Skocz do zawartości
IGNORED

Prawidłowo przeprowadzony test ABX - KRAKÓW


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Zapraszam kolegów którym wszystko gra tak samo do Krakowa. Bardzo chętnie poddam się testowi ABX jednak zasady jakie będą obowiązywać muszą być dokładnie sprecyzowane aby uniknąć znanej już manipulacji.

 

1. Doskonale znana mi akustyka pomieszczenia i odpowiednio dopasowana konfiguracja (wzmacniacz, kolumny itp) oraz wybrany przeze mnie materiał dźwiękowy.

2. Wyrównany poziom głośności obu urządzeń według wszelkich zasad ABX. Nigdy nie słucham głośno więc będzie to mniej więcej poziom średni.

3. Jedno z tych urządzeń jest doskonale znanym mi wzmacniaczem, drugie to wzmacniacz wielokrotnie tańszy, budżetowy ale wybrany przez osobę czuwającą nad prawidłowym przeprowadzeniem testu.

4. Słuchamy materiału dźwiękowego który ja doskonale znam i tylko tych fragmentów które wyróżniają się w sposób istotny stanowiąc element porównawczy.

5. Czas trwania pojedynczego fragmentu wynosi od 1 do 2 minut (nie ma szybkiego przełączania).

 

 

Jeśli jest ktoś chętny zorganizuję odpowiednie miejsce i sprzęt towarzyszący. Ugoszczę kawą (herbatą) i czymś słodkim. Chętnie porozmawiam na temat doświadczeń w audio i pokażę że na pewnym poziomie okablowanie ma większe znaczenie.

 

Proszę o wpisywanie się osób chętnych. Tylko merytoryczna dyskusja na temat tego konkretnego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disco

 

 

Musisz zrozumieć jedną rzecz :)

 

Słowem klucz jest tutaj,zdanie nagminnie stosowane przez "niesłyszących",czyli

"Prawidłowo przeprowadzony" :)

 

Sprowadza się to do tego,że jeśli ktoś przejdzie taki test,to znaczy,że był on nieprawidłowo przeprowadzony,rozumiesz o co kaman :)

 

Ewentualnie jest druga opcja,że sprzęt był "uszkodzony" i dlatego został rozpoznany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś o mnie tu napisze, więc sam się zamelduję. Niestety nie będę mógł wziąć udziału, chociaż bym bardzo chciał. To jedna sprawa, a druga to wyrównanie poziomów dźwięku. Robi się to przy pomocy np. oscyloskopu podłączonego do wyjścia wzmacniacza. Problem polega na tym, że często regulacja głośności wzmacniaczy uniemożliwia precyzyjną regulację, przykładowo wzmacniacze o elektronicznej regulacji (nie klasycznie potencjometrem) regulują ze skokiem 1 dB, a wymagana dokładność to 0,1 dB!

 

Nierównowaga poziomów nawet 0,1 dB skutkuje tym, że dźwięk ma całkiem inne brzmienie. Więc naprawdę, uwierzcie, wyrównanie poziomów to zadanie trudne i to nawet dla profesjonalisty zajmującego się testowaniem sprzętu. Nie sądzę, żeby kogoś takiego udało się znaleźć na zawołanie i by chciał się podjąć tego za darmo.

 

Poza tym kto chciałby wchodzić w to gniazdo szerszeni, bo inaczej takiego testu nie można nazwać. Kontrowersji jest tyle i dużych emocji, że ludzie będą się trzymać z daleka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pewnie ktoś o mnie tu napisze, więc sam się zamelduję. Niestety nie będę mógł wziąć udziału, chociaż bym bardzo chciał. To jedna sprawa, a druga to wyrównanie poziomów dźwięku. Robi się to przy pomocy np. oscyloskopu podłączonego do wyjścia wzmacniacza. Problem polega na tym, że często regulacja głośności wzmacniaczy uniemożliwia precyzyjną regulację, przykładowo wzmacniacze o elektronicznej regulacji (nie klasycznie potencjometrem) regulują ze skokiem 1 dB, a wymagana dokładność to 0,1 dB!

 

Nierównowaga poziomów nawet 0,1 dB skutkuje tym, że dźwięk ma całkiem inne brzmienie. Więc naprawdę, uwierzcie, wyrównanie poziomów to zadanie i to zadanie niełatwe nawet dla profesjonalisty zajmującego się testowaniem sprzętu. Nie sądzę, żeby kogoś takiego udało się znaleźć na zawołanie i by chciał się podjąć tego za darmo.

 

 

Hahaha ciekaw jestem co jeszcze wymyślicie ;-) Ale czekam cierpliwie ;-) Zaproszenie aktualne. Wzmacniacz będzie miał klasyczny potencjometr.

 

disco

 

 

Musisz zrozumieć jedną rzecz :)

 

Słowem klucz jest tutaj,zdanie nagminnie stosowane przez "niesłyszących",czyli

"Prawidłowo przeprowadzony" :)

 

Sprowadza się to do tego,że jeśli ktoś przejdzie taki test,to znaczy,że był on nieprawidłowo przeprowadzony,rozumiesz o co kaman :)

 

Ewentualnie jest druga opcja,że sprzęt był "uszkodzony" i dlatego został rozpoznany :)

 

To tak jak z sektą Sansui ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze zgłoszą się sami słyszący ;-)

Niesłyszący nie mają w naturze przeprowadzania jakichkolwiek testów. Im wystarczy wiara, która wg nich jest nauką ;-)

Ewentualnie jakiś stary tekst z internetu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesłyszący nie mają w naturze przeprowadzania jakichkolwiek testów. Im wystarczy wiara, która wg nich jest nauką ;-)

Ewentualnie jakiś stary tekst z internetu ;-)

Jakoś nie mogę sobie przypomnieć opisu twojego testu kabli, momencik, zaraz sprawdzę.

 

Rzeczywiście, nic nie napisałeś. Ale jeśli testowałeś kable, to zapraszam do opisania testu. Będzie to pierwszy opis z testu kabli. Wątek jest w zakładce Inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezstronni fachowcy z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, to Lutek i Popej, z tym że Lutek nie jest fanatykiem wykonywania pełnej procedury ABX, zmierzy tylko i wyrówna dokładnie głośność. Ja wiem że inni niby też to potrafią, ale nie ma wtedy gwarancji bezstronności. Gwarancją bezstronności Lutka (i Popeja) jest to, że te grupy które same wszystko ustawiały i twierdziły że przechodziły pewnie takie testy, to przy osobistym ustawieniu wszystkiego przez Lutka te same osoby nie słyszały już różnic nawet w jawnym teście.

 

Ewentualnie mógłbym jeszcze przyjąć ważność testu przeprowadzonego przez ludzi poleconych przez Lutka czy Popeja, chodzi o to że nie można dopuścić do przeprowadzenia takiego testu przez kogoś powiązanego z branżą, no chyba że ktoś z powyżej wymienionych patrzyłby im na ręce i kontrolował dokładnie wszystkie czynności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bezstronni fachowcy z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, to Lutek i Popej, z tym że Lutek nie jest fanatykiem wykonywania pełnej procedury ABX, zmierzy tylko i wyrówna dokładnie głośność. Ja wiem że inni niby też to potrafią, ale nie ma wtedy gwarancji bezstronności. Gwarancją bezstronności Lutka (i Popeja) jest to, że te grupy które same wszystko ustawiały i twierdziły że przechodziły pewnie takie testy, to przy osobistym ustawieniu wszystkiego przez Lutka te same osoby nie słyszały już różnic nawet w jawnym teście.

 

Ewentualnie mógłbym jeszcze przyjąć ważność testu przeprowadzonego przez ludzi poleconych przez Lutka czy Popeja, chodzi o to że nie można dopuścić do przeprowadzenia takiego testu przez kogoś powiązanego z branżą, no chyba że ktoś z powyżej wymienionych patrzyłby im na ręce i kontrolował dokładnie wszystkie czynności.

 

Nikt tutaj nie zdaje żadnego egzaminu. Nie twórzmy paranoi. Może to zrobić każda osoba znająca się na ABX według założeń podanych przeze mnie bo zmanipulować się nie dam. Możesz sam się zgłosić bo podobno jesteś z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

 

Przecież nikomu z niesłyszących nie zależy na prawdzie ! Po co mieliby podkopywać swoją wiarę ?

Teraz się okazuje, że testu ABX nie może przeprowadzić byle kto ... mało który elektronik ma ku temu odpowiednie umiejętności ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zrobić każda osoba znająca się na ABX według założeń podanych przeze mnie bo zmanipulować się nie dam.

 

Podczas (ważnego) testu koniecznie musi być obecny bezstronny i doświadczony fachowiec, wyniki takiego testu są bardzo istotne dla środowiska związanego z branżą i gdyby tylko nie było uznanego bezstronnego fachowca czuwającego (i robiącego pewne pomiary kontrolne całej aparatury) nad przebiegiem testu, to nie można wtedy wykluczyć jakiś sprytnych technicznych sztuczek wymyślonych przez jakiegoś sprytnego wysokiej klasy fachowca który działałby na rzecz środowiska z branży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lubiących czytać :)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twórzmy paranoi. Może to zrobić każda osoba znająca się na ABX

 

No nie może (jest zbyt duże ryzyko podstępu lub braku wiedzy), bo skoro te osoby i grupy osób które robiły sobie takie testy, i w tych testach były wyraźne różnice a po zaproszeniu Lutka te różnice nagle znikały to są tylko dwie możliwości tj albo poziomy nie były dokładnie wyrównane albo była tam wcześniej przygotowana i zastosowana jakaś sprytnie ukryta sztuczka, którą fachowiec od pomiarów od razu by wykrył. A trzeba też wspomnieć że wokół środowiska związanego z branżą kręci się też wielu konstruktorów i serwisantów z dużą wiedzą techniczną (są zdolni do wymyślenia czegoś sprytnego ale bezstronny fachowiec jest to w stanie spokojnie wykryć), a stawka związana z wynikami testów jest jakby nie było dość istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę zaczynają się schody.

Teraz poziom głośności musi być ustawiony oscyloskopem z dokładnością 0,1dB. W wątkach o kablach wszyscy niesłyszący udowadniali, że 0,5 db jest różnicą niesłyszalną. Tak jest skonstruowany ludzki słuch. Potem wyszło że 1dB, bo wstawiłem jakieś pomiary kabli głośnikowych. Jak wstawiłem pomiary różniące się o 2dB zrobiło się cicho, ale nadal było to niesłyszalne. Wstawiłem artykuł Nelsona Passa o zależnościach kabel-wzmacniacz (wg mnie to jest powód dlaczego niektóre kable słychać). Podejrzewam, że nikt tam nie zajrzał. No ale teraz jest już wymóg zastosowania oscyloskopy i dokładności 0,1dB!. Czyli mam rozumieć+- 0,05db. Brawo.

Do tego niezależny obserwator namaszczony przez niesłyszących. Może jeszcze telewizja, niezależny obserwator ONZ i bóg wie co.

Ludzie opanujcie się. Do normalnego testu wystarczy miernik wpięty na wyjściu wzmacniacza. Zawsze tak ze znajomymi robimy i różnicy w głośności nie słychać. Różnicę w sprzęcie a i owszem.

Wystarczy puścić płytę z nagraną częstotliwością i ustawić poziom głośności tak, żeby woltomierz wskazywał tą samą wartość. Przełożyć płytę z muzą i tyle. No i jeszcze ważne. Nam wyszło kiedyś przez przypadek, ale jednak trzeba odłączyć miernik. Niestety ma wpływ na brzmienie. Wiem, że to z punktu technicznego niemożliwe, ale wali mnie to. Słyszeliśmy i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dokładnie zawsze tak samo było u tych wszystkich którzy też twierdzili że umieją sobie wszystko sami poustawiać i słyszeli różnice, no a po przyjściu Lutka nagle okazywało że wszelakie różnice nagle znikały. Chciałbym zobaczyć chociaż jeden test pod surowym nadzorem Lutka gdzie by choć jednej osobie udało się wyłapać różnicę, jak na razie jeszcze się takiego nie doczekałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lubiących czytać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Takich tekstów jest mnóstwo. Tylko w języku angielskim. Do tej pory testy ABX jakoś w Polsce się nie rozpowszechniły. Za granicą kiedyś były bardzo popularne dopóki nie wyjaśniono mechanizmów psychologicznych. Można zerknąć nawet na angielskojęzyczną wikipedię. Opisana jest zasada testu ABX oraz wyjaśnienie niemożliwości odróżnienia sprzętów w takim teście. Obecnie nauka uważa takie testy właśnie za manipulację, a nie test naukowy, jak tutaj starają się nam wciskać zwolennicy testów ABX.

Dziwne, że zwolennicy tych testów powołują się cału czas na psychologię słuchu, budowy i wrażliwości organu słuchu, ale przez nich samych te same nauki są odrzucane, jeżeli im nie pasują. Chodzi tutaj o pamięć krótkotrwałą, chwilową, długą. Specyficzny sposób przystosowania się mózgu do zmian, czyli ich uśredniania. Szukania przez mózg cech wspólnych, szczególnie w momentach stresu itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale teraz jest już wymóg zastosowania oscyloskopy i dokładności 0,1dB!. Czyli mam rozumieć+- 0,05db. Brawo.

Tu masz wykresy różnic głośności, jakie są słyszalne w testach ABX:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak dla mnie wyrównanie z dokładnością 0.3dB jest w porządku. Może być 0.1dB. To nie są stałe fizyczne, tylko uzgodnienia, które należy zrobić przed rozpoczęciem testu.

 

Obecnie nauka uważa takie testy właśnie za manipulację, a nie test naukowy, jak tutaj starają się nam wciskać zwolennicy testów ABX.

ABX ma swoje wady ale nie jest manipulacja. Natomiast autorytatywne stwierdzenie "nauka uważa" bez żadnego uzasadnienia jest manipulacją w dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na testach nie będzie Lutka czy Popeja, to będzie można uznać że testy zostały przeprowadzone przez towarzystwo okołobranżowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jedno z tych urządzeń jest doskonale znanym mi wzmacniaczem, drugie to wzmacniacz wielokrotnie tańszy, budżetowy

4. Słuchamy materiału dźwiękowego który ja doskonale znam i tylko tych fragmentów które wyróżniają się w sposób istotny stanowiąc element porównawczy.

czyli jesli wezmiesz 2 wzmaki ze zblizonego poziomu cenowego i przypadkowy material muzyczny to roznicy nie uslyszysz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy kwestię manipulacji. Kto przyjeżdża do Krakowa?

Chętnie bym wpadł do mego rodzinnego miasta, tym bardziej, że obiecane jest "ugoszczenie czymś słodkim".

Brunetka będzie, czy blondynka?:-)

 

Choć - kto wie?

Zanim akcja się rozwinie i ustalicie, Panowie, datę - może już będą wakacje i gdzieś tam, nieopodal będę?

 

Zatem - wpraszam się usilnie!

 

 

Ps - wina nie kupujcie.

Zostawcie to w mojej gestii.

Beczka wystarczy?:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wyrównanie z dokładnością 0.3dB jest w porządku. Może być 0.1dB. To nie są stałe fizyczne, tylko uzgodnienia

I po co ja siedziałem nad tymi tłumaczeniami, skoro nikt ich nie czyta. A przecież jest tam taki akapit:

 

"Ludzkie ucho może świadomie wyłapać różnice amplitudy 1 dB, a eksperymenty pokazują, że podświadomie słyszy się różnice amplitudy poniżej 0,2dB. Ludzie niemal powszechnie uważają głośniejszy dźwięk za brzmiący lepiej, a 0,2dB wystarczy do potwierdzenia tej preferencji. Wszelkie porównania, które niedokładnie wyrównują poziom będą skutkować wyborem głośniejszego za lepsze nawet jeśli różnica amplitudy jest zbyt mała, aby ją wychwycić świadomie. Sprzedający sprzęt wiedzą o tej sztuczce od dawna.

 

Profesjonalne testy dopasowują głośność źródeł w granicach 0,1dB lub lepiej. To często wymaga użycia oscyloskopu lub analizatora sygnału. Zgadywanie czy głośność jest jednakowa przez obrót pokręteł w dwóch źródłach dźwięku nie wystarcza."

 

Więc wyrównanie poziomu do 0,1 dB to nie jest żadne widzimisię. Albo wyrównasz głośność tak dokładnie, albo żadne porównanie nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są tacy co czytają. Ja czytam. Ale jednak ludziom umykają pewne ważne detale. Dam przykład Mieliśmy pojechać do Opola, a dojechaliśmy do Opola... Lubelskiego. Niby szczegół, ale robi różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

czyli jesli wezmiesz 2 wzmaki ze zblizonego poziomu cenowego i przypadkowy material muzyczny to roznicy nie uslyszysz

 

Daruj sobie domysły. Chodziło bardziej o to żeby był różny poziom cenowy bo podobno to co tanie gra tak jak drogie. A swoją drogą czy Krell i McIntosh grają tak samo? Nie. Różnice w barwie są spektakularne.

 

Jeżeli na testach nie będzie Lutka czy Popeja, to będzie można uznać że testy zostały przeprowadzone przez towarzystwo okołobranżowe.

 

Nie rozśmieszaj mnie. To już jest absurd. To co? Jednak wszystko robicie żeby nie przyjechać? A miało być tak pięknie ;-)

 

Chętnie bym wpadł do mego rodzinnego miasta, tym bardziej, że obiecane jest "ugoszczenie czymś słodkim".

Brunetka będzie, czy blondynka?:-)

 

Choć - kto wie?

Zanim akcja się rozwinie i ustalicie, Panowie, datę - może już będą wakacje i gdzieś tam, nieopodal będę?

 

Zatem - wpraszam się usilnie!

 

 

Ps - wina nie kupujcie.

Zostawcie to w mojej gestii.

Beczka wystarczy?:-)

 

Zapraszam Cię serdecznie. Mimo że nie jesteś zdaje się z sekty ABX ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Skoro test ABX jest tak trudny do przeprowadzenia to nie pozostaje nic innego jak uwierzyc na słowo kaznodziejom antyaudio.

 

Przeciwnie. Póki nie udowodnią swoich racji test jest zwykłą manipulacją. Na razie mnożą problemy z prostymi rzeczami. Bo tak w ogóle to oni boją się każdego testu. Pamiętam jak rochu fundował PawłowiXYZ przejazd i pobyt. XYZeta obleciał strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daruj sobie domysły. Chodziło bardziej o to żeby był różny poziom cenowy bo podobno to co tanie gra tak jak drogie. A swoją drogą czy Krell i McIntosh grają tak samo? Nie. Różnice w barwie są spektakularne.

 

 

 

Nie rozśmieszaj mnie. To już jest absurd. To co? Jednak wszystko robicie żeby nie przyjechać? A miało być tak pięknie ;-)

 

 

 

Zapraszam Cię serdecznie. Mimo że nie jesteś zdaje się z sekty ABX ;-)

Ja, Drogi Kolego - jestem z sekty: Jak Co Jes Dobrze Zrobjone - To Bedzie Wjelbjone!:-)

 

Na tym, lub na owym nośniku.

 

Dziękuję najuprzejmiej i najszczerzej za zaproszenie.

Przytargać można tego i owego - coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.