Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Atoll IN100se


Sebak77

Rekomendowane odpowiedzi

MA BX6 z tym wzmacniaczem (Atoll IN100se) są chyba nie do wysterowania. Czas więc na zmianę. Pytanie tylko, na co?

 

Kwota około 5000 zł (może trochę więcej, zależy od ceny końcowej). Koniecznie nowe, ze sklepu Pomieszczenie około 30 m2, ale monitory też się powinny sprawdzić. Słucham każdego rodzaju muzyki. Przede wszystkim, żeby nie grały basem, bo tego miałem teraz w dużym nadmiarze.

 

Poniżej mieszanka podstawkowych i podłogówek. Szczególnie interesują mnie MA GX100, Dynaudio 3/7 i ATC SCM7. Chyba, że jest jeszcze jakiś inny faworyt.

 

Propozycje:

MA Silver 8

MA GX100

ATC SCM7

Dynaudio 3/7

Xavian Neox

Audio Academy Phoebe

T+A Pulsar S350

Dali Ikon 6 MKII

Audium COMP 3

Castle Knight 5

Chario Constelestion Delphinus

Chario Syntar 530

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA BX6 z tym wzmacniaczem (Atoll IN100se) są chyba nie do wysterowania

Na 99,99% taka para może poprawnie współpracować. Zresztą to asekuracja, na 100% jest ok. W czym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99,99% taka para może poprawnie współpracować. Zresztą to asekuracja, na 100% jest ok. W czym problem?

 

W basie. Od razu mówię, że problemem nie jest akustyka, bo z innym wzmacniaczem nie było tego problemu. Przeróżne kable również nic nie zmieniły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pomagałem znajomemu skompletować sprzęt. Słuchaliśmy Atolla z różnymi kolumnami, między innymi z MA. Grało przyzwoicie, ale nie powalało - nieco sucho, trochę płasko w średni.

Wszystko zmieniło się po podłączeniu Audio Academy - zabrzmiało znakomicie, z barwą, wypełnieniem, przestrzenią, dynamiką, werwa. W tym przedziale cenowym - bez uwag.

Tylko że do 30 metrów Phoebe mogą być za małe. Znajomy kupił Hyperiony i to jest chyba dobry wybór.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W basie. Od razu mówię, że problemem nie jest akustyka, bo z innym wzmacniaczem nie było tego problemu. Przeróżne kable również nic nie zmieniły.

Kable nie zmieniły bo nie mogły. Za mało tego basu? To przysuń trochę bardziej do ściany. Wbrew temu co się mówi kolumna może stać całkiem plecami blisko ściany, jedyny wyjątek to takie, co mają wylot tunelu basrefl z tyłu. Ściana z boku za blisko, to jest morderstwo dla stereofonii, ale plecy można "oprzeć" o ścianę. Wypróbuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śluchałem Atolla tydzień temu z Audiosolutions Euphony 50 w 30m2. Bardzo dobre klocki do tego wzmacniacza, neoxy to cieplejsze brzmienie gorny bas wpadal w rezonans, srednica jak dla mnie "przymulona". Zaznaczam jednak, ze sluchalen neox 2. Euphony graly z basem lepiej kontrolowanym, rowniejszym, przestrzennie, z dobra lokalizacja zrodel pozornych, z gradacja planow.

 

Kupilbym te kolumny litewskie, gdyby nie promocja na tannoy precision 6.2, ktore kosztuja 4,5 k po znizce, a normalnie 10tys zl za nowe.

 

Jeśli tylko nowe wchodza w gre, to tannoy, albo male manufaktury audioacademy hyperion , audiosolutions.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje:

MA Silver 8

MA GX100

ATC SCM7

Dynaudio 3/7

Xavian Neox

Audio Academy Phoebe

T+A Pulsar S350

Dali Ikon 6 MKII

Audium COMP 3

Castle Knight 5

Chario Constelestion Delphinus

Chario Syntar 530

zadne z nich. Atoll In100se i elac fs247 be

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadne z nich. Atoll In100se i elac fs247 be

 

Niestety, chyba za drogie, bo cena sklepowa to 7000.

 

W takim razie Neoxy i Phoebe skreślam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do sklepu, gdzie będą przynajmniej 3-4 firmy z Twojej listy pod ręką i posłuchaj. To będzie fajne doświadczenie. Ja tak zrobiłem. Wytypowałem trzy firmy, ale jak dotarłem do drugiej to już byłem pewny wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do sklepu, gdzie będą przynajmniej 3-4 firmy z Twojej listy pod ręką i posłuchaj. To będzie fajne doświadczenie. Ja tak zrobiłem. Wytypowałem trzy firmy, ale jak dotarłem do drugiej to już byłem pewny wyboru.

 

Tak na pewno zrobię, ale tutaj chciałbym dokonać chociaż wstępnej selekcji, bo jednak ciężko znaleźć wszystko w jednym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BX6 są specyficzne w dziedzinie basu. Nie sugeruj się tymi kolumnami za mocno.

Weź wzmacniacz i źródło które masz pod pachę i do salonu posłuchać. Jeszcze lepiej wypożycz do domu po kolei kilka modeli i sam ocenisz. Audiosolutions + Atoll - strzał w 10 o ile budżet pozwoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Moja propozycja to Usher V-602 dlaczego

bo dwa tygodnie temu wysłałem pytanie do pięciu dużych, poważnych sklepów w Polsce które mają i Ushery i Atolle i wiele innych marek sprzętu jaki wzmacniacz polecają do kwoty 4 tyś do kolumn Usher V-602 i trzy sklepy odpowiedziały Atoll in100se

Także myślę że możesz też posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te usherki rzeczywiście mogą nieżle wypaść.

Ja polecę hyperiony.

Odsłuchiwałem je z tym atollem a zestaw ten polecił sprzedawca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bas, dociążenie nie jest najważniejsze, przyjrzyj się ofercie ATC. Natomiast do Twojego pomieszczenia sugerowałbym Audio Academy, które świetnie zgrywa się z elektroniką Atoll.

Zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Jeśli bas, dociążenie nie jest najważniejsze, przyjrzyj się ofercie ATC. Natomiast do Twojego pomieszczenia sugerowałbym Audio Academy, które świetnie zgrywa się z elektroniką Atoll.

Zapraszam na odsłuchy.

skąd wiecie że Atoll świetnie zgrywa się z AA jak nie macie w ofercie Atolla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiecie że Atoll świetnie zgrywa się z AA jak nie macie w ofercie Atolla?

To trzeba mieć u siebie w zagrodzie od razu cielaka, trzodę i pole z zagonami, żeby wiedzieć że smaczniejsza cielęcina z ziemniaczkami, niż skwary ze świni na tych ziemniakach ?

Chyba mało osób ma w domu, lub miało kilkadziesiąt zestawów i kombinacji, co nie znaczy że nie słyszało u znajomych, wystawie, lub innym salonie.

Sebak77 fajne te propozycje, ale niektóre są mocno inne od siebie, co łączy MA Silver 8,

MA GX100, Castle knight 5, bo nie brzmienie i gabaryty ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

To trzeba mieć u siebie w zagrodzie od razu cielaka, trzodę i pole z zagonami, żeby wiedzieć że smaczniejsza cielęcina z ziemniaczkami, niż skwary ze świni na tych ziemniakach ?

Chyba mało osób ma w domu, lub miało kilkadziesiąt zestawów i kombinacji, co nie znaczy że nie słyszało u znajomych, wystawie, lub innym salonie.

Q21 mają duży sklep kiedyś zapytałem ich mailowo co sądzą o połączeniu Usher V-602 z Atollem in100se odpisali że nie znają Atolla stąd moje pytanie

To że grają AA z Atollem dobrze można przeczytać choćby z klubu Atoll. Ale nie o to mi chodziło mam wrażenie że Q21 wszędzie polecają AA zwłaszcza Hyperion według nich grają super ze wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że łączy je zgranie z Atollem, ale to trzeba będzie sprawdzić.

 

Szczególnie interesujące wydają się MA GX100, które może dzisiaj lub jutro uda mi się posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście moja propozycja to monitory Harpia Acoustics Graffiti znakomita kontrola basu,przestrzeń mikro i makro dynamika na świetnym poziomie.Zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że w ofercie nie mamy Atoll'a, wielokrotnie nawet nasi Klienci przyjeżdżali z urządzeniami Atoll, do których dobieraliśmy kolumny. Na pewno dobrze Atoll'a zna w naszym salonie Rafał i Michał, tak więc jeśli ktoś ma pytania w tym temacie, to kontaktujcie się z nami.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ludzie wypowiadający się tutaj, zrozumieli istotę problemu...

 

Na odpowiedź które z tych kolumn w połączeniu z IN100 zagrają dla Ciebie dobrze - żadne!

Silver 8 to lepsze siostry twoich BX6 - charakter brzmienia jest zachowany choć delikatnie wygładzony i uspokojony, natomiast bas nadal jest przez nie wydawany w nadmiarze.

GX100 - podobnie jak cała seria GX to niezłe kasztany.

Dynaudio 3/7 zamieniłbym na podstawkowe Excite X14.

Phoebe zdają się być ok, ale mam pewne wątpliwości co do połączenia akurat z Atollem.

Ikon 6 to jedne z nielicznych podłogowych kolumn które są pozbawione basu. Niestety w połączeniu z Atollem nagle go zaczynają uwydatniać.

Delphinusy to moim zdaniem najlepsze podstawki do 7000 zł. Takiego grania próżno szukać nawet w kolumnach podłogowych! Doskonale łączą się z Naimem i Musical Fidelity - z atollem nie sprawdzałem ale powinno być całkiem nieźle, ale to nie są kolumny (mimo iż podstawkowe) które nie mają basu i w mej opinii, będzie go więcej niż w BX6.

 

NAJROZSĄDNIEJSZYM wyborem dla Ciebie, jest zakup kolumn podstawkowych, które basu nie posiadają w ogóle (Sonus Faber Toy Speaker), bądź mają go niewiele (Guru Junior, Excite x14) i dołożenie do nich dobrego subwoofera do stereo (do Twojego pomieszczenia najlepszy będzie REL T5).

Tylko w takim połączeniu dostaniesz doskonałe granie z PEŁNĄ KONTROLĄ basu, który dostosowujesz do własnych potrzeb. To tyle z mojej strony.

 

PS. Swoją drogą, widzę że obleciałeś wszystkie możliwe sklepy w swoim mieście...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie zależy tobie na tym aby basu nie było, tylko aby nie przeważał nad resztą pasma.

Do Atoll IN100, jeśli bas nie ma dominować, polecam Audiosolutions Euphony 50. Małe podłogówki które nie wypychają tak górnego basu jak Dali czy Monitor Audio.

Trochę więcej, ale tego dobrego basu będzie w modelu wyższym EU90. Z Phoebe też Atoll fajnie się zgrywa, ale nasz klient wymienił je na EU50.

Z podstawek, może Tannoy Precision 6.1, ale tam basu będzie już zdecydowanie mało w 30m2.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

czyli będą nowe nie wygrzane

Powiem ci że jak je kupiłem trzy tygodnie temu to grały super ale teraz po obstawiam 70h wygrzewania to grają wybitnie, jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.