Skocz do zawartości
IGNORED

izolacja akustyczna - wyciszenie kujawsko pomorskie


michal535

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie,szukam firmy lub kogos kto wykona mi izolacje akustyczna pomieszczenia

interesuje mnie fachowe wygluszenie pomieszczenia okolo 20 mkw , sciany beda skute do cegly , podlogi -deski na drewnianych legarach podobnie jak i sufity.

interesuje mnie fachowe wygluszenie pomieszczenia (mysle o opcji pomieszczenia w pomieszczeniu)

jezeli jestes w stanie zrobic cos konkretnego prosze o kontakt.interesuje mnie kontakt z kims kto juz takie cos wykonywal a nie lokalnych budowlancow ktorzy wrzuca wate pod plyty gipsowe bo to moge zrobic sam. interesuje mnie konkretna izolacja akustyczna.

jezeli masz doswiadczenie prosze o opis co z tym zrobic,wstepny kosztorys.chcialbym to ,,ruszyc okolo poczatku czerwca.dziekuje i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy musisz izolować? Jeżeli wszystkie ściany są z cegły, to przy tej podłodze i suficie, masz typowy angielski pokój. Gruba wykładzina na podłogę plus dywan na środku, zagracić normalnie i słuchać :)

 

Możesz wrzucić jakiś rysunek z wymiarami i położeniem okien i drzwi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musze izolowac ? - chcialbym nie przeszkadzac innym mieszkancom kamienicy i moc sluchac muzyki oraz ogladac filmy w miare wysokim poziomie glosnosci(dwie kolumny z bocznymi subwooferemi 30 cm i subwoofer 30cm)

nie mowa o ekstremalnie glosnym sluchaniu ale nie chce martwic sie tym ze przeszkadzam innym a lubie obejrzec film gdzie ,,czuc,, pewne efekty dzwiekowe

nie wiem jak narysowac rysunek lecz za kilka dni wrzuce jakies zdjecia jak juz bede mial dostep do lokalu

gruba wykladzina bedzie napewno.myslalem o jakiejs macie ,foli i wtedy plyta 200mm na podloge ale to tylko moj zarys a szukam osob ktore wiedza w tym temacie wiecej odemnie.

jedno okno i jedne drzwi balkonowe jezeli chodzi o okna.drzwi w pomieszczeniu sztuk 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kamienicy rozwiązaniem jest obniżenie sufitów do linii okien i napchanie tam izolacji. Ale to rozwiązuje tylko problem sąsiada z góry. A większym problemem jest sąsiad z dołu, bo to u niego byś musiał obniżyć sufit. Ewentualnie podnieść swoją podłogę o te 20-25 centymetrów.

 

Aha, jeżeli wygłuszysz ściany, to tym większy problem będziesz miał z sąsiadem z dołu. Ja mam wygłuszenie tylko na ścianie za kolumnami. Okno po środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mysle czy w sumie potrzebuje boczne sciany obudowywac jezeli z bokow bede moje pokoje(ogolnie myslalem o ,,klatce,, bo za sciana bedzie pokoj dzieci ale w sumie wieczorem to juz tak sie glosno nie bedzie ogladac.

z drugiej strony pytalem o konkretne wygluszenie bo mieszkanie jest cale do remontu i moglbym to zrobic raz a dobrze przy okazji tego remontu a jezeli teraz tego nie zrobie to juz nigdy nie zrobie i kiedys moge tego zalowac

napewno co do sasiada u gory to bede chcial sufit podwieszany i jestem ciekawy jak go uszczelnic fachowo aby jak najbardziej ,,go odciac,,

najgorzej bedzie z podloga ktorej nie moge za bardzo podwyzszyc.moze wy poradzicie jak rozwiazac problem nieszczesnej podlogi bo sadze to bedzie najwiekszy problem ...

czy plyty wiorowe grubosci 2cm i pod to jakas mata,welna , gabka lub cos innego dalo by cos waszym zdaniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli sąsiedzi z dołu i góry mają mieć cicho, to ściany również musisz izolować.

Co do wykonania to przyda Ci się projekt i ktoś, kto tego będzie pilnował. Bo panowie fachowcy mogą wiedzieć lepiej.

 

Generalnie sprawa wymagając i kosztowna, choć masz świadomość że będzie to pomieszczenie w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jezeli sciany sa ceglane zastanawiam sie nad tym czy wyciszenie podlogi I sufitu nie wystarczylo by ?czy dzwiek bedzie przenosil sie po scianach ?

Wczoraj wykonalem sasiadowi nademna tzw pseudo plywajaca podloge a od mojej strony bedzie podwieszony sufit z wyciszeniem...

 

Czy skupic sie tylko na suficie I podlogach ? Ich porzadnym wygluszeniu a boczne sciany zostawic gole - dookola pokoju beda tylko moje pomieszczenia. Czy jednak po tych golych scianach dzwiek bedzie sie niosl w gore I w dol ?

 

Czy ktos z was mial jakies doswiadzczenia z pianka wygluszajaca PIANOMAT 5 mm ?

Wczoraj uzylem wlasnie tego kladac to pod plyty osb u sasiada.fajna gesta pianka ktora ponoc dobrze wyglusza.myslalem o takiej piance u siebie na podlodze tylko ze 10 mm grubosci I polozyc to na deski na ta pianke plyte osb 18mm I na plyte pianke 5 mm opisana wyzej no I na to wykladzine dywanowa.co o takum rozwiazaniu myslicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archi, mieszkasz w starej kamienicy?

 

Ściany z cegły i stropy na legarach - to jest punkt wyjścia.

Czemu pytasz, będziemy coś robić u mnie ?

 

Ogolnie jezeli sciany sa ceglane zastanawiam sie nad tym czy wyciszenie podlogi I sufitu nie wystarczylo by ?czy dzwiek bedzie przenosil sie po scianach ?

 

Dokładnie tak jak mówisz. Pozwolę sobie nie rozpisywać, ale tak właśnie to działa.

 

Wczoraj wykonalem sasiadowi nademna tzw pseudo plywajaca podloge a od mojej strony bedzie podwieszony sufit z wyciszeniem...

 

Dobre posunięcie.

 

Czy skupic sie tylko na suficie I podlogach ? Ich porzadnym wygluszeniu a boczne sciany zostawic gole - dookola pokoju beda tylko moje pomieszczenia. Czy jednak po tych golych scianach dzwiek bedzie sie niosl w gore I w dol ?

 

tak jak wcześniej, dźwięk będzie się rozchodził po każdej ścianie i co zabawne znowu po suficie i podłodze :)

 

Wczoraj uzylem wlasnie tego kladac to pod plyty osb u sasiada.fajna gesta pianka ktora ponoc dobrze wyglusza.myslalem o takiej piance u siebie na podlodze tylko ze 10 mm grubosci I polozyc to na deski na ta pianke plyte osb 18mm I na plyte pianke 5 mm opisana wyzej no I na to wykladzine dywanowa.co o takum rozwiazaniu myslicie ?

 

z14875927Q,Wyciszenie-stropu-drewnianego---idealne-rozwiazani.jpg

 

Proszę tak to mniej więcej powinno wyglądać.

Obrazek lepszy niż 1000 słów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedz...czyli niestety tak jak myslalem musze obudowac sciany. a myslalem ze moze sie myle i nie bede musial ich obudowywac.szkoda...

jezeli macie jakies sugestie piszcie.dziekuje i pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o podłogę, to górna warstwa na rysunku OK, ale zamiast wełny między legarami, lepiej wypełnienie suchym jastrychem. Da więcej masy. Pod warunkiem że strop wytrzyma zwiększone obciążenie.

Fajnie by było jakbyś odkuł gdzieś w rogu posadzkę do stropu i zobaczył z czego ona dokładnie i jaki strop. Rzeczywiście strop drewniany? A może kleina i dopiero na tym podłoga drewniana? Sprawdź bo inaczej to gdybanie. Może da się zrobić uczciwie bez podwyższania.

Co do suchej zabudowy (strop, ściany) to żeby zapewnić rzeczywistą izolacyjność, trzeba wykonać rzetelnie. Mój kolega pracował jako doradca w Niemczech w tych tematach i z badań wychodziło ze nawet rozmieszczenie wkrętów jest istotne. Sam nie znam takich firm, ale jeśli skontaktujesz się z doradcą jakiegoś rigipsu albo knaufa to na pewno mają wykonawców którzy to robili.

 

I jeszcze znalazłem pomiary, można sobie wyrobić pogląd jak się zachowuje taki ustrój w zależności od konstrukcji i częstotliwości. Podejrzewam że bez względu na producenta, będzie podobnie. Płyty GK mają taką samą gęstość i sztywność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam że bez względu na producenta, będzie podobnie. Płyty GK mają taką samą gęstość i sztywność.

Są zwykłe GK i jest Farmacell i różne inne płyty GK wzmacniane włóknem szklanym, lub grubsze niż standardowe 12,5mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę obiazyc bardziej stropow.ten jastrych brzmi dobrze ale nie mogę ryzykowac obciazenia legarow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.