Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  80 członków

Spotify Klub
IGNORED

Klub SPOTIFY


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Na Spotify pojawili się muzycy, którzy szybko zdobyli tysiące odtworzeń. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że poza serwisem streamingowym nikt o nich nie słyszał, a sami użytkownicy zaprzeczają, by kiedykolwiek ich słuchali. Spotify twierdzi, że żadne konta nie zostały zhakowane, ale nie wyjaśnia też pochodzenia tej "nienormalnej aktywności strumieniowej".

https://www.chip.pl/2019/01/na-spotify-zarabiaja-nieistniejace-zespoly/

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporą poprawę daje Virtual Cable ASIO Bridge - choć efekt z Deezerem jest dużo lepszy(próbowałem z Fidelizerem i jPlayem). Szkoda, że Deezer nie ma gapless.
Ten cały Ogg Vorbis ze Spotify to jednak strasznie urabia dźwięk. Jak się słucha przy okazji to niby OK a nawet przyjemnie. Ale na dłuższą metę to robi się beza przegryzana landryną...Szkoda, bo od strony użytkowej Spotify rządzi.
Ja już mam dość tych serwisów... Chyba sobie wezmę na wstrzymanie...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Na Spotify pojawili się muzycy, którzy szybko zdobyli tysiące odtworzeń. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że poza serwisem streamingowym nikt o nich nie słyszał, a sami użytkownicy zaprzeczają, by kiedykolwiek ich słuchali. Spotify twierdzi, że żadne konta nie zostały zhakowane, ale nie wyjaśnia też pochodzenia tej "nienormalnej aktywności strumieniowej".
https://www.chip.pl/2019/01/na-spotify-zarabiaja-nieistniejace-zespoly/
Na Insta był taki proceder - kupowanie followersów. Może to coś w tym stylu.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w Spotify pojawiła się świetna funkcjonalność. Na stronach wybranych kompozytorów dodano zakładkę "Works", w której możemy znaleźć wszystkie albumy zawierające muzykę danego twórcy, pogrupowane po konkretnych dziełach. W załączniku przkład dla Szostakowicza. Moim zdaniem bardzo przydatna rzecz. Włącza się to w zakładce "experimental features".

 

Spotify-works.jpg

Edytowane przez barmanekm
experimental settings -> experimental features

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, barmanekm napisał:

Niedawno w Spotify pojawiła się świetna funkcjonalność. Na stronach wybranych kompozytorów dodano zakładkę "Works", w której możemy znaleźć wszystkie albumy zawierające muzykę danego twórcy, pogrupowane po konkretnych dziełach. W załączniku przkład dla Szostakowicza. Moim zdaniem bardzo przydatna rzecz. Włącza się to w zakładce "experimental features".

 

Spotify-works.jpg

Świetna wiadomość, bardzo brakowało tej funkcji.

3 minuty temu, marcus1963 napisał:

Świetna wiadomość, bardzo brakowało tej funkcji. Ale w polskiej wersji jakoś tego nie widzę... Da się to jakoś włączyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcus1963 napisał:

Da się to jakoś włączyć?

Jak się przełączyłem na polski język, to zakładka "Works" dalej jest dostępna. Na PC włączasz to z rozwijanego menu, tam gdzie jest Twoje konto. Opcja: Funkcje testowe.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie mam - zainstalowałem spotify na miniPC z Win 10 i steruję za pomocą app na telefonie (android).

Do odtwarzania plików używam foobara.

I teraz pytanie: czy można słuchać spotify przez foobara?

Po co? - pozwoli mi to (prawdopodobnie) na użycie korektora, który dość dobrze sobie radzi z moją akustyką i gustem.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 4.04.2019 o 20:45, Allmr napisał:

I teraz pytanie: czy można słuchać spotify przez foobara?

Jeśli jeszcze jesteś zainteresowany odtwarzaniem Spotify przez Foobara, to jest już taka możliwość. Trzeba zainstalować wtyczkę foo_input_spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było już to pytanie , ale czy ktoś wie czy da się w windows7 podpiąć spotify (gdzieś w softcie) tak by szedł przez usb dac. Czyli jak dam urządzenie domyślne słuchawki to nadal będzie mi na wzmacniaczu grało ? Foobar tak działa , ale apka spotify na windowsie nie ...

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DeviLeq napisał:

Nie wiem czy było już to pytanie , ale czy ktoś wie czy da się w windows7 podpiąć spotify (gdzieś w softcie) tak by szedł przez usb dac. Czyli jak dam urządzenie domyślne słuchawki to nadal będzie mi na wzmacniaczu grało ? Foobar tak działa , ale apka spotify na windowsie nie ...

Jeśli dobrze zrozumiałem problem:

O to chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej o to ,że jak odpali się spotify oraz grę na PC to obie idą tym samym torem ?

I o ile foobar ma opcję iż nie trzeba zaznaczać usb dac-a jako urządzenie domyślne , to przy spotify już tak jest i nie może sobie ktoś grać a ktoś telefonem przez PC spotif-ajem sterować. Bo będzie grać muzyka + dźwięki z gry ...

 

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek.pap napisał:

Odtwarzaj Spotify przez Foobara.

Z wcześniej pokazaną wtyczką jedynie linki można wrzucać , a tak to równie dobrze mogę używać foobara z flac-ami ? 

Szybciej pewnie jakiś chromecast pomoże

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe odtwarzanie Spotify przez Foobara sterując panelem Spotify. Należy zainstalować Logitech Media Server, dokładny opis tutaj
Po poprawnej konfiguracji, Foobar jest widoczny w aplikacji Spotify jako renderer.

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 22.02.2020 o 11:24, kojotte napisał:

witam,
ma ktoś pojecie kiedy w końcu możemy spodziewać się spotify HiFi ? 

bo samo spotify nic o tym nie chce nas poinformować czego możemy sie spodziewać.

Niestety nic o tym nie słychać, obiecywali dwa lata temu i cisza. Chętnie bym zapłacił dwa razy tyle za abonament Spotify, byle by była jakość CD. Nie chcą zarobić? Pozostaje tylko TIDAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marcus1963 napisał:

Niestety nic o tym nie słychać, obiecywali dwa lata temu i cisza. Chętnie bym zapłacił dwa razy tyle za abonament Spotify, byle by była jakość CD. Nie chcą zarobić? Pozostaje tylko TIDAL.

mam tidal do czerwca darmowe na 4 miesiace, w tym sek ze nie dawno kupilem wzmacniacz w ktorym jest spotify connet ale nie ma tidal, a bluetooth to juz nie ta sama jakość wiec nie wiem co z tym fantem dalej zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, marek.pap napisał:

Jeśli masz Spotify connect, to wzmacniacz ma funkcje odtwarzacza sieciowego. W takim razie możesz przesłać Tidala przez wi-fi aplikacją BubbleUPnP lub mconnect.

Sprawdzałem już wcześniej wersję gratis aplikacją BubbleUPnP działa, tylko co w takim przypadku odpowiada za jakość? Wzmacniacz czy telefon? No i gratis wersja odtwarza tylko 16 utworów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek.pap napisał:

Największy wpływ na jakość dźwięku ma DAC i wzmacniacz.
Jaki problem wykupić licencję, przecież to jednorazowa niewielka płatność a nie miesięczny abonament.

Nie no wykupić to nie problem, pytanie tylko jak to potem będzie działać w praktyce... Czy będzie się łączyć bez problemu, nie przerywając itp. więc z telefonu do wzmacniacza bezpośrednio bez koncznosci daca powinno być dobrze mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek.pap napisał:

Przecież testowałeś wersję darmową, płatna nie będzie działać gorzej.

wiec zaczne testowac bo tylko dwa gora trzy razy cos tam sprawdzalem chwile

Edytowane przez kojotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu, musze przyznac ze aplikacja w graris wersji BubbleUPnP działa swietnie, tidal przez nia wyraznie ma lepsza jakość niz spotify connect... to naprawde zaczyna stawiec mnie przed powaznym przemysleniem sprawy i zastanowienie sie czy po 4 miesiecznym gratis tidal hifi nie zrezygnowac z spotify premium...

Spotify jest w wilelu aspektach  praktyczniejsze ale sami kopia sobie dołki pod nogami, ze tak powiem... jak mozna nic nie robic by móc dac swoim klientom  jakosc FLAC... nie rozumie tego, nawet zadnych informacji od kilku lat na ich forum, nic.

 

Edytowane przez kojotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dla zainteresowanych - jeśli jeszcze nie wiedzą - może być ciekawą informacja o wydanej niedawno książce:

Tajemnica Spotify. Muzyczna rewolucja - Sven Carlsson, Jonas Leijonhufvud

 

Niewątpliwie ta platforma to fenomen. I odpowiada na podział historii muzyki na przed streamingiem i w jego erze. Platforma jeszcze nie zarobiła nawet grosza, więc niewykluczone że będzie też coś po streamingu albo po Spotify.

To może tłumaczyć, dlaczego inwestycje w:

W dniu 25.02.2020 o 21:11, kojotte napisał:

jak mozna nic nie robic by móc dac swoim klientom  jakosc FLAC...

...nie rokują i tym samym nie mieszczą się w (rokującym zyskami) modelu biznesowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po rocznej przerwie chciałem na znanym portalu aukcyjnym kupić kod na 3 msc. I tu moje zdziwienie. Od lipca wracam do Tidala. Co się zmieniło w logowaniu ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.