się podobają takie wpisy hahahaha.

 

 

P.S.

 

Dobrze że Conchita nigdy nie ma nić dopowiedzenia ze swojego praktycznego doświadczenia, tylko taki teoretyk puszczający bąki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja mam regulację barwy we wzmacniaczu. I jak mi za mało basu do daję +1 albo +2dB.

 

Myślałem, że podstawą dla nas - miłośników audio- jest high fidelity czyli jak najbardziej wierne odtworzenie tego co jest na płycie. Zabawa w zmianę balansu tonalnego to jak słodzenie wytrawnego wina ... Jasne, że można (szczególnie lubią to Japończycy) ale chyba nie o to nam w tej zabawie chodzi. Jak słodzę wytrawne wino to raczej nie udzielam się na forum dla miłośników win ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że podstawą dla nas - miłośników audio- jest high fidelity czyli jak najbardziej wierne odtworzenie tego co jest na płycie.

 

Sedno sprawy, jak więc ma się do tego zmiana barwy dźwięku za pomocą: i) wzmacniaczy, ii) kabli, iii) podstawek, iiii) świecidełek? Czyż to temu nie przeczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lalka @lupo to typowy troll. Nie ma co reagować na jego zaczepki. To nie pierwszy raz.

 

Conchita chłopie to ty zawsze wpierdzielasz się w temat do tego w twoich postach nigdy nic merytorycznego ani na temat np. opisałem w tym wątku swoje spostrzeżenia w praktyce a Ty tylko wyjeżdżasz z tekstem typu "z kuchni?" co to ma być, kto tu jest trollem? Wszędzie tylko anty to anty tamto. Poza tym co za ped..ł może sobie nadać nick kobiety? albo niezrównoważony psychicznie albo ped..ł. albo dlatego że z góry założył tutaj konto żeby mieszać, co stara sie skutecznie robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak peda.ł ale mnie nie poderwiesz na swoje krzywe teksty. Idź puszcza baki do innego wątku jeśli dalej masz tylko tyle do powiedzenia w tym temacie. Pozdrów kolegów czy ja jak tam się nazywacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lupo nie denerwuj się

 

nie widzisz, że suzana to klon ?

 

Sedno sprawy, jak więc ma się do tego zmiana barwy dźwięku za pomocą: i) wzmacniaczy, ii) kabli, iii) podstawek, iiii) świecidełek? Czyż to temu nie przeczy?

 

Możemy ocieplić albo oziębić dźwięk aby uczynić go bardziej realnym. Są to kosmetyczne zmiany. Często na granicy percepcji. Pokręcenie gałkami zaburza równowagę tonalną diametralnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, teraz się dopiero skapnąłem. Tak chodzi za mną menda i smrodzi. Kuźwa jacy to ludzie potrafią być jeb...ęci i dziwić się że w kraju jest jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, teraz się dopiero skapnąłem. Kuźwa jacy to ludzie potrafią być jeb...ęci i dziwić się że w kraju jest jak jest

Co twoje pedal.kie wypowiedzi mają wspólnego z tematem wątku? Zbanować trolla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam regulację barwy we wzmacniaczu. I jak mi za mało basu do daję +1 albo +2dB. Regulacja jest do 6 w każdą stronę. Z sopranem to samo. Niech mnie ktoś przekona, że wymiana wzmacniacza jest lepsza, szybsza, łatwiejsza czy jakaś tam niż skorzystanie z regulacji barwy.

Nie żeby się Ciebie czepiał, odnoszę się jedynie do kwestii gałek. Za żadne skarby świata nie wróciłbym do kilku gałek. Przerabiałem to kilka razy - nigdy więcej.

 

Wracając do wzmacniaczy. Pytanie do reszty:

Podacie mi w końcu tych 10 Waszych typów? Jak na razie widzę jedynie teksty o kosmitach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mi się w sumie podobają takie wpisy. Ten miał wzmacniacz co miał za mało basu. Tamten miał taki, co za dużo góry. Inny miał taki, co za dużo środka. Wszyscy sobie kupili nowe. Ten co miał za miał basu, to miał za dużo. Ten co miał za dużo góry, to miał za mało środka. A ten co miał za dużo środka, to miał za mało basu. Więc sobie kupili nowe i ten co miał za dużo, to miał za mało.......... I znów sobie kupili nowe i już mieli tego basu tyle co trzeba, środka i góry też.

 

A ja mam regulację barwy we wzmacniaczu. I jak mi za mało basu do daję +1 albo +2dB. Regulacja jest do 6 w każdą stronę. Z sopranem to samo. Niech mnie ktoś przekona, że wymiana wzmacniacza jest lepsza, szybsza, łatwiejsza czy jakaś tam niż skorzystanie z regulacji barwy.

 

Byłbym zapomniał. Takie Marantze mają też regulację średnich. Kto ma Marantza to ma wygodę.

 

Widać więc jak kiepska jest Twoja konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psy szczekają, a karawana idzie dalej...

Nie wiem co z karawaną, ale z przykładami tych poprawnych wzmacniaczy to Panowie kiepsko Wam idzie. Żeby grały tak samo to muszą być przynajmniej dwa. Nie ma takich? No to o co się tu spieracie? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chinola na Tripacie za 200 zł, wielkości dwóch paczek fajek, zasilacz typu lapkowego

 

gra poprawnie

 

Tripathy bywały klasyfikowane jako hajendy w różnych sixmoonsach itp. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jako przykład mogę podać to że moja żona która w ogóle się nie zna na sprzęcie i nie wie co i kiedy ja sobie tam podłączam, również stwierdziła że dźwięk jest inny niż poprzednio.

 

I pozamiatane. Z Żonami nie ma żartów :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych rzeczy człowiek musi dorosnąć... jak ktoś lubi gałki to niech sobie kręci. Może kiedyś u kogoś posłucha czegoś na direct i mu się spodoba... albo nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać więc jak kiepska jest Twoja konfiguracja.

A jaki kiepski wzmacniacz, przecież ma regulację barwy! A w ogóle to przecież kiepskie muszą być wszystkie wzmacniacze z regulacją barwy czyli praktycznie wszystko do jakichś 20 tysięcy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.