Skocz do zawartości
IGNORED

Czeczen proszę nie zakładaj już więcej wątków


szwagier83

Rekomendowane odpowiedzi

prawie nie wydają kasy,

 

 

Wydają,wydają :)

 

I nie przeszkadza im,że są na każdym kroku dymani(nie chodzi o audio),za to przeszkadza im,że Ty możesz sobie kupić kawałek kabla za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

A złotousi znowu swoje. Napisz jeszcze może o Radmorze, dawno nie słyszałem tej nazwy.

 

Od czasów PawłaXYZ nie widziałem nikogo kto by pisał, że wszystko gra tak samo. Problemem są za to osobnicy pozbawieni elementarnej wiedzy, wciskający ciemnotę i zabobony, nie potrafiący odróżnić wpływu bezpiecznika od kolumny głośnikowej albo zrozumieć różnicy między dual mono a XLR. Prawda SLY?

 

Klienci idealni - łykają wszystko jak pelikany i nie są w stanie zweryfikować żadnych twierdzeń sprzedawców i producentów voodoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prawdziwe zbilansowanie toru i dual mono ma jednak związek ze sobą. Zresztą najlepsze sprzęty zbalansowane są też dual mono. Ale to wszystko i tak nie ma znaczenie. Wbrew pozorom wiedza techniczna nie jest tu potrzebna. To nie jest forum inżynieryjno-konstruktorskie. To jest amatorskie forum hobbystyczne. I tu ludzie oceniają co słyszą, a nie jak co jest zbudowane i dlaczego? Co mnie obchodzi zawartość danego sprzętu? Mnie intresuje jak to gra. Podobnie w dobrej restauracji interesuje mnie smak danej potrawy, a nie info kto, jak i na czym ją zrobił. To może i teresować chyba tylko tych, którzy i tak nie będą mogli posmakować. Czymś muszą sobie zrekompensować brak moźliwości posmakowania. Prawda BlueMax? Jak się nie ma co się lubi to się lubi lizanie przez szybę i wyobrażanie sobie jak to może smakować... :-)

 

Nie chciałem być złośliwy, więc nie komentowałem twoich wykazów dobrych wzmacniaczy w dobrej cenie ale widząc twoje przykłady uśmiałem się mocno. Widać, że dobry sprzęt oglądałeś co najwyżej na zdjęciach. Karan to bardzo dobre wzmacniacze ale bardzo drogie i trudno tu mówić, że nie są w lidze audiofilskiego szaleństwa bo niestety są. Za to Crown to porażka, podobnie jak niewiele lepsze, nudne wzmacniacze Brystona. Crown to bezduszna estradówka. Owszem, na bas bardzo dobra bo wydajna i tania. I pewnie to najbardziej ciebie kręci, że jest tanio. Ale tam nie ma muzyki. W Brystonie też za wiele jej nie ma. Tak, że kolego jeszcze długa droga przed tobą. Gdy zaczniesz słuchać zamiast patrzeć na ceny i zdjęcia to będzie to wiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logany grają dobrze z lampą.

Myśli kolega że podłączanie do lampy kolumn z bardzo dużymi skokami impedancji i minimum w okolicy 1 Ohma a nawet poniżej to dobry pomysł ? Nie sądzę, ale oczywiście próbować można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest amatorskie forum hobbystyczne. I tu ludzie oceniają co słyszą, a nie jak co jest zbudowane i dlaczego?

Mało kto wie jak oceniać poprawnie. To wynika z braku zainteresowania tym że ma do czynienia z techniką a nie jakimiś siłami tajemnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Dla mnie prawdziwe zbilansowanie toru i dual mono ma jednak związek ze sobą. Zresztą najlepsze sprzęty zbalansowane są też dual mono. Ale to wszystko i tak nie ma znaczenie. Wbrew pozorom wiedza techniczna nie jest tu potrzebna. To nie jest forum inżynieryjno-konstruktorskie. To jest amatorskie forum hobbystyczne. I tu ludzie oceniają co słyszą, a nie jak co jest zbudowane i dlaczego? Co mnie obchodzi zawartość danego sprzętu? Mnie intresuje jak to gra. Podobnie w dobrej restauracji interesuje mnie smak danej potrawy, a nie info kto, jak i na czym ją zrobił. To może i teresować chyba tylko tych, którzy i tak nie będą mogli posmakować. Czymś muszą sobie zrekompensować brak moźliwości posmakowania. Prawda BlueMax? Jak się nie ma co się lubi to się lubi lizanie przez szybę i wyobrażanie sobie jak to może smakować... :-)

 

Nie chciałem być złośliwy, więc nie komentowałem twoich wykazów dobrych wzmacniaczy w dobrej cenie ale widząc twoje przykłady uśmiałem się mocno. Widać, że dobry sprzęt oglądałeś co najwyżej na zdjęciach. Karan to bardzo dobre wzmacniacze ale bardzo drogie i trudno tu mówić, że nie są w lidze audiofilskiego szaleństwa bo niestety są. Za to Crown to porażka, podobnie jak niewiele lepsze, nudne wzmacniacze Brystona. Crown to bezduszna estradówka. Owszem, na bas bardzo dobra bo wydajna i tania. I pewnie to najbardziej ciebie kręci, że jest tanio. Ale tam nie ma muzyki. W Brystonie też za wiele jej nie ma. Tak, że kolego jeszcze długa droga przed tobą. Gdy zaczniesz słuchać zamiast patrzeć na ceny i zdjęcia to będzie to wiedział.

 

Co mnie obchodzą opinie głuchego osobnika nie odróżniającego XLR od dual mono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli to ma być forum tylko dla czubów i wszyscy normalni mają się wynieść? Faktem jest, że wielu już tak zrobiło.

 

to może nie jest taki zły pomysł :)

Jeśli nie słyszysz to po prostu tracisz czas i zwodzisz innych którzy "uważają że słyszą" i dobrze może idź tam gdzie "czujesz słyszysz lub wiesz" więcej niż inni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie inne konfiguracje KAV300i słyszałeś i od czego ta z Loganami była lepsza?

Innych konfiguracji na razie nie słyszałem. Zestaw z M-L imponował (mi) spójnością brzmienia w całym paśmie obsługiwanym przez panel elektrostatyczny (to była hybryda), oraz jak zwykle w elektrostatach które miałem przyjemność słuchać, doskonałą lokalizacją pozornych źródeł. Niestety tylko dla jednego lub dwóch siedzących obok siebie słuchaczy, ale to dla mnie nie jest wada. Oczywiście były też uchyby, ale nie specjalnie mi przeszkadzające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Lech36, wysokiej klasy wzmacniacze lampowe potrafią wysterować niemal wszystko. Potrafią tez grać jaśniej od jasnych tranzystorów i mieć wykop na poziomie Krella.

Niemal wszyscy znani mi posiadacze wzmacniaczy i końcówek tej firmy łączą je z Dynaudio lub Vienna Acoustics. Sam zrobiłem kiedyś podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na każdym forum audio należy propagować głupotę i ciemnotę a odrobina wiedzy wywołuje odrazę i przerażenie?

Nie na każdym :) ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego za 3kzl? A moze za 500 zł kolega by sie skusił? Nie rozumiem tylko na jakiej podstawie kolega zakłada, ze dobrze skonstruowane wzmacniacze mają być tańsze od badziewnego audiofilskiego voodoo?

3k to nie jest wygórowana kwota. Poproszę więc o propozycje tych "poprawnie" skonstruowanych wzmacniaczy za 500, które nie ustępują tym które wymieniłeś poniżej, a do których to zaraz dojdziemy.

 

No ale dobrze, zerknij na oferty takich firm jak Bryston, Trigon, Crown, Clones Audio, Karan Acoustics, dawny Plinius, stary QUAD, a z tańszych np. Creek - to oczywiście tylko przykłady bo firm robiących porządny sprzęt, nie piszących o voodoo w materiałach reklamowych i mających przy tym w miarę ludzkie ceny trochę jest, nawet na chorym rynku dla chorych audiofilów. Wiele takich firm działa na pograniczu rynku pro i domowego, jest też sporo ciekawego DIY. Wystarczy się rozejrzeć i trochę pomysleć.

Zerknałem

Bryston - cena najtańszego 6k, następny 9k, reszta ponad 10k,

Trigon - ceny od 6k wzwyż,

Crown - estaradówki być może, ale za wersje home podziekuję.

Clones Audio - od 8k USD wzwyż

Karan Acoustics - najtańszy KA I180Mk2 - 11k USD

Plinius - najtańszy 3k USD

QUAD - zintegrowany 20k

Creek - CD robi na prawdę dobre. Wzmacniacze zaczynają się od Destiny. Te tańsze od 4k za rok będą zalegać na allegro, tak jak wersja Evo (ceny ok. 1.5k i chętnych jakoś nie widać).

 

Prosiłem o propozycje "poprawnie" skonstruowanych wzmacniaczy do 3k, czyli w cenie raczej umiarkowanej. Prorok PawełXYZ twierdził, że taki za 2k(!) w zupełności wystarczy i W NICZYM NIE USTĘPUJE takiemu za 20k (np. Accuphase). Ty dla domiany wyjeżdżasz mi z cenami, na które praktycznie nikogo w tej zakładce nie stać.

 

Czyli to ma być forum tylko dla czubów i wszyscy normalni mają się wynieść? Faktem jest, że wielu już tak zrobiło.

Mieli dość namolnego pitolenia o tym, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo oraz wątków o testach ABX.

 

Podobnie w dobrej restauracji interesuje mnie smak danej potrawy, a nie info kto, jak i na czym ją zrobił.

Jestem ciekaw, czy na forum smakoszy kawy też trafiają się osoby, które twierdzą że w gruncie rzeczy każdy gatunek kawy ma ten sam smak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeczen zakładaj jeszcze więcej tematów. Nie wiem o co kaman, ale jak towarzystwo internetowe już pisze żebyś przestał to znaczy że muszą być interesujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech36, wysokiej klasy wzmacniacze lampowe potrafią wysterować niemal wszystko.

Wysterować tak, ale neutralne są tylko w zestawieniu z kolumnami o możliwie płaskim przebigu charakterystyki impedancji. W innych przypadkach neutralność jest zaburzana z powodu dużej impedancji wyjściowej wzmacniacza. Te zaburzenia często odbierane są jako przyjemne mimo że prawidłowe nie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wysterować tak, ale neutralne są tylko w zestawieniu z kolumnami o możliwie płaskim przebigu charakterystyki impedancji. W innych przypadkach neutralność jest zaburzana z powodu dużej impedancji wyjściowej wzmacniacza. Te zaburzenia często odbierane są jako przyjemne mimo że prawidłowe nie są.

 

To są bzdury. Tak jak pisałem jest wiele lamp grających jasnym dźwiękiem. Bardziej przejrzystym od wielu tranzystorów. Bez cienia znanej z tanich konstrukcji pseudo muzykalności objawiającej się zwykłym zmuleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bzdury. Tak jak pisałem jest wiele lamp grających jasnym dźwiękiem. Bardziej przejrzystym od wielu tranzystorów. Bez cienia znanej z tanich konstrukcji pseudo muzykalności objawiającej się zwykłym zmuleniem.

 

"To są bzdury"

Bardzo uprzejma odpowiedź.

Dalsza część świadczy o głębokiej znajomości problemu. Proszę o zdefiniowanie parametru przejrzystość i podanie przede wszystkim jego miary.

 

Zakładaj żeby niesłyszący mieli rozrywkę, bo w ich życiu jakoś tak smutno, szaro, buro i ponuro.... :-)

 

Nic podobnego. Wasze teksty w hi-endzie to czysty kabaret :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zdefiniowanie parametru przejrzystość i podanie przede wszystkim jego miary.

A o jakie parametry ci chodzi?Dla określenia przejrzystości wystarczy dobre ucho.

 

Wasze teksty w hi-endzie to czysty kabaret :))

Nie chcę być niegrzeczny ale kabaret robisz sam z siebie,od jakiegoś czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzystość, rozdzielczość itd. to typowy audiofilski żargon. Niby wszyscy te pojęcia rozumieją, ale jeśli zapytać o konkrety to następuje milczenie.

Podobnie jest z podawaniem wartości procentowych w stylu elberotha. Są to wartości wzięte z sufitu i nie poparte niczym.

Dlatego popisy w hi-endzie to kabaret, bo są tylko wyrazem audiofilskiej wyobraźni i sprytnego marketingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bzdury.

Możliwe. Nie zmienia to faktu że lampa to bardzo słaby element elektroniczny do wzmacniaczy prądowych (mocy) wymagający na wyjściu jeszcze słabszego elementu czyli transformatora. Całość rzadko bywa neutralna. Ma szanse tylko z kolumnami o płaskiej charakterystyce impedancji. Są jednak ludzie którzy mimo przeciwnych deklaracji (o uwielbieniu neutralności) lubią tą nie neutralność choć jest to coś w rodzaju cieniowania brzmienia przy pomocy equalizera. W lampach nie można pominąć też zjawiska mikrofonowania, które niewątpliwie ma wpływ na brzmienie. Zjawisko nieprawidłowe, ale często sprawiające wrażenia przyjemniejszego (bardziej przestrzennego) odbioru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microfonowanie i szumy lamp znacząco niwelują dampery Herbie's Labs. Niby nic, a zmiany pozytywne. Niewątpliwie masz rację Lechu i lampy mają poważne wady, a co gorsza większość sprzętów lampowych na rynku jest fatalnej jakości, tandetnie wykonanych,przy użyciu równie tandetnych podzespołów. Są tylko nieliczne wyjątki, niestety też bardzo kosztowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

pseudo muzykalności objawiającej się zwykłym zmuleniem.

 

Tu akurat przyznam rację...nagminnie nadużywana "muzykalność" nie ma nic wspólnego z dobrym graniem...i nie chodzi tu tylko o segment budżetowy...to jakaś zaraza...dla mnie...21 wieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimax...☺

Bum...ale tego się nie da opisać...trzeba usłyszeć i czuć..

 

Minimax,

Dobre i pasuje jak ulał. Bum - minimum słyszenia, maximum gadania:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microfonowanie i szumy lamp znacząco niwelują dampery Herbie's Labs. Niby nic, a zmiany pozytywne. Niewątpliwie masz rację Lechu i lampy mają poważne wady, a co gorsza większość sprzętów lampowych na rynku jest fatalnej jakości, tandetnie wykonanych,przy użyciu równie tandetnych podzespołów. Są tylko nieliczne wyjątki, niestety też bardzo kosztowne.

 

Po pierwsze - co to jest "microfonowanie"? :)

 

Po drugie - damopery mogą wpływac na zmniejszenie wpływu mikrofonowania, ale na szumy własne lampy to już nie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wpływają. Testowałem u siebie i zmiany w obniżeniu poziomu szumów były wyraźnie i duże. Ty nie możesz tego wiedzieć bo nigdy nic takiego nie próbowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.