Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio 540r - uszkodzony ?


l.e.s.t.e.r

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakupiłem używany amplituner Cambridge Audio 540r. Mam podłączone do niego tylko dwa głośniki Monitor Audio BX2.

Amplituner gra tylko w trybie DSP Mode. Gdy wybieram Stereo startuje z maksymalną głośnością, po przyciszeniu nie da się ponownie pogłośnić ( można tylko ściszyć ).

Dodatkowo po włączeniu zasilania do amplitunera słychać w głośnikach jakby cichutkie buczenie. Buczenie to nie narasta wraz z pogłaśnianiem muzyki w trybie DSP.

Czy te typy tak mają czy jest to uszkodzony sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA nie wydaje z siebie zadnych dzwiekow nawet gdy wypilujesz na maxa wzmak/amplituner przy pauzie playera. Cos musi byc nie tak. Z ta glosnoscia to po wlaczeniu amplitunera i zapodaniu np muzy w trybie DSP tez gra tak glosno czy dopiero po wybraniu stereo tak wariuje. Popatrz w ustawieniach Initial volume czy nie ma ustawionej takiej glosnosci przy starcie ampla. Amplituner wykryl podlaczone tylko dwie kolumny dlatego bedzie gral jak gra. A Ty chcesz zeby jak gral skoro masz podlaczone tylko dwie kolumny. Gorzej z ta glosnoscia bo Initial Volume to ustawienie glosnosci przy starcie ampla ale moze to tez w ustawieniach cos jest z drugiej zas strony nie spotkalem sie nigdzie z takimi ustawieniami zeby po sciszeniu nie mozna bylo podglosnic. Jesli by byla jakas zwara to wyskakiwalby komunikat na wyswietlaczu i wylaczylby sie, a wlasnie pokazuje on jakis komunikat na wyswietlaczu? Jesli w ustawieniach nie znajdziesz odpowiedzi to najprawdopodobniej jest uszkodzony.

 

Od poczatku tak sie dzialo po zakupie? Zresetuj go do ustawien fabrycznych i mimo wszystko sprawdz kable od kolumn i ich podlaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA nie wydaje z siebie zadnych dzwiekow nawet gdy wypilujesz na maxa wzmak/amplituner przy pauzie playera. Cos musi byc nie tak. Z ta glosnoscia to po wlaczeniu amplitunera i zapodaniu np muzy w trybie DSP tez gra tak glosno czy dopiero po wybraniu stereo tak wariuje. Popatrz w ustawieniach Initial volume czy nie ma ustawionej takiej glosnosci przy starcie ampla. Amplituner wykryl podlaczone tylko dwie kolumny dlatego bedzie gral jak gra. A Ty chcesz zeby jak gral skoro masz podlaczone tylko dwie kolumny. Gorzej z ta glosnoscia bo Initial Volume to ustawienie glosnosci przy starcie ampla ale moze to tez w ustawieniach cos jest z drugiej zas strony nie spotkalem sie nigdzie z takimi ustawieniami zeby po sciszeniu nie mozna bylo podglosnic. Jesli by byla jakas zwara to wyskakiwalby komunikat na wyswietlaczu i wylaczylby sie, a wlasnie pokazuje on jakis komunikat na wyswietlaczu? Jesli w ustawieniach nie znajdziesz odpowiedzi to najprawdopodobniej jest uszkodzony.

 

Od poczatku tak sie dzialo po zakupie? Zresetuj go do ustawien fabrycznych i mimo wszystko sprawdz kable od kolumn i ich podlaczenie.

 

Po włączeniu DSP Music głośność jest normalna. Jak przełączne z DPS na stereo to uderza z maxa jak przyciszę to już nie da się pogłośnić.

Na wyświetlaczu jest wszystko ok - nie pojawiają się żadne komunikaty. Działo się tak od początku jak go kupiłem. Właściciel twierdzi że używał go z 5/6 głośnikami i wszystko było ok. Niestety przy dwóch kolumna i włączeniu stereo coś się pitoli z nim. Jak go zresetować do ustawień fabrycznych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny temat do Twojego i pozwoliłem sobie go skopiować, może komuś się kiedyś przyda, oczywiście oby nie ale...

 

"mam problem ze swoim amplitunerem AV Cambridge Audio Azur 540R V1 (ten bez HDMI). Otóż jeżeli używam gniazd innych niż "6.1 direct input" to nie mogę zrobić muzyki głośniej, tylko ciszej, to znaczy jak kręcę potencjometrem głośności albo naciskam (+) na pilocie to muzyka nie jest głośniejsza, ale jak kręcę żeby sciszyć to system działa prawidłowo i ścisza muzykę.

Obojętnie jaki sygnał wejściowy ustawię (DVD,CD, analog, digital) system nie da się podgłośnić. Dopiero jak nacisnę "reset" (z tyłu, mała dziurka do której trzeba włożyć spinacz biurowy) to na jakiś czas system działa poprawnie.

Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak naprawić ?

Troche te resetowanie denerwujące Sad

Dzięki za każdą poradę, może ktoś ma schemat ?

 

>>>>>>> Dopisane 01.04.2010 <<<<<<<<<

 

To nie primaaprilisowy zart, tylko fakt: moj amplituner naprawil sie chyba sam !

Wczoraj zaczalem naciskac wszystkie przyciski zrodel po kolei (DVD,Video1, Video2, Tuner, CD) i krecic przy tym potencjometerem glosnosci. Zauwazylem, ze przy szybkim naciskaniu DVD i kreceniu, mozna podglosnic dzwiek. Sprobowalem tego ze wszystkimi przyciskami zrodel i nagle wszysko zaczelo prawidlowo dzialac. Odlaczylem amplituner od sieci na kilka godzin zeby zobaczyc, czy bedzie znowu dzialal. I dziala ! Bardzo sie ciesze Smile.

Jezeli ktos ma podobne klopoty to moze sprobowac w ten sposob "naprawic" swoj sprzet."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 540r jest troche inny problem.

Po ustawieniu rozmiaru glosnikow na wszystkie duze wszystko jest ok do momentu wylaczenia amplitunera. Po ponownym wlaczeniu wszystkie ustawienia wielkosci glosnikow sa zmienione, czyli fronty sa ustawione jako male, tyl jako duze a centralny calkiem wylaczony. I trzeba wszystko od nowa ustawiac.

Wszystkie pozostale ustawienia sa pamietane tylko wielkosc zmienia sie samoczynnie.

 

Spotkal sie ktos z czyms takim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A resetowałeś, uaktualniałes soft, a może masz żle podpięte kolumny , tyły jako przody a przody do tyłów skoro tak ustawia ale to raczej mogłoby się stać po złymm podłączeniu i po kalibracji , choć raczej to jest nie bardzo prawdopodobne, żebyś pomylił miejsca podłączeń kolumn. A po wyłączeniu i ponownym włączeniu jest jakiś komunikat odnosnie kolumn czy nic nadzwyczajnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny temat do Twojego i pozwoliłem sobie go skopiować, może komuś się kiedyś przyda, oczywiście oby nie ale...

 

"mam problem ze swoim amplitunerem AV Cambridge Audio Azur 540R V1 (ten bez HDMI). Otóż jeżeli używam gniazd innych niż "6.1 direct input" to nie mogę zrobić muzyki głośniej, tylko ciszej, to znaczy jak kręcę potencjometrem głośności albo naciskam (+) na pilocie to muzyka nie jest głośniejsza, ale jak kręcę żeby sciszyć to system działa prawidłowo i ścisza muzykę.

Obojętnie jaki sygnał wejściowy ustawię (DVD,CD, analog, digital) system nie da się podgłośnić. Dopiero jak nacisnę "reset" (z tyłu, mała dziurka do której trzeba włożyć spinacz biurowy) to na jakiś czas system działa poprawnie.

Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak naprawić ?

Troche te resetowanie denerwujące Sad

Dzięki za każdą poradę, może ktoś ma schemat ?

 

>>>>>>> Dopisane 01.04.2010 <<<<<<<<<

 

To nie primaaprilisowy zart, tylko fakt: moj amplituner naprawil sie chyba sam !

Wczoraj zaczalem naciskac wszystkie przyciski zrodel po kolei (DVD,Video1, Video2, Tuner, CD) i krecic przy tym potencjometerem glosnosci. Zauwazylem, ze przy szybkim naciskaniu DVD i kreceniu, mozna podglosnic dzwiek. Sprobowalem tego ze wszystkimi przyciskami zrodel i nagle wszysko zaczelo prawidlowo dzialac. Odlaczylem amplituner od sieci na kilka godzin zeby zobaczyc, czy bedzie znowu dzialal. I dziala ! Bardzo sie ciesze Smile.

Jezeli ktos ma podobne klopoty to moze sprobowac w ten sposob "naprawic" swoj sprzet."

Chyba to jakaś przypadłość tych klocków bo wczoraj była dokładnie taka sama sytuacja u mnie. Przełączyłem na STEREO, przyciszyłem do zera, dodałem bass, dodałem treble i pogłaśnianie ruszyło.

Zobaczymy ile pochodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A resetowałeś, uaktualniałes soft, a może masz żle podpięte kolumny , tyły jako przody a przody do tyłów skoro tak ustawia ale to raczej mogłoby się stać po złymm podłączeniu i po kalibracji , choć raczej to jest nie bardzo prawdopodobne, żebyś pomylił miejsca podłączeń kolumn. A po wyłączeniu i ponownym włączeniu jest jakiś komunikat odnosnie kolumn czy nic nadzwyczajnego.

 

Kolumny sa na 100% dobrze podpiete.

Co do softu to nie wiem jak sie uaktualnia, moze podpowiesz?

Bede bardzo wdzieczny.

Reset robilem, nic nie pomaga.

Opisz prosze jak uaktualnic soft.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba pospieszyłem się z tym stwierdzeniem aktualizacja softu bo nie znalazłem w instrukcji takich możliwości.

 

A masz instrukcję do niego po Polsku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.