Skocz do zawartości
IGNORED

Usher x 718 lampa czy tranzystor


BlueDot

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad wymiana wzmacniacza NAD C 352 na cos innego.

Z Usherami jest dosyc fajnie, ale jak dla mnie jest troche za duzo dolu, jest za grubo.

Niektorych plyt musze sluchac z pokretlem od basu ustawionym na maxa w lewo. Moze cos z akustyka, ale mialem z tym wzmacniaczem inne kolumny i bylo ok.

Rozgladam sie za czyms sensownym do tych kolumn.

Czy warto interesowac sie wzmacniaczem lampowym do tych kolumn?

Jezeli tak, to jakim? Jezeli nie, to jakim wzmacniaczem powinienem sie zainteresowac?

Mam do wydania 1500-2000zl moze troche wiecej jezeli bedzie trzeba i bedzie warto.

Zdaje sobie sprawe, ze nic nowego lepszego od mojego NADa w tych pieniadzach nie dostane, wiec bede celowal w cos z drugiej reki.

Bede wdzieczny za podpowiedzi, bo nawet nie mam pojecia co brac pod uwage.

Czytalem pare tematow, ale sa one stare i duzo moglo sie zmienic, uzytkownicy nabrali nowych doswiadczen itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje coś masz zepsute w torze albo akustyce. Minus 10db na 150hz i to gra Ci dobrze?? Hmmm

 

Napisz coś więcej o źródle itd. Na jakich kolumnach było dobrze? Jaka muzyka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania 1500-2000zl moze troche wiecej jezeli bedzie trzeba i bedzie warto.

Już Ci pisałem w innym wątku .

Sprzedaj C542 , dołóż do SM6 , aktywuj w nim regulację głośności i wepnij się w końcówki tego NADa .

Jako transport CD za około 200-300zł kup Marantza CD52 + cox .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny potrzebują mocnego wzmaka tak, żeby bas był trzymany za morde po prostu ten cieżki woofer trzeba czymś popchnąć, budżetowy NAD do tego celu średnio się nadaje, ale uwaga to o czym pisze Mudda to kiepskie układy pre w NADach które zamulają! co do Caspiana dobry, ale też niezbyt wydajny. Ja mam wersje Be-718 DMD i u mnie gra to z Accu E-206, ale ten piecyk to już niemalże vintage...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 można jeszcze spróbować Denona z serii PMA20XX ale znowu ograniczeniem będzie ten odtwarzacz CD .

Nie jest zły , jest przyzwoity ale do SM6 + transport CD jednak mu daleko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zrodlo narazie mnie nie stac, wole zainwestowac w wzmacniacz. Nic nie jest uszkodzone. Ten wzmacniacz napedzal wczesniej Aelite 2 i bylo wszystko ok.

Z tymi kolumnami w tym samym pokoju na niektorych plytach jest tyle basu, ze cisnienie miazdzy uszy. Jest on czysty, dobrze kontrolowany, ale jest go za duzo.

Nic nie buczy i nie charczy. Jednak jak wlacze Sade to mam wydaje mi sie, ze bas zaglusza wszystko.

Dzisiaj bede przenosil wszystko do sypialni, jest ona tej samej wielkosci co salon, ale bede mogl ustawic kolumny symetrycznie wzgledem scian. W tej chwili jest tak, ze wszystko jest ustawione blizej lewej sciany. Moze tutaj tkwi problem.

Kolumny stoja na dluzszej scianie 50 cm od niej, ale o ile prawa kolumna ma okolo jeden metr do prawej sciany, to lewa stoi w zasadzie przy samej scianie (lewej).

Inaczej sie nie da, bo na srodku tej sciany jest kominek a po jego lewej stronie stoi telewizor, wlasnie tam gdzie powinna stac lewa kolumna.

Jezeli sie okaze, ze w sypialni w ktorej moge to ustawic symetrycznie bedzie wszystko ok to nie wiem co zrobie, bo wole miec sprzet w salonie. Chyba telewizor gdzies wyleci. Moze nad kominek, niewazne. Sprzet najwazniejszy:))

Nadal nie wiem jak sensownie wydac te 2k, zeby zrobic Usherkom dobrze.

Warto sie pakowac w jakis inny wzmacniacz? Czy te kolumny zagraja znaczaco lepiej z lepsza elektronika?

 

Wydaje mi sie ze temu Nadowi mocy nie brakuje, potrafi wysterowac te kolumny, ale czy zakup czegos uzywanego za 2k ma sens i czy wniesie znaczace zmiany do brzmienia?

Pominmy juz te problemy z basem, bo to jest pewnie wina tego, ze jedna kolumna stoi bardziej w rogu i dmucha z bass reflexu za telewizor.

Nie chce mi sie troche latac z tymi kolumnami po ludziach i sluchac roznych wzmacniaczy, tym bardziej, ze nie wiem nawet w jakie modele celowac.

Czy moze zostawic faktycznie tego Nada i zajac sie zrodlem i przedwzmacniaczem?

Co wniesie wiecej poprawy w brzmieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze temu Nadowi mocy nie brakuje, potrafi wysterowac te kolumny, ale czy zakup czegos uzywanego za 2k ma sens i czy wniesie znaczace zmiany do brzmienia?

 

Niestety w około dwóch 2kzł to będzie dreptanie w miejscu, ewentualnie tak jak pisał nuda dobry przedwzmacniacz i wykorzystanie końcówki od Nada tyle na początek.

Nie chce mi sie troche latac z tymi kolumnami po ludziach i sluchac roznych wzmacniaczy, tym bardziej, ze nie wiem nawet w jakie modele celowac.

 

Nie tak, tylko odwrotnie głośniki stoją w domu a Ty zapraszasz ludzi z innymi wzmacniaczami. W każdym innym pomieszczeniu sa inne warunki odsłuchowe w związku z tym inaczej będą się zachowywały Twoje głośniki. Nie ma uniwersalnej recepty na taki czy inny wzmacniacz to co opisują użytkownicy forum czy też recenzenci to tylko może być sugestią. Ostatnie zdanie i wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie i to dopiero po sprawdzeniu w domu. X718 to bardzo fajne głośniki szkoda nie wykorzystać ich możliwości. Jest jeszcze jedna sprawa nic nie piszesz o wielkości pokoju. Nie zawsze i nie każde monitory zagrają w małych pomieszczeniach.

Pozdrawiam, Paweł

 

BTW,

Płyty Sade nie są raczej mistrzostwem realizacji, można jeszcze troszeczkę przytkać BR wiem to takie niewygodne i nie audiofilskie, jednak czasem przynosi to bardzo dobry efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Ta wypowiedz rozwiala wszelkie moje watpliwosci.

 

:))

mam Ushery v-602 duże kolumny 36kg wagi jedna potrafią potężnie zagrać jak trzeba z basem nie mam żadnego problemu jest w tedy kiedy trzeba pod super kontrolą grają z Rotelem RA-980

Też planuję do nich zakup wzmaka ale w celu wyciśnięcia z nich maksimum możliwości

Ja polecam ci do twoich od najtańszego to Rotel, Cyrus, Atoll, Naim, Hegel

jak masz możliwość podłącz którykolwiek i zobaczysz czy jest lepiej

a będzie na pewno bo Nad zamula Ushery i dudnią z nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w około dwóch 2kzł to będzie dreptanie w miejscu, ewentualnie tak jak pisał nuda dobry przedwzmacniacz i wykorzystanie końcówki od Nada tyle na początek.

 

 

Nie tak, tylko odwrotnie głośniki stoją w domu a Ty zapraszasz ludzi z innymi wzmacniaczami. W każdym innym pomieszczeniu sa inne warunki odsłuchowe w związku z tym inaczej będą się zachowywały Twoje głośniki. Nie ma uniwersalnej recepty na taki czy inny wzmacniacz to co opisują użytkownicy forum czy też recenzenci to tylko może być sugestią. Ostatnie zdanie i wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie i to dopiero po sprawdzeniu w domu. X718 to bardzo fajne głośniki szkoda nie wykorzystać ich możliwości. Jest jeszcze jedna sprawa nic nie piszesz o wielkości pokoju. Nie zawsze i nie każde monitory zagrają w małych pomieszczeniach.

Pozdrawiam, Paweł

 

BTW,

Płyty Sade nie są raczej mistrzostwem realizacji, można jeszcze troszeczkę przytkać BR wiem to takie niewygodne i nie audiofilskie, jednak czasem przynosi to bardzo dobry efekt.

 

Czy mam przez to rozumiec, ze przy moim wzmacniaczu te kolumny nie pokazuja pelni swoich mozliwosci?

Pomieszczenie ma 18m2. Masz troche racji z plytami Sade, sa mocno przebasowione, na innych plytach jesd duzo lepiej.

Myslalem, ze 2k na uzywany wzmacniacz to juz cos. Dzieki za rade, bo pewnie wydalbym te pieniadze a nic specjalnego by sie nie stalo.

Jaka kwota powinienem dysponowac, zeby kupic cos co wprowadzi znaczace zmiany i pozwoli zagrac Usherom tak jak powinne one grac?

 

mam Ushery v-602 duże kolumny 36kg wagi jedna potrafią potężnie zagrać jak trzeba z basem nie mam żadnego problemu jest w tedy kiedy trzeba pod super kontrolą grają z Rotelem RA-980

Też planuję do nich zakup wzmaka ale w celu wyciśnięcia z nich maksimum możliwości

Ja polecam ci do twoich od najtańszego to Rotel, Cyrus, Atoll, Naim, Hegel

jak masz możliwość podłącz którykolwiek i zobaczysz czy jest lepiej

a będzie na pewno bo Nad zamula Ushery i dudnią z nim

 

Zawsze myslalem, ze brzmienie tych kolumn jest dosyc jasne i powiem szczerze, ze o Rotelu nawet nie myslalem, bo jak wiadomo Rotel prezentuje raczej rozjasnione brzmienie. Wyglada na to, ze jestem w bledzie.

A co z Rotela jest warte uwagi, tak do 2k? Ty w co bedziesz celowal szukajac wzmacniacza do swoich Usherow?

Myslisz, ze ten Rotel Ra 980 da rade z moimi kolumnami i warto sie nim interesowac? Bedzie lepiej psowal niz moj Nad?

 

Dzieki za wypowiedzi chlopaki, pozwoli to uniknac wywalenia pieniedzy w bloto.

 

Niestety w około dwóch 2kzł to będzie dreptanie w miejscu, ewentualnie tak jak pisał nuda dobry przedwzmacniacz i wykorzystanie końcówki od Nada tyle na początek.

 

 

Nie tak, tylko odwrotnie głośniki stoją w domu a Ty zapraszasz ludzi z innymi wzmacniaczami. W każdym innym pomieszczeniu sa inne warunki odsłuchowe w związku z tym inaczej będą się zachowywały Twoje głośniki. Nie ma uniwersalnej recepty na taki czy inny wzmacniacz to co opisują użytkownicy forum czy też recenzenci to tylko może być sugestią. Ostatnie zdanie i wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie i to dopiero po sprawdzeniu w domu. X718 to bardzo fajne głośniki szkoda nie wykorzystać ich możliwości. Jest jeszcze jedna sprawa nic nie piszesz o wielkości pokoju. Nie zawsze i nie każde monitory zagrają w małych pomieszczeniach.

Pozdrawiam, Paweł

 

BTW,

Płyty Sade nie są raczej mistrzostwem realizacji, można jeszcze troszeczkę przytkać BR wiem to takie niewygodne i nie audiofilskie, jednak czasem przynosi to bardzo dobry efekt.

 

BR juz zatykalem i basu jest mniej, ale ten najnizszy bas ginie wtedy calkowicie, nie ma tej glebokosci ktora lubie w tych kolumnach.

Musze jeszcze sprobowac innego ustawienia, moze pomieszczenie tak podbija ten bas i po paru plytach boli mnie normalnie glowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Ushera mają to do siebie, że zaczynają grać na 100% swoich możliwości dopiero wtedy gdy elektronika jest ok 2-3 razy droższa od nich samych :) Wystarczy poczytać o doświadczeniach kolegi "Violet" z budżetowymi S-520, czy też o podłączeniach "dobrej lampy" do V-601...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam przez to rozumiec, ze przy moim wzmacniaczu te kolumny nie pokazuja pelni swoich mozliwosci?

 

Tak ale nie do końca. Jest jeszcze coś takiego jak napisał w poście nr 16 aqs i to też jest bardzo ważne.

Jaka kwota powinienem dysponowac, zeby kupic cos co wprowadzi znaczace zmiany i pozwoli zagrac Usherom tak jak powinne one grac?

 

Trudno powiedzieć jak najwięcej ile możesz. Najlepiej aby to był dosyć mocny wzmacniacz. Nad którego posiadasz też do słabowitych nie należy tylko ma taką a nie inną manierę. Tak jak napisałem słuchać i próbować. Co z tego że polecę Ci lampę na KT88 w okolicach 5kzł jak ona nie będzie się Tobie podobać. Nie ma złotej recepty. Jak masz możliwość wypróbuj Krella ale to musisz Ty zrobić, a nie inne ucho forumowicza.

Ogólnie rzecz biorąc to jest tak: kupujesz wymarzone głośniki i okazuje się że kupa, bo do tych głosników potrzebny jest inny (czytaj lepszy) wzmacniacz, potem okazuje się że źródło coś nie teges i tak wkoło Macieju witamy w klubie!

Na swoim przykładzie miałem SHL5 było super i to miały być ostanie głośniki i tak było do momentu kiedy musiałem zamienić 30kwadratów pomieszczenia odsłuchowego na niecałe 17.

Pozdrawiam,Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc to jest tak: kupujesz wymarzone głośniki i okazuje się że kupa, bo do tych głosników potrzebny jest inny (czytaj lepszy) wzmacniacz, potem okazuje się że źródło coś nie teges i tak wkoło Macieju witamy w klubie!

Święte słowa Paweł!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Zawsze myslalem, ze brzmienie tych kolumn jest dosyc jasne i powiem szczerze, ze o Rotelu nawet nie myslalem, bo jak wiadomo Rotel prezentuje raczej rozjasnione brzmienie. Wyglada na to, ze jestem w bledzie.

A co z Rotela jest warte uwagi, tak do 2k? Ty w co bedziesz celowal szukajac wzmacniacza do swoich Usherow?

Myslisz, ze ten Rotel Ra 980 da rade z moimi kolumnami i warto sie nim interesowac? Bedzie lepiej psowal niz moj Nad?

 

Dzieki za wypowiedzi chlopaki, pozwoli to uniknac wywalenia pieniedzy w bloto.

co do Rotela 980 jest wydajny prądowo i świetnie trzyma bas w ryzach tu powinno być lepiej niż z Nadem większość Roteli gra jasno RA-980 jest inny to jeden z lepszych modeli Rotela u mnie zmiażdżył dynamiką i kontrolą basu Xindaka A-06

Ushery x718 grają jaśniej niż v-602 dlatego myślę że dobrze zagrały by z lampą ale do 2tyś to ciężko

jak nie czytałeś to polecam

http://www.cinematic.pl/index.php?doc=222

ja jeszcze nie wiem co kupię do v-602 na dzień dzisiejszy waham się nad Densenem lub Atollem ale zakup będzie na jesień jeszcze mi się może pozmieniać

wybór należy do ciebie ja tylko poddaje propozycje, najlepiej odsłuchać przed kupnem

Koniecznie pokombinuj z ustawieniami i akustyką

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Rotela 980 jest wydajny prądowo i świetnie trzyma bas w ryzach tu powinno być lepiej niż z Nadem większość Roteli gra jasno RA-980 jest inny to jeden z lepszych modeli Rotela u mnie zmiażdżył dynamiką i kontrolą basu Xindaka A-06

Ushery x718 grają jaśniej niż v-602 dlatego myślę że dobrze zagrały by z lampą ale do 2tyś to ciężko

jak nie czytałeś to polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ja jeszcze nie wiem co kupię do v-602 na dzień dzisiejszy waham się nad Densenem lub Atollem ale zakup będzie na jesień jeszcze mi się może pozmieniać

wybór należy do ciebie ja tylko poddaje propozycje, najlepiej odsłuchać przed kupnem

Koniecznie pokombinuj z ustawieniami i akustyką

 

Pozdr

 

A ile za tego Rotela trzeba zaplacic? Widzialem dzisiaj Rotela 1062 za 1500 zl, warto sie nim interesowac?

Jutro troche polatam z kolumnami. Wezme je do innego pokoju w ktorym beda mogly stac symetrycznie i zobacze jak bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile za tego Rotela trzeba zaplacic? Widzialem dzisiaj Rotela 1062 za 1500 zl, warto sie nim interesowac?

Jutro troche polatam z kolumnami. Wezme je do innego pokoju w ktorym beda mogly stac symetrycznie i zobacze jak bedzie.

 

Piotr ale w tym wszystkim chodzi chodzi o to że kolumny mają grać tam gdzie Ty chcesz a nie gdzie kolumny chcą grać. No chyba że będziesz miał osobne pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale juz widze mine mojej zony po zainstalowaniu pierwszych rozpraszaczy na scianach i pochlaniaczy basowych:))

Jutro bedzie proba w pomieszczeniu w ktorym moge postawic kolumny w sporej odleglosci od scian przy zachowaniu symetrii. Bede wiedzial w czym tkwi problem, wzmacniacz czy akustyka.

Moze sie okazac, ze bede mogl odlozyc zakup wzmacniacza do czasu kiedy bede dysponowal wieksza gotowka i bede mogl kupic cos sensowniejszego do tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

A ile za tego Rotela trzeba zaplacic? Widzialem dzisiaj Rotela 1062 za 1500 zl, warto sie nim interesowac?

Jutro troche polatam z kolumnami. Wezme je do innego pokoju w ktorym beda mogly stac symetrycznie i zobacze jak bedzie.

Za RA-980 dałem 1050 stan idealny ale obecnie chodzą po około 1400-1500 w dobrym stanie z Rotela polecam jeszcze RA-1070 cena około 2000-2400

Twój Nad nie ma dobrej kontroli basu tak pisał jego użytkownik

http://www.audiostereo.pl/nad_c-352_wzmacniacze-stereo-1-1512-2.html

Ustaw kolumny metr od ściany i skieruj do środka aby dźwięk się krzyżował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za RA-980 dałem 1050 stan idealny ale obecnie chodzą po około 1400-1500 w dobrym stanie z Rotela polecam jeszcze RA-1070 cena około 2000-2400

Twój Nad nie ma dobrej kontroli basu tak pisał jego użytkownik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ustaw kolumny metr od ściany i skieruj do środka aby dźwięk się krzyżował

 

Ten 1070 to juz calkiem fajny, ale caly czas mysle o tym, ze Rotel moze byc za jasny do x 718. Slyszalem tylko najnizsza serie ra-02 i 04 wiec moge sie mylic.

Masz na mysli takie skrecenie kolumn, zeby dzwiek krzyzowal przed moja glowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeczytalem.

Jednak w tamtym temacie doszlo do calkowitej wymiany sprzetu.

Wynioslem dzisiaj rano kolumny do innego pokoju, wielkosc tez okolo 18m2, ale daje mi on mozliwos ustawienia kolumn symetrycznie, bo nie ma w nim kominka tak jak w salonie. Przez ten kominek chyba osiwieje. Przez niego wszystko musi byc przestawione blizej lewej sciany na ktorej jest okno a to raczej za dobrze na brzmienie nie wplywa.

W tym pokoju w ktorym teraz siedze i slucham jest calkiem inaczej. Basu nie ma juz tyle co w salonie, dzieki zachowaniu symetrii scena jest bardziej poukladana.

No ale jest maly problem, bo jest to sypialnia a ja wole zeby sprzecik stal w salonie, wiec naciesze jeszcze chwile ucho i wracam z klockami do salonu, tam gdzie ich miejsce. Bede walczyl do upadlego.

Dzieki tej probie dowiedzialem sie, ze to wszystko wina pomieszczenia, jednak wzmacniacz i tak bede chcial wymienic, ale teraz nie mam juz takiej presji.

Spokojnie poczekam na przyplyw gotowki i kupie cos konkretnego, bo ladowac sie teraz w wzmacniacz niewiele lepszy od tego co mam nie ma sensu skoro akustyka w moim salonie lezy calkowicie.

A myslalem, ze jest calkiem ok:(

 

Moze ta gola podloga tez jakos bas podbija, bo leza na golym parkiecie tylko dwie skory z barana i nic wiecej. Jest sens klasc jakis duzy dywan? Czy dokupic jeszcze dwie skory? Koszt chyba bedzie ten sam, ale co da lepszy efekt?

Czytalem gdzies kiedys, ze dywan tlumi wysokie czestotliwosci a ja raczej nie mam z nimi problemow.

Koniecznie tez bede musial jakies pochlaniacze basowe kupic, ale to juz bede meczyl kolegow w dziale akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.