Skocz do zawartości
IGNORED

13m kwadrat - Monitory/Podłogówki


kargull

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Posiadam następujący zestaw:

 

Audiolab M-DAC

Audiolab 8200A

Dali Rubicon 2

 

Zdecydowałem się na monitory ze względu na małą kubaturę pomieszczenia odsłuchowego. Niemniej jednak brakuje mi masywności dźwięku kolumn podłogowych w zakresie niskich tonów. Czytałem na forum o wykorzystaniu subwoofera typu REL T5 i nawet byłem na odsłuchach w jednym z salonów w Bydgoszczy. Niestety monitory którymi dysponował salon miały bardzo mocny bas więc nie byłem w stanie określić czy jest jakaś różnica...(może jestem głuchy...).

W każdym bądź razie rozmyślam nad wstawieniem do pomieszczenia 13m kwadrat kolumn podłogowych z systemem bass reflex umieszczonym w przedniej ściance bądź w podstawie kolumn lub wspomnianym wcześniej subwooferem.

Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w powyższym zakresie i wypowiedzieć odnośnie kolumn z przednim bass reflexem lub być może sensem zastosowania subwoofera w tej sytuacji?

 

Muzyka jaką słucham to Jazz oraz Rock w stosunku 65/35. W aktualnym zestawieniu brakuje stopy perkusyjnej w nagraniach rockowych bo Jazz brzmi perfekcyjnie jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T5 do 13m2 chyba troche za duzy. Ja mialem T3 w 18m2 i bylo bardzo dobrze.

Nad podlogowkami do takiego pomieszczenia to bym sie zastanowil, chyba ze jakies malutki, cos z Castle moze.

 

Jakiej wysokości są Twoje podstawki?

Poeksperymentuj z wysokością podstawek i może obędzie się bez subwoofera:)

 

O, nie wiedzialem ze wysokosc podstawek ma wplyw na bas.

Ja mam taki problem, ze mam za duzo basu. Kolumny stoja teraz na podstawkach 56cm. Powinienem je obnizyc czy podniesc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem ze wysokosc podstawek ma wplyw na bas.

Nie tylko na bas, ale na scenę.

W uproszczeniu wyżej mniej basu, niżej więcej - ale w dużym uproszczeniu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow również jestem zaskoczony zależnością pomiędzy ilością basu a wysokością podstawek których wysokość dobierałem zgodnie z zasadą poziomu głośnika wysokotonowego vs. wysokość ucha słuchacza w pozycji odsłuchowej(Wypada to na wysokości 70cm). Wiem że większość dostępnych na rynku podstawek ma wysokość 60cm ale nie sądzę aby w tym tkwił problem aczkolwiek nie omieszkam sprawdzić ponieważ niczego nie wykluczam. Samo pomieszczenie to pokój 3,92m x 3,15m. Sprzęt stoi na długiej ścianie jak widać na załączonych zdjęciach:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Być może jest to kwestia akustyki bo mam wrażenie że jak siedzę przy biurku widocznym na zdjęciach to bas jest mocniej wyczuwalny ale jak oddalę się do czysto teoretycznie optymalnej pozycji do odsłuchu to wspomniany bas zanika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Twoja konfiguracja jest jak najbardziej poprawna, mała ilość basu oraz dociążenia może być

spowodowana także kwestiami akustyki, dlatego proponuję poeksperymentować z ustawieniem kolumn, szczególnie odległością od tylnej/bocznej ściany.

Jeśli to nie pomoże, stawiałbym raczej na dobry subwoofer. W Twoim systemie widzę tylko urządzenie Rel T5, które powinno się idealnie sprawdzić w Twoim pomieszczeniu.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, jednak w przypadku subwoofera odpowiedni odsłuch uzyskasz tylko w swoim pomieszczeniu. Tak wiec zapraszam do wypożyczenia urządzenia i sprawdzenia, jak poradzi sobie w Twoim systemie.

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow również jestem zaskoczony zależnością pomiędzy ilością basu a wysokością podstawek których wysokość dobierałem zgodnie z zasadą poziomu głośnika wysokotonowego vs. wysokość ucha słuchacza w pozycji odsłuchowej(Wypada to na wysokości 70cm). Wiem że większość dostępnych na rynku podstawek ma wysokość 60cm ale nie sądzę aby w tym tkwił problem aczkolwiek nie omieszkam sprawdzić ponieważ niczego nie wykluczam. Samo pomieszczenie to pokój 3,92m x 3,15m. Sprzęt stoi na długiej ścianie jak widać na załączonych zdjęciach:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Być może jest to kwestia akustyki bo mam wrażenie że jak siedzę przy biurku widocznym na zdjęciach to bas jest mocniej wyczuwalny ale jak oddalę się do czysto teoretycznie optymalnej pozycji do odsłuchu to wspomniany bas zanika...

 

Z tego co piszesz wynika ze siedzisz bardzo nisko skoro wysokotonowy masz na wysokosci 70cm.

 

Zdjec nie widac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem rozmiar plików teraz powinno być ok

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DSC00813j_wwarahe.jpg

 

DSC00879j_wwarahs.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam REL T5 i do takiego pomieszczenia będzie bardzo dobry. U mnie doskonale się sprawdza w 18m2. Wprawdzie używam go tylko do kina domowego ale stereo też poprawi poprzez połączenie wysokopoziomowe. Jest bardzo szybki. Moim zdaniem najlepiej spraw sobie normalne kolumny podłogowe i nie sugeruj się podpowiedziami, że małe pomieszczenie to tylko monitory. Ja tak zrobiłem u siebie i gra to naprawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjec wynika, ze kolumny stoja zbyt blisko siebie i tylnej sciany.

Kolejna sprawa to akustyka tego pomieszczenia, gole sciany, podloga itd.

Te kolumny powinne w tym pokoju pieknie zagrac jesli troche nad nim popracujesz.

Mnie czeka to samo, tylko ze u mnie basu jest za duzo.

 

Ustaw prawa kolumne po prawej stronie tego stolika, to zapewni jej podobne warunki pracy jakie ma lewa kolumna. Zobaczysz jak wiele sie zmieni.

A najlepiej byloby caly ten zestaw przestawic bardziej w prawo.

Lewa kolumna stoi calkowicie w rogu a prawa na srodku sciany. Jak to ma grac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dodanie subwoofera aktywnego rozwiąże definitywnie problem braku niskich tonów.

Ich ilość zależy nie tylko od samych kolumn ale i od właściwości akustycznych pomieszczenia - czasem możesz długo dobierać kolumny a basu zawsze będzie za mało.

Sub załatwia tą sprawę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ustawieniu i akustyce koledzy już wspomnieli, nie będę więc powtarzał. Od siebie mogę poradzić, abyś spróbował dociążyć kolumny. Połóż na nie coś po 15kg na każdą. Jeśli to da pozytywne efekty, wtedy możesz poszukać jakichś fajnych granitów do dociążenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Małe pomieszczenie to tylko monitory" - to oczywiście duże uogólnienie.

 

U mnie na 16m2 grają podłogówki AP Tempo VI. Przenosząc się z pomieszczenia ok 25m2 myślałem, że to nie zagra.

 

No i gra - nawet lepiej. Właśnie dzięki odpowiedniemu ustawieniu. Kolumny rozstawione, oddalone od tylnej ściany i bocznych - w zasadzie mocno wysunięte - zgodnie ze szkołą AP. Gruby dywan. Trochę "biurowych" rozpraszaczy i gra aż miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burczybasy tak mają. Szukaj głośników z obudową zamkniętą. Wtedy żaden subwoofer nie będzie potrzebny.

U mnie kolumny z obudową zamkniętą i głośnikiem 25 cm przenosiły basu tak mało że już nigdy nikt nie namówi mnie na obudowę zamkniętą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dasz troche glosniej, to juz chyba tak kolorowo nie jest.

Ja mialem podlogowki w 18m2 i przy cichym sluchaniu bylo fajnie, natomiast przy wiekszych poziomach glosnosci robil sie metlik a nie dzwiek.

No ale u kazdego jest inaczej.

 

Teraz mam podstawkowe i wydaje mi sie, ze jest bardziej poukladane brzmienie, jest czysciej, dzwieki przestaly sie na siebie nakladac.

No ale walcze jeszcze ze zbyt wielkim basem za ktorym niespecjalnie przepadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostosowałem się do waszych porad odnośnie ustawienia kolumn... mieliście racje. Po rozstawieniu i lekkim odsunięciu od ściany ilość basu drastycznie wzrosła. O ironio teraz mam odwrotny problem ponieważ słyszalne jest buczenie basu. Będę musiał poczytać dział akustyka aby zastosować jakieś elementy tłumiące rezonans, a może wy zaproponowali byście coś do opisywanego pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostosowałem się do waszych porad odnośnie ustawienia kolumn... mieliście racje. Po rozstawieniu i lekkim odsunięciu od ściany ilość basu drastycznie wzrosła. O ironio teraz mam odwrotny problem ponieważ słyszalne jest buczenie basu. Będę musiał poczytać dział akustyka aby zastosować jakieś elementy tłumiące rezonans, a może wy zaproponowali byście coś do opisywanego pomieszczenia?

 

Dobrze ze nie wywaliles kasy na subwoofer.

Teraz masz ten sam problem co ja.

 

Na początek pułapki bas refleks w narożniki za kolumnami

 

Mozesz podac jakis konkretny przyklad?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może fotel, sofa, regał, dywan ... Etc...

 

Są rzeczy o którym się fizjologom nie śniło ... ;-)))

 

Do rzeczy.

Mnie kolumny zaskakują za każdym razem gdy znajduję in nową lepszą pozycję odsłuchu, ale oprócz pozycji kolumn możesz popracoeać nad swiją pozycją odsłuchową.

 

Poczytaj o akustyce i jazda z fotelem i kolumnami po pokoju.

 

Nie pakuj pieniędzy w ustroje!!!!!! Proszę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dasz troche glosniej, to juz chyba tak kolorowo nie jest.

Ja mialem podlogowki w 18m2 i przy cichym sluchaniu bylo fajnie, natomiast przy wiekszych poziomach glosnosci robil sie metlik a nie dzwiek.

No ale u kazdego jest inaczej.

 

Teraz mam podstawkowe i wydaje mi sie, ze jest bardziej poukladane brzmienie, jest czysciej, dzwieki przestaly sie na siebie nakladac.

No ale walcze jeszcze ze zbyt wielkim basem za ktorym niespecjalnie przepadam.

 

Nie wiem co u Ciebie znaczy "trochę głośniej". W każdym razie mętliku nie stwierdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co u Ciebie znaczy "trochę głośniej". W każdym razie mętliku nie stwierdzam.

 

U mnie byl, ale pewnie przez ta akustyke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś wyrzucić panele a w ich miejsce grubą wykładzinę z jedno centymetrowym gąbkowym podkładem.

Kolumny odstaw od ścian bocznych na min. 65 cm a od tylnych 70 cm i będzie dobrze.

Ta seria Dali ma przeogromną ilość basu,jestem pewien,że te podstawki dadzą radę bez suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi wyrzucac wystarczy jak zapoda ladny gruby dywanik (jak najwiekszy) i juz sie poprawi akustyka a jak powiesi do tego jakies ustroje akustyczne to bedzie spoko.

Co do suba to widzialem na necie kolesia co w mniejszym pokoju mial svs 13 pb-ultra chyba nie martwil sie, ze za duzy bedzie :) sa gusta i gusciki co dla jednych przeogromne dla innych bedzie jak pukanie do drzwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi wyrzucac wystarczy jak zapoda ladny gruby dywanik (jak najwiekszy) i juz sie poprawi akustyka a jak powiesi do tego jakies ustroje akustyczne to bedzie spoko.

Co do suba to widzialem na necie kolesia co w mniejszym pokoju mial svs 13 pb-ultra chyba nie martwil sie, ze za duzy bedzie :) sa gusta i gusciki co dla jednych przeogromne dla innych bedzie jak pukanie do drzwi.

Jak duży ma być ten dywanik twoim zdaniem.

Ja tak zrobiłem i efektu nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż temat w dziale akustyka.

 

Z grubsza,

na podłogę dywan, oraz panele w miejscach pierwszych odbic za sluchaczem, za kolumnami, na scianach bocznych. Reszte poprawisz ustawieniem kolumn. To to jest takie minimum, ktore da tyle, co wymiana sprzetu na klase lub dwie wyzsza. Oczywiscie mozna zrobic wiecej jesli jest mozliwosc, chec i budzet pozwala.

 

Pisze z doswiadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T5 do 13m2 chyba troche za duzy. Ja mialem T3 w 18m2 i bylo bardzo dobrze.

A co ... T5 się nie zmieści do pomieszczenia? Litości! Większy sub to po prostu niższe zejście, a głośność w każdym nadającym się do użytku subie można wyregulować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ... T5 się nie zmieści do pomieszczenia? Litości! Większy sub to po prostu niższe zejście, a głośność w każdym nadającym się do użytku subie można wyregulować.

 

Zmiesci sie. Nawet estradowy sie zmiesci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.