Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  80 członków

Spotify Klub
IGNORED

Klub SPOTIFY


krzysiekol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja na squezeboxie słucham ale głównie nowe płyty i muzykę w celu poszukiwania dobrej muzyki. Dobra muzykę wciąż wole słychać w jakości cd.

Sansui + jab ti + squezebox + dac starszy ale dobrej klasy + odpowiednio przygotowane pomieszczenie wraz z rozkladem głośników i gra to na prawdę dobrze. Ale z cd czy flac zdecydowanie lepiej.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

informacja dla tych którzy są przed zakupem urządzenia ze Spotify

 

kolejna bardzo pochlebna recenzja Cambridge Audio CXN tym razem w prasie niemieckiej a dokładnie w ostatnim wydaniu Audio nr. 7/2015

 

CXN zdecydowanie lepiej w tym teście wypadł pozostawiając w tyle min:

 

- Sonos

- Pioneer N-30

- Marantz NA - 7004

- Pioneer N-50

- Denon DPN 730 AE

- Bluesound Node

- CA SM6

- Simple Audio Roomplayer 2

- Linn Sneaky Music DS

- Yamaha NP- S2000

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzęt działa w trybie Connect, to do tego jest potrzebne Premium.

 

Ok, dzieki. To teraz troche bardziej szczegółowo ;)

Chodzi o odtwarzacze typu : Pioneer N-P01 czy Yamaha cd N301. Czy w tych sprzetach jest w trybie Connect ? Cos ktoś wie ?

 

robiz

Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzęt działa w trybie Connect, to do tego jest potrzebne Premium.

 

 

Czy to urządzenie faktycznie otwiera ogólnie dostępnego hot-spota Wi-Fi dla użytkowników sieci Fon?

https://corp.fon.com/pl

Gramofon nie jest ruterem, to rodzaj przetwornika Spotify/audio. Ma możliwość podłączenia z routerem przez wifi lub skrętką. Ponadto posiada przelotowe gniazdo, co w moim przypadku umpżliwia podłączenie yamaszki cd-n500 do sieci, bez konieczności zakupu dodatkowego odbiornika wi-fi. Fon, to osobne urządzonko ale sam tego tematu nie zgłębiałem, jeśli Ciebie to interesuje, musisz samodzielnie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon jest produktem firmy Fon:

 

"We built the Gramofon with the same core technology as our Fon routers, which means the cloud music player is also a great WiFi hotspot. With the Gramofon, you get free WiFi in millions of places around the world.

 

Unlike most hotspots, with Gramofon you don't need to use passwords. Your friends can use their Facebook logins to connect automatically."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Cambridge CXN - to służy od paru dni do odbioru muzyki przekazywanej przez Spotify. Odtwarzacz podłączony do systemu opisanego , który mam. Wybrałem kilka pozycji i posłuchałem z winyla, potem z CD , potem z Spotify , ( cztery kompozycje : Brother in Arms ,2 koncerty fortepianowe Chopina w wykonaniu Lang Lang , Money for Nothing ) , potem Sting Symphonicity, .

Wrażenia osobiste - winyl bardzo dobry , analogowe brzmienie zawsze robi wrażenie, CD - to perfekcja , a Spotify - podkreślam , to moje odczucie - daje wrażenie rzeczywistości połączone z perfekcją przekazu.

Posłucham jak brzmią pliki , które pewnie zakupię >

To nowe , ale piękne.

Pozdrawiam

 

Jeszcze jedno, posłuchaj porównawczo znakomicie nagraną płytę Upojenie ( Anna Maria plus Pat , kolejność przypadkowa ),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Od jakiegoś czasu przestało mi działać Spotify na PS3, wyświetla się komunikat że nie ma połączenia Playstation Network. Czy ktoś z Was ma podobny problem?

Mam to samo z tym, że co jakiś czas, m.w. raz na dwadzieścia prób udaje się wejść do aplikacji. Nie mam pomysłu dlaczego tak zaczęło się dziać od pewnego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku słucham dużo spotify. W domu na naim'ie, w pracy na ifi/telefonie. Uwielbiam, ale często nie ma tam jednak pewnych płyt. Chodzi mi raczej o nowsze rzeczy z takich bardziej niszowych. Czasem czytam jakieś recenzje i potem szukam trafiając w próżnię. Na szczęście jest dużo starych rzeczy i miliardy klasyki/jazzu/popu.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, żeby (jak w sprzęcie) oceniać coś w odniesieniu do ceny. Cudaczne są zarzuty niektórych, że w Spotify nie ma wszystkich płyt, gdy na półce mają co najwyżej kilkaset płyt. Czyli nie mają 99,99% wydawnictw, a narzekają na brak w serwisie mikruśnego promila muzyki. Podczas gdy zakup płyt najbogatszego by zrujnował, a abonament miesięczny jest w cenie zbliżonej do paczki fajek.

 

Warto dostrzegać dobre strony, a nie psioczyć na nieistotne felery. Cudem jest, że firma z małego kraju potrafiła dogadać się ze wszystkimi gigantami wydającymi muzykę. Kiedyś podobny trud podjął Steve Jobs, ale mu nie wyszło. Potknął się chyba o firmę Sony. Gdyby nie to i ten segment rozrywki byłby zdominowany przez Apple. Bardzo się cieszę, ze tak się nie stało, bo najpewniej abonament byłby wyższy. Podkreślanie przez Apple wyjątkowości zawsze miało pokrycie w cenie. Dzisiaj nie są wyjątkiem, tylko naśladowcą. Warto trzymać kciuki za Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Powitać.

Zarejestrowałem się na Spotify (opcja bezpłatna) i muszę przyznać, że fajnie to wszystko bangla, ogólnie super! Pytanie czy na koncie Premium (19.99zł) jakość przesyłu się zwiększa, czy płaci się tylko za dodatkowe bajery typu: słuchanie muzy w trybie offline itp.

Chodzi mi konkretnie czy słychać różnicę w odtwarzaniu muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium to premium, możesz ustawić najwyższe parametry streamowania, offline masz wliczony. Brak reklam.

Generalnie uważam ze to potęga. Ja słucham klasyki i jazzu, i jeżeli dla mnie oferta jest wystarczająca to znaczy ze dla większości tez. Kupiłem Bluesounda Node 2 - jestem zachwycony jakościa. A CD tez troche mam, wiec wiem co mowię. Brakuje kilka labeli - ECM, HYPERION, ale i tak jest pięknie. Polecam.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Spotify jest więcej niż OK! Jakość jest wystarczająca, by mieć ogromną przyjemność ze słuchania muzyki a nie sprzętu!

Baza klasyki jest trochę tylko mniejsza niż qobuza, ale znacznie lepsza niż tidal. Więc do czasu wejścia qobuza do Pl zostaję przy Spotify.

 

Używam często takiej nakładki: Spotify-Fidelify : http://fidelify.net/ - mam wrażenie, że gra fajniej i przyjemniej, acz ma znacznie mniejszą wartość użytkową: np playlistę ładuję normalnie, ale potem zapuszczam fidelify i jest naprawdę OK. Działa to pod ASIO, JPLAY też podobno, ale mi się nie udało skojarzyć tych aplikacji.

Pozdraiwam

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.