Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo przy pewnych założeniach


kxp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego zestawu wzmacniacz/ odtwarzacz CD/ zestaw głośnikowy wkwocie 8-10 kzł. Wiem, że to dość ograniczony budżet, ale na tyle mogę sobie pozwolić.Poza barwą brzmienia dość istotne są dla mnie trzy sprawy:

- Przyzwoite wejście słuchawkowe - około 80% odsłuchów właśnie na słuchawkach

- dobra praca równiez przy cichych wieczornych odsłuchach

- pre gramofonowe o przyzwoitej jakośći - 80% odtwarzanej muzyki właśnie z płyt analogowych. Do zestawu podłączony będzie gramofon Thorens TD240-2, który aktualnie współgra z przedwzmacniaczem CA 551p, czyli bardzo podstawowo i czy pre wbudowane we wzmacniacze będą przynajmniej podobnej klasy?

 

Pokój to około 16mkw (3,3x4,8) zestaw na dłuższej ścianie... Co do rodzajów muzyki to raczej ostrzejsze brzmienia (hcpunk) , od czasu do czasu jakieś reggae( to żona) lub odrobina folku, muzyki celtyckiej... tak więć chciałbym, żeby zestaw grał w miarę uniwersalnie, ze wskazaniem na ostrzejszy rock.

 

Budżet przeznaczony na zestaw planuję podzielić na: 60-70% elektronika i 30-40% kolumny co wynika z powyższych założeń.Odnośnie kolumn to myślałem o mniejszych podłogówkach zprzednim BR pokroju Dali Zensor 5.

 

Zacznę od zestawów:

 

1) Yamaha A-S701/ CD-C700 - z tego co czytałem raczej rockowy zestaw, z tym, że górne rejestry mogą " kaleczyc uszy" - czy wart jest uwagi, jaki pre gramofonowy w nim siedzi, regulacja barwy podobno symboliczna no i jakie kolumny by do niego pasowały...

 

2) Marantz pm7005/cd6005 - chyba bardziej uniwersalny, ale czy dopłata w stosunku do pm6005 jest warta ( minimalnie większa moc, wejście USB pod komputer, lepsze zaciski głośnikowe.... czy jest coś więcej) no i jakiej jakości pre...

 

3) Cambridge Audio 651a/651C - dobra dynamika, w miarę uniwersalne brzmienie - podobno , no i co wazne dobrze radzi sobie zarówno przy niskim poziomie głośności jak i głośnych odsłuchach. Nie ma jednak wbudowanego pre gramofonowego i tutaj przynajmniej na razie mój aktualny przedwzmacniacz. I jakie kolumny do niego by pasowały?

 

Niedawno weszła nowa seriaCA czyli CXA-60/CXC - podobno lepiej brzmi tylko na czym to lepiej polega. CXC jest tylko napędem bez przetwornika c/a nie wiem czy to lepsze rozwiązanie (np w marantz cd6005 można podłączyć zarówno przez rca jak i cyfrowo - dwa w jednym)no i brak wejścia USB w stosunku do 651a - a to chyba w mojej opcji najbardziej funkcjonalne z wejść cyfrowych

 

Biorę pod uwagę również inne opcje,wypisałem te najbardziej popularne, łatwe do ewentyalnego odsłuchu, z kturym nie jest u mnie łatwo. Poza chronicznym brakiem czasu także do najbliższego salonu audio (w trójmieście) mam około 70km.

 

Raczej z listy skresliłem:

-Pioneer A70/PD50 - ze względu na ilość uwag dotyczących różnych usterek, klasa wzmacniacza D, czyli możliwe większe szumienie przy cichych odsłuchach, chociaż przynajmniej wizualnie pre gramofonowe wygląda przyzwoicie

 

-NAD c356bee/c546 - trzeszczący regulator głośności, problemy z balansem przy niższych poziomach głośności, mocne grzanie się i wyłączanie - sprzęt bedzie wstawiony do szafki rtv, także rotacja powietrza będzie ograniczona, brak pre gramofonowego, chociaż jest w opcji, no i wizualnie,ale to mniej istotne. Podobno w miarę uniwersalny, lecz nie do ostrego grania...

 

Prosiłbym o opinie i uwagi odnośnie zestawów z uwzględnieniem założeń na początku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od Twoich wymagań, postawionych na początku posta. W podanych budżetach raczej nie znajdziesz wzmacniacza, który zachwyci Cię pod względem zasilania słuchawek. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego, który dobierzesz sobie pod kątem modeli słuchawek i Twoich preferencji, dodatkowo wymóg ten nie będzie ograniczał listy zestawów, branych pod uwagę.

Druga sprawa to przedwzmacniacz gramofonowy, podobna sytuacja jak powyżej. CA 551P to oczywiście podstawowy, tani model przedwzmacniacza, jednak nie liczyłbym na lepszy pre-amp wbudowany we wzmacniacz w podanych budżetach.

Wracają natomiast do konkretów, moja propozycja to elektronika Cambridge Audio CXA80 z odtwarzaczem CXC lub Marantz PM7005 z CD6005. Cambridge Audio seria CX gra moim zdaniem wyraźnie lepiej niż poprzednie modele, przede wszystkim brzmienie jest bardziej spójne, wypełnione, z lepszym basem i trochę łagodniejszą, bardziej okiełzaną górą pasma. Marantz zagra trochę bardziej lekkim dźwiękiem, bardziej ocieplonym.

To elektroniki Cambridge Audio sugerowałbym posłuchać kolumny Audio Academy Focal Chorus 716 lub Monitor Audio Bx5. Z Marantz dobrze zagra na pewno Dali Zensor 5 lub jeśli budżet pozwoli, seria Ikon MK2. Z Cambridge Audio warto także brać pod uwagę kolumny Cambridge Audio, to ciekawe i dobre połączenie.

 

Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty cenowej służę pomocą.

 

Przyjrzyj się proszę

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha A-S701/ CD-C700 - z tego co czytałem raczej rockowy zestaw, z tym, że górne rejestry mogą " kaleczyc uszy"

Nie wierz w te bzdury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanych budżetach raczej nie znajdziesz wzmacniacza, który zachwyci Cię pod względem zasilania słuchawek. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego, który dobierzesz sobie pod kątem modeli słuchawek i Twoich preferencji, dodatkowo wymóg ten nie będzie ograniczał listy zestawów, branych pod uwagę.

 

Wiem,że napewno lepszym rozwiazaniem byłby zewnetrzny wzmacniacz, lecz to może w późniejszym etapie. Na razie potrzebóję podstawowy zestaw.

 

Odnośnie pre gramofonowego czy jest istotna różnica pomiędzy CA551p i 651p - interesuje mnie różnica tylko przy wkładkach MM, ewentualnie inny pre w zbliżonej cenie.

 

Czy zestaw Yamahy dużo odstaje od pozostałych wymienionych pozycji?

 

Użytkownik kxp dnia 18.05.2015 - 07:09 napisał

Yamaha A-S701/ CD-C700 - z tego co czytałem raczej rockowy zestaw, z tym, że górne rejestry mogą " kaleczyc uszy"

Nie wierz w te bzdury

 

Dotyczy tego,że bardziej rockowy, czy że kaleczy uszy?

Z Jakimi kolumnami mógłby współgrać?

Jeżeli masz z nim jakieś doswiadczenia, to prosiłbym o jakąś opinię, zawsze to coś innego niż gazetowy test / recenzja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz 651P jest lepszy niż 551P, chociaż nie ukrywam, że za niewiele wyższe kwoty można kupić np. Pro-Ject Phono Box DS lub Vincent PHO-8, które moim zdaniem są zdecydowanie lepsze.

Moim zdaniem Yamaha odstaje od pozostałych rozwiązań. Yamaha jest dynamiczna, ma wyraźnie zaznaczone skraje pasma co może spowodować przy nieumiejętnej konfiguracji z kolumnami brzmienie nieprzyjemne i męczące.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz z nim jakieś doswiadczenia, to prosiłbym o jakąś opinię, zawsze to coś innego niż gazetowy test / recenzja<

 

Posiadam a-s700 i cd-n500. Kiedy kupowałem Silver8 to też mnie straszono przed zakupem kolumn że może być za ostro z tym wzmacniaczem, że krew z uszu i takie tam, więc wziąłem wzmacniacz pod pachę i udałem się z nim do salonu żeby osobiście się przekonać.

Mogę słuchać godzinami i nic nie kaleczy uszu. Ktoś puścił głupią famę i teraz ludzie to powtarzają – tak to działa. Posłuchaj najlepiej sam tego wzmacniacza to się przekonasz że gra tak samo dobrze jak wiele innych. I tańszych i droższych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu nowego zestawu wzmacniacz/ odtwarzacz CD/ zestaw głośnikowy wkwocie 8-10 kzł

Nie masz nic ze starego zestawu stereo ? Lepiej zostawić stary odtwarzacz cd, a kupić lepszy wzmacniacz i kolumny, albo fajny wzmacniacz słuchawkowy. Mając sporą kasę i lubiąc mocne brzmienia kupować Dali 5 i Yamahę as, to też nieco dziwne. Dali 5 grają bardzo delikatnie i mało ofensywnie. Yamaha as700 ma sporą dynamikę, spory zapas mocy, to plus, ale z niektórymi kolumnami może zagrać metalicznie, (przecież wystarczy podłączyć kilka par kolumn) ale generalnie gra z przeciętnie szeroką sceną i głębią. Nie mylmy metaliczności i grania skrajami z dokładnością. Zgadzam się z Q21.

Marantz 6005, 6004, a o marantz 7005 nie wspominając, jest o wiele ciekawszy od yamahy, zwłaszcza w tym budżecie i pokoju 17m kwadratowych. Cambridge Audio 651, też wart poznania. Tylko nie Dali 5, i Pioneer za 10 tys ;).

PS. kxp, każdy ma inna wrażliwość, punkt odniesienia i można przyjąć że yamaha jest delikatna w górze pasma, tylko wtedy co z innymi wzmacniaczami ??? Jak pisałem i też q21 nie stawiał znaku równości że jak gra górą to jest z miejsca detaliczny i zróżnicowany, to nie to samo. Są wzmacniacze które są łagodniejsze w górze, mniej konturowe, ale nie przeszkadza im to mieć więcej detali i powietrza w górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nic ze starego zestawu stereo ? Lepiej zostawić stary odtwarzacz cd, a kupić lepszy wzmacniacz i kolumny, albo fajny wzmacniacz słuchawkowy.

 

Niestety, wiem,że najlepiej byłoby sukcesywnie wymieniac poszczególne elementy w miarę możliwości,jednak muszę zacząć od samego początku.

 

Dotychczas gramofon podpięty mam do mini wieży Technicsa o mocy kilkunastu wat na kanał i o ile przy odsłuchu radia,czy Cd nie sprawiało towiększego problemu, to jednak korzystajac z gramofonu praktycznie muszę podkręcać głosność na 100%, żeby otrzymać jakiś przyzwoity poziom, a jakość takiego odsłuchu jest mierna , nawet w porównaniu do odsłuchu na słuchawkach bezprzewodowych Sennheiser RS130, które akurat posiadam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje przesłuchać music hall a35.2 plus music hall cd35.2 np z zensorami 7 dla mnie brzmienie bajka aż do tego stopnia że nie dawno kupiłem nowe zensory jutro powinienem mieć wzmacniacz a jak się trafi używka to kupię jeszcze cd.Co prawda zestawu słuchałem u znajomego mogła być inna akustyka itp.w 10 tys spokojnie się zmieścisz powinno ci jeszcze zostać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam MH a35.2. To dobry solidny wzmacniacz, z dość mocnym basem, ale dobre kontrolowany. Dużym plusem jest precyzyjna regulacja głośności. Wejście słuchawkowe też jest całkiem dobre. Pre gramofonowego nie ma, ale masz CA 551P więc moim zdaniem nie ma sensu szukać koniecznie wzmacniacza z pre gramofonowym, które w tym budżecie będzie średniej jakości. Jeśli lubisz dynamiczne granie to zainteresuj się też ofertą Atoll-a np. IN80se lub lepiej IN100se.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje przesłuchać music hall a35.2 plus music hall cd35.2 np z zensorami 7

 

Jeśli lubisz dynamiczne granie to zainteresuj się też ofertą Atoll-a np. IN80se lub lepiej IN100se.

 

Rozważałem zarówno zestaw Music Halla jak i Atolla, i szczerze mówiąc nie spotkałem innych niż pozytywne opinie tych sprzętów. Problemem może być ich dostępność i możliwość odsłuchów. Ale myślę, że warto jeszcze na nie spojrzeć, zwłaszcza, że miałem nadzieję , że znajdzie się wzmacniacz z przyzwoitym pre..., z tego co się orientuję to rega brio-r ma dobry wbudowany pre, ale nie ma za to wzmacniacza słuchawkowego, a to jednak w moim przypadku opcja wartościowsza.

 

Odnośnie MH to Zensory są polecane, a co pasowałoby do Atolla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kxp, sprawdź cenę Audiolaba 8200a. Teraz jest wyprzedawany a w komplecie świetny cd. W cd bardzo dobry dac a we wzmacniaczu chwalone gniazdo słuchawkowe. Dla mnie to bardzo równe brzmienie z piękną barwą. A do tego monitory od Studia16hz albo nowe Harpia Acoustics, może Akkusy Monolith, Audio Academy wedle upodobania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM7005, a PM8005 to jest duża różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Popatrz na samą budowę chociażby.

 

Jak masz samochód to śmigaj na wyspy. Marantz PM8005 + Tannoy Revolutions DC6T kupisz za 900 funtów- wyprzedają stany magazynowe, tego w Polsce nie uświadczysz.

 

I do muzyki której słuchajcie, Arcam rDAC - w Richer Sounds mają je za 2/3 ceny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kxp, sprawdź cenę Audiolaba 8200a. Teraz jest wyprzedawany a w komplecie świetny cd. W cd bardzo dobry dac a we wzmacniaczu chwalone gniazdo słuchawkowe. Dla mnie to bardzo równe brzmienie z piękną barwą. A do tego monitory od Studia16hz albo nowe Harpia Acoustics, może Akkusy Monolith, Audio Academy wedle upodobania.

 

Wydaje mi się, że mimo wyprzedaży trudno byłoby zmieścić się w budżecie.

 

Marantz PM7005, a PM8005 to jest duża różnica.

 

Tak też podejrzewam, jednak czy będę ją odczuwał przy kolumnach klasy Zensor 5 lub na słuchawkach na wbudowanym wzmacniaczu?

Wydaje mi się,że róznica byłaby symboliczna, a przy nizszym modelu dodatkowo jest wbudowany dac z wejściem USB. Co prawda muzyki słucham z vinyli i cd, ale na komputerze też mam ogrom muzyki , co prawda w mp3, ale możnaby zobaczyc jak to brzmi przez wzmacniacz ( aczkolwiek to raczej w formie ciekawostki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mimo wyprzedaży trudno byłoby zmieścić się w budżecie.

 

W tej chwili kupisz go w podobnej cenie jak trzy zestawy które wymieniłeś, a może taniej.

A co do Yamahy i NAD. Yamaha na pewno nie kaleczy uszu wysokimi :-) Kwestia doboru kolumn. Mam 501 i gra świetnie z JBL w dużym pomieszczeniu. W sypialni mam zestaw oparty na NAD356 i tutaj według mnie góra jest bardziej zaznaczona niż w Yamaszce dlatego mnie NAD bardziej pasuje z ciepłymi i wycofanymi na górze Mission. NAD grzeje się bardziej niż Yamaha i jest kłopot z ustawieniem niskiej głośności z pilota ale nie zauważyłem kłopotów z trzeszczeniem, wyłączaniem i nierównomiernym graniem kanałów. To chyba takie mity powtarzane wielokrotnie na forum, które urosły do rangi standardowych problemów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM7005, a PM8005 to jest duża różnica.

 

Tak też podejrzewam, jednak czy będę ją odczuwał przy kolumnach klasy Zensor 5

Dlatego nie wiem dlaczego ciągle brniesz w te mocno przeciętne Dali5. Kosztują w granicach 2400zł jako nowe, a za te pieniądze można lepiej, zwłaszcza że słuchasz mocnych brzmień. Faktycznie lepiej kupić tańszego marantza, czy yamahę z lepszymi kolumnami, niż te Dali 5 i marantza pm 8005. W tych pieniądzach możesz kupić AA phoebe, Xavian Delizia, Elac 67.3, czasem Elac 147 z wstęgowym Jetem, jak poszukasz to i Monitor Audio RX6, czy Castle knight4 się znajdą, a z bardziej popularnych i z fajnym basem do regge Paradigm monitor 7v.7, Jamo C95.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kolumn to myślałem o mniejszych podłogówkach zprzednim BR pokroju Dali Zensor 5.

 

Dlatego nie wiem dlaczego ciągle brniesz w te mocno przeciętne Dali5.

 

Kolumny Zensor 5 były podane jako przykład niedużych podłogówek z bassrefleksem przednim. Nie wykluczam innych pozycji typu AA Phoebe, Xavian Delizia..., natomiast Elac'i, Paradigm 7v.7, czyJamo C95 odpadają ze względu na tylni RB, a niestety nie będę mógł ich zbytnio odsunąć od ściany.W każdym razie dzięki za opinię ,bo ogólnie Dali często polecane są do Marantza. wiem, że najlepiej jest samemu odsłuchać, ale dobrze by było mieć już jakieś konkretne opcje do rozwiązania, tym bardziej, że do najbliższego salonu mam jakieś 70-80 km i ewentualną możliwość umówienia odsłuchu tylko w sobotę, a też przeważnie jak da się skompletować jeden zestaw, to trudno znaleźć sklep mający na stanie powiedzmy dwa, trzy interesujące zestawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnego br w niewielkich podłogówkach nie ma co się bać. Kolumn i tak nie przykleisz na styk z tylna ścianą. Zwłaszcza nieduże Elac, czy Castle ( knight z linią transmisyjną ), to nie basowe podmuchy z taniego Magnata, czy Jamo, bas jest za to jest szybki i zróżnicowany. Jeśli jednak przedni br zakładasz jako jednak bezpieczniejszy, to posłuchaj też kolumn Indiana line, każde są na swój sposób udane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście proponował bym zestaw Regi Brio + Apollo R cd + Audio Gd NFB 15 (DAC ze wzmacniaczem słuchawkowych) kolumny Harpia Acoustics Graffiti (monitory z dobrymi stendami w komplecie.Zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego zestawu wzmacniacz/ odtwarzacz CD/ zestaw głośnikowy wkwocie 8-10 kzł.

- dobra praca równiez przy cichych wieczornych odsłuchach

Z tym punktem bardzo uważaj. Niczego nie kupuj bez odsłuchu. Przerabiałem to długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnego br w niewielkich podłogówkach nie ma co się bać. Kolumn i tak nie przykleisz na styk z tylna ścianą. Zwłaszcza nieduże Elac, czy Castle ( knight z linią transmisyjną ), to nie basowe podmuchy z taniego Magnata, czy Jamo, bas jest za to jest szybki i zróżnicowany. Jeśli jednak przedni br zakładasz jako jednak bezpieczniejszy, to posłuchaj też kolumn Indiana line, każde są na swój sposób udane.

 

To czy w takim razie mógłbym do swoich 14m2 (4,2x3,5m) kupić Dynaudio Excite x34 i postawić je wzdłuż dłuższej ściany w odległości ok. 30 cm od niej? Czy może poszukać czegoś z przednim BR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym punktem bardzo uważaj. Niczego nie kupuj bez odsłuchu. Przerabiałem to długo.

 

tzn mowa o mnie ? ja nic bez odsłuchu nie sprzedaje bzdury piszesz kolego za bardzo szanuje klientów od wielu wielu lat i nigdy niezszargał bym sobie opini bo wiele lat na to pracowałem i pracuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym punktem bardzo uważaj. Niczego nie kupuj bez odsłuchu. Przerabiałem to długo.

 

tzn mowa o mnie ? ja nic bez odsłuchu nie sprzedaje bzdury piszesz kolego za bardzo szanuje klientów od wielu wielu lat i nigdy niezszargał bym sobie opini bo wiele lat na to pracowałem i pracuje.

 

o ile dobrze rozumiem, to chodzi o wieczorny odsłuch , przy niskiej głośności, także nie ma o co się oburzać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze rozumiem, to chodzi o wieczorny odsłuch , przy niskiej głośności, także nie ma o co się oburzać:)

 

Ok w takim układzie sorki z mojej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn mowa o mnie ? ja nic bez odsłuchu nie sprzedaje bzdury piszesz kolego za bardzo szanuje klientów od wielu wielu lat i nigdy niezszargał bym sobie opini bo wiele lat na to pracowałem i pracuje.

Nie, nie o Tobie.

Jedno z kryteriów kxp brzmiało:

- dobra praca również przy cichych wieczornych odsłuchach.

Skoro jesteś z branży powinieneś wiedzieć, że z tym zawsze są problemy. Bardzo trudno dobrać sprzęt, który zagra równie dobrze cicho, jak i głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz bardziej przekonuję się do zestawu marantza pm7005/cd6005.

Jakie jeszcze kolumny z małych podłogowych z BR przednim warto z nim spróbować( przy czym im węższe tym lepiej, z jednej strony ograniczenie drzwiami do innego pokoju). Odsłuchy przez kolumny to może około 15-20% wszystkich odsłuchów ( większość czasu przez słuchawki), tak więc chciałbym zmieścić się w 3-4kzł. Głośniki w miarę uniwersalne, ze wskazaniem na ostrzejszy rock z w miarę przyzwoitą dynamiką(jednak nie metalowe techniczne brzmienia):

- Dali zensor 5 - w miarą bezpieczny wybór

- MA BX5 - czu dobrze zgrywa się z marantzem?

- Xavian Delizia - mało opinii można na ich temat znaleźć

- AA Phoebe - nie wiem,czy nie są zbyt wymagające dla marantza

- Indiana Line Tesi 560 - najtańsze, podobno w swojej cenie dość przyzwoite, tylko nie wiem czy nie są bardziej do spokojniejszej muzyki,jak z dynamiką

 

Wiem,że można by lepsze głośniki do tego zestawu,ale jak pisałem powyżej odsłuchy przez kolumny raczej sporadyczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.