Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy interkonekt


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

to jest nawet trochę denerwujące jak wiem że Głuchy Harry dziś, wczoraj był kimś innym

a przed wczoraj był jeszcze w innej pelerynie, to z całą pewnością juro również przywdzieje

inne wdzianko...to jest niepotrzebne...nie ma się czego wstydzić

 

Drogi Mirosławie, odpowiadając na Twój post: Głuchy_Harry nie angażuje się merytorycznie tak jak w ostatnich latach w działalność tego forum (kiedy był jedną z lokomotyw zakładki Hi-End co tu dużo ukrywać). W wyniku rozmaitych zdarzeń sam usunął poprzednie konto, a nie został karnie zbanowany (gdyż takie wrażenie można było odnieść z innych wpisów) i nie widzi możliwości powrotu pod starym nickiem. Obecny nick nie służy do żadnych innych celów (w szczególności biznesowych) jak tylko utrzymanie kontaktu z kilkoma starymi kolegami. Głuchy stracił znaczną część swojego onegdaj wybitnego słuchu wysłuchując rozmaitych przetaczających się tutaj kanonad;-)

 

Natomiast jak chodzi o merytorykę, to Głuchy przeczytał z zainteresowaniem ostatnich kilka stron niniejszego wątku i nie widzi niczego co byłoby związane z tematem. Toteż choćby nawet chciał zabrać merytorycznie głos nie widzi za bardzo sensu, gdyż odnosi wrażenie, że bazowa tematyka wątku mało kogo tu tak naprawdę interesuje. Dominują jakieś przepychanki z twórcą (czy dystrybutorem) kabla Sulek, jak i dywagacje o innych userach, ich nickach a przede wszystkim intencjach. Natomiast o najlepszych interkonektach nie ma totalnie nic (zakładam z Waszych wpisów, że kabla Sulek, o którym tak chętnie rozmawiacie za takowy nie uważacie)... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mirosławie, odpowiadając na Twój post: Głuchy_Harry nie angażuje się merytorycznie tak jak w ostatnich latach w działalność tego forum (kiedy był jedną z lokomotyw zakładki Hi-End co tu dużo ukrywać). W wyniku rozmaitych zdarzeń sam usunął poprzednie konto, a nie został karnie zbanowany (gdyż takie wrażenie można było odnieść z innych wpisów) i nie widzi możliwości powrotu pod starym nickiem. Obecny nick nie służy do żadnych innych celów (w szczególności biznesowych) jak tylko utrzymanie kontaktu z kilkoma starymi kolegami. Głuchy stracił znaczną część swojego onegdaj wybitnego słuchu wysłuchując rozmaitych przetaczających się tutaj kanonad;-)

 

Natomiast jak chodzi o merytorykę, to Głuchy przeczytał z zainteresowaniem ostatnich kilka stron niniejszego wątku i nie widzi niczego co byłoby związane z tematem. Toteż choćby nawet chciał zabrać merytorycznie głos nie widzi za bardzo sensu, gdyż odnosi wrażenie, że bazowa tematyka wątku mało kogo tu tak naprawdę interesuje. Dominują jakieś przepychanki z twórcą (czy dystrybutorem) kabla Sulek, jak i dywagacje o innych userach, ich nickach a przede wszystkim intencjach. Natomiast o najlepszych interkonektach nie ma totalnie nic (zakładam z Waszych wpisów, że kabla Sulek, o którym tak chętnie rozmawiacie za takowy nie uważacie)... ;-)

 

Drogi Tomku , nie bardzo zrozumiałeś co chciałem przekazać albo ja to zle wytłumaczyłem

i może tego się trzymajmy

twoje odejście z forum i zamknięcie konta jest mi znane...twoja sprawa i masz do tego pełne prawo

tylko że twoje powroty na forum w innym ''płaszczyku'' nie wiem czemu maja służyć ?

jeżeli nie miałeś przyjemności pisać jako Tomkly to po kiego czorta piszesz jako Głuchy Harry

jeżeli zdecydowałeś się odejść ?....chyba rozumiesz co mam na mysli

nie przeszkadza mi ze piszesz tylko że próbujesz byc anonimowy

kiedyś kolega Jarek&Ania postanowił zmienić na Axoloti tyle że Jarek nie zrobił z tego żadnej tajemnicy

i oficjalnie o tym napisał...

chcesz pisać na forum to pisz jako Głuchy Harry ale niech pozostali koledzy wiedzą że to poprzednio

byłeś Tomkly....

kiedyś napisałem że zamykając konto jako Tomkly popełniasz błąd

wracają jako Głuchy Harry tylko to potwierdziłeś ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Tomku , nie bardzo zrozumiałeś co chciałem przekazać albo ja to zle wytłumaczyłem

i może tego się trzymajmy

twoje odejście z forum i zamknięcie konta jest mi znane...twoja sprawa i masz do tego pełne prawo

tylko że twoje powroty na forum w innym ''płaszczyku'' nie wiem czemu maja służyć ?

jeżeli nie miałeś przyjemności pisać jako Tomkly to po kiego czorta piszesz jako Głuchy Harry

jeżeli zdecydowałeś się odejść ?....chyba rozumiesz co mam na mysli

nie przeszkadza mi ze piszesz tylko że próbujesz byc anonimowy

kiedyś kolega Jarek&Ania postanowił zmienić na Axoloti tyle że Jarek nie zrobił z tego żadnej tajemnicy

i oficjalnie o tym napisał...

chcesz pisać na forum to pisz jako Głuchy Harry ale niech pozostali koledzy wiedzą że to poprzednio

byłeś Tomkly....

kiedyś napisałem że zamykając konto jako Tomkly popełniasz błąd

wracają jako Głuchy Harry tylko to potwierdziłeś ;-)

 

Ale ja nie zamierzałem w ogóle zabierać głosu, ale poczułem się wywołany do tablicy Twoim poprzednim postem o tym, że przeszkadza Ci wiedza na temat tego kim jest Głuchy_Harry;-) A jak chodzi o konto to jak czasem chcę się odprężyć po stresującym dniu to wchodzę sobie poczytać bocznicę i .... zaraz robi mi się lepiej;-) A niestety żeby ją poczytać trzeba mieć aktywne konto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie zamierzałem w ogóle zabierać głosu, ale poczułem się wywołany do tablicy Twoim poprzednim postem o tym, że przeszkadza Ci wiedza na temat tego kim jest Głuchy_Harry;-) A jak chodzi o konto to jak czasem chcę się odprężyć po stresującym dniu to wchodzę sobie poczytać bocznicę i .... zaraz robi mi się lepiej;-) A niestety żeby ją poczytać trzeba mieć aktywne konto.

 

widzę że musi byc po twojemu...niech tak zostanie....mój spokój twoja racja...miłego czytania ;-)

 

jeżeli nie w temacie IC to dajmy spokój

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na końcu.:)

 

7 lat .... i świadomy wybór.

 

Mój Drogi Jureczku , w audio to ja się bawię ze 35 lat. VDH FIRST I SECOND miałem ze 25 lat temu. Powtórzę raz jeszcze , to są dobre kable

na rozpoczecie zabawy w audio. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

 

 

Mój Drogi Jureczku , w audio to ja się bawię ze 35 lat. VDH FIRST I SECOND miałem ze 25 lat temu. Powtórzę raz jeszcze , to są dobre kable

na rozpoczecie zabawy w audio. Pozdrawiam.

 

I dlatego nie pisałem o Tobie tylko o ....,a Twoje wybory są ....

:)

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wpadniesz?

 

2-ch saxsofonistów kiedyś się spotkało i .... teraz ten fakt bardzo cieszy.

 

Coś mamy nowego do odsłuchania ? Scott Hamilton & Garry Allen ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po deklaracji "nigdy więcej" i "zabraniu" swojego tematu powróciłeś i ty.

 

No popatrz ... jaki ja polityk jestem :). Nie pierwszy i nie ostatni. Moze po dzisiejszym dniu obfitujacym w wydarzenia powinienem podjać decyzję i zostać ... Prezydentem? Bo podobno tylko krowa nie zmienia zdania?

A moze w przeciwieństwie do innych mam szanse? Bo ja nie twierdzę, że mam najlepszy system, ze znam się na wszystkim, ze najlepiej słyszę czy ze jestem najmadrzejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze w przeciwieństwie do innych mam szanse? Bo ja nie twierdzę, że mam najlepszy system, ze znam się na wszystkim, ze najlepiej słyszę czy ze jestem najmadrzejszy.

 

 

A to coś nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

 

 

No popatrz ... jaki ja polityk jestem :). Nie pierwszy i nie ostatni. Moze po dzisiejszym dniu obfitujacym w wydarzenia powinienem podjać decyzję i zostać ... Prezydentem? Bo podobno tylko krowa nie zmienia zdania?

A moze w przeciwieństwie do innych mam szanse? Bo ja nie twierdzę, że mam najlepszy system, ze znam się na wszystkim, ze najlepiej słyszę czy ze jestem najmadrzejszy.

 

Nie bądź taki skromny. Twoje ego jest .... hoho:).

 

 

Ale przecież piszemy o ... "przyganiał kocioł ......". Nie zmieniaj tematu.

A może po prostu realizujesz "obwiązujący przekaz dnia"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadek na odpowiedniej czestotliwosci - prawdopodobnie ok 3-4 Khz

 

 

 

opóżnienia

 

 

 

podbicie na którymś z pasm

 

 

 

jak wcześniej - opóżnienia

 

 

 

ciszej

 

 

 

różne poziomy głośności plus pogłos

 

 

to kiedy bedziesz z koniem ? rząd ci juz odpuszcze

 

"wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi dla społeczeństw i ludzkości, ustanowione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) fundatora, szwedzkiego przemysłowca i wynalazcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Chyba Ci nie przypadną...Ani to naukowe ani literackie ani pokojowe

 

Kable IC mają ekran . Najczęściej jest połączony z masą urządzenia z jednej strony . Jeżeli zamienisz kabel stronami to oczywiste , że będzie grać inaczej .

Technicznie nie ma podstaw do twierdzenia , że kable są kierunkowe . Niemniej przy dłuższym używaniu teoretycznie może zachodzić zjawisko " układania się " kryształów materiału pod wpływem przepływu prądu .

Może ...lub nie ;)

Ja kierunkowości IC z symetrycznie podpiętym ekranem nie słyszę .

 

Zjawisko układania się kryształów pod wpływem dźwięku jest nierealne. Pamięc metali procesy rekrystalizacji wyżarzania to są rozbudowane zagadnienia.

Każdy metal ma właściowości kierunkowe prócz amorfików. Rozgarnięty metalurg powie Ci że nie wolno przeciągać drutu w obie strony ponieważ inaczej się zrywa. W wyniku przeciągania powstają nagnioty i mikropęknięcia coś jak gałązka jodły. Sieć kryształów ma specyficzne ułożenie. w jego rożnych miejscach są różniące się zjawiska oporowe i zdaje się półprzewodnikowe jeśli pamiętam. Można znaleźć to w książkach o metalurgi czy złotnictwie. I nie ma w tym nic z SF. Tylko czy jest to słyszalne czy nie jest juz inną kwestią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sluchalem kable Sulka na ostatnim Audio Szole no i musze przyznac ze wcale te kable tak zle nie graja jak sie tu pisze. Ale cena jest odjechana juz nawet nie w stosunku do oferowanego przez nie dzwieku...bo i to mozna byloby nawet tak sadze calkiem normalnie przelknac, ale do jakosci samego wykonania. Trzeba miec duza fantazje aby z czyms takim startowac komercyjnie. ;)

 

Zjawisko układania się kryształów pod wpływem dźwięku jest nierealne.

Tak potwierdzam. Ale zjawisko tzw 'wygrzewania' kabli nie dotyczy krzysztalow ale samego dielektryka. Kabel to tez fizycznie pojemnosc czyli kondensator, w wyniku dzialania napiecia dielektryk sie forumuje zjawisko to jest znane najbardziej w przypadku kondensatorow elektrolitycznych ale i w kazdych innych zachodza takie same procesy, oczywiscie o duzo mniejszej wartosci. Generalnie zmniejsza sie ESR dla duzych czestotliwosci co moze byc slyszalne w przypadku tlumienia poprzez ESR wysokoczestotliwosciowych szumow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable Sulka nie słuchałem na Audio Show a u siebie więc mam niewielką przewagę

...te kable u mnie się nie wpasowały ale w innym systemie wiem że może być inaczej

tak na moje ucho to Sulki sprawdzą się wszędzie tam gdzie trza coś ująć czy wyszczuplić

....cena odjechana....wykonanie tandetne a Jafi jako dystrybutor dostał histerii ;-)

...tyle w temacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowosc kabla jednak wystepuje bo po pierwsze kable nigdy nie sa idealnie symetryczne dodadkowo roznie podpinane sa ekrany jak i roznie prowadzony jest przewod goracy w kablu. Kierunkowosc to sprawa wiec normalna, nawet w tzw nie kierynkowym kablu, kierunkowosc jego bedzie zazwyczaj wyraznie slyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niekierunkowych kabli.

 

Wyciąganie w hucie zawsze następuje w jakimś kierunku.

 

Czy to ma jakiekolwiek znaczenie i brzmienie - to już zupełnie inna sprawa.

Ale fakt jest faktem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zjawisko tzw 'wygrzewania' kabli nie dotyczy krzysztalow ale samego dielektryka.

Można stosować dialektryki z naturalnych materiałów.

W zasadzie.

To.

Można zrobić najlepszy interkonekt samemu. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
Gość

(Konto usunięte)

Już wolę ustalanie poziomów menzurkami od ustalania poziomów przy pomocy podglądania cenników topowych firm , jak u Was z Sułkiem .

Wiem , boli jak ktoś piszę prawdę o ciemnej stronie garażowych kabli .

Możecie nadal nawijać makaron na uszy naiwnych o technologiach X czy S ..;)

Wystarczy zaglądnąć do środka i stwierdzić , że technologia jest raczej D ..;)

Kable kręcone są z podłych materiałów ( kable przemysłowe , OEM lub prute ze starych wojskowych linii ) wyglądają tylko pięknie z zewnątrz .

W środku w kablach z cudownym dodatkiem srebra tego srebra nie ma ...miedź zamiast 7 czy 8 N okazuje się zwyłą 2 N OFC , uziemienie robione jest ze starych brudnych kabli konkurencji ( sic!) .

Kuriozum to kultowa amerykańska sieciówka zrobiona z rozwiniętej cewki taśmowej ...

Velum robi druty z najtańszych kabli z Castoramy mocno zawiniętych hydraulicznym teflonem ...

Mam tego więcej jak ktoś chce .

Dzień dobry,

ponieważ jestem na etapie zmiany całego okablowania systemu, bardzo mnie zainteresowały Twoje doświadczenia, dlatego proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.