Skocz do zawartości
IGNORED

Prawidłowo przeprowadzony test ABX - KRAKÓW


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

A przecież temat miał być niby o wychwytywaniu bóg wie jakich subtelności, a nie o ładowaniu na maxa gdzie już nie ma mowy o żadnych subtelnościach he he. Coś w tym rodzaju :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to Kolega wyczytał ?

 

 

Wróćmy do ulubionego przez niektórych porównania win. Myśli Kolega że kiper powinien przy próbach pić po butelce z każdej próbki ? No powiedzmy po szklance.

Wyczytałem to tutaj i na szczęście nie ja jestem zwolennikiem tej teorii, tylko co po niektóre osoby na tym forum. Ten test ma udowodnić, że tak nie jest. Ja, Ty i discomaniac, który podjął się udowodnienia tego o tym wiemy.

 

Nie znam się na kiperstwie więc się nie wypowiadam. Za dużo mamy na tym forum fachowców od wszystkiego. Dla mnie dłuższy kontakt ze sprzętem jest jedyną rozsądną formą testu. Nie interesuje mnie czy wzmacniacz A jest lepszy od B, tylko czy zaspakaja moje potrzeby i czy wpasowuje się w mój system.

 

Popej: już Tobie odpowiedzieli za mnie. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co te kłótnie. Może ktoś chce spróbować mojego testu? Jest prosty, nie wymaga żadnych wyjazdów i każdy może sobie próbować tak długo jak mu się podoba.

Test to płytka, zawierająca kilkanaście fragmentów muzycznych. Część z nich przekodowana jest z formatu mp3. Fragmenty pochodzą z oryginalnych płyt CD. Zadanie polega na wskazaniu, które fragmenty były przekodowane z mp3. Proste. Dla wprawnego audiofila zapewne bardzo proste, bo przecież mp3 nie nadaje się do słuchania - zatem jest to format rozpoznawalny natychmiast ;-))

Są chętni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie czy wzmacniacz A jest lepszy od B, tylko czy zaspakaja moje potrzeby i czy wpasowuje się w mój system.

 

Lepszy chyba znaczy że jest zgodny z Twoim gustem muzycznym i zaspokaja Twoje potrzeby?

Dlaczego martwisz się na zapas, że np wzmak może zagrać gorzej (bądź lepiej) z resztą Twojego systemu np kolumnami?

 

A może po prostu poszedł byś do ludzi, posłuchać muzyki w towarzystwie, posłuchać innego systemu nawet tą godzinę i ewentualne wnioski zachował byś dla siebie (gdybyś je miał) bądź podzielił się z inni nadmieniając, że możesz się mylić, bo za krótko przebywaleś ze sprzętem bądź akustyka była inna (lepsza, gorsza)

 

Temat niepotrzebnie ma tyle dywagacji.

Proponuje tym co chcą się spotkać omówić konkrety, tym co twierdzą że takie spotkania (czyt. testy) nic nie wnoszą i są stratą czasu pozyskać więcej swojego cennego czasu nie tracąc go na komentowanie w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy chyba znaczy że jest zgodny z Twoim gustem muzycznym i zaspokaja Twoje potrzeby?

Dlaczego martwisz się na zapas, że np wzmak może zagrać gorzej (bądź lepiej) z resztą Twojego systemu np kolumnami?

 

A może po prostu poszedł byś do ludzi, posłuchać muzyki w towarzystwie, posłuchać innego systemu nawet tą godzinę i ewentualne wnioski zachował byś dla siebie (gdybyś je miał) bądź podzielił się z inni nadmieniając, że możesz się mylić, bo za krótko przebywaleś ze sprzętem bądź akustyka była inna (lepsza, gorsza)

 

Temat niepotrzebnie ma tyle dywagacji.

Proponuje tym co chcą się spotkać omówić konkrety, tym co twierdzą że takie spotkania (czyt. testy) nic nie wnoszą i są stratą czasu pozyskać więcej swojego cennego czasu nie tracąc go na komentowanie w tym temacie.

 

Nie wiem skąd z moich wpisów wyciągnąłeś takie wnioski. No ale:

 

1. Lepszy - co to znaczy. Lepszy przede wszystkim dla kogo. Poruszamy się w kategoriach gustów. Jednemu bardziej odpowiada dźwięk super hiper szczegółowy, drugi woli muzykalny, czyli z założenia (nie zawsze tak jest) lekko zaokrąglony, ktoś powie ocieplony, ktoś powie z wysuniętą niższą średnicą. Zwał jak zwał. No i teraz wskaż ten lepszy. Jeżeli nie zaznaczysz jaki masz gust i jak ty odebrałeś ten system to możesz w tym momencie napisać cokolwiek i ja na to nie zwrócę uwagi

 

2. Nie boję się. Należałem do Zuchów:-) Słuchanie w salonie, u znajomych ma wielką rolę poznawczą. Nie mniej jednak dla mnie jest ważne to jak dany element toru zagra w moim systemie i nie przez godzinę, dwie czy 1 dzień. Muszę z tym elementem się oswoić i posłuchać wielu gatunków muzycznych (mam szeroki gust), na różnych poziomach głośności...... pisałem już o tym. Znacznie prościej jest to z moimi urządzeniami DIY, których jest wiele i w chwili obecnej na końcówce mocy i przedwzmacniaczu gram. One zawsze jako pierwsze trafiają w mój system. Czy w mój gust to już inna sprawa. Potem często lądują na testach u znajomych.

 

3. Jeżeli chodzi o wypowiedzi możesz zerknąć choćby na wczorajszy mój wpis o moim nowym nabytku Cambridge CXN. Może niewiele, ale napisałem coś o tym jak go odbieram. Możesz zerknąć do działu DIY czy LAMPA i tam znajdziesz moje wpisy. Nie zawsze urządzenia które miały być super (np. klon LAMM) mi się podobają, ale zawsze piszę o systemie w jakim to gra, jeżeli jest to DIY to wklejam zdjęcie i piszę jakie ma zasilanie i kluczowe elementy. Zasilanie dla mnie jest jedną z ważniejszych rzeczy w urządzeniach.

 

4. W każdym wpisie o testowaniu napisałem "dla mnie", "moim zdaniem". Każdy ma inny sposób i ja nie będę wmawiał który jest lepszy. Ktoś wybierze ślepy test, ktoś wybierze "prawidłowo przeprowadzony test porównawczy", ja wybieram dłuższe obcowanie z urządzeniem w moim systemie. Mogę jedynie napisać o pewnych zagrożeniach wynikających z wybranej formy testowania. Nie raz i ja i moi znajomi lądowali w domu z urządzeniami, które w salonie grały bajkowo, a u nas nie chciały.

 

Dla mnie to podstawy podstaw.

 

Sorki za tak duży offtop. Mam nadzieję, że wątek od tej pory skupi się na testach w Krakowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Panowie, po co te kłótnie. Może ktoś chce spróbować mojego testu? Jest prosty, nie wymaga żadnych wyjazdów i każdy może sobie próbować tak długo jak mu się podoba.

Test to płytka, zawierająca kilkanaście fragmentów muzycznych. Część z nich przekodowana jest z formatu mp3. Fragmenty pochodzą z oryginalnych płyt CD. Zadanie polega na wskazaniu, które fragmenty były przekodowane z mp3. Proste. Dla wprawnego audiofila zapewne bardzo proste, bo przecież mp3 nie nadaje się do słuchania - zatem jest to format rozpoznawalny natychmiast ;-))

Są chętni?

 

Ja. Proszę o udostępnienie obrazu płyty i wysłanie linka na PW. Jaki bitrate mp3? I jakie to fragmenty muzyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test składac sie będzie z powiedzmy dwudziestu fragmentów pieciu utworów. Część tych fragmentów będzie wcześniej przekodowana z mp3/320 do wave 44.1/16. Wszystkie fragmenty będą różne, więc nie będzie możliwości bezpośredniego porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test składac sie będzie z powiedzmy dwudziestu fragmentów pieciu utworów. Część tych fragmentów będzie wcześniej przekodowana z mp3/320 do wave 44.1/16. Wszystkie fragmenty będą różne, więc nie będzie możliwości bezpośredniego porównania.

Myślę, że test powinien polegać na porównaniu dwóch takich samych fragmentów. Jeśli nie znam jakiegoś kawałka to nie zorientuję się czy jest to MP3 czy FLAC. Dużo przecież zależy od realizacji. Kiepska realizacja w FLAC będzie brzmieć gorzej niż MP3 z super nagranej płyty ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlsczego nie ma sensu? Przecież podobno mp3 jest nie do słuchania. Test bedzie zawierał pięc utworów, podzielonych na części. Więc fragmenty przekodowane z mp3 będą pochodziły z tego samego utworu, co fragmenty pozostawione w wersji oryginalnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musisz wczesniej wyslac testujacemu dwa pliki z podpisem ktory jest flac a ktory mp3 testujacy powinien sobie posluchac kilka razy a dopiero pozniej przystapic do testu

wbrew pozorom mp3 czest brzmi atrakcyjniej niz flac i co wówczas miało by byc rozroznieniem? zagłosuje na ten ktory brzmi bez fajerwerkow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby odróżnić dźwięk fortepianu od trąbki , musimy oba brzmienia bezpośrednio porównać?

 

Celem tak skonstruowanego testu jest poprawienie nastroju go organizujacego i wykpienie tych, którzy w dobrej wierze się mu poddali.

 

Mylisz się. Cel to uświadomienie sobie, że szukanie różnic brzmieniowych nie jest takie proste jak się wszystkim wydaje, a także, że stereotypowe poglądy nie zawsze się sprawdzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego nie potrzeba testu bo to oczywiste

nikt nie pisal o trabkach i fortepianie tylko o fragmentach tych samych utworów

zeby cos odroznic od czegos trzeba miec punkt odniesienia - nie rozumiesz tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Cel to uświadomienie sobie, że szukanie różnic brzmieniowych nie jest takie proste jak się wszystkim wydaje, a także, że stereotypowe poglądy nie zawsze się sprawdzają.

Nigdy nie twierdziłem, ze jest banalnie proste, szczczególnie u ludzi, którzy do jakości dźwięku nie przykładają wagi.

Natomiast protestuję przeciwko wykorzystywaniu wyników tak skonstruowanego testu do gromkiego zaprzeczania, że mp3 jest rozróżnialne od formatu nieskompresowanego i nabijania się z ludzi. A do tego ten test został wykorzystany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Płytkę dawno temu wysyłałem różnym ochotnikom i zawsze z obietnicą, że nie będę ujawniał wyników. Słowa dotrzymałem i wyników nie podawałęm, podobnie jak listy osób, które płytkę otrzymały. Nie nabijam się z nikogo.

Natomiast uważam, że teksty w stylu "mp3 jnie da sie słuchać" są zwyczajnym nadużyciem i wprowadzaniem w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wytlumacz jeszcze raz jaki sns ma Twoj test? Kompletnie nie rozumiem jego zasadnosci. Chcesz sprawdzic komu jaki plik sie bardziej podoba? Wiekszosci pewnie mp3 obstawiam ale co to ma wspolnego z odroznianiem od siebie formatow? Zeby wykazac ze cos brzmi tak jak wzorzec z ktorego zostal zrobiony trzeba najpierw sie z tym wzorcem zapoznac. Co daje test ktory rozstrzyga ze pliki brzmia inaczej a pozniej sprawdzenie kto sie pomylil? Zupelny bezsens i wyniki wylacznie z prawdopodobienstwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Skoro twierdzi się, że mp3 to format nie nadający się donicego, to odróżnienie go od formatu bezstratnego jest sprawą prostą. Tak jak odróżnienie brzmienia boomboxa od brzmienia systemu hifi. Wobec tego mając pięć fragmentów tego samego utworu bez trudu powinno się wskazać ten, który przeszedł przez enkoder mp3. Jeśli tego nie da zrobić się od razu oznacza to tylko tyle, że straty wynikające z zastosowania formatu stratnego są nieistotne, bo ni da się ich odróżnić natychmiast i bez żadnych wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.