Skocz do zawartości
IGNORED

Dual 435-1 - czy warto?


bartekpe

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie - czy Dual 435-1 (za ok. 350 zł) jest dobrym wyborem? Chodzi o przyzwoity dźwięk i niezawodność sprzętu. Gramofon ma służyć do "rekreacyjnego" słuchania winyli. Nie będę sprzętu rozbudowywał, nie interesuje mnie też dokładanie kolejnych X zł - kwota 350 zł za gramofon to dla mnie górna granica.

 

Oczywiście jeśli padną alternatywy, będę wdzięczny, jednak zależy mi przede wszystkim na opiniach dotyczących Duala 435-1.

 

Z góry dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Znajdź mój temat, chyba miałem takiego samego albo 415-2 czy jakoś tak. Rekwizyt teatralny - jak mi napisał Yul ;-) Miał chłopina rację. Kupiłem za ok. 100 z wąsem i za tyle wypchnąłem. Nie chciałbym go nawet za darmo. Można się zniechęcić do analogu. Nie wiem czy to to ma anty-skating, ten mój nie miał ;-) żeby mi pod koniec strony nie przeskakiwał ścieżek i nie wpadał w pętlę musiałem kłaść monetkę na headshellu :-)

 

ohno.gif.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś mieć jakiś wadliwy egzemplarz. Miałem kilka Duali z tej serii i z żadnym nie było problemów. A mimo tego że wyglądają na "zabawkowe", grają całkiem nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś mieć jakiś wadliwy egzemplarz. Miałem kilka Duali z tej serii i z żadnym nie było problemów. A mimo tego że wyglądają na "zabawkowe", grają całkiem nieźle.

Jaki by nie był uszkodzony czy częściowo sprawny, faktem jest że gramofon bez możliwości regulacji antyskatingu to rekwizyt teatralny ;-) to jakiś patent Duala, sprężynka na stałe naciągnięta czy jakoś tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jaki by nie był uszkodzony czy częściowo sprawny, faktem jest że gramofon bez możliwości regulacji antyskatingu to rekwizyt teatralny ;-) to jakiś patent Duala, sprężynka na stałe naciągnięta czy jakoś tak.

Puściłbym Tobie i Yulowi muzykę z systemu - gramofonu z klasycznym ramieniem bez systemu antyskatingu i drugim ramieniem, gdzie antyskating jest zdemontowany. Pierwsze ramię ciężkie 35g m.e., drugie lekkie 7,5g m.e.. Na pierwszym Denon 103R i siła nacisku rzędu 2,5g, na drugim Shure V15 Type III z naciskiem ustawionym na 0,9g. Obstawiam, że obaj z Yulem zbieralibyście szczękę z podłogi i nie pisalibyście więcej że taki sprzęt to eksponat muzealny :)

 

Z Duala nie ma co drzeć łacha. Żeby dzisiejsze konstrukcje w połowie były tak zbudowane jak stare Duale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktem jest że gramofon bez możliwości regulacji antyskatingu to rekwizyt teatralny ;-)

 

Jak może zauważyłeś autor wątku pyta o 435-1, a ten ma regulację antyskatingu.

Na tej samej zasadzie mógłbym napisać, że Technicsy są do d..y, bo miałem jeden, nie najniższy model i notorycznie psuła się w nim automatyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może zauważyłeś autor wątku pyta o 435-1, a ten ma regulację antyskatingu.

Na tej samej zasadzie mógłbym napisać, że Technicsy są do d..y, bo miałem jeden, nie najniższy model i notorycznie psuła się w nim automatyka.

No właśnie tego nie byłem pewien do końca, napisałem to w moim pierwszym poście. Jak ma antyskating i obroty nie pływają to brać...ale za 150 max :-) A propos automatyki, to też mi się w nim psuła, musiałem gmerać i naprawiać te rocket science klapki i trybiki z drucikami, które było słychać jakby dziecięca zabawka trykała :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.