Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy interkonekt


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego więcej jak ktoś chce .

 

Mistrzu więcej prosimy!

 

To miód na nasze skołatane dudnieniem serca uszy i lekarstwo na dziurę w portfelu zrobioną nam nierozsądnym przez podstępne firmy audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde esteci się znaleźli i smakosze a sami trochę lepsze DIY klecą bo się już trochę naumieli, nie to co Sulcio przez 20 lat ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , boli

Oj zabolało. Kogo? Diogenesa. Trafiony...

 

Ciekawe, ile jeszcze nazmyślasz w temacie kabli Sulek. Niech ci wyobraźnia powolną będzie.

 

I lej te wode dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój, za 69 zł to nikt nawet młotka nie podniesie, a co dopiero coś zrobić....

Niech któś posłucha tych kabli!

Jak będzie słabo, to pojedziemy po całości, a jak nie to może się okazać, że złośliwości były nie na miejscu...

 

jak to nie podniesie młotka za 69zł?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

a za ponad 200zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Oj zabolało. Kogo? Diogenesa. Trafiony...

 

Ciekawe, ile jeszcze nazmyślasz w temacie kabli Sulek. Niech ci wyobraźnia powolną będzie.

 

I lej te wode dalej.

Szkoda mi czasu na lanie wody .

Biorę się za podrabianie Sułka ;)

Komponenty już mam ...Mirek mi podpowie jak sknocić kabel , żeby zagrał podobnie ;)

post-59766-0-63032800-1498891546_thumb.jpg

post-59766-0-89330700-1498891552_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jafi ,tą walką o Sulka robisz mu większą antyreklame niż reklamę.Dobre rzeczy bronią się same a Ty jak wściekły pies przeczesujesz forum w poszukiwaniu wzmianki o tych produktach aby kontratakować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodacz

 

wściekły pies w swym wściekłym szale nie używa słów i zwrotów w rodzaju "nadepnąć szczęściu na ogon", "niech ci wyobraźnia powolną będzie". Czaisz różnicę?

Tak...że

nietrafione porównanie.

 

Po drugie zgodnie z prawem dynamiki na akcję jest reakcja.

 

Po czwarte i trzy czwarte... Sulek IC 6x9 należy do tematu tego wątku.

 

Po dziewiąte i ćwierć... lubię samotną walkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z recenzji naszego bohatera - kabelka Sulek 6 na 9

 

"Kabel jest kierunkowy, z kierunkowością wyznaczaną przez duże napisy na wtykach „SULEK”, gdzie kierunek odczytu jest tożsamy z kierunkiem sygnału, natomiast bez oznakowania lewy-prawy. To może wydać się głupim niedopatrzeniem, lecz tkwi w tym pewna idea: że mianowicie użytkownik sam powinien we własnym torze wypróbować, która żyła jako lewa, a która jako prawa lepiej się będzie sprawdzać, ponieważ może się zdarzyć, że mimo identycznej z założenia konstrukcji zamiana ich miejscami spowoduje poprawę bądź regres. Sam podczas takiego badania odniosłem wrażenie, że jedna kombinacja jest minimalnie lepsza od drugiej, ale tak na granicy autosugestii, tak więc nie mogę tego ani potwierdzić, ani negować. Kabel, który wydał mi się lepszy po prawej, oznakowałem dla wygody skrawkiem czerwonej taśmy izolacyjnej i więcej już na tym się nie skupiałem. W każdym razie na pewno nie jest tak jak we flagowym Atlantisie Entreqa, gdzie żyła prawa jest srebrna, a lewa miedziana, toteż w żadnym wypadku nie należy ich mylić. U Sulka obie są identyczne, a tylko zaleca się sprawdzenie działania po obu stronach."

 

Przepraszam moderację ale kogoś pojebało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kierunkowość kabli" - nonsens, bzdura

 

Chris Sommovigo: "All of this to say that, in my own opinion, the idea that wires are actually directional seems to be bunkum, and doesn't seem to stand up to the light of even mild scrutiny."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie w kablach Sulka zabrakło mi basu, tej masy grania, wypełnienia, dociążenia dzwięku

to jest cecha tych kabli...przecież Nordost też nie ''gra'' tłusto a sprawdza się w wielu systemach

lubię granie gęste ale zarazem z energią i dlatego kiedyś odszedłem od Accuphase bo tego mi brakowało

również dlatego Sulki u mnie się nie sprawdziły....ale problem z Sulkami nie polega na tym jak ''grają''

ale jak są wykonane i ile trzeba za takie wykonanie zapłacić...

wiadomo że Sulek jaki WILE to firmy garażowe albo jeszcze trafniej Szymon to ujął producenci kuchenni ;-)

i wykonanie nie będzie najwyższych lotów ale trzeba rozróżnić marne wykonanie od dziadowskiego

 

jeżeli na kablach głośnikowych Sulka widzę że kierunkowość jest oznaczona długopisem ...to moim zdaniem w takim przypadku można mówić tylko o dziadostwie..jak można taki kabel wysłać na odsłuch ;-)

przecież w takim wydaniu cena naprawdę musi być niska a u Sulek nie ma tanio

jeżeli czytam że głosnikowy Sulek kosztuje 24tys...co tu powiedzieć.... bark słów ;-)

ostatnio dostałem nowe Wile (głośnikowy) dokładnie o 20tys tańszy ;-)...można zrobić porównanie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisano wcale nie musi być bzdurą! Tylko należy to właściwie zrozumieć. Skoro oba kabelki w tej parze różnią się między sobą, tak że kanał lewy może grać inaczej niż prawy, to sugeruje, że jakość wykonania jest tak kiepska, że nie ma powtarzalności między kablami i faktycznie może grać inaczej. To częsta przypadłość w DIY. Niestety ale brak powtarzalności wynikający z niskiej jakości wykonania lub braku dbałości o detale podczas wykonania dyskwalifikuje taki produkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babatular zacytował fragment recenzji Piotra Ryki i nawet nie wiedział, że zastawił pułapkę na motyle...

 

Parę już do południa wpadło i czepoczą skrzydełkami:)

 

Otóż każdy interkonekt po zamianie lewego z prawym zagra inaczej. Oznaczenia (najczęściej kolorami) wtyków mają jedynie za zadanie ich poprawne wpięcie - żeby się nie pomylić.

Do użytkownika należy sprawdzenie, jak kable mają być podpięte, czyli musi wybrać wybrać, który ma być lewy, a który prawy.

 

Niniejszym otwieram warsztaty o ustalaniu miejsca interkonektu w systemie.

Wystarczy tylko zamienić dwa kable miejscami, posłuchać, ocenić i wybrać.

 

Do dzieła hi-endowcy!

Pisanie w tej zakładce zobowiązuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż każdy interkonekt po zamianie lewego z prawym zagra inaczej.

 

Tak.

I każdy komplet jeszcze inaczej. I nie ma dwóch takich samych kompletów.

Tak że kupując Sulka można trafić na dźwięk za 15zł, ale jak będziesz miał farta to trafisz dźwięk za 40tys.

Dlatego cena jest wypośrodkowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babatular zacytował fragment recenzji Piotra Ryki i nawet nie wiedział, że zastawił pułapkę na motyle...

 

Parę już do południa wpadło i czepoczą skrzydełkami:)

 

Jak na razie, to widzimy motyla @jafi, "czepoczącego" skrzydłami nad krowim plackiem i głoszącemu reszcie motyli, jakoby trafił na wyjątkowej urody i wielkości, kwiat Lotosu :-)))

 

Otóż każdy interkonekt po zamianie lewego z prawym zagra inaczej. Oznaczenia (najczęściej kolorami) wtyków mają jedynie za zadanie ich poprawne wpięcie - żeby się nie pomylić.

Do użytkownika należy sprawdzenie, jak kable mają być podpięte, czyli musi wybrać wybrać, który ma być lewy, a który prawy.

 

A na to kuriozum bardzo trafnie już odpowiedział Sylwek "To częsta przypadłość w DIY. Niestety ale brak powtarzalności wynikający z niskiej jakości wykonania lub braku dbałości o detale podczas wykonania dyskwalifikuje taki produkt."

Ja od siebie dodam, że takie działanie dyskwalifikuje nie tylko produkt, ale przede wszystkim producenta, mającego w najwyższej pogardzie potencjalnego klienta, któremu ma czelność oferować tej "jakości" wytwór za dziesiątki tysięcy złotych!

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadę, że nie wdaję się w dyskusję z moderatorami...Szybko można przekroczyć niewidzialną linię, która daje przewagę moderatorowi.

Gdybyś napisał, to co napisałeś "prywatnie", uzyskałbyś moją odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadę, że nie wdaję się w dyskusję z moderatorami...Szybko można przekroczyć niewidzialną linię, która daje przewagę moderatorowi.

Gdybyś napisał, to co napisałeś "prywatnie", uzyskałbyś moją odpowiedź.

 

....miło czytać taki wpis ;-)

jak będziesz trzymał jęzor pod kontrolą to z pewnością nie przekroczysz tej niewidzialnej linii....bez obaw

teraz jak nazwiesz mnie hejterem to powiem....oj bo Vlado przyjdzie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kierunkowość kabli" - nonsens, bzdura

 

Chris Sommovigo: "All of this to say that, in my own opinion, the idea that wires are actually directional seems to be bunkum, and doesn't seem to stand up to the light of even mild scrutiny."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety tu jesteś w błędzie. Są pewne materiały, które są ściśle kierunkowe i "święty Boże nie pomoże" .

Ostatnio przypadkiem podłączyłem odwrotnie jeden kanał IC i nie mogłem wyjść ze zdumienia co się "po...psuło" , dopiero w wyniku wnikliwego śledztwa stwierdziłem, że jeden kanał gra "pod górkę" po zamianie wszystko wróciło do normy i zaczęło grac tak jak do tej pory.

Zamiast powoływać się na czyjeś wybiórcze doświadczenia, lepiej jest zaufać swojemu słuchowi i zamiast pysznić się "teorią" zejść na ziemię i zderzyć się z rzeczywistością.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Wspomniane zjawisko zachodzi w przewodnikach z miedzi "PCOCC-A" ( IC Acoustic Revive) kable wygrzewane, mają już przepracowane tysiące godzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne materiały, które są ściśle kierunkowe

 

No to czekam na przykład takiego, który używa się do produkcji IC.

 

Gdybyś nie zamierzał podać, to rozumiem, że zapoznałeś się i popierasz "argument" tego niedoświadczonego pana z linku.

 

Ale pewnie potrafisz zaprzeczyć jego tezom. Z ciekawością przeczytam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem

 

Chcesz, żeby ma poczekaniu sklecił Ci jakieś naukowe teorie dlaczego tak jest :-) ?

Uwielbiam to na tym forum !!!

Sami "naókofcy" :-) .

Marnujecie się ... na tym forum.

W przypadku doświadczenia na które się powołałem w moim systemie słychać wyraźnie, że jest gorzej gdy np. lewy kanał jest podłączony zgodnie z kierunkowością, a prawy odwrotnie.

Podłączałem inny wzmacniacz i nie zwróciłem uwagi, czy dobrze podłączyłem przewody, zrobiłem to na szybko, dopiero to co usłyszałem wzbudziło moje podejrzenia, ze coś jest nie tak.

Po prawidłowym wpięciu obu przewodów zgodnie z zaznaczonym kierunkiem, wszystko wróciło do normy.

Możesz wierzyć lub nie. Nie zależy mi na tym by to "udowadniać", takie są fakty, a faktów się nie udowadnia.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Producent zaznacza kierunkowość (Acoustic Revive) i w odsłuchu kierunek zaznaczenia pokrywa się w rzeczywistości z osiągniętym rezultatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Cytat z recenzji naszego bohatera - kabelka Sulek 6 na 9

 

"Kabel jest kierunkowy, z kierunkowością wyznaczaną przez duże napisy na wtykach „SULEK”, gdzie kierunek odczytu jest tożsamy z kierunkiem sygnału, natomiast bez oznakowania lewy-prawy. To może wydać się głupim niedopatrzeniem, lecz tkwi w tym pewna idea: że mianowicie użytkownik sam powinien we własnym torze wypróbować, która żyła jako lewa, a która jako prawa lepiej się będzie sprawdzać, ponieważ może się zdarzyć, że mimo identycznej z założenia konstrukcji zamiana ich miejscami spowoduje poprawę bądź regres. Sam podczas takiego badania odniosłem wrażenie, że jedna kombinacja jest minimalnie lepsza od drugiej, ale tak na granicy autosugestii, tak więc nie mogę tego ani potwierdzić, ani negować. Kabel, który wydał mi się lepszy po prawej, oznakowałem dla wygody skrawkiem czerwonej taśmy izolacyjnej i więcej już na tym się nie skupiałem. W każdym razie na pewno nie jest tak jak we flagowym Atlantisie Entreqa, gdzie żyła prawa jest srebrna, a lewa miedziana, toteż w żadnym wypadku nie należy ich mylić. U Sulka obie są identyczne, a tylko zaleca się sprawdzenie działania po obu stronach."

 

Przepraszam moderację ale kogoś pojebało

Mnie to wcale nie dziwi , zwyczajnie jakość kabli jest taka , że prawa żyła jest bardziej zardzewiała od lewej lub odwrotnie ;)

I pewnie takie same kable Sułka też grają zupełnie inaczej .

 

Wuelem

 

Chcesz, żeby ma poczekaniu sklecił Ci jakieś naukowe teorie dlaczego tak jest :-) ?

Uwielbiam to na tym forum !!!

Sami "naókofcy" :-) .

Marnujecie się ... na tym forum.

W przypadku doświadczenia na które się powołałem w moim systemie słychać wyraźnie, że jest gorzej gdy np. lewy kanał jest podłączony zgodnie z kierunkowością, a prawy odwrotnie.

Podłączałem inny wzmacniacz i nie zwróciłem uwagi, czy dobrze podłączyłem przewody, zrobiłem to na szybko, dopiero to co usłyszałem wzbudziło moje podejrzenia, ze coś jest nie tak.

Po prawidłowym wpięciu obu przewodów zgodnie z zaznaczonym kierunkiem, wszystko wróciło do normy.

Możesz wierzyć lub nie. Nie zależy mi na tym by to "udowadniać", takie są fakty, a faktów się nie udowadnia.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Producent zaznacza kierunkowość (Acoustic Revive) i w odsłuchu kierunek zaznaczenia pokrywa się w rzeczywistości z osiągniętym rezultatem.

A masz tam pewnie ekran podpięty z jednej strony?

Też mi dziwne , że jak zamienisz stronami zagra inaczej ..phiii;)

 

Zresztą najważniejsza jest kierunkowość w kablach zasilających ;)

 

jafi ,tą walką o Sulka robisz mu większą antyreklame niż reklamę.Dobre rzeczy bronią się same a Ty jak wściekły pies przeczesujesz forum w poszukiwaniu wzmianki o tych produktach aby kontratakować...

Weź , cicho " bąć " ...kupa śmiechu jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pomieszam kierunki między kanałami, to dźwięk zostaje w kolumnie, wybrzmienia są za krótkie, nie mają swobody, zamiast wylatywać w przestrzeń, kończą się szybko i gasną. Jak jest wszystko zgodnie z "trójkątami" to wylatują daleko, a gdy przeciwnie, to brzmią nienaturalnie, pokracznie, dziwnie. Po przywróceniu prawidłowych kierunków wraca prawidłowa scena i przestrzeń. Znam brzmienie systemu i jak coś gra inaczej niż do tej pory, to słyszę, że coś jest "nie halo" :-).

 

Inaczej, gdy IC mam "pomieszane", to dźwięki grają "z kolumn", a jak są prawidłowo, to kolumny "znikają" i źródła pozorne docierają z różnych punktów i kierunków sceny.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadę, że nie wdaję się w dyskusję z moderatorami...Szybko można przekroczyć niewidzialną linię, która daje przewagę moderatorowi.

Gdybyś napisał, to co napisałeś "prywatnie", uzyskałbyś moją odpowiedź.

 

Mój wpis zamieściłem jako prywatny użytkownik forum i podpisałem swym imieniem. To mój osobisty osąd o producencie, który swych potencjalnych klientów widzi wśród bardzo bogatych idiotów.

Nie kierowałem w tym wpisie żadnych pytań do Ciebie, wiec nie oczekuje odpowiedzi.

 

pozdrawiam.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od moderatora oczekuję zupełnie czego innego od zajmowania stanowiska w dyskusji. Moderator ma być arbitrem, a nie zawodnikiem w jednej z drużyn. A już najgorzej jak jest i arbitrem i zawodnikiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od moderatora oczekuję zupełnie czego innego od zajmowania stanowiska w dyskusji. Moderator ma być arbitrem, a nie zawodnikiem w jednej z drużyn. A już najgorzej jak jest i arbitrem i zawodnikiem...

 

Nie mam wpływu na Twój sposób pojmowania funkcji moderatora.

Jednak na TYM FORUM, moderatorami są wybrani użytkownicy forum, a ich zadaniem jako moderatorów jest kontrola zachowań i formy publikacji zamieszczanych przez pozostałych forumowych kolegów, prowadzona pod kontem przestrzegania Regulaminu Forum i Netykiety.

Jako moderator wcale nie jestem arbitrem ani nawet negocjatorem do godzenia stron, lub uznawania racji którejkolwiek z nich.

Tutaj również nie zajmuje stanowiska po żadnej z branżowych stron.

Wypowiadam się prywatnie jako własnie potencjalny klient, który widzi nikczemne działania tego producenta i jego marketingowców, zmierzające do zrobienia ze mnie głupca. A do tego mam takie samo prawo jak każdy użytkownik dowolnego forum.

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.